» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
13 / 270
»»

marS ::

Na blockchain.info imam eno denarnicoa je stran že od zjutraj nedosegljiva - ima cloudflare obvestilo da je off. Sicer se da prit do denarnice (no nisem se prijavil) ma ne vem če je smiselno se prijavit?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

_Denny_ ::

https://twitter.com/blockchain

Nekdo jih če celi dan ddos-a
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

M.B. ::

Blockchain ddosan, Mt dox DDOsan, Bitflooru račun zaprt, Bitcoin 24 račun zaprt.

Problemi s SEPA pri Mt goxu in ostalih. Zanimivo da je to na isti dan. Cena pa presenetljivo visoka.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

kkk7 ::

M.B. je izjavil:

Blockchain ddosan, Mt dox DDOsan, Bitflooru račun zaprt, Bitcoin 24 račun zaprt.

Problemi s SEPA pri Mt goxu in ostalih. Zanimivo da je to na isti dan. Cena pa presenetljivo visoka.


Cena je tako ali tako v pretežni meri odvisna od kupcev v ZDA - dokler tam ne bo ovir, bo ok.

Bitcoin 24 je pa gotof :) Je toliko sranja, da bo trajalo vsaj eno leto, preden bodo oblasti odblokirale račune - verjetno lahko celo zaplenijo pod pretvezo boja proti kriminalu - v ciprski Evropi je vse mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kkk7 ()

_Denny_ ::

folk zgleda tudi prenaša (oz. kupuje) btcje iz mt.goxa...danes zjutraj je bil volume okoli 30k, zdaj še samo 11.7k

me zanima kaj bo, ko bo volume nekje blizu 0
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

MrStein ::

Kako premakniti USD med borzami? (mtgox, bitstamp, btc-e...)

Preko bitinstant z uporabo kuponov (redeemable voucher)?

Obstaja še kaka možnost? Kake so proviziji in hitrost?

PS: bitstamp v FAQ piše, da ne dovoli več kot trimetsno cifro, za probo pa sem vnesel 1000 USD, pa ni nič jamral. A to potem gre ali ne?
Razen tega mi v Firefox-u ne ponudi Slovenije med državami (le kakih 10 jih ponudi), v IE pa so vse države...

PS: Zdaj pa je pokazal vse države. Kaki hec z CSS/HTML?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Hmm, spet DOS-i? bitstamp, mtgox in bitcoincharts.com so dol... btc-e pa zgleda da dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Da, ta dela in tam se potem tudi odvija največja panika LOL:P

P.S.: saj ne da ima bitstamp tudi svojo FB stran, kjer piše:
UPDATE: Our peliminary result shows we are not currently suffering a DDoS attack. We are still investigating the exact cause of the unscheduled service outage and we will update you when we have more information.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

MrStein ::

Hehe, pa bo res FB postal taki "billboard" za obvestila o izpadih... (to sem pred časom svetoval za alter.si :P).

bitstamp ima neki frontserver od cloudflare, ki pokaže stran z obvestilom, da ne deluje. Tam bi lahko dali link na to FB stran...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

No, če smo že pri tem je tu še FB stran od mtgox-a;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

To bi moralo biti del DNS-a, da takoj dobiš tak link (kar sicer ne bi delovalo za alter, ker njim DNS pada...:)))

MtGox je sicer spet dostopen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

A ni bitinstant malo zmešan?
Za BitStamp zahteva "Account ID or username", čeprav na BitStamp obstaja le "Customer ID".

Za MtGox pa piše "MtGox Account # (ex. M12345678X)" , čeprav na mtgox samem pa piše, da na bitinstant lahko vpišeš username ali account Nr (česar pa BI sploh ne sprejme, dokumentacijo imajo vsi ... tak-tak).

Razen tega ima skoz internal server error... (kolikokrat sem pač poskusil danes)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

listje123 ::

Imam problem in sicer pri sinhroniziranju bitcoin wallet s spletom.
Med sinhronizacijo mi je proti koncu procesor obremenilo nad 90%.
Ali je to normalno?
Cpu: amd athnon x4 640

M.B. ::

Jaz uporabljam armory in ko pregleduje blockhain je tudi procesor na polno obremenjen. Po moje je normalno.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

lalalole ::

Pozdravljeni.

Zanima me, če je smiselno, da bi vse dejavnosti, ki zadevajo prenašanje bitcoinov, zavoljo večje varnosti izvajal v virtualnem okolju (Ubuntu), ki bi bilo namenjeno zgolj in samo temu?

Najlepša hvala.

Tilen ::

Ubuntu znaš bolje zavarovati kot Windows?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lalalole ::

Ne, a vendarle bi v tem okolju rokoval zgolj z denarnico in pa točno izbranimi spletnimi stranmi (konkretno MtGox, Bitstamp, BTC-E, Bitinstant, Bitcoin.it in Bitcoin Charts, vse (!) ostalo, vključno z googlanjem, Gmailom ipd. bi potekalo izven virtualke). Ideja o večji varnosti torej izhaja iz čistosti tovrstnega okolja. Sicer je primarni sistem zavoljo skrbnega postopanja in pa rednega pregledovanja po vsej verjetnosti tudi čist, s stoodstotno gotovostjo tega ne morem trditi.

Mislite torej, da bi se splačalo vzpostaviti namensko virtualno platformo zgolj za rokovanje z bitcoin sredstvi, ali vendarle obstajajo prepreke, ki jih nisem predvidel?

Hvala.

M.B. ::

Mislim da. Za denarnico se mi zdi najboljše Armory in offline wallet.

Pazit še morš če maš kake denarnice na telefonu. http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment...

In pa na virtualnem delaj samo s stranmi za Bitcoin in nič drugega: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment...

Več kot bo vreden več bo exploitov.

EDIT: Ne uporabljal brainwallet ala http://bitcointools.appspot.com http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment...
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

zmelkoow ::

LP!

Imam eno vprašanje, ki se tiče podpisovanja transakcije.
Ni mi čisto jasno kako to poteka. Se pravi če nekomu pošljem določen znesek:
"Only send payments from an address you control (i.e. you can sign with it).
You have to be able to sign a message with your sending address to proof that youre the owner off that address:"


Torej pošljem določen znesek na BTC naslov. Transakcija se pojavi v zgodovini "Transactions".
Kje je sedaj naslov iz katerega sem jaz poslal, v transaction details je samo naslov prejemnika.
Če grem pod Sign Message ne vem katero adreso vpisati....


Hvala za odgovor,

Z

MrStein ::

A obstaja kje Live Trades in Live order book za bitstamp?

Podobno kot imajo https://www.bitstamp.net/ pod grafom a daljše. (tam Order book ni "live", vsaj meni nič ne updata)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

A. Smith ::

MrStein je izjavil:

A obstaja kje Live Trades in Live order book za bitstamp?

Podobno kot imajo https://www.bitstamp.net/ pod grafom a daljše. (tam Order book ni "live", vsaj meni nič ne updata)



Kljikot.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

2loud4u ::

Je tole miniranje legalno? In kako potem zamenjaš bitcoin-e za denar?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Tilen ::

Je legalno. Zamenjaš jih na borzi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

2loud4u ::

Tilen je izjavil:

Je legalno. Zamenjaš jih na borzi.



Resno? Ali je to šala?

Kako to sploh deluje? Grafična nekaj računa ali kaj? In potem se to shranjuje v neko spletno denarnico ali kako? Za kaj sploh gre?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

StarMafijec ::

Grafična se trudi rešiti matematični problem. Če je pri tem uspešna, dobi nagrado (trenutno je to 25 BTC). Zahtevnost problema je odvisna od števila oz. skupne moči vseh reševalcev v omrežju. Težavnost se tako sproti prilagaja, tako da se nov problem pojavi na povprečno 10 min.

Tilen ::

2loud4u je izjavil:

Tilen je izjavil:

Je legalno. Zamenjaš jih na borzi.



Resno? Ali je to šala?

Kako to sploh deluje? Grafična nekaj računa ali kaj? In potem se to shranjuje v neko spletno denarnico ali kako? Za kaj sploh gre?


http://bitcoin.org/en/how-it-works
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

2loud4u ::

StarMafijec je izjavil:

Grafična se trudi rešiti matematični problem. Če je pri tem uspešna, dobi nagrado (trenutno je to 25 BTC). Zahtevnost problema je odvisna od števila oz. skupne moči vseh reševalcev v omrežju. Težavnost se tako sproti prilagaja, tako da se nov problem pojavi na povprečno 10 min.



Kdo pa ustvarja problem? In, kaj dobi tisti, ki je ustvaril problem, s tem, ko je njegov problem rešen?

Tilen je izjavil:

2loud4u je izjavil:

Tilen je izjavil:

Je legalno. Zamenjaš jih na borzi.



Resno? Ali je to šala?

Kako to sploh deluje? Grafična nekaj računa ali kaj? In potem se to shranjuje v neko spletno denarnico ali kako? Za kaj sploh gre?


http://bitcoin.org/en/how-it-works



Hvala, sem prenesel bitcoin aplikacijo in zdaj piše, da se sinhronizira z omrežjem, kaj pa to pomeni? Videti je, da bo kar trajalo.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

Double_J ::

http://rt.com/business/bitcoins-currenc...

Canadians using bitcoins, the decentralized crypto-currency that recently went mainstream, must report their incomes and pay taxes as with other earnings, Canada's Revenue Agency (CRA) confirmed following a media request.
Dve šivanki...

bluefish ::

A ni jype podobno vprašanje naslovil na DURS?

SasoS ::

Problem se ustvarja sam, ker gre za kriptografsko funkcijo, tako da noben ne dobi nič, razen tisti ki ga reši.

Za minanje BTCjev si kaki 2 leti prepozen, danes jih to večina počne s specializiranim hardwarom, ki je precej hitrejši...

A. Smith ::

bluefish je izjavil:

A ni jype podobno vprašanje naslovil na DURS?

Je, pa kolikor vem (še) ni dobil odgovora.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Lonsarg ::

Pravno gledano ni Bitcoin nič kaj drugačen od katerekoli druge digitalne dobrine(Microsoft point, raznorazen denar v kakih spletnih igrah, itema pri Steamu,...), tak da se da to zadevo dokaj splošno vprašati, ne pa direkt za bitcoin.

listje123 ::

Kako bi najlažje nafilal bitstamp račun.
Ali se da to narediti preko nlb klika?

OrkAA ::

Da.

M.B. ::

Z rudarjenjem v bistvu transakcije v bloke postavlaš. Za nagrado dobiš trenutno 25 BTC če najdeš tak blok, in pa vsa plačila transakcij, ki so v bloku.

Samo kako potem to pol DURSU prijaviš?

Naprimer daš 100 € na bitstamp maš srečo kupiš bitcoine po 10€ 5 jih daš na hladno.
Z ostalimi petimi pa trguješ in prideš na 90 € Je zdaj to že profit? Če bitcoin strmoglavi je onih 5 ničvrednih. Če trguješ pa prideš na 500€ maš profita 400€ (še vedno je 5 na hladnem, ki so trenutno vredno 140 $) Predvidevam da lahko DURSU sporočiš komaj ko denar na banko nazaj preneseš. Ker če maš ta trenutek na bitstampu 500€ potem te pa prime pa jih kupiš po 140 $ ker se cena dviguje pa pade na 50 si v zgubi pa je šel profit nekam. (dokler ne prodaš v bistvu nisi v zgubi)

SPOT trgovanje baje ni obdavčeno: http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis... ne vem pa če je še predpis aktualen.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

StarMafijec ::

Stališče Banke Slovenije je, da Bitcoin ni valuta. Zato za DURS to ni valutno trgovanje.

MrStein ::

Kako formulo uporabiti v Excel na izvozu transakcij, da dobim v stolpcu tekoče stanje USD ter BTC? (po možnosti pa še "vsoto", toreh vrednost USD plus količina BTC pomnoženo z vrednostjo BTS v USD)

(idealno bi bilo, če bi že ni na strani imejo stolpec BALANCE, kot na mtgox)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marS ::

Zanima me, če je to, npr. ko ponujajo free bitcoine kaj v zvezi z minanjem al je čisto oglaševanje? V enem dnevu z raznimi forami lahko dobiš kar nekaj teh coinov.....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

StarMafijec ::

Misliš coinov ali mikrocoinov?

marS ::

mikrocoinov
...no more heroes...
https://ilbis.com/

zebra2 ::

marS je izjavil:

mikrocoinov

1 mikrobitcoin je po trenutnem tečaju vreden cca 0,0001 EUR

gslo ::

za tiste, ki imate izkušnje z bitstamp.net - če predpostavljam, da je SEPA danes šel čez ($$$ poslani v dopoldanskem času iz SKB na Unicredit) - a je možno, da bodo pri Bitstampu nakazilo sprocesirali danes zvečer ali čez vikend? trenutno je stanje še 0.0$ in ne vem, če še obstaja možnost, da bom trgoval pred ponedeljkom.

StarMafijec ::

Če si poslal v dopoldanskem času, bi že danes skoraj moralo priti na njihov račun. Možno pa, da imajo gužvo in še niso sprocesirali. Upaj, da bodo jutri tudi delali.

2loud4u ::

Koliko vi kaj dobite hitrost? Meni kaže z navito 6850 okoli 217 Mhash/s, je to normalno? Namreč na bitminter-ju je pa včasih tudi čez 400 Mhash/s...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

_Denny_ ::

premalo.

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardw...

6870 (core 1ghz @ 1.275V, mem stock) ima ~300mh/s, ko ne delam nič in 250mh/s, ko zraven igram kak zahteven dx11 špil.
7870xt (core 1,2ghz@stock, mem stock) ima ~500mh/s
______

prvo se zviša težavnost, potem pa še spet pade cena na 60-70€ na račun bedakov, ki ob vsaki slabi novici prodajajo pod ceno in jo tako zbijajo..heh..zdaj imam z 1gh/s rigom isti 2,3€ dnevni profit kot sem ga imel pred 14 dnevi s 115€/btc in 300mh/s

baje se zdaj splača Feathercoin, a mi stvar ne paše, ker scrypt preveč lagga celoten pc + mojih 7870xt nikakor ne morem spraviti čez 310kh/s (6870 ima 326kh/s)
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

49106 ::

7870 XT
SHA-256 = 520 MH/s (@1200)
Scrypt = 380 kH/s (@800/1500)

Denny probaj tole: CPU 800, mem 1500

C:\cgminer-2.11.4-windows\cgminer.exe --scrypt -o http://url.com:1111 -u x -p x --thread-concurrency 16384 -I 19 -g 1 -w 256

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

psickolog ::

Meni dela 7870xt na 395khash/sec, s tem, da se niti nisem dosti matral, da bi ga natweakal.

_Denny_ ::

@Messiah: hvala, sem dal te nastavitve in imam sedaj avg 377kh/s. Zgleda nisem edini s problematičnimi Powercolor 7870 Myst Edition karticami...mi je že žal, da nisem doplačal tistih 20€ in vzel 7950 s 550-650kh/s
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

psickolog ::

To so moje nastavitve za 7870 myst od powercolorja za 394khash/sec. Ko bom nasel se kake boljse nastavitve, bom pa tiste pokazal.

protocol litecoin
worksize 64
threads_per_gpu 1
sharethreads 32
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 8192
aggression 17.5

Kar se pa tice kartic, pa lahko recem, da se 7950 od powercolorja zelo greje, vendar ima unlockan voltage control, in z manjsanjem voltaze zmanjsam pregrevanje. Brez tega gre kartico ces 95', dokler ne zablokira. Pri 7870 sem bil pa neroden, ko sem saril po racunalniku, in poskodoval ventilator, tako da mu zdaj manjkata 2 krilci od devetih. Tako da je zdaj racunalnik v drugi sobi, ker je malo glasnejsi, pa se pol ne ukvarjam toliko s tweakanjem.

49106 ::

Za SHA256 je 7870xt dokaj dobra izbira, pri scryptu pa mislim da se pozna, da ima 256 bitno vodilo.

Trenutno se napram btc-ju splača rudarit Freicoin(411%) in Feathercoin(311%).

Glede BTC-ja pa mislim, da bo prej ali slej prepustil naslov kriptografskega zlata LTC-ju ali Feathercoinu. Ne vidim kako bi lahko SHA256 zmagal ob vseh ASIC-sih.
««
13 / 270
»»