» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
7 / 270
»»

vorantz ::

kupuje se ko je na dnu
ker prej al slej zmeri zraste do balončka in spet pade

MrStein ::

Faaaaak, od lani sem imel en "prodaj ko doseže 11,3 EUR" .......................enaenaenajst!!!!!

* - trenutno je tam 12,5 EUR
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

StarMafijec ::

Kdaj bo balonček počil - koliko dni še? :)

gruntfürmich ::

sky rocket:D

kako lepo bi bilo če bi pred leti zvedel za to in vrgel 1000$ v BC, ko so bili po 0,01$...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

 3...2....1... takeoff!

3...2....1... takeoff!

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

100% v dveh mescih, ni slabo.

gruntfürmich ::

tale BC je živa resnica za rek 'od bedaka do junaka'. ker kdor je pred 5 leti v to šel so ga verjetno imeli za bedaka, če pa je ohranil večino BC do sedaj pa je po vsej verjetnosti junak...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Koga briga kdo je junak, važn da mamo velik dnara.

A. Smith ::

Predvsem je pomembno, da bomo "velik dnara" lahko tudi obdržali.

Bitcoin je namreč direkten obvod komunistične norosti, ki se jo gre evro monetarna unija.

Bolj bodo nažigali davke, bolj se bo ekonomija selila v BTC. In ko bo ta dovolj velik, lahko dejansko ogrozi monetarno avtoriteto centralnih bank večjih valut. Če je kdo prebral poročilo ECB o virtualnih valutah, je zasledil, da v njem piše točno to.

Dejansko se v Bitcoin skupnosti preračunavajo scenariji, v katerem bi poskušala kakšna centralna banka napasti BTC protokol s presežno procesorsko močjo. Tak napad se de facto pričakuje. Tko da bo še pestro!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Lonsarg ::

O kaksnih davkih ti to. Davki niso vezani na valuto. Ce se jim izzognes bodisi u gotovino bodisi BitCoini je to eno in isto, torej crni trg.

Ogrozi pa lahko kakor si povedal bitcoin te komunisticne nprosti centralnih bank, ker bitcoina za razliko od drugih valut ne morejo tiskati ko rabijo denar, in gre torej za edino pravo res kapitalisticno valuto.

Poleg tega pa se pomembneje, banke ne morejo posojati fiktivne zneske bitcoinov kot to delajo z drugimi valutami. Tole zadnje je njihova najvecja groznja.

jype ::

Profit od bitcoina je zelo enostavno prijavit kot kapitalski dobiček in potem si na čistem. Niti pri nas to ni prav zelo visok davek.

A. Smith ::

O kaksnih davkih ti to.

O davku od TRANSAKCIJE.

Bitcoin se s strani države NE smatra kot prava valuta! Se pravi, če jaz s svojim denarjem kupim BTC in jih nekomu pošljem, to uradno NI transakcija.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Koga briga kdo je junak, važn da mamo velik dnara.

če ga imaš, potem sem vesel zate. ker jst ga nimam...:D

fantje, imam občutek da bo treba kredit uzet...8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

StarMafijec ::

DMouse je izjavil:

Za večje nelikvidne zneske je najbolje na offline računalniku zgenerirati ključe in naslove, jih ustrezno zakriptirati, potem pa na te naslove pošiljaš prihranke. Kadar potrebuješ dvig, privatni/-e ključ/-e vpišeš v blockchain.info/wallet in takoj narediš transakcijo, ki preostanek denarja vrne na nov offline naslov. Tako da je izpostavljenost privatnih ključev minimalna. Cel proces je pametno najprej preizkusiti z malimi zneski.

Zdravo! Je kje na spletu kak vodič za ta postopek? ;) Tnx :).

Bananovec ::

gruntfürmich je izjavil:

jype je izjavil:

Koga briga kdo je junak, važn da mamo velik dnara.

če ga imaš, potem sem vesel zate. ker jst ga nimam...:D

fantje, imam občutek da bo treba kredit uzet...8-)

A nisi bil ravno ti velik poslovnež, ki bo obogatel z rudarjenjem in poslovanjem w/ BC ?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

gruntfürmich ::

Bananovec je izjavil:

A nisi bil ravno ti velik poslovnež, ki bo obogatel z rudarjenjem in poslovanjem w/ BC ?

točno tko.
z rudarjenjem sigurno ne, ker sem se prepozno uključil, s poslovanjem pa vsekakor. bom...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StarMafijec ::

Kak je denarnica, narejana po opisu na spletni strani

https://blockchain.info/wallet/paper-tu...

sploh varna?

Lonsarg ::

Kako varna? Ene tolk, kolikor zaupaš te spletni strani je to varno, ker tut če je offline poganjaš njihovo kodo, ko delaš stvari, lahko da generira samo znotraj vnaprej predvidenih kod(namenoma slab random generator), najbrž sicer ne, ampak je teoretična možnost:) Jaz bi vseeno raje zaupal uradni bitcoin denarnici, ki ima toliko več downloadov, da je bila najbrž bolj preverjena koda. Oziroma za ultra paranoike, zrihtaš si offline računalnik, fizično offline, pa tam poganjaš to bitcoin denarnico, če gre za zelo velike zneske bi se jaz šel to ultraparanoično varianto, en star komp namenjen za bitcoin. Seveda ne pozabit zakriptiranega backupa narediti na čimveč mest, če se kaj disku zgodi;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

StarMafijec ::

Lahko kak računalnik za bitcoine, menda se pa da tudi pognati kak Ubuntu Live, dol potegne en program in se potem tam zgenerira kode.

In še to - kolko kaj zaupate Dropboxu? :)

Zgodovina sprememb…

frudi ::

StarMafijec je izjavil:

In še to - kolko kaj zaupate Dropboxu? :)

Daleč premalo, da bi nanj dajal nekriptirano denarnico.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

StarMafijec ::

Heh, ok, torej je kar se te valute tiče, treba biti paranoik.

Emm, kako se pa brezlinijsko zgenerira naslov denarnice? Z neskončno majhno verjetnostjo, da nek tak naslov že obstaja ali pa da bo nekoč v prihodnosti še kdaj pa kdaj nastal? 8-O

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

StarMafijec je izjavil:

Heh, ok, torej je kar se te valute tiče, treba biti paranoik.


Nima to nič z samo valuto, kot pri drugih valutih lahko tudi za BitCoin najdeš banko, pa njej zaupaš. Če pa boš imel doma denarnico bitcoinov je pa identično temo, kot da bi se odločil imeti trezor z gotovino katerekoli valute doma. V obeh primerih treba biti paranoik, pa se mi zdi da digitalno bitcoin denarnico je še vseeno dosti lažje zavarovat kot en trezor gotovine, tak da bitcoin je bolša izbira za tiste, ki hočejo imeti ves denar doma(ne še sicer, dokler ne psotane zadosti stabilne, obviously:)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gruntfürmich ::

za 10 BC ni treba komplicirat. ko pa zadeva prileze tam do 1000 in več pa je stvar že drugačna...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> če ga imaš, potem sem vesel zate. ker jst ga nimam...:D

Kko nimaš? A si bil preveč pogoltn, pa ti je BTC nazaj padu predn si prodal?

A. Smith ::

Al pa ni bil pogolten, pa je ocenil, da je večja investicija v BTC preveč tvegana. Ker tveganje tukaj definitivno JE.

jype je izjavil:

Profit od bitcoina je zelo enostavno prijavit kot kapitalski dobiček in potem si na čistem. Niti pri nas to ni prav zelo visok davek.

O čem tukaj govoriš, o plačevanju dobička iz poslovanja v BTC (če imaš podjetje, ki sprejema BTC) ali samo, če kupiš in prodaš BTC?

Ker če gre za slednje, bi prosil za sklic na kakšno zakonodajo. Ali je to, da kupim avto in ga prodam, naredim nekaj profita, obdavčljivo? Ali pa, da menjam evre v drugo valut in profitiram od rasti tečajev (NE govorim o forex inštrumentih, vem, da so tam dobički 40% obdavčeni)?

Hvala za obrazložitev.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

jype ::

Pojma nimam, vem samo, da je treba prijaviti _prihodke_, kar "delanje profita" zagotovo je.

StarMafijec ::

@jype: Ni nujno, da prijaviš dohodke. Možno, da so ti le v sivi coni. Torej država teh dohodkov sploh ne upošteva. Podobno kot pri nalinijskih igrah s kartami.

@A. Smith: Ja, ampak število bitcoinov je pač omejeno, ne? In če valuta pridobiva na priljubljenosti, potem pa ... :))))

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Preprodaja avtov, rabljenih zadev itd je sivi trg, ki se dopušča in lahko tudi profit narediš na rabljeni zadevi pa ni treba nič prijavit.

Torej tudi BitConi so najbrž ta isti sivi trg, ne vem pa do katerih zneskov se sivi trg dopušča pri zelo velikih najbrž ne.

StarMafijec ::

Ja no, včasih je bilo treba prenose nad približno 35 keur prijaviti davčni.

Drgač pa za odpreti (impotati) wallet se potrebuje dve kodi, ne? Št. wallet pa še en ključ?

Lonsarg ::

Odvisno kateri implementaciji walleta govoriš.

StarMafijec ::

Ne poznam implementacije walletov. Samo natistnil sem si tisti dve kodi, ki mi jih je zgeneriral bitchain wallet.

Lonsarg ::

No saj to sem te spraševal, kater program/storitev maš ti to. In kaj je to bitchain wallet, to ti verjetno misliš uno spletno stran, ki si gor dal link blockchain? Ne poznam kak majo to, najbrž na njihovi strani piše.

StarMafijec ::

Opa ja, blockchain :).

StarMafijec ::

Kako je s tem generiranjem wallet naslovov na domačem računalniku? Psevdorandom generator je za to uredu? Da se ne bi kode walletov ponavljale.

MrStein ::

G/UUID folk (resen folk) uporablja že leta, pa še noben ni jamral, da koda ni unikatna.

Torej gre za problem, ki je bil rešen že davno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

StarMafijec ::

Kak je pa kaj ta generator ok - če kdo pozna?

https://www.bitaddress.org/

StarMafijec ::

Imam še eno vprašanje - je možno pogledati stanje na nekem (svojem) naslovu? Recimo, če imam "offline" račun(e). Je kak ključ torej, če bi pogledal le stanje, ne pa bi mogel s tem ključem pobrati bitcoine.

gruntfürmich ::

zganjaš paranojo glede varnosti, v žepu na nimaš niti za burek? je tako?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DMouse ::

StarMafijec je izjavil:

Imam še eno vprašanje - je možno pogledati stanje na nekem (svojem) naslovu? Recimo, če imam "offline" račun(e). Je kak ključ torej, če bi pogledal le stanje, ne pa bi mogel s tem ključem pobrati bitcoine.

Seveda je možno. Greš na blockchain.info in pod "Išči" vpišeš svoj naslov.

StarMafijec ::

gruntfürmich je izjavil:

zganjaš paranojo glede varnosti, v žepu na nimaš niti za burek? je tako?

Nisem premožen, tako da ja, moram biti paranoičen za vsak cent, ki si ga lastim in zatorej so taka vprašanja povsem na mestu.

Hvala, DMouse.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

glede na vložek daleč preveč kompliciraš; tako zelo, da boš zaradi zapletenosti pustil vse skupaj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StarMafijec ::

No, bo kmalu zgrmelo navzdol? :))

jype ::

Upajmo.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Upajmo.

samo ne mi rečt da nimaš veliko BC. sem upal da si jih vsaj ti na veliko pokupil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

disposable2 ::

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Čeprav je bitcoin za marsikaterega dobra ideja se meni ne zdi tako. Kot tudi ne današnji denar brez pokritja, ki je ustvarjen iz nič.

Vsa ta elektronizacija se da manipulirat in posledično manipulirat ljudi.

Počasi bi ukinili bankovce in kovance in ko bi ljudje masovno uporabljali elektronsko poslovanje, bi povzročili električni mrk in z njim izbrisali podatke vseh elektronskih računov ter tako povzročili popoln kaos in paniko. Zakaj? Da bi znova lahko uvedli takoimenovano sužnjelastniško ureditev?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Jinto ::

Zakaj? Da bi znova lahko uvedli takoimenovano sužnjelastniško ureditev?


Tak je plan :D

gruntfürmich ::

globalna, ne stresat svoje psihoze po tej temi, psihopat jadni!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Čakam in čakam, da kaj pade (priložnost nakupa) ampak le raste in raste, kot gobe po dežju... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

StarMafijec ::

Ko je bilo po januarja letos približno po 15 usd sem čakal in čakal, da bo padlo na 0-5 usd, da bom lahko začel kupovat. Oh ti šment ti :(.
««
7 / 270
»»