» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
14 / 270
»»

2loud4u ::

_Denny_ je izjavil:

premalo.

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardw...

6870 (core 1ghz @ 1.275V, mem stock) ima ~300mh/s, ko ne delam nič in 250mh/s, ko zraven igram kak zahteven dx11 špil.
7870xt (core 1,2ghz@stock, mem stock) ima ~500mh/s
______

prvo se zviša težavnost, potem pa še spet pade cena na 60-70€ na račun bedakov, ki ob vsaki slabi novici prodajajo pod ceno in jo tako zbijajo..heh..zdaj imam z 1gh/s rigom isti 2,3€ dnevni profit kot sem ga imel pred 14 dnevi s 115€/btc in 300mh/s

baje se zdaj splača Feathercoin, a mi stvar ne paše, ker scrypt preveč lagga celoten pc + mojih 7870xt nikakor ne morem spraviti čez 310kh/s (6870 ima 326kh/s)



Kako premalo, če pri 6850 kaže 220 Mhash/s???
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

_Denny_ ::

S Catalyst 11.3 in opencl 2.4rc1 sdkjem iz leta 2011. Že med 2.4rc1 in 2.4 final je kar nekaj razlike, sedaj pa imajo novi driverji 2.8.

Normalno bi bilo nekje 235-245 (odvisno od overclocka in minerja), če downclockaš memory na 300mhz in uporabiš Diablo miner pa še več (samo potem lahko comp pustiš pri miru, ker bo stvar preveč neodzivna).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

psickolog ::

zmotil sem se. tale config imam za 7870myst - 394khas


protocol litecoin
worksize 128
threads_per_gpu 1
sharethreads 32
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 20200
aggression 18

49106 ::

GPU/Memmory?

psickolog ::

default 975/1500

MrStein ::

 WTF?

WTF?



Zoom ni (sem resetiral).
PC v organu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

(tak je v Firefoxu in Chrome, v IE pa zgleda normalno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2loud4u ::

_Denny_ je izjavil:

S Catalyst 11.3 in opencl 2.4rc1 sdkjem iz leta 2011. Že med 2.4rc1 in 2.4 final je kar nekaj razlike, sedaj pa imajo novi driverji 2.8.

Normalno bi bilo nekje 235-245 (odvisno od overclocka in minerja), če downclockaš memory na 300mhz in uporabiš Diablo miner pa še več (samo potem lahko comp pustiš pri miru, ker bo stvar preveč neodzivna).



Je tudi kaj odvisno od programa za miniranje?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

_Denny_ ::

2loud4u je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

...
(odvisno od overclocka in minerja)
...



Je tudi kaj odvisno od programa za miniranje?


https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_softw...

še moje izkušnje z različnimi kerneli (6870 in vsepovsod default nastavitve za njo (worksize 128, intensity/aggression 13, f 60 oz. podobno):
guiminer + poclbm - ~230mh/s
cgminer + phatk - ~270mh/s
bitminter (work intervals 5ms) - ~291mh/s
cgminer + diablo - ~301mh/s

Najmanj zahteven je bitminter (priporočam, če pc uporabljaš še za kaj drugega razen rudarjenja), ostali pa se pač obnašajo tako, kot jih nastaviš.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Kamran ::

Hoj,

Sem prebral tale članek, pa me zanima kaj Vi kaj menite o tem ?

To, da BitCoin ne potrebuje oz. ni vezan na nobeden bančni sistem odkrito ruši tiste meje nacionalnih držav in je tako lahko res korak k svetovni valuti o kateri tudi NWO-onanirajoči-se sanjajo, vendar je njegov problem, da zaenkrat še nima neke podlage tako kot nekateri sanjajo o RFID podkožnih vsadkih. :|

Vseeno pa se nič ne ve o njegovem avtorju, o njegovih motivih. Je bil samostojen ali je samo lutka v rokah elitistov ?

Po drugi strani pa je nevaren zaradi tega, ker država nima nadzora nad tem koliko transakcij se sklene med uporabniki in ima tako davčno izgubo KAR pa povečuje njeno avtoritativno željo po njegovi regulaciji ali pa v poseganje pravic ali premoženja posameznika.
Pravijo, da se BitCoin-a ne da ponarediti, vendar a res ? ;)

Oziroma, če gledam tale članek, BitCoin ni ravno anonimen plačilni sistem. Vendar pa po drugi strani menda "kao" ni podvržen špekulantom oz. bankam, ker se jim ogne kot posrednik - sta samo kupec in stranka. Mislim, da je vse odvisno od uporabe, čeprav lahko da bi "elitisti" tudi zlorabili ugled BitCoin-a tako, da bi se z njimi financiralo "teroriste" in bi tako (v očeh javnosti zaradi nekega prirejenega dogodka, beri "false flag") imeli upravičen razlog, da bi zadeve regulirali oz. se "vštulili" kot posrednik. :|

Po drugi strani pa spet lahko država, če je partner in ne sovražnik svojim državljanom, preko monetarnega sistema, tudi blaži določena izkrivljanja na trgu. BitCoin verjetno ne potemtakem, ker je prepuščen "le trgu".

M.B. ::

Anonimen je če se potrudiš. Npr.: kupiš BTC lokalno vse denarnice in vse preko TORa pa kaki mixing service pa je anonimno. Takoj ko kupiš preko menjalnice je šla anonimnost papa.

Če postane trn v peti vladi lahko zelo hitro izgine. Samo banke naenkrat nočejo več met nič z menjalnicami pa si v riti ala bitfloor, bitcoin24. Silk road še dela verjetno pa vse gambling strani, ampak legalni del ala bitpay pa to pa ma vlke probleme.

Nekaj o Regulaciji.

Vprašanje kaj je tudi za coinlabom vs Mtgox. Glede na to da je MTgox trenutno teoretično (praktično nikoli ni kot smo vidli pri Megauploadu) zunaj US jurisdikcije. Če bi pa Američani in kanadčani prešli pod Ameriško firmo coinlab bi pa se lahko šli neko regulacijo. Reguliraš lahko samo menjalnice, drugo ne moreš. Če pa greš ti regulirat največjo pa se lahko zgodi da se nekje rodi druga menjalnica (Zelo uspešna nastaja v Urugvaju in južni ameriki, da o BUttercoinu sploh ne govorimo) in če ljudje ne marajo regulacije gredo na njo.

SPet je pa problem Davčna. Naminiram 100 kovancev leta 2010. Danes si z 1 kupim knjige na amazonu. Kaj je zdaj to? Davek od SPOT trgovanja kapitalski dobiček.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

gslo ::

a kdo razume to višjo matematiko?

 Bitstamp

Bitstamp

M.B. ::

Mogoče problem v decimalni vejici, pa baje je slovenska stran čudna pri računanju. Jaz delam vedno z angleško.

Drugače pa meni je fascinantno to en tip (več tipov ali tipik) si zmisli bitcoin in potem okrog zraste cel ekosistem, menjalnice, trgovine gambling, črni trg, ASIC, FPGA ATI je fajn zaslužo. Vprašanje kolko služb je Satoshi omogočo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

gslo ::

Vprašanje katera agencija je Satoshi ;-)

edit: pa hvala za nasvet, vedno nastavljam na angleščino, tle sem mel začuda pa nek mix med slovensko in angleško stranjo. :-D zgleda majo več dela drugje, čeprav tole računanje bi lahko poštimal!

hej btw, kje se pa spremeni language? simple interface, pa še vedno ne najdem. A bo treba državo spremenit?

ehh, najdu na dnu strani. :-D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

Kamran ::

M.B. je izjavil:

Če postane trn v peti vladi lahko zelo hitro izgine.

Nacionalne države in tudi vlade so oslabljene oz. itak pod kontrolo "razsvetljencev" in je v njihovem interesu, da meje padejo in s tem povezan nacionalni ponos in suverenost, čeprav... s kakšnimi namernimi poizkusi regulacije bi v bistvu, iz psihološkega vidika, pri nasprotni strani še bolj povečali boj in sprejetost za valuto. Psihologija - če hočeš človeku nekaj vzeti, mu moraš prvo nekaj dati. ;)

M.B. je izjavil:

Nekaj o Regulaciji.

Hm... lahko bi tudi tako rekel, da če kdo hoče to regulirati, že pomeni, da je pritegnilo pozornost. Nekateri bi pa to lahko vzeli kot kredibilnost (sistema), če neko "veliko podjetje" pokaže zanimanje in bi pod vplivom črednega nagona začeli uporabljati valuto. Če bi zadeva ostala neopazna, lahko da bi tudi ljudje ostali pri (nakupu) zlata, srebra, platine, itn. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

M.B. ::

Sama regulacija ni nujno slaba če ne pomeni preveč stroškov za menjalnico, da ni možno dosti konkurence.
Problem pa zna postat, če bo vse postalo prezahtevno za majhne ljudi in menjalnice.

Meni ni jasno v čem je fora da se moram jaz verificirat, če hočem dvignit denar z Bitstampa npr. Nakažeš lahko samo z bančnega računa. Ve se kdo ima bančni račun. Potem kupim pa prodajam. Naredim seveda "bajni" profit. Pa si nakažem nazaj na račun. Ve se spet da je račun moj, ker je isti s katerega sem nakazal. Zakaj je potreben potem še osebni dokument, pa račun pa vse mi pa ni jasno. Malo me tudi moti da je bitstamp v USD čeprav so vsa nakazali v EUR, vsaj od nas evropejcev.

En problem verjetno je tudi velika cena 100 USD za en bitcoin. Kar je psihološko ogromno. Ljudje pa se ne zavedajo da lahko kupijo tudi 0.01 Bitcoina.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

zebra2 ::

http://video.foxbusiness.com/v/23593855...

Bill Gates: "Bitcoin is a techno tour de force"

sicer imajo gosti dokaj rezerviran odnos, a že dejstvo, da govorijo o bitcoinu, bi bilo pred pol leta nepredstavljivo :)

Tilen ::

Rat poison pa kar ignoriraš?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jinto ::

Ti pa kar ignoriraš, ko pove, da ga ne razume?

Tilen ::

Pa ti veš kdo so ti gospodje? Mogoče bi jih moral malo poučiti o investiranju, ker sami ne vedo dovolj. Se zna zgodit, da naložijo par milijard na Mt.gox.>:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Jinto ::

Bojo že dobili koga, ki jim bo Bitcoin boljše razložil kot bi ga znal jaz.
Munger sam reče, da ne razume Bitcoina, mi pa ga naj jemljemo kot eksperta? Bomo Gatesa spraševali o ribarjenju?

Sam sem z Bitcoinom več kot 1000% v profitu, Buffet bi bil ponosen :).

Vsekakor pa se mi zdi dobra novica za Bitcoin, da se o njemu tako razpravlja, tudi med pomembnimi ljudmi.

listje123 ::

Zaz imam vprašanje glede bitsamp.
In sicer sem opazil da imajo neko čudno mesečno provizijo Promet 30ih dni in se tudi vse menjave seštevajo v dolarjih.
Zanima me kako ti potem to zaračunajo.
Na koncu meseca al kaj?

Jinto ::

Kot vem se niža glede na koliko prometa ustvariš mesečno.
Prvih 500USD prometa je 0.5%, naslednjih 500USD je 0.48%... Zaračunajo pa takoj pri transakciji.

listje123 ::

Aha hvala za hiter odgovor.

A. Smith ::

M.B. je izjavil:

Nekaj o Regulaciji.


V članku je veliko FUDa. Za razjasnitev si poglej tole.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MrStein ::

Promet upoštevajo takoj, ko ga narediš oz. dosežeš.
Tisto "mesečno" se verjetno misli, da se promet starejši od meseca dni "pozabi", torej ne upošteva.

Torej če naredim 5000 USD prometa, dobim nižjo provizijo. Ampak velja mi le en mesec, potem pa se teh 5000 USD "pozabi" in imam spet maksimalno provizijo. (recimo da vmes nič prometa ne naredim)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gslo ::

v glavnem, dobil bomo novo "družin'co" Login, če jih ne bo prekmal pojahala "roka pravice". :-)

nekje na bitcointalku sem zasledil, da so jih bodoči uporabniki spraševali, če Bitstamp za razliko od ostalih za zdaj nekako izpolnjuje EU regulacije, pa nisem še zasledil odgovora.. Ima kdo kaj več informacij v tej smeri?

Nič. Dnar je gor, upam pa, da ga bom vzel lahk tut dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

jype ::

Končno:

SasoS ::

Oproščena plačila dohodnine...kaj pa kapitalski dobiček?

jype ::

SasoS> Oproščena plačila dohodnine...kaj pa kapitalski dobiček?

Bitcoin za zdaj še v nobeni zakonodaji ni opredeljen kot vrednostni papir, tako da zelo močno dvomim, da bi si ga davkarija drznila obravnavati kot kapitalsko naložbo.

SasoS ::

Ok :)

MrStein ::

To si na linuxu screenshot naredil? ;)

PS: Spet malo raslo danes...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jype ::

MrStein> To si na linuxu screenshot naredil? ;)

Ne, na letraset.

M.B. ::

@A.Smith ni tako da eni BTC dojemajo kot valuto eni pa kot comodity? In se še v tem ne morejo zmenit.
Danes so boti prišli nazaj. Zato se je povečal volumen in cena je skočla.

@Jype odlična novica. Samo ko vlada sliši da je to profitabilno potem verjetno nebo več dolgo neobdavčeno. Glede na vse krizne davke pa DDV pa to.

Še nekaj dobrih novic:
Govori se o Bitcoin banki: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment...

In pa Humble bundle omogča plačilo v Bitcoinih. Gyft pa omogoča kupovanje z bitoini v normalnih trgovinah preko darilnih certifikatov:
Customers are now able to buy mobile gift cards using bitcoins and redeem them at over 50,000 physical retail locations across the USA including GAP, Lowes, Sephora, GameStop, American Eagle, Sports Authority, Nike, Marriott, Burger King, Fandango, Brookstone, and many more household brands.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

poweroff ::

M.B. je izjavil:

@Jype odlična novica. Samo ko vlada sliši da je to profitabilno potem verjetno nebo več dolgo neobdavčeno.

Ne kliči hudiča!

Ko vlada sliši, da je to profitabilno, bomo brali naslove: "Minister za finance vložil celoten proračun za 2013 v nakup BitCoinov". 8-)

Potem pa čez par dni crash. >:D
sudo poweroff

M.B. ::

Eh najprej bo šlo do 300k $ kot verjame že 6 ljudi. Pol bomo pa vsi bogati :P
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

popster ::

Torej če naredim 5000 USD prometa, dobim nižjo provizijo. Ampak velja mi le en mesec, potem pa se teh 5000 USD "pozabi" in imam spet maksimalno provizijo. (recimo da vmes nič prometa ne naredim)


Torej če na bitstamp naložiš 5200 € (nekaj več kot 6500$) na novem verificiranem računu, za celoten znesek plačaš 0.42% vstopne provizije?

SasoS ::

Ne, nimaš nobene "vstopne" provizije ker to ni sklad, to sem ti že v prejšnji temi napisal.
Provizijo boš plačal, ko boš za teh 6500$ kupil BTC. Plačal jo boš tudi ko boš n BTC prodal da boš nazaj dobil $$$. Odvisno od količine prometa, ki ga s tem narediš (BTCje lahko kupiš in prodaš 3x, pa narediš 20.000$ prometa), se ti provizija ob transakciji ustrezno manjša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

popster ::

Razumem da se provizija plača ob nakupu BTC, vendar če prav razumem se za celoten znesek (6500$) in se NE zniža šele ko ta znesek prekoračiš.

jype ::

Kaj ti ni jasno? Provizija se plača od vsake transakcije na borzi za tisto posamezno transakcijo. Če si presegel določeno vsoto transakcij v zadnjih 30 dneh, se ti temu primerno sproti prilagodi tudi provizija.

Nakazovanje na borzo ne stane nič (razen pretvorbe evrov v USD po nakupnem tečaju unicredit banke za podjetja), dvig pa stane 90 evrskih centov (in se nakaže v evrih po prodajnem tečaju unicredit banke za podjetja).

bond007 ::

Meni je zadnje dni provizija narastla za 0.04%,ker se nič ne dogaja in nimam kaj prodajat oz. kupovati... Zakaj je takšno mrtvilo? So booti še vedno blokirani na mtgox?

MrStein ::

Kaj je z litecoin-i na mtgox? Ne bo? Dezinformacija?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

StarMafijec ::

Kaj se je zgodilo, da je tečaj postal skorajda fiksen?

_Denny_ ::

po mojih opažanjih vsakič, ko gre čez 93€/120$ nekdo ddosa MtGox in tečaj spet pade pod 90
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

poweroff ::

Zanimivo opažanje. Fino bi bilo videti, če je to konsistentno skozi čas.
sudo poweroff

Tilen ::

Medved gre po marmelado



Nočem nikogar strašiti, vendar danes je bil (tehnično) medvedji crossover @ 120.3 USD z vsaj dvojnim volume navzdol. Previdno, ker to lahko pomeni kratkotrajni downtrend.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

gslo ::

Me zanima, če bo cena zanihala kaj v prihodnjih dneh - oz kar že danes ponoči. baje Dwolla ne sme več poslovati z MtGoxom. Tale novica je stara 3 ure, cena pa je iz 117bitstamp-119mtgox padla na 112bitstamp-113mtgox. Sicer je to kar normalno nihanje za zadnje dni, vendar pod 113 že nekaj časa ni bilo.

morda bomo priča novemu padcu? pare so pripravljene. :-D

aja, še novica: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment...

jup, its goin dooooown.. bitstamp ze na 109. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

MrStein ::

106 :-P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

papasmrk ::

Na bitstampu je že dosegla 105, pa od česa je sploh odvisna vrednost BTC-ja, če v roku ene ure pade vrednost za 10 $?

MrStein ::

Biločemu lahko pade vrednost, posebej na "zaprtih" trgih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
14 / 270
»»