» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
101 / 270
»»

Okapi ::

No, saj odvisno je od cene elektrike. Če je dovolj poceni, se splača, če ni, se ne splača. Če je elektrika dovolj poceni, se splača z elektrolizo zlato iz morja pridobivati.

dominuspro ::

krneki0001 je izjavil:

Nekdo jih pa vseeno mora narudarit, da jih ti lahko kupiš, se ti ne zdi.


Tisti nekdo ne rudari v Sloveniji ali pa spada v Okapijev opis ;)

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Dokler lahko eni kradejo elektriko, se tistim, ki jo morajo plačevati, to preprosto ne splača.

O.


Kdo pa krade elektriko? Če imaš firmo se zmeniš za mesečni pavšal in potem je vseeno koliko porabiš.

kiFni ::

dominuspro je izjavil:

kiFni je izjavil:

Seveda se ne izide. Zakaj bi nekdo kupoval coine po visoki ceni, samo zato da bojo rudarji srečni? Izide se lahko kasneje, čez mesec ali dva. Če je coin z dobrim zaledjem bo slej ko prej pump. Čez noč ne bo nič. Isto kot bi rekel ne bom vložil v delnice, ker noben ne ponuja več kot trenutna cena. Logično. Skratka če hočeš profit pač riskiraš.


Točno to je bedasto do amena. Denar, ki gre za elektriko, je bolj smiselno porabiti direkt za nakup coinov. Za isti denar jih dobiš več in ne rabiš nobenega hardware-a.


briga me če se tebi zdi bedasto ... važno da jaz profitiram. več kot pol leta minanja se je obrestovalo z nekaj 10btc. in še danes se splača če imaš taprav hardware ;) če bi jih kupil izpod šanka bi bil pa fejst na zgubi (exchanga še ni bilo), ker je se prodajal po taki ceni, ki je na exchangu še ni dosegel.

StarMafijec ::

Nekateri se tudi grejejo na elektriko. Zakaj se ne bi rajši greli s toploto, ki jo proizvedejo BTC mining naprave, kot pa klasične električne peči?

dominuspro ::

kiFni je izjavil:

dominuspro je izjavil:

kiFni je izjavil:

Seveda se ne izide. Zakaj bi nekdo kupoval coine po visoki ceni, samo zato da bojo rudarji srečni? Izide se lahko kasneje, čez mesec ali dva. Če je coin z dobrim zaledjem bo slej ko prej pump. Čez noč ne bo nič. Isto kot bi rekel ne bom vložil v delnice, ker noben ne ponuja več kot trenutna cena. Logično. Skratka če hočeš profit pač riskiraš.


Točno to je bedasto do amena. Denar, ki gre za elektriko, je bolj smiselno porabiti direkt za nakup coinov. Za isti denar jih dobiš več in ne rabiš nobenega hardware-a.


briga me če se tebi zdi bedasto ... važno da jaz profitiram. več kot pol leta minanja se je obrestovalo z nekaj 10btc. in še danes se splača če imaš taprav hardware ;) če bi jih kupil izpod šanka bi bil pa fejst na zgubi (exchanga še ni bilo), ker je se prodajal po taki ceni, ki je na exchangu še ni dosegel.


Zdej si pa nekaj drugega napisal.

3man ::

Da malo obudim temo. Ste opazili trend vrednosti BTC v USD/EUR?
Bitstamp je pridobil neko licenco za hendlat denar v EU... to bi si pomoje zaslužilo vsaj novice. Knock knoch herr Huš. V preteklosti je že razpredal o Bitcoin sceni in pozabil na Bitstamp (tudi v Monitorju). Evo, zdaj lahko to tu popravi.

popster ::

Ker se tiče novic spremljam coindesk in bitcoinist. Bi me pa zanimalo tudi malo it v forume če kdo kaj priporoča, tle na slo-tech je (pre)malo objav.

A. Smith ::

Najobsežnejši bitcoin forum je bitcointalk.org . Imajo tudi slovenski kotiček. Bitcoin veja pri redditu je tudi precej aktivna.

Sicer pa novica meseca, Steam je začel sprejemati bitcoine.
https://twitter.com/SteamDB/status/7232...
https://twitter.com/CoinJournal/status/...

Addendum:

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

TheHijacker ::

V bitcoin denarnici imam za cca. 17 € bitcoin valute. Ta denar bi rad spravil na Paypal oz. nekam, da ga lahko fizično dobim v roke. Kaj predlagate?
http://www.google.si

krneki0001 ::

kraken.com, pa si nakažeš na kartico.

TheHijacker ::

Sem ustvaril račun na kraken.com. BTC imam na blockchain.info. Kako sedaj denar od tam do moje MC kartice oz. paypal računa?
http://www.google.si

krneki0001 ::

Na kraken si kreiraš id za nakazila, potem pa na blokchain narediš withdraw in vpišeš ta tvoj id iz krakna.

TheHijacker ::

Nikjer ne najdem možnost kreiranja ID-ja za nakazila. Sem se verificiral do drugega nivoja. Torej naslov in telefonska številka. Hvala.
http://www.google.si

janezvalva ::

TheHijacker je izjavil:

V bitcoin denarnici imam za cca. 17 EUR bitcoin valute. Ta denar bi rad spravil na Paypal oz. nekam, da ga lahko fizično dobim v roke. Kaj predlagate?


probaj s cashilo:
http://csh.la/1m1uMIj

cashila - direkt iz tvoje bitcoin denarnice na tvoj TRR račun

toplo priporočam, nobenih komplikacij, majhne provizije, oz. če se malo potrudiš pa celo 0% provizije za transkacijo.
slovensko podjetje.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

TheHijacker je izjavil:

Nikjer ne najdem možnost kreiranja ID-ja za nakazila. Sem se verificiral do drugega nivoja. Torej naslov in telefonska številka. Hvala.


Greš pod Funding -> Deposit -> Bitcoin -> Spodaj uporabiš generate new address in pošlješ na ta naslov iz blockchaina.


ferdov ::

amacar ::

Ni videt.

harmony ::

Kako pa potekajo nakazila na BTC? Imam en paysafe card v visini 100€. Tole bi rad spravu na BTC. Kaj moram en racun odpreti? Nisem se nikoli s tem zabaval, zato imam pojma o tem natanko 0.

amacar ::

Kupis na bankomatu v sloveniji (cca 4% feeja), ali nakazes preko SEPA na eno izmed borz in zamenjas. S paysafecard si pa direktno ne mores pomagati, razen ce bi kdo rad obratno zamenjal.

Looooooka ::

Na socialnih medijih se neki slovenci spet trudijo nategniti folk z OneCoinom. Je zadaj spet tisti nategun, ki je bil omenjen že nekajkrat z različnimi coini? Danes trdijo, da je zadaj mastercard, kar je zelo čudno glede na to, da jih lahko prodajaš in kupuješ samo v njihovem zaprtem krogu. Imam občutek, da bo spet velik krog nategnjenih upokojencev na tvju v roku enega leta.

TheHijacker ::

janezvalva je izjavil:

TheHijacker je izjavil:

V bitcoin denarnici imam za cca. 17 EUR bitcoin valute. Ta denar bi rad spravil na Paypal oz. nekam, da ga lahko fizično dobim v roke. Kaj predlagate?


probaj s cashilo:
http://csh.la/1m1uMIj

cashila - direkt iz tvoje bitcoin denarnice na tvoj TRR račun

toplo priporočam, nobenih komplikacij, majhne provizije, oz. če se malo potrudiš pa celo 0% provizije za transkacijo.
slovensko podjetje.


Tole mi je uspelo. Sem nakazal na cashila in od tam na TRR. Prišlo danes na račun. Hvala.
http://www.google.si

MrStein ::

ferdov je izjavil:

https://twitter.com/ruskin147/status/72...

Evo ti ga na.Pa ga imamo.

Toliko o tem.

http://www.bbc.com/news/technology-3621...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Machete ::

Naj že premakne tistih par kovancev. Pa da vidimo ali je nauravnovešen lažnjivi kljukec ali semi genij-milijarder. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

CleanPower ::

imam problem da mi na računu od bitstampa ne pokaže denarja, čeprav sem naredil deposit. Kaj bi bilo lahko narobe?
dobil sem tudi email 'deposit confirmed'.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Mogoče rabiš par potrditev, drugače pa jim piši. Se mi je enkrat podobno zgodilo na krakenu, pa so porihtali zadevo.

Roadkill ::

Zdaj imajo dve valute. Preveri, da ne gledaš napačnega računa (iz USD na EUR prestavi).
Ü

A. Smith ::

A veste, kaj je CME group? A ste kdaj slišali za certifikate dragih kovin in COMEX (v lasti CME), ki je največja borza dragih kovin na svetu? Večini tole ne pomeni dosti, ampak zame je ta novica gromozansko velika.
Odpira se pot masovnemu institucionaliziranemu investiranju v to kriptovaluto.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

harmony ::

Zanima me glede te izsledljivosti. Da vidim, ce sem pravilno razumel to zadevo okrog bitcoinov. Ce nisem, grem ponovno gledat youtube video.

Ce jaz s svojim paypalom na katerega je vezana moja VISA kartica kupim npr. 10 BTC-jev je ta nakup javen.

Potem pa s temi bitcoini kupujem pac po netu kar se da kupiti z BTC-ji. Tudi to je javno.

Kje nastopi tu anonimnost, ce vsak vse vidi? Je mojih 10BTC-jev kako vezano na moj prvi nakup s paypalom? Ze nekaj casa zelim kupiti BTC-je, ampak zadeva s kesom na roko mi ni ravno pri srcu, ker nekje ali zelijo nakup od par jurjev naprej. Jaz pa ne zelim toliko, ampak mogoce par stotakov.

MrStein ::

BTC računi so javni.
Vsi vidijo, da je prišlo 10 BTC na račun X.
Pa potem po kosih šlo dalje z njega.
Ne vedo pa, da je to tvoj račun. Dokler tega nekako ne poveš, direktno ali posredno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

Kak pa je z potrditvami? zakaj morajo drugi potrjevat transakcije? Na podlagi česa?

sandmodnigga ::

Lahko si jih tudi sam potrdiš. Lahko tudi isti denar dvakrat pošlješ na dva različna računa (ga dupliraš). Lahko tudi tuje transakcije kenslaš ...
... če je tvoj procent v BTC dovolj velik (ali recimo če si ga samo ti potrdiš).

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Ne vedo pa, da je to tvoj račun. Dokler tega nekako ne poveš, direktno ali posredno.

Ampak borza, ki ti je menjala EUR za BTC pa ve na kateri račun je nakazala tvoj denar, ne?

Nadalje, če midva poslujeva, jaz vem komu sem nakazal, ti pa od koga si prejel denar.
sudo poweroff

amacar ::

Das vsakic drug racun, imas se bitcoin mixerje.

razerznak ::

MrStein je izjavil:

BTC računi so javni.
Vsi vidijo, da je prišlo 10 BTC na račun X.
Pa potem po kosih šlo dalje z njega.
Ne vedo pa, da je to tvoj račun. Dokler tega nekako ne poveš, direktno ali posredno.


ja sam vseno se da zvedet če npr moraš na bitstamp poslat osebno pa položnico itd?
kako je s tem , vse kar pošleš prek neta se nekje da dobit
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

A. Smith ::

poweroff je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ne vedo pa, da je to tvoj račun. Dokler tega nekako ne poveš, direktno ali posredno.

Ampak borza, ki ti je menjala EUR za BTC pa ve na kateri račun je nakazala tvoj denar, ne?

Nadalje, če midva poslujeva, jaz vem komu sem nakazal, ti pa od koga si prejel denar.


Recimo, da sem jih jaz narudaril, ti pa si jih prišel od mene kupit. Se dobiva v kavarni, ti mi izročiš gotovino, jaz ti nakažem BTC. Po pol ure in spitem kofetu je dovolj potrditev in greva vsak po svoje. Razen, da te poznam po videzu, o tebi nimam podatkov. Kje si izvedel zame? Tukaj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

poweroff ::

To je res, ampak če pa od tebe nekaj kupim preko oglasa, je stvar drugačna. Slej ko prej se nekje identificiraš in potem se slika začne sestavljati.
sudo poweroff

A. Smith ::

To je res, ampak to terja resno preiskavo. To bodo šli ugotavljat, če si npr. financiral terorizem, sicer pa nima smisla.

Se pa po drugi strani oblikujejo še storitve, ki so dejansko namenjene anonimizaciji. Kmalu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Okapi ::

Zakaj bi sploh kdo hotel neznancu kaj plačati? Osnovno pravilo je, da se tega ne počne. Še ko drogo kupuješ, jo hočeš kupiti od tistega, ki ga poznaš (ne od nekega neznanca,za katerega ne veš, kaj sploh prodaja). In če ti poznaš prodajalca, verjetno prodajalec pozna tebe.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

MrStein ::

poweroff je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ne vedo pa, da je to tvoj račun. Dokler tega nekako ne poveš, direktno ali posredno.

Ampak borza, ki ti je menjala EUR za BTC pa ve na kateri račun je nakazala tvoj denar, ne?

Nadalje, če midva poslujeva, jaz vem komu sem nakazal, ti pa od koga si prejel denar.

Ja, borza in ti vesta. Vsi pa ne vedo. (razen, če jim borza ali ti povesta, enako kot za katerokoli drugo informacijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ja saj to je problem. Banke morajo poročati o sumljivih transakcijah uradom za preprečevanje pranja denarja. Do SEPA podatkov imajo dostop ameriške tajne službe.

A misliš, da so borze dovoljenje za poslovanje dobile kar na lepe oči?
sudo poweroff

A. Smith ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi sploh kdo hotel neznancu kaj plačati? Osnovno pravilo je, da se tega ne počne. Še ko drogo kupuješ, jo hočeš kupiti od tistega, ki ga poznaš (ne od nekega neznanca,za katerega ne veš, kaj sploh prodaja). In če ti poznaš prodajalca, verjetno prodajalec pozna tebe.

O.


Pri BTC so pravila poslovanja drugačna, kot pri drogh. Če želiš poslovati, jih moraš sprejeti. Tvoja odločitev.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Ashrack ::

Razmišljam da bi kupil okrog 5 bitcoinov. Mi lahko nekdo razloži kakšen je sploh postopek?
....

krneki0001 ::

Greš na kraken, bitstamp, cashilo, se prijaviš, si nakažeš denar gor, potem pa ob ugodni ceni kupiš bitcoine.

Killermode ::

Ashrack je izjavil:

Razmišljam da bi kupil okrog 5 bitcoinov. Mi lahko nekdo razloži kakšen je sploh postopek?

2. Ustvariš denarnico kjerkoli(lahko standalone na svojem računalniku, lahko na mobitelu, lahko pa na kakšni strani kot je bitstamp) si sprintaš kodo stopiš do tebi najbližjega bankomata bitcoinov, poskeniraš svojo kodo vstaviš poljuben znesek EUR zaključiš in konec. Btw na bankomatih plačaš cca 5% provizije kar se pokrije naslednji dan, če kupiš takrat preden se začnejo cene višat.

harmony ::

A obstaja kje lista BTC bankomatov po svetu?

MaterVola ::

btc atm, google is your friend.

Ashrack ::

krneki0001 je izjavil:

Greš na kraken, bitstamp, cashilo, se prijaviš, si nakažeš denar gor, potem pa ob ugodni ceni kupiš bitcoine.

Koliko se pa smatra kot ugodna cena? Glede na zgodovino je kar velika fluktuacija.
....

krneki0001 ::

Recimo včeraj je bila 400, danes je 360. To je ugodna cena.

Ashrack ::

krneki0001 je izjavil:

Recimo včeraj je bila 400, danes je 360. To je ugodna cena.

Cahila mi pravi 1 BTC = 401.20 EUR.
Kje si dobil za 360?
....
««
101 / 270
»»