» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
182 / 270
»»

A. Smith ::

MrStein je izjavil:

ginekk je izjavil:

Vprašanje za "globje" poznavalce.

Minerji pobirajo določen fee za opravljene transakcije, fee poračunajo kar v BTC (satoshijih)

Količina BTCjev je teoretično navzgor omejena, vsem jasna meja.

Celotna (akumulirana) količina opravljenih transakcij sčasoma raste v absolutnem smislu.

Ampaka to pomeni, da v nekem času, po nekem številu transakcij bodo zaradi omejene količine prav čisto vsi BTCji koncentrirani zgolj pri minerjih, razen če se odpovejo računanju transkacijskega fee v BTC in začnejo računat v kakšni drugi "valuti".

Kaj sem zgrešil?

Po določenem času bo ves denar pri delavcih, ker jo ves čas dobivajo (plača), delodajalci pa bodo "broke". ;)


Rudarji morajo svoje kovance prodati, da lahko sploh odplačajo vsa posojila, ki so jih vzeli za postavitev minig kompleksov. Rudarjenje uveljavljenih valut je zelo, zelo konkurenčna panoga in dejanski dobički ne ostajajo pri rudarjih.

gruntfürmich je izjavil:

A. Smith je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Ta prvorazreden prasec mi je še vedno dolžan 3 BTC.

kako je to možno, če pa smo mesece prej bežali iz mtgoxa preden se je sesul? ti je dišal višji tečaj kljub opozorilom?:))


1) takrat še nisem dal dovolj nategovalnih vaj skoz, da bi dojel grožnjo (očitno je tudi Ver ni?)

2) za dvig fiata so bile tedenske in mesečne omejitve - jasno, da sem pobral veliko večino stasha dol

marsikdo ni dal nobene nategovalne vaje skozi, pa smo vseeno takoj zapustili mtgox ko se je tu začelo šušljat o problemih... btc sem čisto enostavno pošibal kamor sem želel


In kaj bi rad, medaljo?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

jype ::

https://fork.lol/pow/hashrate

Počasi postaja reč zelo.... Geopolitična.

gruntfürmich ::

A. Smith je izjavil:

In kaj bi rad, medaljo?
razumel tvoja dejanja. in opažam da imajo veliko skupnega s krediti v švicarjih...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

slotechar ::

jype je izjavil:

https://fork.lol/pow/hashrate

Počasi postaja reč zelo.... Geopolitična.

@jype hvala za ta link. Eden od tvojih biljsih postov zadne case :) lepo pa tudi ti malo soselujes. A lahk mal vec napises kaj mislis o trenutnem stanju in kaj tocno zelis pov edat o tem info z linka

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

perci je izjavil:

Se strinjam ampak eni se sprašujejo (Matthai), če je BTC res deflatorna valuta...

Dokler je balon, je vprašanje rahlo nesmiselno...?
sudo poweroff

slotechar ::

Baj d vej bitcoin cash zbil 0.20 btc in gre zgleda naprej. Ce se zadrzi nad 0.20 bi lahko bil dobr znak za buy

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

gruntfürmich je izjavil:

A. Smith je izjavil:

In kaj bi rad, medaljo?
razumel tvoja dejanja. in opažam da imajo veliko skupnega s krediti v švicarjih...:))

Ti kar drži svoje bchje. Se boš dovolj kmalu primerjal z njimi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

slotechar ::

Z 0.20 je skocil v nekaj minutkah na 0.25. Ce pade pod 0.20 prodajte. Nad 0.20 kupte. Bo zanimivo ko se azijci zbudijo da vidmo ce bodo kaj kupovali svoj priljubljen coin.

lambda ::

Meni je branjevka dopoldne povedala, da če bo šel nad 0.5, da je najbolje kupit. Če bo šel pod 0.075 pa prodat.

slotechar, a se zavedaš kolk poln bullshita si?

looser ::

to so spekulacije in domneve, nekakšna igra...
ni, da bi naj bilo vaše življenje odvisno od tega...

slotechar ::

Bulshit ali ne, kdor je poslusal je v nekaj minutkah imel priliko narest cetrtino oziroma 25 % zasluzka.

Zgodovina sprememb…

branef ::

slotechar še ena podobna prognoza pa začnemo sodelovat na polno

slotechar ::

Ko smo se prej pogovarjali kako so minerji vceraj se selili k bitcoinu iz bch, zaradi visje profitabilnosti... Zdaj po forku lahk pricakujemo spet bolj profitabilen bitcoin cash? Trenutno se cena uravnava?. https://fork.lol

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

sarma832 ::

Se je kdo mogoče bolj spuščal v Lightning network? Sam ne razumem ravno, ampak kot sem slišal bi to omogočalo "unlimited scallability" za bitcoin. Vozlišča naj bi bila sicer centralizirana, ampak vseeno naj bi bil lastnik svojih coinov oz. ne bi ti morali vzeti/zasežti coinov - nihče ne bi imel kontrole nad tvoji kojni.
Lightning network bi lahko bil tudi npr neke vrste Proof of Stake nad bitcoinom.

Sepravi bi BTC dejansko lahko bil uporabljan za plačevanje, poleg tega pa bi bila to najbolj varna veriga - z naraščanjem cene BTCja bi bilo vedno več minerjev in vedno več elektrike šlo za Bitcoin. Trenutna letna poraba za BTC omrežje naj bi bila približno 27TWh, naša nuklearka proizvede približno 6TWh letno.
Iz tega vidika je to res superiorno zlato.

gruntfürmich ::

branef je izjavil:

slotechar še ena podobna prognoza pa začnemo sodelovat na polno

problem nastane da če ne boš vedno pravič čas na borzi ali forumu in pravilno nastavil prodajo znaš priti do problemov.
če ne boš vložil v trgovanje veliko časa potem je po mojem bolje da kupuješ 'speče velikane' kot trejdaš na nihljajih. po moje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sumixam666 ::

gruntfürmich je izjavil:

branef je izjavil:

slotechar še ena podobna prognoza pa začnemo sodelovat na polno

problem nastane da če ne boš vedno pravič čas na borzi ali forumu in pravilno nastavil prodajo znaš priti do problemov.
če ne boš vložil v trgovanje veliko časa potem je po mojem bolje da kupuješ 'speče velikane' kot trejdaš na nihljajih. po moje.


In kateri je nasledni speči velikan , waves mogoče ... že celo večnost so na 4-5 usd dobrih novic veliko , eden izmed najhitrejših blockchain na sploh v kripto svetu ... sam še cena mora skočiti na ene 20 usd ... :)

Zgodovina sprememb…

sivistol ::

Samuel je izjavil:

perci je izjavil:

Samuel je izjavil:

Zakaj bi se kdo ukvarjal z BCHjem, če je na drugi strani LTC soon z lightningom? A zato, ker so njegovi ustanovitelji izrazito premožni in svoj shitcoin pumpajo kokr ga hočejo?

Zakaj bi se kdo ukvarjal z BTC-jem, če je na drugi strani LTC?


LTC silver, BTC gold. Zato.


xvg antimaterija

sumixam666 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

branef je izjavil:

slotechar še ena podobna prognoza pa začnemo sodelovat na polno

problem nastane da če ne boš vedno pravič čas na borzi ali forumu in pravilno nastavil prodajo znaš priti do problemov.
če ne boš vložil v trgovanje veliko časa potem je po mojem bolje da kupuješ 'speče velikane' kot trejdaš na nihljajih. po moje.


In kateri je nasledni speči velikan , waves mogoče ... že celo večnost so na 4-5 usd dobrih novic veliko , eden izmed najhitrejših blockchain na sploh v kripto svetu ... sam še cena mora skočiti na ene 20 usd ... :)


xvg
nabavi sedaj ko je pod centom
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sivistol ()

nurmaln ::

poweroff je izjavil:

perci je izjavil:

Se strinjam ampak eni se sprašujejo (Matthai), če je BTC res deflatorna valuta...

Dokler je balon, je vprašanje rahlo nesmiselno...?

A si že shortal?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

MrStein ::

sarma832 je izjavil:


Sepravi bi BTC dejansko lahko bil uporabljan za plačevanje, poleg tega pa bi bila to najbolj varna veriga - z naraščanjem cene BTCja bi bilo vedno več minerjev in vedno več elektrike šlo za Bitcoin. Trenutna letna poraba za BTC omrežje naj bi bila približno 27TWh, naša nuklearka proizvede približno 6TWh letno.

Talum porabi več elektrike kot 20 vasi skupaj!
Zapret Talum!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tody ::

youPlonker ::

Katero denarnico priporočate za uporabo za začetnika (za prestavitev vrednosti iz Bitstampa v svojo domeno)?

LP

Bezukhoff ::

Uporablja kdo blockhain wallet? Ker zadnje dneve sploh več ne dobim login mejla, da bi se prijavil not. :))

Tech support jamra, da je pri njih vse okay, a mejla ne fašem niti v spam folder. So mi rekli za reset, a ker uporabljam 2 step authorization, bi ponastavitev zaradi security reasons trajal do slabega meseca dni. :))

And a lot of crap can and will happen in this time. :))

gruntfürmich ::

youPlonker je izjavil:

Katero denarnico priporočate za uporabo za začetnika (za prestavitev vrednosti iz Bitstampa v svojo domeno)?

LP

https://www.toko.si/denarnice/1464-mosk...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Bezukhoff je izjavil:

Uporablja kdo blockhain wallet? Ker zadnje dneve sploh več ne dobim login mejla, da bi se prijavil not. :))

Tech support jamra, da je pri njih vse okay, a mejla ne fašem niti v spam folder. So mi rekli za reset, a ker uporabljam 2 step authorization, bi ponastavitev zaradi security reasons trajal do slabega meseca dni. :))

And a lot of crap can and will happen in this time. :))

Ko uspeš not priti exportiraj ključe, jih varno shrani, in potem imaš pod svojo kontrolo.
Za trenutne težave pa ne znam pomagati, žal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

miko22 ::

gruntfürmich je izjavil:

youPlonker je izjavil:

Katero denarnico priporočate za uporabo za začetnika (za prestavitev vrednosti iz Bitstampa v svojo domeno)?

LP

https://www.toko.si/denarnice/1464-mosk...


Predraga je :)

Baja ::

kaj je zdaj s tem 2x forkom. do konca odpovedan? bo mogoče ninja štart?

pri prvem me je malo zafrkno polo, pri drugem sem se sam, za tega pa sem 100% pripravljen :)

sumixam666 ::

Kako si se pripravil ... držiš btc je na borzi , v denarnici ali si že prodal v Fiat ...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vens ()

Baja ::

mam jih na borzi, na voljo, v času forka si nameravam še nekaj sposoditi ;)

A. Smith ::

BTC je trenutno zelo visoko in situacija se lahko konča s krahom pod $3000. Jaz se v takih okoliščinah ne bi igral s sposojenim denarjem, but tht's just me...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Baja ::

sposoditi, kot poskusiti odprti nakupno pozicijo z vzvodom, recimo eth @0.00000001 BTC ;)

A. Smith ::

aaaa, ok, nekaj čisto drugega.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

slotechar ::

A. Smith je izjavil:

BTC je trenutno zelo visoko in situacija se lahko konča s krahom pod $3000. Jaz se v takih okoliščinah ne bi igral s sposojenim denarjem, but tht's just me...

Vceraj sem sel not v bitcoin pri 7000 usd. Neumnost? Upam da ste uposteval nasvet vceraj. 10% v plusu oziroma ste se izognili se vecjem minusu na altih. Priporocil sem tudi zec pred nekaj dnevi. Trenutno pa spremljam novo priloznost. Mam pa vecino v btc ze od prej.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

Če to delaš z denarjem, brez katerega lahko preživiš in pa ni sposojen, potem nimam nobenih zadržkov. Aja, čestitam za donos, če ti je res to uspelo. Jaz zaenkrat samo držim, cena noro pleza. Parabola postaja bolj in bolj navpična!

(sposojeno iz drugega foruma...)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

slotechar ::

Donos pa ni ravno visok. Nimam kej dost eur za vlagat. Ampak vsaj ni sposojen :)

Red_Mamba ::

slotechar je izjavil:

A. Smith je izjavil:

BTC je trenutno zelo visoko in situacija se lahko konča s krahom pod $3000. Jaz se v takih okoliščinah ne bi igral s sposojenim denarjem, but tht's just me...

Vceraj sem sel not v bitcoin pri 7000 usd. Neumnost? Upam da ste uposteval nasvet vceraj. 10% v plusu oziroma ste se izognili se vecjem minusu na altih. Priporocil sem tudi zec pred nekaj dnevi. Trenutno pa spremljam novo priloznost. Mam pa vecino v btc ze od prej.


sem ze 4 mesce v altih pa je trenutno +95%, tko da ne vem kaj so tebi naredili
se vec, prodal BTC in kupil BQX malo pod $1. Pred koncem leta bo BQX izdal platformo in bo sel koin se up.
Trenutno ga akumulirajo ker se ve, da pridejo + novice kmalu. Imel tudi priloznost videt platformo in je zakon orodje.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

Red_Mamba je izjavil:

sem ze 4 mesce v altih pa je trenutno +95%, tko da ne vem kaj so tebi naredili


tebi Alti niso naredili baš kaj veliko... BTC je bil štiri mesece nazaj nekaj nad 3k, danes 7,7k -> +150%
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Red_Mamba ::

Samuel je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

sem ze 4 mesce v altih pa je trenutno +95%, tko da ne vem kaj so tebi naredili


tebi Alti niso naredili baš kaj veliko... BTC je bil štiri mesece nazaj nekaj nad 3k, danes 7,7k -> +150%


boma vsako leto primerjala tvoj BTC z mojimi Alti, a prav?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Nejc28 ::

Obstaja kaksno nacelno pravilo glede optimalne cene, na koliko naj si nastavim sell stop order za BTC da se zavarujem pred morebitno korekcijo in da mi ne proda prehitro med manjsimi nihanji?

mAXTER ::

Ni nobenga pravila pri kripto valutah, samo intuicija pa dobra informiranost glede morebitnih premikov...

Kebo ::

Nejc28 je izjavil:

Obstaja kaksno nacelno pravilo glede optimalne cene, na koliko naj si nastavim sell stop order za BTC da se zavarujem pred morebitno korekcijo in da mi ne proda prehitro med manjsimi nihanji?

Naštimaj si trailing stop, to je stop order, ki se skupaj premika gor z rastjo cene, sepravi, če naštimaš 10% bo stop vedno 10% od vrha.

sarma832 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

sarma832 ::

https://www.coindesk.com/survey-plurali...

Hjao jz vedno bolj mislim da je to to ... :P

... ali smo pa ravno na vrhu balona(sam mislim da ne, ampak je pa mozno :| )

Samuel ::

Red_Mamba je izjavil:

Samuel je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

sem ze 4 mesce v altih pa je trenutno +95%, tko da ne vem kaj so tebi naredili


tebi Alti niso naredili baš kaj veliko... BTC je bil štiri mesece nazaj nekaj nad 3k, danes 7,7k -> +150%


boma vsako leto primerjala tvoj BTC z mojimi Alti, a prav?


ne, ne bova, ker ne vem kaj in koliko imaš od posameznih altov
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

poweroff ::

A. Smith je izjavil:

(sposojeno iz drugega foruma...)

Splača se pogledati do konca... ;)
sudo poweroff

binez ::

Kebo je izjavil:

Nejc28 je izjavil:

Obstaja kaksno nacelno pravilo glede optimalne cene, na koliko naj si nastavim sell stop order za BTC da se zavarujem pred morebitno korekcijo in da mi ne proda prehitro med manjsimi nihanji?

Naštimaj si trailing stop, to je stop order, ki se skupaj premika gor z rastjo cene, sepravi, če naštimaš 10% bo stop vedno 10% od vrha.


Ponoči zna bit problem... cena raste in pade in se order izvrši, potem ponoči pa spet raste in je lahko zjutraj še višja vrednost kot pred tem.
A se da potem kako še buy order postavit v takih primerih?

BoLhCa ::

Torej kaj ti bi mel opcijo k proda na peak powerju cene... itak, you and all people here brother~

Red_Mamba ::

Samuel je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

Samuel je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

sem ze 4 mesce v altih pa je trenutno +95%, tko da ne vem kaj so tebi naredili


tebi Alti niso naredili baš kaj veliko... BTC je bil štiri mesece nazaj nekaj nad 3k, danes 7,7k -> +150%


boma vsako leto primerjala tvoj BTC z mojimi Alti, a prav?


ne, ne bova, ker ne vem kaj in koliko imaš od posameznih altov


sej ne rabis vedet, jaz vem
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

sarma832 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

Baja ::

padel je nesojeni 2x fork block.

mislite bo kdo poskušal začeti majnati? bo kakšna štala? btc pada v zadnjih minutah. naklučje?
««
182 / 270
»»