» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
183 / 270
»»

hurikhan ::

Nič pretresljivega.

xabre ::

A bo prebil 8 jurjev?

B-Stard ::

Ja 12k do konc leta

A. Smith ::

poweroff je izjavil:

A. Smith je izjavil:

(sposojeno iz drugega foruma...)

Splača se pogledati do konca... ;)

Vsekakor. Video ni bil po naključju izbran :D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

xabre ::

Sem prasal v sorodni temi, pa vseeno se tukaj: Glede bitcoin futures, bo to tudi dejansko kaj vplivalo na ceno btc-ja za nas navadne smrtnike?

freezby ::

@xabre
Po logiki se s terminskimi pogodbami zmanjšuje volatilnost, pa olajša se shortanje velikim investitorjem.
Samo BTC ravno ni pšenica, koruza, nafta ali baker. Bomo videli kako je resno zanimanje inštitucij in skladov.

Osebno mislim, da bo šlo ob začetku CME-jeve ponudbe v decembru čez 8.000$ pa tja pod 10.000$, potem pa bo zanimivo videti, kakšna bo reakcija ob naslednji 30% korekciji. Zdaj že avtomatsko naštimam nakup s fiatom na -30% od ATH. Zadel tako septembra kot zdaj, čeprav mi je tukaj pobralo le pol fonda, četrtinko BTC mi je zgrešil za 4 dolarje.

xabre ::

No super, to so dobre novice, zgleda gre btc bolj v smer nosilca vrednosti, kot pa placilno sredstvo. Pa tudi 30% korekcije pri takih vrednostih veliko prinesejo.
Problemcek je samo cim bolj tocno ugotovit, kje je vrh :)

MrStein ::

Glede energije:
- ves BTC sistem porabi malo pod 30 TWh/leto (vir)
- svetovna poraba elektrike (drugi energenti neupoštevani) : 22000 TWh/leto (vir)
- slovenska proizvodnja oz. poraba elektrike: 12,5 TWh / leto (vir)

Ergo: za bitkojne se porabi nekje 0,14 % elektrike.

Za kaj vse porabite več kot 0,14 % svoje energetske bilance? Bi se mu odpovedali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Qcube ::

Mene je danes zanimalo koliko bi uspel teoretično maksimalno nekdo strejdat če bi zadel vsak dnevni sell high, buy low od 1.1.2017 do danes, zato sem pobral dnevne podatke iz te strani https://www.investing.com/currencies/bt... , USD/Kraken.

po malo Excel magica sem prišel do rezultata 77,34 BTC, če bi začel z 1 BTC. Ni slabo... :)

P.S. ne garantiram za 100% točen excel magic, če se komu ljubi preverit naj preveri.

lastao ::

Qcube je izjavil:

Mene je danes zanimalo koliko bi uspel teoretično maksimalno nekdo strejdat če bi zadel vsak dnevni sell high, buy low od 1.1.2017 do danes, zato sem pobral dnevne podatke iz te strani https://www.investing.com/currencies/bt... , USD/Kraken.

po malo Excel magica sem prišel do rezultata 77,34 BTC, če bi začel z 1 BTC. Ni slabo... :)

P.S. ne garantiram za 100% točen excel magic, če se komu ljubi preverit naj preveri.



Se pravi , če bi ujel samo 10% bi jih imel 7 :D samo Če ne bi bilo kitov ki te p.....

slotechar ::

Ko smo ze pri kupovanju dipov :) lol

perci ::

old

slotechar ::

Ok. Sem za casom zgleda :)

perci ::

je pa zanimivo, da je sentiment obeh strani par let kasneje enak :)

Ganon ::

Se še vedno splača kupovati bitcoine, zdaj ko že dosegajo tako visoke vrednosti? Nisem še tega počel. Jih lahko danes kupiš in jutri prodaš? Kam se steče denar? Lahko direktno na tvoj bančni račun? So kje kakšne provizije? Nikoli se nisem poglabljal v kriptovalute. Ne bi se rad opekel. :P

poweroff ::

Ganon je izjavil:

Ne bi se rad opekel. :P

Preprosto - ne uporabljaj jih.
sudo poweroff

Tody ::

Lahko naredis vse, provizije so tud, opekel se bos tud. Vsi smo se in se se bomo

Okapi ::

??? A niste vsi obogateli?

Ganon ::

Tody je izjavil:

Lahko naredis vse, provizije so tud, opekel se bos tud. Vsi smo se in se se bomo


Daj bodi bolj konkreten.

Kebo ::

Ok tako na kratko, bitcoin je letos že ene 7x izgubil 30% vrednosti, tako da gre za kar velika nihanja, tako da nebi dal lih prevelikih prihrankov v kriptovalute. Sam ljudem svetujem, da naj ne vlagajo več kot 10% svojih prihrankov v bitcoin in ostale kovance. Kupiš in prodaš ga lahko 10 na minuto če hočeš, boš pa vsakič plačal nekje med 0% in 0.3% pri najbolj popularnih borzah. Stvar poteka tako, da nakažež EUR na menjalnico in tvoji evri tam stojijo. Ko se odločiš da boš kupil je stvar izvedena v trenutku. Ko prodaš imaš lahko EUR na trgovalnem računu lahko si jih pa nakažeš nazaj na TRR, kar te bo koštalo nekje med 0,1EUR in 10EUR pri največjih menjalnicah. Same transakcije med tvojim TRR in TRR menjalnice ponavadi trajajo en delovni dan, če se kaj zakomplicira lahko tudi dlje. Jaz bi počakal na kakšno večjo korekcijo, kot je bila ta pred par dnevi in takrat kupil, ker je riziko precej manjši kot če kupuješ na vrhu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

miko22 ::

Kaj pa uporabljate za transakcije?
Kraken, Coinbase, Circle,...?
Kraken se mi zdi ima najnižje marže. Je pa uporabniku neprijazen.

Vazelin ::

Sorry sam kraken je uporabniku zelo prijazen. Takrat ko dela:D

hunter01 ::

Stran od Krakena ker ima prevelike probleme. Bitstamp pa se slovenski je :) ce ze mormo provizije placevat, zakaj ne nasim? :)

Kebo ::

Jaz uporabljam GDAX. Če si order maker ni provizije, plus stran dela kot mora za razliko od Krakna ko je vsakič ko je malo več akcije neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Hair ::

Do not use Kraken and do not ask why! :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

hammock ::

Tako je, stran od krakna. Mene je stal skupno ene 1500€... ne bodi idiot kot jaz, nodi in se kdo pred nama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hammock ()

miko22 ::

saj uporabljam kraken, pa res popizdevam včasih. Zato tudi sprašujem kaj naj. Bitstamp ima prevelike provizije.

hammock ::

miko22 je izjavil:

saj uporabljam kraken, pa res popizdevam včasih. Zato tudi sprašujem kaj naj. Bitstamp ima prevelike provizije.

Ves kaj je najvecja provizija? Ko hoces btc prodat na 6200, ti kraken to ignorira, potem pa btc pade na 4700 in ti kraken tam proda.

Resno, evakuiraj preden se opeces.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hammock ()

xabre ::

Hitbtc ima najnizje provizije, pa v redu dela

MrStein ::

Baje mobilni klient za kraken dela brez težav, za razliko od web-a. (en prej v temi rekel...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kiFni ::

xabre je izjavil:

Hitbtc ima najnizje provizije, pa v redu dela

ja pa jutri dodajo DBIX

hammock ::

MrStein je izjavil:

Baje mobilni klient za kraken dela brez težav, za razliko od web-a. (en prej v temi rekel...)

Ja, jaz sem to rekel. En teden je deloval app, potem pa ne vec 8-O

miko22 ::

xabre je izjavil:

Hitbtc ima najnizje provizije, pa v redu dela


Kje ima spremebo valute? ker nikjer ne najdem €€

slotechar ::

Bitconect je zelo zelo rizicen. Das denar not ki se ga zaklene za vec mesecev. Noben ti ne garantira da ko bos zelel ven iz tega, da bos lahko dobil denar. Eden razlog je ta da dokler sistem laufa je ok, dokler jim zmanka novih kupcev pa lahk cez noc odidejo. Drug razlog je ta da je vprasanje ce bos lahko cez 1 let dobil kupca po tej ceni. Rizik potapljajoce ladje ki je noben ne bo zelel. Eden izmed najvecjih promoterjev tega je pa znan scamer. Tko da je velik rizik. Ima account na steemitu tko da sem ga spremljal ze prej.

Zgodovina sprememb…

cryptoziga ::

Bitconnect bo šel samo še gor, tako kot btc. po kakšni ceni? vsak dan dobiš denar v $, katerega ga pretvoriš v btc in ga spraviš v svoj wallet. veliko je ljudi, ki govori da je bitconnect scam pa ponzi scheme, ampak dokler sami ne sprobajo ne vedo kaj pa kako deluje, medtem ko drugi investirajo in obogatijo.

slotechar ::

Dokler laufa je odlicno. Do zdaj laufa ker se sistem nanasa na refferal sistemu in dobijo nove kupce. Ko jim jih zmanka ali pa ko jim kaksna drzava stopi na prst bo pa problem.

DeeJay ::

ROFLMAO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

cryptoziga ::

sistem se nanaša na ceni bitconnecta.tako se procenti izračunajo.
je pa dosti bolj profitibilen kot pa da kupis btc in čakaš kdaj bo narastu

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

17- letni mulc:
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

slotechar ::

Si predstavljas da prek tvojega refferal linka dobis na tisoce novih kupcev ki na konc zgubijo milijone. Vem da ni nujno da se to res zgodi ampak vseen. Ne vem ce bi jaz lahk zivel s tem.

Zgodovina sprememb…

cryptoziga ::

imaš prav,ampak meni je vredno poskusit in reskirat

DeeJay ::

Ko boš pa dnar hotu dol dobit bo pa "čri čri čri"

cryptoziga ::

zakaj?
das btc na bccpay card ,gres na bankomat pa evola :)
alpa coinbase pa na banko

slotechar ::

Sej mozno da bo kaj dobil ampak zgleda, da ti ni prevec mar, ce kdo, ki ga povabis zgubi svoje prihranke.

Zgodovina sprememb…

sarma832 ::

Mene bolj zanima če bodo kazensko preganjani tej ki na veliko referrajo, ko se shema enkrat zruši in veliko ljudi ostane brez denarja.

Je pa vprašanje koliko časa lahko stvar še teče, glede na to da večina ljudi verjetno ne vzame denarja ven in še naprej reinvesta in povabljajo nove uporabnike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

CoreySteel ::

MrStein je izjavil:

Baje mobilni klient za kraken dela brez težav, za razliko od web-a. (en prej v temi rekel...)

Pozabil si pa tudi omeniti, da je en pa rekel, da baje tudi mobilni klient ne dela :P
Source: Ta en sem bil jaz :D
Twitter: @CoreySteel_

Iconius ::

Katero menjalnico priporočate za BTC/EUR oz. BTC/USD oz. BTC/USDT? Sem gledal malo Bitfinex in mi je všeč ker nerabim naslova svojega vnašat. Je Bitfinex ok? Kaj priporočate?

Kebo ::

Bitfinex je dost ok ne moraš pa tja spravit €, za € pa vse borze zahtevajo nekatere osebne podatke. Jaz sem iz Krakna prešaltal na Gdax za €.

xabre ::

miko22 je izjavil:

xabre je izjavil:

Hitbtc ima najnizje provizije, pa v redu dela


Kje ima spremebo valute? ker nikjer ne najdem €€


Nimaš eur. Najboljš da se čim prej navadiš gledat pa računat v $.

Red_Mamba ::

slotechar je izjavil:

Dokler laufa je odlicno. Do zdaj laufa ker se sistem nanasa na refferal sistemu in dobijo nove kupce. Ko jim jih zmanka ali pa ko jim kaksna drzava stopi na prst bo pa problem.


UK jim je ze. Dali so jim ultimat, da dokazejo da niso ponzi
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg
««
183 / 270
»»