» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
158 / 270
»»

PrihajaNodi ::

Kovance kupis na long term. Se posebno ce je to valuta, ki dejansko neko vrednost ima.

dreta ::

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

complicate much?
A ti maš pa trezor?


Ta je pa huda. Upam da ne bo isto z Nano Ledger.

fiction ::

dreta je izjavil:

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

complicate much?
A ti maš pa trezor?


Ta je pa huda. Upam da ne bo isto z Nano Ledger.
Ok, ni samo fault injection. Tisto, da je ves sensitive stuff v plaintextu v RAM-u, takoj ko se vse skupaj zboota, je pa precej lame in zelo škoduje ugledu Trezorja. Cold boot attack ali pa celo simpel flash firmwara je dovolj. 15 sekund. Dobro, da mam Ledger Nano S. Ta je baje malo bolj tamperproof. Seveda pa nič ni 100 %.

jype ::

fiction je izjavil:

In ob tvoji telovadbi zaradi Bitcoin Cash bi simpel lahko prešel na kaj boljšega.
Trdim, da so vse ostale alternative slabše za varnost mojega digitalnega premoženja, predvsem zato, ker so generalizirane in posledično znatno kompleksnejše.

fiction je izjavil:

Ko sem omenjal recovery phrase, sem mislil na BIP39-like seed. Tega je lažje zaščititi in npr. lahko kupiš Cryptosteel ter to zakoplješ na vrt. In potem spet scalaš preko multisig, ne pa preko neko neke home-grown rešitve, ki je ni noben audital.
Razumem, da si skeptičen, ampak jaz ne potrebujem rešitve, ki bi zadovoljila potrebe kogarkoli drugega, razen mene. Ja, lahko bi spravil 7 seedov in uporabil multisig, ampak jaz že imam delujočo rešitev, ki se odlično obnese, vektorji napada nanjo pa predstavljajo neznatno tveganje v primerjavi z učinki, ki bi jih imeli na celotno industrijo in/ali bitcoin.

dreta je izjavil:

Ta je pa huda. Upam da ne bo isto z Nano Ledger.
Jaz tudi, ampak glavni razlog, da ne zaupam "hardware" rešitvam je, da ne morem efektivno preveriti, če pravilno delujejo. Teste za program lahko napišem sam.

deleted ::

Vsi, ki imate tako kompleksno skrite in zakriptirane kovance ..

Kaj pa, če se nam kaj zgodi .. bodo potomci mogli do njih? Kako ste to rešili? :)

Qcube ::

PrihajaNodi je izjavil:

Qcube je izjavil:

Ok, vem da je ze bilo omenjeno ampak keteri local wallet priporocate? Sicer, pa nimam ne volje ne casa ne znanja da bi se ucil pisati kodo in hoditi po svetu kot to pocne Jure in iskati dele denarnic. Hvala za informacije!


V tem primeru raje pusti na kraknu in vključi 2FA(two factor authentication). Lokalno je v redu imeti samo manjše zneske. Electron wallet je ok.


Super, hvala.


Sem napačno napisal ime walleta, sem mislim na Electrum wallet. Electron wallet je za bitcoincash, da ne bi bilo kaj narobe.

jype ::

deleted je izjavil:

Kaj pa, če se nam kaj zgodi .. bodo potomci mogli do njih? Kako ste to rešili? :)
Potomci ne, bodo pa lahko nekateri kolegi, če bodo skupaj stopili.

fiction ::

deleted je izjavil:

Vsi, ki imate tako kompleksno skrite in zakriptirane kovance ..

Kaj pa, če se nam kaj zgodi .. bodo potomci mogli do njih? Kako ste to rešili? :)
Nič bat, tudi za to že obstaja ICO - https://lastwill.io :P

dreta ::

fiction je izjavil:

dreta je izjavil:

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

complicate much?
A ti maš pa trezor?


Ta je pa huda. Upam da ne bo isto z Nano Ledger.
Ok, ni samo fault injection. Tisto, da je ves sensitive stuff v plaintextu v RAM-u, takoj ko se vse skupaj zboota, je pa precej lame in zelo škoduje ugledu Trezorja. Cold boot attack ali pa celo simpel flash firmwara je dovolj. 15 sekund. Dobro, da mam Ledger Nano S. Ta je baje malo bolj tamperproof. Seveda pa nič ni 100 %.


Mah ja...saj to je najbolj hudo. Ni potreben nek kompleksen napad. Kateri bucmani so to projektirali? Skoraj da mi ni jasno da se to lahko zgodi. Zgleda da je v vseh poklicih tako. Dandanes lahko vsak postane vse, neglede na to a ima obcutek za stvar ali ne.

mmajeri2 ::

Bedno vprašanje - sem začetnik v zadevi.
"Ali je kakšna korist od tega, da kupim za 100/200 EUR Bitcoina? Ali je to pri tej vrednosti popoln nesmisel in se enostavno ne izplača?"

Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmajeri2 ()

Klemen97 ::

mmajeri2 seveda je smisel tudi pri takih vsotah.

Poglej si npr na strani https://price.bitcoin.com/ če bi vložil 200€ 17.julija ko je bila cena za 1 BTC = 1910$, bi imel po tečaju 17.avgusta ko je bila cena za 1 BTC= 4370 $. Teh 200€ bi se ti podvojilo, moraš pa upoštevati še nek majhen delež provizije ki si ga vzame borza (bitstamp npr)

superpika ::

mmajeri2 je izjavil:

Bedno vprašanje - sem začetnik v zadevi.
"Ali je kakšna korist od tega, da kupim za 100/200 EUR Bitcoina? Ali je to pri tej vrednosti popoln nesmisel in se enostavno ne izplača?"

Hvala za odgovor.

Bolje kot pustit na banki, kjer imaš 0,02 % obrestno mero na varčevalnem računu.

MrStein ::

Je pa tam (na banki) bolj varno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mmajeri2 ::

superpika je izjavil:

mmajeri2 je izjavil:

Bedno vprašanje - sem začetnik v zadevi.
"Ali je kakšna korist od tega, da kupim za 100/200 EUR Bitcoina? Ali je to pri tej vrednosti popoln nesmisel in se enostavno ne izplača?"

Hvala za odgovor.

Bolje kot pustit na banki, kjer imaš 0,02 % obrestno mero na varčevalnem računu.



Hvala za hiter odziv. Bom pogledal stran.

Ja bolj varno je na banki - ampak rečmo, da ni problem pušnit 200 €, če se pa dvigne Bitcoin spet v nove višave, pa bo dober občutek (še posebej po tem ko so vsi napovedovali, da bo pri 1500 počil)
Tako, da tehnica je na strani Bitcoina.

krneki0001 ::

Če kupiš 0.1BTC za 340€ in se dvigne en BTC na 3800€ si že zaslužil toliko kot bi dobil v štiridesetih letih na banki od obresti. Če pa pade na 3200€, si pa izgubil samo 20€.
Na prav dost pod 3200€ pa ne bo padel, vsaj do novega leta ne.

gruntfürmich ::

v roku 1 meseca zna BTC komodt stestirat 200 dnevno EMA linijo, ki je okoli 2000$, ki pa bi znala pomenit dokončno kapitulacijo tega balona...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Samuel ::

... a si še vedno v kešu... :P
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

bosmla ::

Vprasanje za tiste bolj izkusene: zena ima se nekaj BTC na Bitstampu pa me zanima ali je se kaksna moznost iz teh dobiti tudi BCH (BCC)?

amacar ::

Ja, bo mozno, ko se bitstamp odloci (mislim, da se ni ETA).

bosmla ::

Ah torej bo ko bo - ce sploh. Drugac pa malo cudno, da bi ta del kar pobje iz borze pobasali 8-)

DeeJay ::

So rekl da bo, sam še ne tako kmalu. Pobasal ne bodo.

||pSyCh0| ::

A morda veste, če sem imel v času forka BTC na Bitstampu in jih nato prodal, a potem dobim BCH (od takrat), ko/če se odločijo?

amacar ::

Snapshot so naredili 1.8. Ce si imel takrat btc, potem bos dobil, ko bodo zadevo implementirali.

||pSyCh0| ::

amacar je izjavil:

Snapshot so naredili 1.8. Ce si imel takrat btc, potem bos dobil, ko bodo zadevo implementirali.


Polepšal si mi dopust. Hvala :)

DeeJay ::

||pSyCh0| je izjavil:

A morda veste, če sem imel v času forka BTC na Bitstampu in jih nato prodal, a potem dobim BCH (od takrat), ko/če se odločijo?


a točno 4 poste nad tvojim pa nisi prebral?
Some lazy bastards....

K0l1br1 ::

20 XRP says, da ne danes :)

||pSyCh0| ::

@DeeJay I'm not lazy you didn't read well... jaz več nimam BTC, zato sem vprašal posebej za moj primer ;)

freezby ::

Zabaven jutranji padec in nato večerna rast. Za pol BTC profita za par minut premisleka in nastavljanja.

Drugače še 185 blockov in SegWit bo aktiviran. Se pa drama z 2X stopnjuje (BitPay objava) in do novembra bo še pestro.

sarma832 ::

Core developer pravi, da bi bilo treba bloke zmanjšati na 300kb 8-O8-O8-O
https://twitter.com/LukeDashjr/status/8...

krneki0001 ::

Pobaše samo bittrex GAS coin, ki ga dobiš vsak mesec nekaj komadov, če imaš NEO-te.

perci ::

Pa je to kej vreden. Imam kar nekaj NEO-ta na bittrexu, pa se mi ne da preveč zajebavat, če ni lukrativno :)

Mato989 ::

perci je izjavil:

Pa je to kej vreden. Imam kar nekaj NEO-ta na bittrexu, pa se mi ne da preveč zajebavat, če ni lukrativno :)


Vpiši število neotov pa boš vido :)

https://neotogas.com/

poweroff ::

sarma832 je izjavil:

Core developer pravi, da bi bilo treba bloke zmanjšati na 300kb 8-O8-O8-O
https://twitter.com/LukeDashjr/status/8...


To so šele zdaj pogruntali??? :))

Ali pač nek "prosti strelec" nabija v prazno?
sudo poweroff

perci ::

BCC ima do 8 MB bloke kar je bil razlog za fork. Zdej bo drug fork pa v 300 kilo.

Pa še Segwit2 :).

Matej_K ::

Kdaj bo to? Kater coin se bo delil? Bodo marketi isto upoštevali dvojno coinov uporabnikom?
... .. .

Vazelin ::

fork = kvantitativno sproščanje v kripto svetu? :D:D

gruntfürmich ::

https://bitcoin.org/en/download
tole je pravi naslov za tisto staro, 'pravo' denarnico?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Tisto, ki ves blockchain downloada? Ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gruntfürmich ::

nisem upal inštalirat, pa sem inštaliral kar prastaro; za foro...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

je slučajno segwit zajebal btc?? nekaj pišejo o extremno velikih feejih za transakcijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

je slučajno segwit zajebal btc?? nekaj pišejo o extremno velikih feejih za transakcijo...

To je zato k je manj powerja k so skočli minerji k bccju k je več profitability zarad cen

MacLeod ::

Je fee ostal 0,001? potem je jasno pri taki ceni to zelo veliko. Oz prej bi bil 0,0001

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MacLeod ()

kakob ::

dreta je izjavil:

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

complicate much?
A ti maš pa trezor?


Ta je pa huda. Upam da ne bo isto z Nano Ledger.


BS. Nihče pri zdravi pameti ne uporablja walleta brez passworda.

"Usnjeno denarnico sem pustil na pločniku. Vsak mimoidoči lahko ven potegne denar. Ta je pa huda!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Buggy ::

ekola teden je okoli in spet je tukaj petek, ko se zgodi marsikaj :P Prejsni petek je sel BTC do ponedeljka konstantno dol in zgubil cca 20%, ki jih je do danes dobil spet nazaj. Torej prodati in pokasirat zdej teh 20% ali pustiti se cez vikend...bemti odlocitve ;)

Gre pa za BTC s katerim se bolj kot ne igram in se je cist slucajno sprozil v ponedeljek pri 3100EUR...
20% mi je naceloma cist ok, ker sem se odvadil bit pohlepen, me pa vseen zanima preden stisnem sell, ce je kaksen poseben razlog, za katerega ne vem, da se naprej drzim?

Alti so trenutno nezanimivi, tako da ce sem cisto posten, sploh ne vem kam bi plasiral sredstva pol..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Gregor P ::

Sam sem prodal ravno malo prej (nekaj minut nazaj) preden je začelo spet padati (edini razlog je bil, da se je tako lepo dvignilo, da sem menil, da je čas za prodajo) ... a lahko se takoj zopet dvigne. Tako da ... :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Buggy ::

Ja sej to...okoli 3800€ imamo na bitstampu mal vecji wall, tko da mogoce res nebi blo svoh unovcit preden se trend obrne.
Samo se vedno se pa za 3750€ najde par buy orderjev po cca 2 BTC...bemti!

Vazelin ::

Na Poloniexu sem našel še 0.15BTCja.>:D Kaj mislite, je dobr čas za prodajo?

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Na Poloniexu sem našel še 0.15BTCja.>:D Kaj mislite, je dobr čas za prodajo?


Po tvoje ja ker je balon 2,5x :)

Vazelin ::

Razmišljam, da bi prodal in šel po Switch, da bi potem Street Fighter v postelji igral:D

Buggy ::

mamico mu...masiv drop in to cisto malo pred mojim sellom, Hebat ga tokrat ni slo po planih :)
««
158 / 270
»»