» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
102 / 270
»»

krneki0001 ::

Nisem dobil. Govoril sem tako, da se ve, kdaj se splača kupit btc-je, ne da je včeraj bil 360.

krneki0001 ::

Splača se rudarit ETH-je. Ali pa jih na borzi kupovat in dražje prodajat. Meni zgleda, kot da bo spet fama z njimi, kot je bila z doge coini, ko si jih lahko ogromno narudaril, pa še cena jim je odlično rastla.

popster ::

Malo je spet zanihala XBT vrednost v primerjavi z mnogim priljubljenim Eur..

sarma832 ::

530$ in raste.

predvidevat karkoli bi pa tako ali tako bile le špekulacije

popster ::

predvidevat karkoli bi pa tako ali tako bile le špekulacije

mislim da s pojavom DAO napoved rasti ni več špekulacija ;)

janezvalva ::

sarma832 je izjavil:

530$ in raste.

predvidevat karkoli bi pa tako ali tako bile le špekulacije


ali raste zaradi napovedi FEDa o zvišanju obrestnih mer?
ali zaradi višanja cen nafte?

nekako se mi zdi ta strma rast povezana z najavo FEDa,
ali
je pa čisto naključje ker je par dni padal, pa so začeli vsi kupovati?

3man ::

Tile se ga pa bojijo kot hudič križa: https://www.nlb.si/bitcoin-priloznost-a...
Lol

Roadkill ::

V primeru da crypto rata standard boš banke še vedno rabil. Samo ne v taki obliki kot so zdej.
Vsak ki je kdaj kej z bankam delal ve, da so to najbolj rigidne firme - nesposobne razvoja. Zato normalno da jih je strah.

Zadnjič sem po dolgem času porabil par mBTCjev. Kupil nekaj na Steamu in na humble bundlu. Payment processorji so velik boljši kot so bili pred leti in morem rečt, da sem bil navdušen.
Plačano v treh sekundah. Ne rabi prodajalec vedet kako ti je ime, kje živiš, ne rabiš kreditne iskat, praktično ni provizije. Nisi dal nekomu informacije, ki jo lahko zlorabi (CC številka in SSN)....
V glavnem, res kot da bi s kešom plačal.
Ü

jest10 ::

3man je izjavil:

Tile se ga pa bojijo kot hudič križa: https://www.nlb.si/bitcoin-priloznost-a...
Lol

???
Čisto realno so napisali.

krneki0001 ::

Roadkill je izjavil:

V primeru da crypto rata standard boš banke še vedno rabil. Samo ne v taki obliki kot so zdej.
Vsak ki je kdaj kej z bankam delal ve, da so to najbolj rigidne firme - nesposobne razvoja. Zato normalno da jih je strah.


Očitno nisi nikoli z nobeno banko delal. Ali pa vsaj ne z IT-jem banke. Razvoja je ogromno in tudi dela se zelo veliko. Problem pa je počasnost marketinga, ki se ne zna obrnit hitro, da bi kakšno zadevo naredili takoj. IT že dela in dela dobro, ampak če sami uporabniki ne vedo kaj točno b isploh radi, potem tega ne moreš narest. Pa problem je glomaznost Sistema, ker se samo nalaga na novo zraven, starih aplikacij se pa ne ukinja. Tako moraš imeti potem ogromno podpore za vse stare zadeve.


Je pa zanimivo da so poplave in bi normalen človek v firmi že takoj naslednji dan dal ven ponudbe kreditov za obnovo za tiste, ki so imeli poplave. Tukaj se pa marketing 3 mesece odloča o tem, potem pa še slabo ponudbo ven dajo.

razerznak ::

škoda da kakega interest rates ni v bitcoinu
cca 0.5%
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

maco-maco ::

Obresti se tudi v BTC spreminjajo.
https://bfxdata.com/
Kaj?

3man ::

jest10 je izjavil:

3man je izjavil:

Tile se ga pa bojijo kot hudič križa: https://www.nlb.si/bitcoin-priloznost-a...
Lol

???
Čisto realno so napisali.


Ja? Napisano je z namenom odganjanja ljudi, njihovih ovac, od rešitve, ki je v mnogih pogledih boljša od njihove.
Kaj pa je realno napisano? Tisto o teroristih al tisto, da se bo vrednost gibala proti 0? Al morda tiste nedoločnice, da ga "nekatere države" omejujejo?
Bitcoin je lahko vreden 0 fiata in še vedno deluje,itd... Članek ni niti podpisan torej je to uradno stališče NLB. Če je to vse kar NLB ve o eni od razpoložljivih naložb (motajo se bolj kot ne okoli te možnosti uporabe bitcoina) potem bežite od nje kar vas nesejo noge.

Roadkill je izjavil:


Zadnjič sem po dolgem času porabil par mBTCjev. Kupil nekaj na Steamu in na humble bundlu. Payment processorji so velik boljši kot so bili pred leti in morem rečt, da sem bil navdušen.
Plačano v treh sekundah. Ne rabi prodajalec vedet kako ti je ime, kje živiš, ne rabiš kreditne iskat, praktično ni provizije. Nisi dal nekomu informacije, ki jo lahko zlorabi (CC številka in SSN)....
V glavnem, res kot da bi s kešom plačal.

Evo to! Če primerjaš izkušnjo z Proklikom je slednji za zjokat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

krneki0001 ::

3man je izjavil:

Članek ni niti podpisan torej je to uradno stališče NLB. Če je to vse kar NLB ve o eni od razpoložljivih naložb (motajo se bolj kot ne okoli te možnosti uporabe bitcoina) potem bežite od nje kar vas nesejo noge.


To je razmišljanje enega zaposlenega in daleč od uradnega stališča NLB. Za uradno stališče jih boš moral pa kar vprašat.

3man ::

Ja? Kar takole zaposleni svoje mnenje objavljajo na njihovem portalu in ga malo mailajo strankam? Kaj pa kej o fuzbalu pravjo te dni?

krneki0001 ::

To ni bilo nič mailano. Poleg tega je bilo napisano kot razmišljanje in ne kot uradno stališče. Sicer pa ste nekateri že prov patetični s takimi bedarijami in vlečenjem banke povsod, tudi v teme kjer jih ne rabimo.

Sice pa, si zadnje čase kaj zaslužil z bitcoini? Al si popušil, pa se zdej znašaš nad NLB?

Zgodovina sprememb…

3man ::

Sem lepo zaslužil, ker sem se naučil potrpežljivosti. "Šolanje" me pa kar nekaj stalo ;)

Mailali so to poslovnim partnerjem (sem dobil njihov mail) in TO je vlačenje neprimerne vsebine ljudstvu. Ta tema pa je namenjena tudi obravnavi bitcoina s strani bank. Če se motim naj admin vse moje poste na to temo briše do tedaj pa udri po neukem bankirju.

maco-maco ::

NLB že dalj časa spremlja bitcoin.
Bitcoin: Ali je to začetek konca denarja?
september, 2014
Kaj?

3man ::

...spama o Bitcoinu hočeš rečt :)
Nekako morajo vzbujat pozornost, čeprav na prozoren način.

Ker že omenjajo naložbo - kako vam gre tradig oz hodling? Jaz sem povečal mojo izpostavo Bitcoinu in si obetam lep donos v nekaj letih in upam, da tudi večjo uporabo btcja.

jest10 ::

3man je izjavil:

jest10 je izjavil:

3man je izjavil:

Tile se ga pa bojijo kot hudič križa: https://www.nlb.si/bitcoin-priloznost-a...
Lol

???
Čisto realno so napisali.


Ja? Napisano je z namenom odganjanja ljudi, njihovih ovac, od rešitve, ki je v mnogih pogledih boljša od njihove.
Kaj pa je realno napisano? Tisto o teroristih al tisto, da se bo vrednost gibala proti 0? Al morda tiste nedoločnice, da ga "nekatere države" omejujejo?
Bitcoin je lahko vreden 0 fiata in še vedno deluje,itd... Članek ni niti podpisan torej je to uradno stališče NLB. Če je to vse kar NLB ve o eni od razpoložljivih naložb (motajo se bolj kot ne okoli te možnosti uporabe bitcoina) potem bežite od nje kar vas nesejo noge.


Seveda. Ljudi je potrebno posvariti pred ZELO TVEGANO naložbo. Kar BTC je.
In v čem se pri napisanjem motijo?

3man ::

Je bolj tvegano vlagat v btc ali nlb? Kaj pa nikamor in bit le davkoplačevalec v Sloveniji (in dajo tvoje davke v nlb)?
Kaj pa če glavna vrednost Bitcoina ni biti naložba?

Motijo se, da btc ni valuta. Če se midva tako odločiva, jo z veliko lahkoto uporabljava kot valuto za medsebojno izmenjavo. Taka skupnost obstaja in v svetu raste - neozirajoč se na meje in banke.

Pa tele bučke:
"Čeprav sicer obstaja neka stroškovna vrednost bitcoina v smislu alociranega časa in stroška delovanja računalnikov za kreiranje bitcoinov, se bo ta strošek, ki bi bil recimo neka minimalna teoretična cena enega bitcoina, sčasoma verjetno asimptotično bližal ničli. Dodatna tveganja prinašajo napovedi, da bodo države zaradi povezav s pranjem denarja in financiranjem terorizma prepovedale trgovanje z bitcoini."

Bitcoin je lahko nevreden v fiatu a še vedno deluje, nlb pač ne.
Financiranje terorizma ni in ne bo, nikoli in nikjer, razlog za ban btcja, ker to nima smisla. Potem je treba banat najprej usd, eur ipd...

Sploh pa, ni point v tem, da se nlbjevci motijo o cemerkoli v tem in podobnih bučkah. Point je, da namenoma pišejo senzacionalistično s ciljem ljudi odganjat od rešitev kot je bitcoin. To pa ni OK, to je v njihovem primeru strahopetno.

koyotee je izjavil:


Seveda. Ljudi je potrebno posvariti pred ZELO TVEGANO naložbo. Kar BTC je.
In v čem se pri napisanjem motijo?


Bistvo je, da NLB nima kaj opletat o Bitcoinu, ker se jih ne tiče saj ne ponujajo storitev vezanih nanj. Naj svarijo pred tveganjem, ki ga za okolico predstavljajo sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

maco-maco ::

Zdej lahko merte kurce, ker je doživel večjo erekcijo.
Kaj?

krneki0001 ::

3man je izjavil:

Bistvo je, da NLB nima kaj opletat o Bitcoinu, ker se jih ne tiče saj ne ponujajo storitev vezanih nanj. Naj svarijo pred tveganjem, ki ga za okolico predstavljajo sami.


NLB ima dost za opletat glede bitcoina, pa tudi drugi bi moral, še posebaj v sloveniji. Preveč je naivnežev tukaj, ki stalno nasedajo in izgubljajo, potem pa jokajo, kako so vsi drugi krivi.
In nlb potencialne zgubarje preventivno opozarja, da lahko vse izgubijo. Da ne bodo zapravljali vsega premoženja za nekaj, kjer lahko iz danes na jutri vse izgubijo. Že tako je bil problem zaradi ljudi, ki so v švicarskem franku kredite jemali. So se takrat smejali ostalim in jih imel za luzerje, ko so jemal kredite v švicarju, češ kok bodo manj odplačali. Sedaj pa jokajo, da so banke krive za njihove kredite in da jim mora država pomagat.
In z bitcoinom se lahko enako zgodi. Danes 500 dolarjev, jutri jih nekdo par miljonov vrže v obtok ali pa kaka slaba novice, prepoved,..., pa bo spet na 100 dolarjev ali manj. In v tem primeru bodo spet jokal, kako je banka kriva, ker so vse izgubili in da jim mora država pomagat reševat njihov problem.

Dej mal razmisli o tem, pa nehaj že pljuvat po vsem kar tebi ni všeč. Če se ne znaš zadržat, pa do 10 al pa 100 preštej, preden pljuvaš.




Sicer pa, ali veš kaj je največja vrednost in prednost bitcoina?
Ne, ni denar.

To kar daje prednost in vrednost bitcoinu je blockchain. In blockchain bi bil zelo uporabna zadeva v bančništvu in financah na splošno.

Mogoče veš, da se IBM trudi blockchain uvest na mainframe-ih? Namesto glavne knjige. Blockchain transakcij. Namreč vsaka firma mora sedaj imeti glavno knjigo in vso sledljivost. Kaj pa če narediš blockchain transakcij? Recimo en skupen blockchain za vse slovenske transakcije? Je potem še potrebno vsaki firmi posebaj vodit glavno knjigo ali pa bo dovolj samo vpogled v zgodovino transakcij v blockchainu?
https://www.ibm.com/blockchain/what_is_...
https://www.ibm.com/blockchain/

Zgodovina sprememb…

peko_deko ::

nebivedu, ne mešaj scamov, ki jih sicer dost folka dela preko btcja in ostalih kriptovalut in valute same


scamov v btcjih je ogromno


ampak btc sam po sebi ni scam, je pa čisto možno da je slaba naložba (samo takih je cel kup, ne vem zakaj se koncentrirat na btc)......

pa glup folk ki ne razume valutnega tveganja vedno je in vedno bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peko_deko ()

krneki0001 ::

Ja, samo glup folk mora nekdo opozoriti. Ker drugače jokajo, da jih noben ni opozoril.

peko_deko ::

krneki0001 je izjavil:

Splača se rudarit ETH-je. Ali pa jih na borzi kupovat in dražje prodajat. Meni zgleda, kot da bo spet fama z njimi, kot je bila z doge coini, ko si jih lahko ogromno narudaril, pa še cena jim je odlično rastla.

splača se kupit eth lad in prodajat

popster ::

Resno objavljaš cenik za droge? in pe da se splača s tem mazat roke.. :)

jest10 ::

Je bolj tvegano vlagat v btc ali nlb?

Če si ne znaš na to odgovoriti, potem raje pusti denar pri miru.

3man je izjavil:


Motijo se, da btc ni valuta. Če se midva tako odločiva, jo z veliko lahkoto uporabljava kot valuto za medsebojno izmenjavo.

Uporabljava lahko tudi črne kamenčke. In?

Sploh pa, ni point v tem, da se nlbjevci motijo o cemerkoli v tem in podobnih bučkah.

Se nič ne motijo, samo tebe boli, ker brezglavo ne hvalijo BTC na vse pretege

thramos ::

Mene bolj "boli", da kvazi banka - ustanova, za katero delovanje smo dali milijarde in je znana predvsem po zgrešenih investicijah, koruptivnem delovanju in dobesedni kraji - soli pamet svojim prisilnim sponzorjem z polresnicami in zavajanji. Do naslednje dokapitalizacije.

No, k sreči bolj nasmeje kot boli. :))

popster ::

Special offer, 1 € only:
0.001931 Bitcoin

:D

bbf ::

tok ste se skregal okol tega nlbja, da je vrednost bitkojna dobesedno čez noč porastla kar za 20%!

Buggy ::

jep...jaz bom verjetno po 680USD kar prodal svoje in izstopil za nekaj casa iz BTC sveta. Smo prisli ze skoraj na vrednost, ki je bila 3 leta nazaj. Pozresen pa spet ne smem bit ;)

gruntfürmich ::

jest10 je izjavil:

3man je izjavil:

Tile se ga pa bojijo kot hudič križa: https://www.nlb.si/bitcoin-priloznost-a...
Lol

???
Čisto realno so napisali.

seveda, so res čisto realno zapisali da je to alternativa psihopatski finančni industriji ki vlada svetu danes, ki dela bedarije z NAŠIM denarjem...?

Buggy je izjavil:

jep...jaz bom verjetno po 680USD kar prodal svoje in izstopil za nekaj casa iz BTC sveta. Smo prisli ze skoraj na vrednost, ki je bila 3 leta nazaj. Pozresen pa spet ne smem bit ;)

težka zadeva. sam sem zdaj svoje prihranke vrgel v btc, vidim da zadeva skače kot balon, ampak ker je to dolgoročna naložba si ne upam na kratko izstopiti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

težka zadeva. sam sem zdaj svoje prihranke vrgel v btc, vidim da zadeva skače kot balon, ampak ker je to dolgoročna naložba si ne upam na kratko izstopiti...
Boš raje počakal, da bo zadeva guznila, ne?>:D

Težko je narediti bolj neumno stvar kot prihranke dolgoročno vložiti v špekulativne papirje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Looooooka ::

Buggy je izjavil:

jep...jaz bom verjetno po 680USD kar prodal svoje in izstopil za nekaj casa iz BTC sveta. Smo prisli ze skoraj na vrednost, ki je bila 3 leta nazaj. Pozresen pa spet ne smem bit ;)

Mel naštiman trailing stop tko, dasem izstopil že pri 655 :)
Ampak glede na začetni vložek je danes ta skoraj 4x večji. Glede na to, da je bila to bolj igra z viškom denarja mi ni žal, da sem riskiral.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

težka zadeva. sam sem zdaj svoje prihranke vrgel v btc, vidim da zadeva skače kot balon, ampak ker je to dolgoročna naložba si ne upam na kratko izstopiti...
Boš raje počakal, da bo zadeva guznila, ne?>:D

Težko je narediti bolj neumno stvar kot prihranke dolgoročno vložiti v špekulativne papirje.

jah, težko je biti pri teh zadevah pameten, sploh ko se gre za svoj denar...:))
vseemo mislim da je prihodnost sveta v btc, zato 'dolgoročna' naložba...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

miko22 ::

kje pa se lahko proda bitcoine?

marS ::

evo prodal 0.5 BTC na Bitstampu za 350$ :)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Loocas ::

Ta lahkotnost prebijanja meje $700 je precej interesantna...
Vzrok je pač reward halfing v juliju in kaže na to da gremo na nov dolarski ATH (evrski bo pa kmalu tu s cca 860EUR).
Matev - najslabši troll vseh časov

gruntfürmich ::

hehe, balonček se napihuje, ampak kam v dolino se bo odbilo...

dejansko pa po prometu sploh ni veliko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Loocas ::

gruntfürmich je izjavil:

hehe, balonček se napihuje, ampak kam v dolino se bo odbilo...

dejansko pa po prometu sploh ni veliko...


jah jst sem šu nazaj notr pri okol $400.. tko da... its a bitcoin.. everything is possible 8-O:D
Matev - najslabši troll vseh časov

marS ::

uf...ki se mi ne da s tem ukvarjat....zdej morm čakat da pade fajn...alpa vzet cash ven ...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

miko22 ::

hm, ma kdo izkušnje z Coinbase?
Namreč, če želim dvigniti sredstva, si moram dodati IBAN, s tem da moram nek manjši znesek plačati, da mi verificirajo račun.
Sumljivo, ali je to ok?

To verify your bank account,
please send a SEPA payment for a small amount to the following account:

Roadkill ::

Çoinbase je ok. Povsod boš rabil verificirat accoujnt preden withdrwaš.
Ü

krneki0001 ::

Je še kak CPU coin ostal za rudarit?

TheZihc ::

Zdravo,

sem prakitično čisti noob glede tega, rad bi probal in me zanima če obstaja kak program ki rudari z CPU-jem, kako potem pridobiš "sredstva", no kakor koli rad bi samo probal :D

lp

peko_deko ::

obstaja ampak ne boš narudaril nič

kolko pa rabiš

>Je še kak CPU coin ostal za rudarit?
a tak ki je dejansko kaj vreden al tak ki ni

krneki0001 ::

Tak ki je dejansko kaj vreden?

bytecoin je popolnoma pogorel, moneta verde tudi, fantomcoin tudi,...

TheZihc ::

peko_deko je izjavil:

obstaja ampak ne boš narudaril nič

kolko pa rabiš

>Je še kak CPU coin ostal za rudarit?
a tak ki je dejansko kaj vreden al tak ki ni




ubistvo hočem samo probat nič kaj resnega

peko_deko ::

miko22 je izjavil:

hm, ma kdo izkušnje z Coinbase?
Namreč, če želim dvigniti sredstva, si moram dodati IBAN, s tem da moram nek manjši znesek plačati, da mi verificirajo račun.
Sumljivo, ali je to ok?

To verify your bank account,
please send a SEPA payment for a small amount to the following account:

kolk bi dvignil?

jaz ti odkupim za gotovino določeno količino v živo tko da ni šans za natege, če si iz lj, javno mesto

če nisi lahko dobiš nakazano na račun, samo mi boš pač mogel verjet na besedo

pošlji zs če te zanima

krneki0001 je izjavil:

Tak ki je dejansko kaj vreden?

bytecoin je popolnoma pogorel, moneta verde tudi, fantomcoin tudi,...

takoj ko rata vreden bo kdo napisal gpu/fpga miner

TheZihc je izjavil:

peko_deko je izjavil:

obstaja ampak ne boš narudaril nič

kolko pa rabiš

>Je še kak CPU coin ostal za rudarit?
a tak ki je dejansko kaj vreden al tak ki ni




ubistvo hočem samo probat nič kaj resnega

v št? nvm če si nek naftni šej pol je mogoče tud milijon nič kaj resnega,

če si klošar pa je že 10 eur velik denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peko_deko ()
««
102 / 270
»»