» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
15 / 270
»»

gslo ::

mtgox sledi s počasnejšim padanjem.. fak, ko bi vedel kdaj se bo cena dotaknila dna. :-/

še malo strašenja na redditu: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

MrStein ::

Evo, ura je odbila. A je konec sveta? ;)

Ups, zgleda da res:

Website currently unavailable

The website you are trying to access is currently unavailable. Please try again at a later time.
If you are the site owner, here is a help resource to help resolve the issue.


BTC-E na psihološki meji 100 USD
Pa lahko noč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SasoS ::

Sem prespal, zgleda pa da ni blo hujšega če smo nazaj na 111. Moj buy na 80 se še vedno ni izvršil >:D

M.B. ::

First they ignore you,
then they laugh at you,
then they fight you, <- tu smo zdaj
then you win.

Trajalo bo da Dwoola novica pride v mainstream potem pa najverjetneje padec.

Čeprav po logični strani bi moral biti skok, ker če ne moreš dvigniti fiata z mt goxa je neumno BTCje za fiat prodajat, je lažje prenest BTCje.

Treba bo videt kaj je z ostalimi coinlab, coinbase. Če je bitpay prepovedan gre še samo dol.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

M.B. ::

Mogoče je razlog za prepoved Dwoole gaming:

Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

StarMafijec ::

Prodajte, vse prodajte, zdj gre dol! No, resno, kdaj se je nazadnje zgodilo, da je bil BTC toliko časa "stabilen"?

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

vsak teden enkrat?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

M.B. ::

Meni je Mt gox graf zelo sumljiv. Kot da noče pod 114.

Čudi me da noben ni delal dopoldne arbitraže med Bitstamp in Mtgox. 7 USD profita po bitcoinu. Zdaj je blo nekaj časa celo 15 USD po bitcoinu.

Sumljiva stabilnost je od 8mega maja.

Problem edino zna nastat če bojo lastnika Mt goxa aretirali, ker je ta vikend Bitcoin konferenca v Ameriki in bi naj prišel.

Me pa zelo čudi da so vrednosti tak visoke, glede na zamrznitev bi večjo paniko pričakoval in pa nihanja.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

M.B. ::

Pa še nekaj zanimivega od danes bo satoshi dice blokiral IPje američanov. :)

Kar seveda pomeni da ne morejo več videti spletne strani. Za igranje pa to ni potrebno ker je treba samo nakazat BTC na račun. :D
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

_Denny_ ::

BTC-E - 107,5$
Bitstamp - 112,3$
Mt. Gox - 117$
Vircurex - 119,2$

Če bi imel denar bi jih kupil 10 pri btc-e in prodal na vircurexu...1 btc profita 8-)
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

psickolog ::

_Denny_ je izjavil:

BTC-E - 107,5$
Bitstamp - 112,3$
Mt. Gox - 117$
Vircurex - 119,2$

Če bi imel denar bi jih kupil 10 pri btc-e in prodal na vircurexu...1 btc profita 8-)


Ti kar, samo povej še prej, kako boš nakazal usd na btc-e in kako ti bojo iz vircurexa nakazali dolarje?

Realna možnost za arbitražo se je včeraj in prejšni dan ponujala na relaciji bitstamp->mtgox. Verjetno bo to na voljo tudi danes, sploh ozirajoč se na povpraševanje/ponudbo na Bitstampu, kjer je ponudba v očitni prednosti.

_Denny_ ::

psickolog je izjavil:

Ti kar, samo povej še prej, kako boš nakazal usd na btc-e in kako ti bojo iz vircurexa nakazali dolarje?


USD na BTC-E bi se dalo z drugega exchanga preko Bitinstant ali pa z Mastercardom/Viso preko njihove interkassa.com opcije (jim baje trenutno ne deluje)
Vircurex z VouchX USD kuponom preko aurumxchange.com direktno na Bitstamp ali Mtgox in si potem od tam nakažeš na trr

z BTC-E še do zdaj nisem imel posla, z Vircurexom pa na tak način prenašam denar od nmc-jev na Mtgox že kar nekaj časa
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

psickolog ::

Na bitinstantu ne najdem opcije za nakazilo na Btc-e. Poleg tega Bitinstant pobere ogromno provizijo, pri kateri se izgubi večji del dobička od arbitraže. Pa tudi niso ravno na najboljšem glasu, zato se jim izogibam.

Visoke provizije pa imajo tudi posredniki za usd na btc-e. Težko priti z dolarji na btc-e, ne da bi izgubil vsaj 5%. Zato pa je lahko cena btcja na btc-e toliko nizja, in ravno zaradi težavnosti depozita dolarjev se arbitraža ne dogaja toliko.. Razlika med btc-e in mtgox mora biti kar krepko čez 5%.

MrStein ::

prenos na BTC-E je in ni , na dnevni bazi. Kak posredniku zmanjka "zalog" USD na BTC-E in še drugi faktorji.

Seveda ko "je", se tečaj temu ustrezno prilagodi, tako da tu profitirat... bi moral vedeti, kdaj točno bodo omogočili nakazilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

listje123 ::

Iz bistamp sem si v bitcoine v vrednosti 10EUR nakazal na mtgox.com na bitskamp piše da je bil prenos zaključen, na mtgox.com pa ne duha ne sluha o prenosu.
Minila je že ena ura, ali je možnost da bom spoh še videl ta denar

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

listje123 je izjavil:

Iz bistamp sem si v bitcoine v vrednosti 10EUR nakazal na mtgox.com na bitskamp piše da je bil prenos zaključen, na mtgox.com pa ne duha ne sluha o prenosu.
Minila je že ena ura, ali je možnost da bom spoh še videl ta denar

Verjetno se bo v kratkem pojavil na goxu. Transakcije trajajo kar nekaj časa, lahko tudi 2 uri.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

_Denny_ ::

V https://blockchain.info/ daj tvoj mtgox wallet address in poglej koliko potrditev ima. Na goxu se mi vedno prikaže po 6 potrditvah.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

MrStein ::

"Common misconception" je, da so prenosu BTC hitri. Trenutni. Niso.
So pa še vedno hitri v primerjavi z bančnimi nakazili.

Torej uro-dve traja nekje. Odvisno od okoliščin. Če plačaš "transaction fee" je baje hitreje. Nimaš pa te možnosti pri tej operaciji na Bitstamp (če se ne motim), ali pri drugih. Še pri lastnem bitcoin wallet progrmau je to kilavo (odvisno seveda tudi katerega uporabljaš).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Samo je pa volumen na mtgox kar zelo zmanjšal v tem kratkem času; sem čisto tako bežno vrgel pogled sedaj na bitcoincharts, se je kateri drugi tržnici potem povečal na ta račun (ker tako na prvi pogled ni videti tako)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Hmm, ni videti nekega padca:

http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Je res da govorim na pamet, ampak ta številka spodaj (v USD)

3,296,999.49847865 BTC
393,608,143.06 USD

... sem skorajda prepričan, da se je še pred kakšnim tednom, ali dva začela s 4 (recimo da je bilo 445,000,000) :8)
(nisem šel pa sedaj zares pregledovati številk za nazaj)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

zebra2 ::

MrStein je izjavil:

"Common misconception" je, da so prenosu BTC hitri. Trenutni. Niso.
So pa še vedno hitri v primerjavi z bančnimi nakazili.


bitcoin transakcije so skoraj instantne (do par sekund), le 6 potrditev traja približno 1h. večina trgovcev zaradi večje varnosti zahteva 6 potrditev.

še vedno veliko bolje kot npr. paypal transakcija, ki je tudi instantna, "potrditev" pa traja če se ne motim 90 dni (po tem času chargeback ni več na voljo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zebra2 ()

Tilen ::

Lahko poveš kaj več o tej potrditvi pri Paypalu? Lahko tudi v temi o Paypalu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zebra2 ::

do ~90 dni po izvršeni paypal transakciji lahko kupec vloži "dispute" da blaga ni prejel ali npr. da mu je nekdo vdrl v račun in ni on naredil te transakcije.

paypal za čas trajanja "preiskave" denar zadrži, kar lahko traja v nedogled in izid preiskave je velikokrat arbitraren, največkrat kratko potegne prodajalec.

SasoS ::

Bitcoin transakcije niso instantne, niti niso par sekund. Za transakcijo namreč rabiš vsaj eno potrditev oz. zminat se mora blok, ki vsebuje tvojo transakcijo. Blok se v povprečju zmina na 10 min, kar pomeni tudi toliko časa da je transakcija sploh zaznana v omrežju. Včasih se zgodi, da se bloka ne najde precej dlje. Litecoin ima potrditve na 2,5 min v povprečju, pa se še vedno zgodi, da 25 min sploh ni najden noben blok...

MrStein ::

Recimo tak: "informativno" je v roku sekund, enako kot v roku sekund naklikaš UPN v spletni banki. Da pa stvar "zares" gre skoz, pa traja kup minut ali celi ur.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zebra2 ::

SasoS je izjavil:

Bitcoin transakcije niso instantne, niti niso par sekund. Za transakcijo namreč rabiš vsaj eno potrditev oz. zminat se mora blok, ki vsebuje tvojo transakcijo. Blok se v povprečju zmina na 10 min, kar pomeni tudi toliko časa da je transakcija sploh zaznana v omrežju. Včasih se zgodi, da se bloka ne najde precej dlje. Litecoin ima potrditve na 2,5 min v povprečju, pa se še vedno zgodi, da 25 min sploh ni najden noben blok...


MrStein je izjavil:

Recimo tak: "informativno" je v roku sekund, enako kot v roku sekund naklikaš UPN v spletni banki. Da pa stvar "zares" gre skoz, pa traja kup minut ali celi ur.


detajli/semantika ampak vseeno:

bitcoin transakcija je narejena, ko je podpisana in broadcastana (torej pred potrditvijo). takrat veš, da je pošiljatelj dejansko lastnik bitcoinov in da jih nakazuje na določen bitcoin naslov. če si ti lastnik tega naslova, lahko prejete bitcoine zapraviš še preden je transakcija potrjena (ampak tvoja nova transakcija ne more biti potrjena dokler ni tudi prejšnja).

torej bitcoin transakcije so (skoraj) instantne. potrditev (confirmation) pa pomeni varovalko pred double-spendom, torej da ne bo pošiljatelj istih bitcoinov poslal še komu drugemu in s tem razveljavil tvojo transakcijo. z vsako novo potrditvijo verjetnost double-spenda eksponentno pade (glej 11. točko tukaj), ker bo napadalec za uspešen double-spend moral prehiteti vedno daljšo verigo blokov (block chain). večina trgovcev zahteva bodisi 1 bodisi 6 potrditev, zato to marsikdo jemlje kot dokončano transakcijo.

btw, vsi bitcoin klienti so sprogramirani tako, da ne širijo (relayajo) transakcije, ki je v konfliktu s transakcijo, za katero že "vedo", tudi če ta še ni potrjena.

sam bi veliko raje sprejel nepotrjeno bitcoin transakcijo s primernim transaction feejem ter par sekund "poslušal" za morebiten double spend, kot da bi od neznanca sprejel paypal transakcijo, ki jo lahko še ~90 dni disputea.

M.B. ::

Pogruntal sem zakaj je taka razlika med Mt Gox pa Bitstamp. Bitfinex je onemogočo Mt.Gox in umakno preventivno vso svoje premoženje iz MtGoxa zato je arbitraža bistveno težja.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

psickolog ::

A je možno na slovenski banki odpreti USD račun, in da potem MTGox nakazuje direktno USDje na moj račun? Potem pa, če rabim evre, lepo menjam po bančnem tečaju, ki je boljši..

Namreč, v takem primeru je dobiček pri arbitraži bitstamp->mtgox še večji. Ker je bila tržna vrednost v $ približno 2-4$ višja od tržne vrednosti v EUR. To pa je že velika razlika.

SasoS ::

USD imaš lahko na vsakem transakcijskem računu. Vprašanje pa je koliko bi pridobil, saj (če prav razumem) USD ne gre preko SEPE in delaš navaden "wire transfer", ki je ponavadi drag in dolgotrajen.

_Denny_ ::

Se ne splača, ker potem gre nakazilo preko njihove banke in imaš najmanj ~15€ (2000 JPY) japonskih stroškov + okoli 10€ z našo banko...to seveda velja za min. nakazilo 75$. Če imaš recimo 10000$ withdrawal, bodo stroški okoli 500€.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

psickolog ::

Aha. Hvala za rajzasnitev pojmov. Nisem vedel, kako poteka to s tujimi valutami.. :)

StarMafijec ::

Noro vse skupaj. Bitcoin je šel v mainstream medije, a vrednost stagnira.

kkk7 ::

Bitcoin je bil do poka mehurčak res v mainstream medijih, od poka pa nič več, se je vse skupaj malo poleglo (poglej google trend). Vrednost stagnira zato, ker je bila predtem prenapihjena. Še zdaj je.

M.B. ::

Govora je tudi o tem, da je možno da market makerji (tisti z dosti BTCji) umetno vzdržujejo stabilnost, da bi se lepše vidlo bodočim investitorjem.

Res pa je da velike prodaje okrog 1. maja so bile nad 100k bitcoinov. Od 7. maja pa je bilo malih takih prodaj.

Razjasnit se mora glede Mt goxa potem bomo pa vidli.
Strinjam pa se da trenutno USA ne daje vtisa da bodo zaprle Mt gox. Ker bi bil že zaprt če bi to želele. Megaupload so hkrati zasegli domeni pa strežnike pa njega. Mt gox pa samo dwolla račune. Nekaj ne štima.

Zanimive so pa novice VC sklad, kjer so bivši Paypalovci investirajo v Paypal, Webmoney.ru sprejema bitcoine. Kitajci so spet reportažo naredlo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Tilen ::

Zanimive so pa novice VC sklad, kjer so bivši Paypalovci investirajo v Paypal, Webmoney.ru sprejema bitcoine. Kitajci so spet reportažo naredlo.


Misliš BitPay?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jest10 ::

Še ena menjalnica BTC in alternativcev.

M.B. ::

Tilen je izjavil:

Zanimive so pa novice VC sklad, kjer so bivši Paypalovci investirajo v Paypal, Webmoney.ru sprejema bitcoine. Kitajci so spet reportažo naredlo.


Misliš BitPay?


Ja Tilen hvala. "Paypalovci investirajo v BitPay", je blo mišljeno
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

MrStein ::

MrStein je izjavil:


PS: bitstamp v FAQ piše, da ne dovoli več kot trimetsno cifro, za probo pa sem vnesel 1000 USD, pa ni nič jamral. A to potem gre ali ne?
Razen tega mi v Firefox-u ne ponudi Slovenije med državami (le kakih 10 jih ponudi), v IE pa so vse države...

PS: Zdaj pa je pokazal vse države. Kaki hec z CSS/HTML?

Če vpišem 1000 gre dalje, potem pa na "misteriozen način" transakcija pade. Res vrhunec validacije input parametrov...

Spisek držav ima zdaj kakih 10 držav, ne glede na browser...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Koliko je withdrawal limit za USD na mtgox za verified account-e?

Na https://support.mtgox.com/entries/20919... piše :

2. "Verified" Status (Level 1)

Please be advised that if you wish to use SEPA and Wire transfer to transfer your funds, you will have to become a verified member.

Being "verified" has the following limits:



Traditional Currencies

Daily withdrawal limit (24hrs): 10,000 USD (or equivalent)

Monthly withdrawal limit: 50,000 USD (or equivalent)


Na https://mtgox.com/trade/funding-options pa mi piše:

USD : You can still withdraw up to $0.00000 provided you have enough on your account (your limit is $1,000.00000 per 24 hours and $10,000.00000 per 30 days)

(1000 USD sem danes dvignil, zato je prva cifra nič)

Na https://mtgox.com/forms/verification mi piše: Your account currently has a "Verified" status
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zebra2 ::

MrStein je izjavil:

Koliko je withdrawal limit za USD na mtgox za verified account-e?

Na https://support.mtgox.com/entries/20919... piše :

2. "Verified" Status (Level 1)

Please be advised that if you wish to use SEPA and Wire transfer to transfer your funds, you will have to become a verified member.

Being "verified" has the following limits:



Traditional Currencies

Daily withdrawal limit (24hrs): 10,000 USD (or equivalent)

Monthly withdrawal limit: 50,000 USD (or equivalent)


Na https://mtgox.com/trade/funding-options pa mi piše:

USD : You can still withdraw up to $0.00000 provided you have enough on your account (your limit is $1,000.00000 per 24 hours and $10,000.00000 per 30 days)

(1000 USD sem danes dvignil, zato je prva cifra nič)

Na https://mtgox.com/forms/verification mi piše: Your account currently has a "Verified" status


sem imel enak problem, piši jim in bodo popravili

MrStein ::

So že vmes popravili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m1h4 ::

ok folk eno mal bol tako resno vprašanje ali ta zadeva resno delujehttps://products.butterflylabs.com/, zadnjič je en sošolc na faksu omenju da ma tole in da mu kao dela, toj govoru tko pred folkam, nisem ga uspel potem resno povprašat? Kokr sm gledu in brau naj bi biu en navadn scam?

popster ::

nevem zakaj nebi laufal bitcoina na svojem domačem računalniku, ki ga lahko še zraven upobaljaš za pisanje po slo-techu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: servo ()

_Denny_ ::

m1h4 je izjavil:

ok folk eno mal bol tako resno vprašanje ali ta zadeva resno delujehttps://products.butterflylabs.com/, zadnjič je en sošolc na faksu omenju da ma tole in da mu kao dela, toj govoru tko pred folkam, nisem ga uspel potem resno povprašat? Kokr sm gledu in brau naj bi biu en navadn scam?


https://plus.google.com/u/0/10725342319...

Dela. Imajo tako dolge čakalne vrste, da ljudje, ki so naročili (in plačali) v začetku 2012 dobivajo komaj zdaj.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

StarMafijec ::

Mah, več ljudi bo te napravo imelo in uporabljalo, manjša bo verjetnost za nagrado.

Jst ::

Eno vprašanje: Malo sem se igral z bitcointi, tako da jih imam nekaj v uradni aplikaciji (Bitcoin 0.8.1-beta). Kaj moram narediti, če hočem zadevo prenesti na drug računalnik?

Pod File imaš Backup Wallet, ki ima default končnico .dat. Ni pa opcije "import"...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jinto ::

Jst je izjavil:

Eno vprašanje: Malo sem se igral z bitcointi, tako da jih imam nekaj v uradni aplikaciji (Bitcoin 0.8.1-beta). Kaj moram narediti, če hočem zadevo prenesti na drug računalnik?

Pod File imaš Backup Wallet, ki ima default končnico .dat. Ni pa opcije "import"...


https://en.bitcoin.it/wiki/Securing_you...

edit: Po inštalaciji, skopiraj tja noter trenutni wallet.dat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

Malner ::

Slush's pool je že presegu 10Thash/s, do sedaj je bilo okrog 9.

Jst ::

A kakšna trgovina, podobna DX, ebay,... sprejema bitcoine za plačilo? Sem iskal po tej temi, pa nisem nič našel.

Škoda, da ni v browserju opcija, da pokaže vse linke na trenutni strani/tabu. To sem že večkrat študiral, da bi mi prav prišlo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
15 / 270
»»