» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
249 / 270
»»

1pioneer ::

Nisem vedel da citypark fura na bitcoinih :) https://www.theguadrain.com/technology/...

jype ::

IL_DIAVOLO ::

V sparu baje talajo btc-je...samo s sparovo kartico prides, pa ti dajo.

belo mleko ::

Kako je zdaj z BTC, ste že naračunali podpore, kdaj in kje se bo odbilo? Sprašujem za prijatelja.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Mato989 ::

belo mleko je izjavil:

Kako je zdaj z BTC, ste že naračunali podpore, kdaj in kje se bo odbilo? Sprašujem za prijatelja.


ene 13 ur si prepozen :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Horejšio ::

Mogoče še pade na 10k za trenutek :)

kiFni ::

Je kdo imel sledeč primer z Bitstampa

Dear ime uporabnika,

After careful consideration, Bitstamp decided to terminate Your access to Your Account in accordance with our Terms of Use. Your account will be terminated from the date of this notice having been received by you. This notice shall be treated as having been served upon completion of the transmission of this email.

The decision to terminate your Account has been reached following a close examination of your recent account activity and information which you have provided. It is our view that any continuation of our relationship would not be appropriate at this time due to internal policies.

BTC and XRP will be transferred only after conversion into a fiat currency using our spot exchange rate, costs withheld.

Your account balance will be returned to the bank account specified in your last bank withdrawal request, costs withheld.

For more information, see our Terms of Use: https://www.bitstamp.net/terms-of-use/

Best regards,
Bitstamp Team


Takle mail pošljejo, ko jim nekaj ne paše, brez obrazložitve zakaj. Blokirajo račun in niti ne vprašajo po dokazilih o izvoru coinov ali izpiskov drugih menjalnic, če se jim že zdi kaj sumljivo. Kaj storiti? Težiti na suport do onemoglosti? Si nabaviti odvetnika in naj uredi stvari? Jih dati na TV, objaviti na socialnih medih kaj delajo z uporabniki. Takih in podobnih primerov je veliko, sam sem jiz zguglau nekaj. Na kraken, livecoin, bitfinex ni nobenih problemov. To je res višek kaj si dovolijo. In ne da bi prej vsaj vprašali, ali rekli spraznite račun v roku 24 urecimo. Pri meni so odklenkal.

janig ::

Kaj si pa delal?

kiFni ::

Hotel narediti sepa dvig, če je to po njihovem previsok pa naj uvedejo dnevni limit kot imajo ostale menjalnice. Po skoraj tednu dni je bil zavrnjen in sledil je zgornji mail.

luclucluc ::

Jaz osebno bl zaupam kitajcu kot Bitstampu tbh.

Mato989 ::

kiFni je izjavil:

Hotel narediti sepa dvig, če je to po njihovem previsok pa naj uvedejo dnevni limit kot imajo ostale menjalnice. Po skoraj tednu dni je bil zavrnjen in sledil je zgornji mail.


Je bla 6 mestna cifra? Ker moj kolega je dvignil lani 900k v 2 delih pa je šlo skozi... sicer novembra nekje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kiFni ::

Mato989 je izjavil:

kiFni je izjavil:

Hotel narediti sepa dvig, če je to po njihovem previsok pa naj uvedejo dnevni limit kot imajo ostale menjalnice. Po skoraj tednu dni je bil zavrnjen in sledil je zgornji mail.


Je bla 6 mestna cifra? Ker moj kolega je dvignil lani 900k v 2 delih pa je šlo skozi... sicer novembra nekje...

Saj znesek ni pomemben. Gre za to da bi lahko pojasnili da pač ne gre iz takšnih in drugačnih razlogov, ali da je treba pojasniti izvor,... Ne pričakuješ pa da te pa kar zaklenejo ven, oziroma terminirajo račun... Pa sploh ne vem, kaj njih zanima to, razen če bi sled vodila recimo k ukradem btc z nicehasha ali kaj podobnega. Odgovarjamo kasneje samo fursu če že treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Mato989 ::

kiFni je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kiFni je izjavil:

Hotel narediti sepa dvig, če je to po njihovem previsok pa naj uvedejo dnevni limit kot imajo ostale menjalnice. Po skoraj tednu dni je bil zavrnjen in sledil je zgornji mail.


Je bla 6 mestna cifra? Ker moj kolega je dvignil lani 900k v 2 delih pa je šlo skozi... sicer novembra nekje...

Saj znesek ni pomemben. Gre za to da bi lahko pojasnili da pač ne gre iz takšnih in drugačnih razlogov, ali da je treba pojasniti izvor,... Ne pričakuješ pa da te pa kar zaklenejo ven, oziroma terminirajo račun...


Pa kaj je treba pojasnjevat... saj vejo od kod je prišlo in to je to... saj ni Bitstamp jeben FURS.... še dobro da mam direkt par številk na Bitstampu od razgovora... bi kar klical!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kiFni ::

Mato989 je izjavil:

kiFni je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kiFni je izjavil:

Hotel narediti sepa dvig, če je to po njihovem previsok pa naj uvedejo dnevni limit kot imajo ostale menjalnice. Po skoraj tednu dni je bil zavrnjen in sledil je zgornji mail.


Je bla 6 mestna cifra? Ker moj kolega je dvignil lani 900k v 2 delih pa je šlo skozi... sicer novembra nekje...

Saj znesek ni pomemben. Gre za to da bi lahko pojasnili da pač ne gre iz takšnih in drugačnih razlogov, ali da je treba pojasniti izvor,... Ne pričakuješ pa da te pa kar zaklenejo ven, oziroma terminirajo račun...


Pa kaj je treba pojasnjevat... saj vejo od kod je prišlo in to je to... saj ni Bitstamp jeben FURS.... še dobro da mam direkt par številk na Bitstampu od razgovora... bi kar klical!

Daj številke!!!

4knative ::

Daj mi številke za loto.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Tilen ()

jype ::

4knative je izjavil:

Daj mi številke za loto.

gruntfürmich ::

kiFni je izjavil:

Je kdo imel sledeč primer z Bitstampa...

ne izvajamo sumljivih aktivnosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

Piši nazaj, ti bodo valda povedal kaj je sej so temeljito raziskal zadevo, tole pomoje ni avtomatičen mail. Sicer so privaten biznis in lahko delajo kar hočejo. Naj ti povejo kater člen TOS si kršil in si potem preber ta člen.

Vemo da ni vse tako kot bi žrtev rada prikazala ;)

kiFni ::

Sej pr tem vstrajam, naj točno pojasnijo kaj jim ne paše.

sarma832 ::

sarma832 je izjavil:

Treba upoštevat da letos ni navadno leto. Postaja vedno bolj mainstream, vedno več se omenja. Npr videl sem da je Mark Cuban rekel da je kupil Bitcoin. In tudi na cnbc skorajda oglas, "only" 100B marketcap, good buy, bla bla...


Pomoje smo sedaj tam - Institutional investors. (Okej, na RTVSLO cel čas spammajo o Bitcoinu samo kot pravijo je slovenija izjema glede kriptovalut- vsi bi radi na hitro obogateli, beseda se pa hitro širi :D . Pa tudi če pogledaš kakšen še bolj rumen medij, npr. 24ur tam o Bitcoinu ni ravno preveč govora).

Institutional investors nakupujejo, potem bodo pa oni začeli "oglaševat".


No, to je eden od možnih scenarijev :)) Lahko pa da bo jutri pok balona kot nekateri pravite, ali pa da s2x naredi veliko zbrko...


Nisem ravno zadel. Institutional investors so verjetno šli v igro predvsem tam okoli 3k$.



Trenutno je nezanimiv Bitcoin najbolj zanimiv. Vsi so all-in v shitcoinih, ko Bitcoin potegne ponavadi altcoini zgubljajo na veliko v razmerju z BTCjem, ker bodo vsi prodajali, da se lahko pridružijo vlakcu.

Pomoje je trenutno zanimiv čas za akumulacijo. Ampak pač nagonsko je Bitcoin trenutno proglašen za mrtvega, ker ni vsak dan novih višav in zelenih številk :8)

galu ::

BTC Price/Daily TRXs



ETH Price/Daily TRXs



Korelacija med ceno in trxs pri BTC je samo 0.57, medtem ko je pri ETH kar 0.97! Kake ideje za tako razliko? Si morda folk raje prenakazuje po denarnicah svoje ETH zaradi ICO-jev?

Rad bi dobil tudi LTC v to sliko (ki ima podobno kilometrino kot BTC), ampak še nisem našel podatkov za download v CSV obliki... Pa kak shitcoin bi tudi bil dobrodošel, če ima kdo kak link. :)

P.S. za izris je bilo uporabljeno 7 dnevno drseče povprečje, pri izračunu korelacije pa surovi podatki.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

dronyx ::

Če bi kdo rad optimiziral stroške rudarjenja bitcoinov oziroma se preselil tja, kjer je to najceneje:



vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kakob ::

dronyx je izjavil:

Če bi kdo rad optimiziral stroške rudarjenja bitcoinov oziroma se preselil tja, kjer je to najceneje:



vir


Butasta tabela ker ne naznani učinkovitosi 'minerjev' (hash/w) in težavnosti.

1pioneer ::

Verjetno je mišljeno za antminer s9 ki dela 13.5 TH in porabi 1300W.

galu ::

kakob je izjavil:

Butasta tabela ker ne naznani učinkovitosi 'minerjev' (hash/w) in težavnosti.


V kontekstu primerjave med državimi to nima veze.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

dronyx ::

kakob je izjavil:

Butasta tabela ker ne naznani učinkovitosi 'minerjev' (hash/w) in težavnosti.

Če prav razumem je potem dejansko to samo primerjava cene elektrike v posamezni državi?

Pa še namesto Slovaške je kot kaže Slokavia oziroma verjetno so mislili napisat Sokovia po izmišljeni lokaciji iz filma The Avengers?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kakob ::

galu je izjavil:

kakob je izjavil:

Butasta tabela ker ne naznani učinkovitosi 'minerjev' (hash/w) in težavnosti.


V kontekstu primerjave med državimi to nima veze.


Potem bi lahko normaliziral številke a ne. Zakaj so vse pomnožene s krenim-random faktorjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

galu ::

Ker če je več $ znakov na sliki, je le-ta bolj zanimiva. :D
Tako to gre.

freezby ::

Mt Gox spet sesuva tečaj BTC.
 null

null



Resnično špasna štorija je ta primer, vreden filma. MT Gox Trustee Sold Half a Billion Dollars Worth of Bitcoin and Bitcoin Cash

simnov ::

Ali lahko na yobit.net kupuješ direkt z mastercard.

MaterVola ::

galu je izjavil:

V kontekstu primerjave med državimi to nima veze.


Gotovo niso upoštevali stroškov za hlajenje opreme.

cebelar123 ::

No pa ga imamo: Kranj po novem krasi spomenik blockchain tehnologijam, prvi tovrstni na svetu
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Škoda da niso napisali še zraven HODL

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

cebelar123 je izjavil:

No pa ga imamo: Kranj po novem krasi spomenik blockchain tehnologijam, prvi tovrstni na svetu
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Škoda da niso napisali še zraven HODL


Že vidim, da bo nekdo to dodal s sprejem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cebelar123 ::

Mi lahko kdo napiše kje v sloveniji lahko kupujem z cryptovalutami? Po naključju sem ugotovil da jih sprejema Mlacom.
Obstaja še kaj podobnega?

sarma832 ::

Japan's Third Largest Utility Tests Bitcoin On Lightning

Sicer pa zgleda podobno kot 2013 :|

Vsi so še vedno bullish, kot da se ni nič zgodilo in se komaj čaka penzija coin 8-O

hamez66 ::

sarma832 je izjavil:

Japan's Third Largest Utility Tests Bitcoin On Lightning

Sicer pa zgleda podobno kot 2013 :|

Vsi so še vedno bullish, kot da se ni nič zgodilo in se komaj čaka penzija coin 8-O


2017 je podoben letu 2013 in 2018 je podoben letu 2014. Vsaj zaenkrat.. :)

cebelar123 ::

hamez66 je izjavil:

sarma832 je izjavil:

Japan's Third Largest Utility Tests Bitcoin On Lightning

Sicer pa zgleda podobno kot 2013 :|

Vsi so še vedno bullish, kot da se ni nič zgodilo in se komaj čaka penzija coin 8-O


2017 je podoben letu 2013 in 2018 je podoben letu 2014. Vsaj zaenkrat.. :)


Razen v tem da ima mtgox še cca. 160.000 btcjev za prodat in predvidevam še toliko BCHjev. Za 1x je samo 40.000BTCjev + BCHjev"nevem koliko" pa je bila cela štala.

Zgodba na kratko.
The Mt. Gox Bearwhale
Between 2012 and 2013, Mt. Gox was considered the world's biggest bitcoin exchange. However, after a hacking attack and a few issues, the exchange declared bankruptcy. The company was already having problems in 2013 but only suspended its trading activity in February 2014. Mt. Gox filed for bankruptcy protection four years ago after disclosing that it lost 850,000 bitcoin, then worth about $500 million. The company, which later said it recovered about 200,000 bitcoin, blamed hackers for the loss.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

cebelar123 je izjavil:

Mi lahko kdo napiše kje v sloveniji lahko kupujem z cryptovalutami? Po naključju sem ugotovil da jih sprejema Mlacom.
Obstaja še kaj podobnega?

sestavi.si, mojpaket.si

sarma832 ::

hamez66 je izjavil:

sarma832 je izjavil:

Japan's Third Largest Utility Tests Bitcoin On Lightning

Sicer pa zgleda podobno kot 2013 :|

Vsi so še vedno bullish, kot da se ni nič zgodilo in se komaj čaka penzija coin 8-O


2017 je podoben letu 2013 in 2018 je podoben letu 2014. Vsaj zaenkrat.. :)


Ja to sem mislil. Sedaj ne kupuje nihče, razen traderjev. Malce gor, malce navzdol, trend pa bearish. Nič se ne dogaja, in so vsi noobi na Bitmexu kjer se jih obira in likvidira na polno ko probavajo trejdat.

Mr. Kobayashi ima še 160k BTCjev, ampak naslednji court date mislim da je Septembra in do takrat naj ne bi bilo nadaljnjega dumpanja, je pa gospod omenil da vseeno lahko proda "at his own discretion".
Sicer pa umazani posli, da je dumpal na exchangih... Mislim da je 70% trading volume OTC.

hamez66 ::

cebelar123 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

sarma832 je izjavil:

Japan's Third Largest Utility Tests Bitcoin On Lightning

Sicer pa zgleda podobno kot 2013 :|

Vsi so še vedno bullish, kot da se ni nič zgodilo in se komaj čaka penzija coin 8-O


2017 je podoben letu 2013 in 2018 je podoben letu 2014. Vsaj zaenkrat.. :)


Razen v tem da ima mtgox še cca. 160.000 btcjev za prodat in predvidevam še toliko BCHjev. Za 1x je samo 40.000BTCjev + BCHjev"nevem koliko" pa je bila cela štala.

Zgodba na kratko.
The Mt. Gox Bearwhale
Between 2012 and 2013, Mt. Gox was considered the world's biggest bitcoin exchange. However, after a hacking attack and a few issues, the exchange declared bankruptcy. The company was already having problems in 2013 but only suspended its trading activity in February 2014. Mt. Gox filed for bankruptcy protection four years ago after disclosing that it lost 850,000 bitcoin, then worth about $500 million. The company, which later said it recovered about 200,000 bitcoin, blamed hackers for the loss.


Poznam zgodbo, imam 3.5 btcjev na MtGox. :D
2014 je padalo, ker je Kitajska "banala bitcoin" (ene 15x), potem zaradi MtGox kolapsa, minimum smo pa dosegli ob Bitstamp hacku. Včasih so bile samo 3 borze, Bitstamp, btc-e in Mtgox. Na btc-e je bil števec, koliko uporabnikov trejda od enkrat. Ko so številke padle pod 200 userjev naenkrat nekje konec leta 2014, so na btc-e ta števec odstranili. Je bilo super, ker si enostavno iz števila uporabnikov naenkrat vedel, kam bo šel bitcoin, in to je bilo samo dol dol dol. Kako bo pa letos, bomo pa še videli.

sarma832 ::

Bitcoinov nimaš. Imaš v dobrem toliko $ kot je bil BTC takrat vreden :D

Po kolapsu je se je tečaj sesedel in so tožilci(?) zahtevali, da se poplača denar v vrednosti fiata ;((

hamez66 ::

Ja, vem ja, pričakujem okoli 1500$.. :)

V kolikor bodo ostale bitcoine razdelili med upnike, pa nekoliko več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

simnov ::

Jaz sem trenuztno kupil NYC in izgubil 50€ od 100€.

Machete ::

Še kar dobra cena za srečko 50/50
YoBit - NYC/USD - (Volume 24H) $9,496 - $0.000119 - 55.75%
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sarma832 ::

Super. To bodo zagotovo banke kupovale Ripple na poloniexu in pošiljale ena-drugi namesto USDja?

Sicer pa tu ste sami ITjevci, bi lahko kdo preučil Stellar, ki zgleda precej bolj zanimiv. Skalabilen, bolj decentraliziran od Rippla, partnership z IBMjem ki pitcha bankam svoj hyperledger in jih skupaj povezuje z Stellar omrežjem(To sem si izmislil, nevem če je res ker nepoznam dovolj).

Machete ::

partnership z IBM
Microsoftom
Samsungom
Toyoto
HPjem
Coca-Colo
(vstavi po potrebi)

lol
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

hamez66 je izjavil:

Včasih so bile samo 3 borze, Bitstamp, btc-e in Mtgox. Na btc-e je bil števec, koliko uporabnikov trejda od enkrat.

cryptsy si pozabil. Je pa tudi že propadla.

gruntfürmich ::

pa še en kup drugih borz ki jih pač niste poznali, recimo bitcoin.de ki izgleda da posluje še danes...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

amacar ::

krneki0001 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Včasih so bile samo 3 borze, Bitstamp, btc-e in Mtgox. Na btc-e je bil števec, koliko uporabnikov trejda od enkrat.

cryptsy si pozabil. Je pa tudi že propadla.

Mintpal je bila tudi zelo popularna (v času blackcoina itd...).
««
249 / 270
»»