» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
41 / 270
»»

gruntfürmich ::

če pade pod 500 grem po kredit. mislim pa da je konec poceni bitkojna...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lambda ::

Don't. Sem investiraš prosta sredstva od katerih si se pripravljen tudi poslovit, če je treba.

But then again - pri naših bankah? Pri 5 milijardah se kakih 200k, kot jype pravi v eni drugi temi, da ti jih dajo, ne bo velik poznalo ... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

DejaVu ::

Jaz tudi ne verjamem, da bi BTC padel za stalno, razen če bi ga kakšne močne institucije zjebale. Če bo padel, se bo potem tudi dvignil.

lambda ::

Pa se zdi precej verjetno, da bo ravno BTC nekoč strmoglavil - ko ga nadomesti kaj boljšega, morda druga kriptovaluta.

DeeJay ::

Prva kriptovaluta, ki bo imela zaklenjeno denarnico na Ime, Priimek in Davčno številko :)

DeeJay ::

Dnevnik se je dans mal razpisal o Bitcoinu: http://www.dnevnik.si/magazin/znanost-i...

gruntfürmich ::

lambda je izjavil:

Don't. Sem investiraš prosta sredstva od katerih si se pripravljen tudi poslovit, če je treba.

to je ziher stava! namreč da če btc pade na 100 se bo dvignil kot fenix iz pepela...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeeJay ::

Na eni strani špekulira Kitajska, na drugi strani USA :) http://news.cnet.com/8301-1023_3-576147...
Kitajci hočjo pocen BTC, USA ceno dviguje :) Let the battle begin :P

pegasus ::

Jst mam še vedno buy na $120 :D

fightfight4 ::

Kje si izplačujete EURe? Na btc-e.com bi zamenjal LTC za EUR pa vidim, da imam banka visoko provizijo. Od 500EUR bi mi ostalo le 400EUR. Si je že kdo izplačal na tak način? Pride ceneje, če vse spremenim v BTC in prenesem na bitstamp ter si tam izplačam? Je že kdo to poskusil? Si je kdo že tam izplačal na TRR? Kakšne so provizije?

Zgodovina sprememb…

StarMafijec ::

Groza!

Pizzicato ::

Se lepo vidi, da Kitajci počasi prodajajo, ker hočejo ven... mislim, da bo padlo na kakih 2500 cny/btc, potem pa šlo počasi spet gor.
Bogo

Yordi88 ::

Pok pok?

3man ::

gruntfürmich je izjavil:

če pade pod 500 grem po kredit. mislim pa da je konec poceni bitkojna...

ajj, pa glih vikend je...
no, pa saj smo vedeli ;)

fightfight4 je izjavil:

Kje si izplačujete EURe? Na btc-e.com bi zamenjal LTC za EUR pa vidim, da imam banka visoko provizijo. Od 500EUR bi mi ostalo le 400EUR. Si je že kdo izplačal na tak način? Pride ceneje, če vse spremenim v BTC in prenesem na bitstamp ter si tam izplačam? Je že kdo to poskusil? Si je kdo že tam izplačal na TRR? Kakšne so provizije?

Odgovor na vprašanje: Bitstamp
Kar nisi vprašal in se me ne tiče a ne morem da nebi: pripravi peneze za nakup BTC...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

Matako ::

Precentualno so to preprosto prevelika nihanja, da bi bil BTC uporaben za trgovanje.

O, se je bitkojn že stabiliziral? Ne? Alora pridem več k'sno!
/\/\.K.

Balaton ::

Vem da je nekdo že postal DURS-ov response glede bitcoinov, toda moram jaz kaj posebno poslati kakšen dokaz izvora ali kaj podobnega če bi si zdaj na banko nakazal nad $3,000?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Balaton ()

StarMafijec ::

Kaj ni meja za poročanje 35 kEUR? Morda je 3,5 kEUR, sem kaj zamešal? Za 3000 USD sem prepričan, da ti ni treba poročati.

trnvpeti ::

coinmania :)

moras generirati informacije/hype o xcoinih
tako ti raste cena

ko nek xcoin pride do visoke cene, se ne splaca vec
in ustvaris drug xcoin

Balaton ::

StarMafijec je izjavil:

Kaj ni meja za poročanje 35 kEUR? Morda je 3,5 kEUR, sem kaj zamešal? Za 3000 USD sem prepričan, da ti ni treba poročati.

Kaj pa bi sploh moral vključiti v poročilo?

Nikec3 ::

Ravno poskušam nakazati nekaj denarja na Bitstamp, pa me bega okence, kjer na Bitstampu, zraven podatkov o tem, kam naj nakažem sredtva, piše: "Sporočilo: 734269711217 (POMEMBNO: navesti MORATE referenčno številko za polog na VAŠ Bitstamp račun)".

Za katero referenčno številko je to mišljeno, in kam jo naj napišem? Kolikor mi je znano podatke o moji referenčni številki itak morajo imeti, ker nakazujem z bančnega računa, njihova pa je itak obvezna.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Loocas ::

meja je 30.000 EUR:
http://www.uppd.gov.si/si/delovna_podro...

ozrioma 12.518,78 EUR , če dobro berem?!
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Lonsarg ::

Nikec3 je izjavil:

Ravno poskušam nakazati nekaj denarja na Bitstamp, pa me bega okence, kjer na Bitstampu, zraven podatkov o tem, kam naj nakažem sredtva, piše: "Sporočilo: 734269711217 (POMEMBNO: navesti MORATE referenčno številko za polog na VAŠ Bitstamp račun)".

Za katero referenčno številko je to mišljeno, in kam jo naj napišem? Kolikor mi je znano podatke o moji referenčni številki itak morajo imeti, ker nakazujem z bančnega računa, njihova pa je itak obvezna.


A nisi še nikoli plačeval nobene nevnaprej izpolnjene položnice? Vedno ti piše referenco, ki jo moraš vpisati na UPN obrazec v ustrezno polje. Ljudje to sem pa tja pozabijo, potem pa so problemi, zato je prav da dodatno opozarjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Na UPN sta celo dva polja, eno za referenco, in eno za "Sporočilo" ("namen"). Najbolje v oboje vpisati to številko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

umexteacher ::

Provizija je pomoje 0,5% če me spomin ne vara... Kar se pa kitajcev tiče, je bil ob njihovem vstopu BTC cca 200$ in pričakujem zdaj da bo ob njihovem izstopu spet :) no, ugibam pač.

DeeJay ::

moje mnenje je, da je blo to to..... mogoče bo še kej padl, sam pod 500 zelo težko. Mislm, da se bo čez vikend gibal med 600 - 800. LTC pa med 20 in 25.

Nikec3 ::

MrStein je izjavil:

Na UPN sta celo dva polja, eno za referenco, in eno za "Sporočilo" ("namen"). Najbolje v oboje vpisati to številko.

Aha, kul. Ampak kaj pa v primeru Bitstampa vpišeš na prva 4 mesta reference? Moja referenca ostane na SI99, njihova pa je SIxx-koda ki mi jo pošljejo. Kaj je torej v tem primeru potrebno vpisati na x mesta?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MrStein ::

Če ti pošljejo celotno kodo, jo vpišeš kot je.
Če ne, pa v prvo polje vpišeš SI00, če se prav spomnim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fightfight4 ::

Če kdo želi 139,7 EUR na BTC-e.com naj me kontaktira. Vi mi nakažete na TRR jaz vam na BTC-e.com (že mam gor tko, da bi dobil BTC-e kupon)... zs...

gslo ::

orderje na 450-500 nastavit, pa bo. nižjega padca ta vikend imo ne bo (ali pa bo zelo, zelo kratek), v sredo pa bo povsod 900$+ :-P

vsaj upam, da dumpov še ni konec. im all cash atm. :-P

Loocas ::

umexteacher je izjavil:

Provizija je pomoje 0,5% če me spomin ne vara... Kar se pa kitajcev tiče, je bil ob njihovem vstopu BTC cca 200$ in pričakujem zdaj da bo ob njihovem izstopu spet :) no, ugibam pač.


O kakšnih izstopih Kitajcev govoriš?? Kitajcev je dosti dovolj na BTC-e, kjer imajo tudi svoj chatbox.
Matev - najslabši troll vseh časov

gslo ::

Kitajci nikjer ni izstopajo. Panika + mogoče malce cashoutanja za praznike, but we'll be back in January. Za tale mesec ne bi rad kakšnih hudih napovedi dajal, ampak zaenkrat še ni negativnih novic, ki bi res poslale vse skupaj k vragu.

V bistvu čakamo eno drobceno pozitivno novičko in bomo letel nazaj proti 1500$ na komad. 2014. Januar.

Ali pa bo "obstoječi finančni sistem" še koga pojahal v tem obdobju - kar bo spet pozitivno za kriptovalute. We are FAR from over.

umexteacher ::

Za padec iz 1200 na 700 bi pričakoval kak konkreten razlog, ne pa praznike.

DejaVu ::

Folk cashouta, da ima keš za nakup daril. V januarju bo pomoje tudi šlo gor :)

3man ::

umexteacher je izjavil:

Za padec iz 1200 na 700 bi pričakoval kak konkreten razlog, ne pa praznike.

Kakšen pa je razlog, da je 1200?

Ali ni 15. jan spet rok za kongres v ZDA za reševanje proračuna?

lambda ::

DejaVu je izjavil:

Folk cashouta, da ima keš za nakup daril. V januarju bo pomoje tudi šlo gor :)

Heh, ne seri no, kaki prazniki pa darila ... folk cashouta kvečjemu za to, ker špekulira, da bo padlo in bo kupil. Padlo pa zato, ker je vse skupaj zadnja dva meseca nevzdržno raslo.

gslo ::

nubes, jaz po sebi sklepam, ker si bom ob teh profitih za decembra privoščil kar konkretno menjavo elektronike. :-P ravno izbiram, kaj bi. in poskušam ne pretiravat. :-P

lambda ::

Saj ne pravim, da ne bo zraslo, le govorim zakaj je ta vikend že padlo. Z nekaj sreče se je dalo tudi podvojit BTC, jaz sem pridelal +80 %, ker sem naredil tudi par napak. Če bo še padlo, ne vem, se je umirilo zaenkrat. Hype je velik, pritok novega denarja zaenkrat tudi. Ampak BTC ekosistem ne raste enako hitro, kot raste njegova vrednost. Vrednost pa bi BTC lahko dolgoročno imel le zaradi ekosistema samega, ker bi bil plačilno sredstvo, ne pa borzna špekulacija. Ko pritok novega denarja usahne ali pa zavlada panika, imaš pa potem take padce.

Balaton ::

Ne morem verjeti da nekateri delate tako velik profit. Sam sem lahko srečen, če ne furam ne profita in ne izgube.

lambda ::

Če se ne bi izšlo po špekulacijah, bi izgubljal, to je jasno. Ko je tečaj preveč stabilen, takrat tega ne počnem, ker se na dolgi rok rado izgublja. Uspeva le kadar so v igri panične razprodaje. Izbereš srednje veliko borzo z zelo odzivno stranjo, katere tečaj približno sledi tečaju večjih borz. In nato poskušaš pokupit tisto, kar folk v paniki proda in prodat ob viških paničnih nakupov. Pa mirne živce, včasih se pač zajebeš in požreš manjšo izgubo, to je treba vzeti v zakup.

Balaton ::

Srednje velika borza ... = btc-e? Tak crash se še nekaj časa ne bo ponovil, window of opportunity se bo pa kmalu zaprlo. Opažam tudi nihanje cene ob začetku vikenda. Se pravi da kupuješ samo ob večjih crashih al tudi kupuješ v nedeljo, ko je cena najnižja v tednu?

lambda ::

Ja, BTCe konkretno. Gledam pa mtgox, bitstamp in btcchina (na bitcoinity, pa zraven imaš odprte tudi borze če bitcoinity pade dol).

Občasna zabava, da bi človek to počel full-time, pa ni zame :)

lambda ::

In ja - spomladi sem ob prvi rundi trgovanja (panic selling) BTCje pomnožil x4. Potem kake dva tedna kasneje pa jih tudi 30 % izgubil. Ni vedno profit.

psickolog ::

Jupi, konec vikenda in spet gremo gor. Tokrat sem kupil tudi nekaj Litecoinov :D

gslo ::

uff, dolgo sem čakal ta vikend, preden sem kupil nazaj. žal zato ni bilo najceneje, ampak si še vedno zadovoljno brundam, ko vidim jutranji izkupiček. ppc & ltc uber alles! :-)

StarMafijec ::

Zelo ste pametni. Sam včeraj pojma nisem imel, kaj se bo dogajalo danes.

Roadkill ::

Ü

bbf ::

ta slika je dobra :)

gslo ::

ta slika je realna. we have no idea what we're doing! :-D zato mi je pri teh cifrah že rahlo neprijetno in težje kupujem, kot prodajam. :-)

ampak ker sem bil v petek v kešu, je blo treba na eni točki nabavit, pa tudi, če šele v ponedeljek ob 3 zjutraj, ko smo bili že na pol poti proti današnjim cenam.

Aston_11 ::

Nekaj časa rine gor, potem dol in nihče točno ne ve, kam bo to rinilo. Verjetno ima več šans pesek kot logika.

gslo ::

http://www.reddit.com/r/BitcoinMarkets/...

nekaterim pomaga verjetno tudi spremljanje raznih debat, preverjanje dejstev in potem odločitev, čeprav vsi vemo, da je na teh marketih _vse_ mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()
««
41 / 270
»»