» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
247 / 270
»»

Okapi ::

In kaj potem, če veš, da jih je 21 milijonov?

Vsega zlata na svetu je okoli 200.000 ton. To je 200.000 milijonov gramov.

Vseh bitkojnov je 21 milijonov. To je 21 milijonov x 100 milijonov satošijev. Satošijev je 10.000-krat več kot gramov zlata. Ali tisočkrat več kot desetink gramov zlata, če predpostavimo, da je desetinka grama najmanj, kar je še uporabno za dejansko manipulacijo.

4knative ::

Okapi je gold hodler, zato je pa tečen ko kripto raste v nebo:



Kdaj bo šla zlata palca x10, čez 3000 let?
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

In kaj potem, če veš, da jih je 21 milijonov?

Vsega zlata na svetu je okoli 200.000 ton. To je 200.000 milijonov gramov.

Vseh bitkojnov je 21 milijonov. To je 21 milijonov x 100 milijonov satošijev. Satošijev je 10.000-krat več kot gramov zlata. Ali tisočkrat več kot desetink gramov zlata, če predpostavimo, da je desetinka grama najmanj, kar je še uporabno za dejansko manipulacijo.


Si ziher da ga je 200.000 ton? Ker bitcoinov je 21 milijonov... zlata pa vprašanje koliko je na Svetu oz. Zemlji, kaj šele če upoštevamo verjetnost vseh galaksij in planetov =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

boolsheat ::

16 Psyche bo sesul trg zlata... ;)

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

So simpsonovi leta 1997 predvideli cryptovalute. Crypto Bar. Lisa in Baet se pogovarjata kako zasluzis denar medtem ko ne pocnes nic.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

boolsheat je izjavil:

Glede razmerja USD/EUR - kakšne so napovedi tu? Načrtujem eno potovanje v državo (konec julija letos), ki ima svojo valuto "tethrano" na USD.


Na žalost ne znam nič povedat v tej smeri. Lahko se zgodi da še naraste (predsednika imajo butastega, ki lahko povleče kao neugodno zadevo in bo še šlo dol), kar ne bo dobro za evro, ker bomo spet predragi. Najraje bi pa videl, da je 1:1. Je najmanj problemov, pa konkurenčni smo jim takrat veliko bolj kot sedaj.

Zgodovina sprememb…

mulc007 ::

Vrednost coina je vredna toliko kot je močno naše zaupanje...v kaj? V članke?
Vsakdo, ki hrani btc na dolgi rok bi si želel da coin ostane močna valuta. Pa me zanima ali so kakšne možnosti da recimo ena močna država na medijski ali pa kakšen drug način zruši btc in prevzame primat en drug coin.

Te dni je nekdo limal printskrin o tem da slovenci HODLajo 100%, avstrijci pa 0%. Če je to res, kakšne informacije je dobila nam sosednja država da se je odločila da ne HODLa?

Dokler še ne HOLDam se namreč sprašujem kakšna bi lahko bila prihodnost BTC in koliko sem pripravljen kupit ali HODLat, da se ne bi zgodilo da bi mi bilo treba na koncu samo še JODLat.
Ker opažam da tisti ki coin že imajo radi začnejo sanjarit samo še o rasti coina in iskat mejo nekje nad oblaki.

Še šala:
Buš je povabil Čanga na kavo. Čang prileti še isti dan in vesel hiti Bušu razlagat da je rešil njegovo državo iz blata ker da je videl njegov članek o tem da je btc najboljši coin s prihodnostjo in jih je šel potem še isti dan kupit 15.000 kosov.
Bušman se popraska po glavi, odkašlja, potem pa pravi....hja, ravno danes sem imel nočne more in sem Clintu takoj zjutraj naročil naj hitro proda vse coine in mu v roke potisnil še članek o tem da tem elektronskim coinom ni za zaupat ker so to v resnici trojanski coini ki v sebi skrivajo pohlep. Ampak ne skrbi ker kmalu bom imel zopet lepe sanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Aquafriend ::

Mozno je vse. Verjetnosti za eno ali za drugo so pa razlicne. Se vedno dam vec moznosti za dolgorocno rast kriptovaut. Kratkorocno je pa spekulacija.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Aquafriend je izjavil:

So simpsonovi leta 1997 predvideli cryptovalute. Crypto Bar. Lisa in Baet se pogovarjata kako zasluzis denar medtem ko ne pocnes nic.

Saj tudi to, da je v Bibliji bitcoin omenjen vsaj na petih mestih ti tudi nekaj pove. :)

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

So simpsonovi leta 1997 predvideli cryptovalute. Crypto Bar. Lisa in Baet se pogovarjata kako zasluzis denar medtem ko ne pocnes nic.

Saj tudi to, da je v Bibliji bitcoin omenjen vsaj na petih mestih ti tudi nekaj pove. :)


Cerkev že več kot 2000 let nič ne počne, pa lepe denarje služi. O ti, ti kriptocerkev!!!

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

sarma832 je izjavil:

Verjetno je najboljša primerjava za Bitcoin zlato, karakteristike ima podobne, dalo bi se argumentirati da je celo boljši. Zaloga je omejena in predvidljiva
To o omejenosti zaloge je recimo mit. Satošijev je toliko, da jih ima lahko vsak Zemljan 215.000 (skratka, precej več, kot vseh bankovcev in kovancev v vseh klasičnih valutah skupaj), in ker njihova vrednost ni omejena, lahko vse bogastvo (in še precej več) planeta izraziš z bitkojni. Kje je tu kakšna omejenost?

2,1E15 tudi ni tako zelo veliko enot, če pogledamo recimo money suply po svetu. če ga delimo že na 2 decimalki kot dolar na cente, je to 21 triljonov enot. kar pa se že spogleduje z 'money supplyjom' največjih držav... pa če bi bilo vse podprto z realnimi kojni in ne fiktivnimi kot sedaj denar, potem se stvari še dodatno zapletejo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

A ta zelena barva je že nek trend, ali gre samo za slučaj?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gruntfürmich ::

Gregor P je izjavil:

A ta zelena barva je že nek trend, ali gre samo za slučaj?8-)
vzami 200k kredita in nas poduči kako se stvari streže...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Zakaj pa kredit? To - vsaj po mojih definicijah - ni denar, ki ga lahko pogrešaš. Trenutno recimo operiram le še z denarjem iz dobičkov prejšnjega zelena vala.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dronyx ::

Gregor P je izjavil:

A ta zelena barva je že nek trend, ali gre samo za slučaj?8-)

Za zeleno je še vedno prišla rdeča, tako da ne gre za noben dolgoročni trend. To samo kripto tajkuni strižejo male investitorje, ki ne morejo vplivati na tečaje in jih zagrabi FOMO, ko vidijo zeleno barvo in panika takoj, ko je rdeča. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

4knative ::

dronyx vidim da te lovi FOMO. Odpujsaj na banko in hop v bitcoin predno bo prepozno. Pravijo da gre kmalu nad 100k. :D
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

dronyx ::

4knative je izjavil:

dronyx vidim da te lovi FOMO. Odpujsaj na banko in hop v bitcoin predno bo prepozno. Pravijo da gre kmalu nad 100k. :D

Jaz sem nevernik (Infidel), tako da mi FOMO ne pride tako hitro do živega. Poleg tega mi veliko pomeni to, da grem lahko v miru zvečer spat in me ni strah da se zjutraj zbudim kot revež, ker je nek minister banana države nekje twittnil, da bo blokirla kripto.

4knative ::

dronyx je izjavil:

4knative je izjavil:

dronyx vidim da te lovi FOMO. Odpujsaj na banko in hop v bitcoin predno bo prepozno. Pravijo da gre kmalu nad 100k. :D

Jaz sem nevernik (Infidel), tako da mi FOMO ne pride tako hitro do živega. Poleg tega mi veliko pomeni to, da grem lahko v miru zvečer spat in me ni strah da se zjutraj zbudim kot revež, ker je nek minister banana države nekje twittnil, da bo blokirla kripto.

To pa res, ker vsak je allin v kriptu, večina celo kriditi in hipoteke. Ti se kar mirno naspi 9 ur na noč. :)
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Machete ::

dronyx veliko sodeluje v temi, katero prezira.. Čudna so pota gospodova.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dronyx ::

Machete je izjavil:

dronyx veliko sodeluje v temi, katero prezira.. Čudna so pota gospodova.

Če bi res preziral ne bi sodeloval. Zadevo spremljam, marsikaj o tej temi tudi preberem, sem pa zaenkrat še zmeraj zmerni skeptik. Verjamem, da bo fintech spremenil v prihodnosti marsikaj, ne verjamem pa da ravno tako, kot je morda videti sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Machete ::

Dokler ni samo še beli tok je ok. 2018 bo pomembno leto. Razkrilo bo votle ICO moneygrabe, pozicinoniralo nekaj top coinov med established, kamor itak vsi rinejo in ovrglo ali potrdilo predpostavke iz preteklih nihan (kot npr. še vendno je šlo na ATM, neglede na padec). Vse to in še več po mojem mnenju bo sedaj pokazalo leto 2018 :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

perci ::

dronyx je izjavil:

Gregor P je izjavil:

A ta zelena barva je že nek trend, ali gre samo za slučaj?8-)

Za zeleno je še vedno prišla rdeča, tako da ne gre za noben dolgoročni trend. To samo kripto tajkuni strižejo male investitorje, ki ne morejo vplivati na tečaje in jih zagrabi FOMO, ko vidijo zeleno barvo in panika takoj, ko je rdeča. :)

In za rdečo je še vedno prišla zelena...wtf izjava je to.

Sicer pa...glede dolgoročnih trendov. Kako točno si ti predstavljaš, da whali strižejo ovce na kratek rok? Whali v resnici večino svojih dobičkov naredijo na dolgi rok in grejo vsakič lepo čez vse faze trgovanja. Predlagam, da si tole prebereš https://www.investopedia.com/university... ker se mi zdi, da zelo suvereno neke trditve postavljaš, pa so IMO precej brez osnove.

          ::

Uf, kakšen skok danes. Najprej LTC, sedaj mu sledujo ostali.

4knative ::

Uff, Lambo, to the moon, very very soon. 8-)
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

MrStein ::

Še kdo dobiva mail od HitBTC* ?
Kao da se je nekdo prijavil v moj račun iz druge države.

- nimam tam računa
- prvič slišim za njih

* - hitbtc.com
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cebelar123 ::

4knative je izjavil:

Uff, Lambo, to the moon, very very soon. 8-)

Kak se te počutijo pri lamboju, ko jim na taki dan poskoči povpraševnje za 10000x lol

sarma832 ::

dronyx ::

Evo, še malo FOMO, tokrat prihajajo še Afričani po bitcoine. #ToTheMoon :D

cebelar123 ::

Ima kdo idejo ali je pametno zdaj z BTC kupiti ETH? In upati da bo spet ETH zrasto nazaj na 0,1... in potem nazaj prodat. Nevem zakaj je ethu tako padla vprednost proti BTCju zato to sprašujem. Koliko vidim smo zdaj na vrednosti preden je ETH dobesedno ekplodiral proti BTCju konec januarja. Mogoče se je samo pokorekto nazaj ?

Zgodovina sprememb…

perci ::

btc bo imel bull run in takrat vsi bezijo v btc zarad fomo

kakob ::

dronyx je izjavil:

Evo, še malo FOMO, tokrat prihajajo še Afričani po bitcoine. #ToTheMoon :D


Če dajo vsi afričani na kup ves denar, napraskajo ene 6 evrov.

sarma832 ::

cebelar123 je izjavil:

Ima kdo idejo ali je pametno zdaj z BTC kupiti ETH? In upati da bo spet ETH zrasto nazaj na 0,1... in potem nazaj prodat. Nevem zakaj je ethu tako padla vprednost proti BTCju zato to sprašujem. Koliko vidim smo zdaj na vrednosti preden je ETH dobesedno ekplodiral proti BTCju konec januarja. Mogoče se je samo pokorekto nazaj ?


Ethereum je lani šel x100.

Vsi ICOji so bili preko ETHja in to je pognalo ceno v nebo. Problem je da ETH poka po šivih. Cryptokitties zapovnejo vso kapaciteto.

Kdaj pride plasma, sharding,...? Nevem, ampak verjetno čez par let.

Poleg tega prihaja konkurenca - EOS, NEO in verjetno še marsikater blockchain "3. generacije".

Ethereum ima najmočnejši network effect, ampak če pride veliko boljša tehnologija, je vprašanje če se bo še naprej gradilo na neuporabnem ethereumu... Ker Ethereum za dappe je neuporaben. Trenutna funkcija ETHja je crowdfunding.


Sicer pa povprečni "main street investor" tako tega ne ve, in lahko da gre še x5. Morda je na dolgi rok Ethereum še vedno najboljši. Problem je da je težko popraviti mašino ki teče.
Tako da morda tej novi poberejo market share od ETHja.

Kako se bo izteklo nimam pojma, ampak samo tako v razmislek.

GrX ::

Katera je najboljša BTC denarnica? Mislim predvsem iz stališča varnosti? Pozna kdo paxful.com?

xabre ::

A bo ether sel letos na pos? Pa kako bi to zgledalo in kam bodo pol vsi rudarji navalili :)

Truga ::

GrX je izjavil:

Katera je najboljša BTC denarnica? Mislim predvsem iz stališča varnosti? Pozna kdo paxful.com?

Jaz imam svoje BTCje spravljene na SKB banki. Se zavarovani so pred krajo in propadom banke do 12.4 BTC

kakob ::

Truga je izjavil:

GrX je izjavil:

Katera je najboljša BTC denarnica? Mislim predvsem iz stališča varnosti? Pozna kdo paxful.com?

Jaz imam svoje BTCje spravljene na SKB banki. Se zavarovani so pred krajo in propadom banke do 12.4 BTC


Nenapovedano lahko dvigneš ~0.2 BTC na dan.

Truga ::

Verjetno, ampak zakaj bi "dvignil" ce lahko placujem elektronsko?

kakob ::

Truga je izjavil:

Verjetno, ampak zakaj bi "dvignil" ce lahko placujem elektronsko?


Jam tomorrow.


Its a term of art.

janig ::

GrX je izjavil:

Katera je najboljša BTC denarnica? Mislim predvsem iz stališča varnosti? Pozna kdo paxful.com?

Tako kot ima jype ustimano je najbolj varno.

Yusef ::

sarma832 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Ima kdo idejo ali je pametno zdaj z BTC kupiti ETH? In upati da bo spet ETH zrasto nazaj na 0,1... in potem nazaj prodat. Nevem zakaj je ethu tako padla vprednost proti BTCju zato to sprašujem. Koliko vidim smo zdaj na vrednosti preden je ETH dobesedno ekplodiral proti BTCju konec januarja. Mogoče se je samo pokorekto nazaj ?


Ethereum je lani šel x100.

Vsi ICOji so bili preko ETHja in to je pognalo ceno v nebo. Problem je da ETH poka po šivih. Cryptokitties zapovnejo vso kapaciteto.

Kdaj pride plasma, sharding,...? Nevem, ampak verjetno čez par let.

Poleg tega prihaja konkurenca - EOS, NEO in verjetno še marsikater blockchain "3. generacije".

Ethereum ima najmočnejši network effect, ampak če pride veliko boljša tehnologija, je vprašanje če se bo še naprej gradilo na neuporabnem ethereumu... Ker Ethereum za dappe je neuporaben. Trenutna funkcija ETHja je crowdfunding.


Sicer pa povprečni "main street investor" tako tega ne ve, in lahko da gre še x5. Morda je na dolgi rok Ethereum še vedno najboljši. Problem je da je težko popraviti mašino ki teče.
Tako da morda tej novi poberejo market share od ETHja.

Kako se bo izteklo nimam pojma, ampak samo tako v razmislek.


Jaz si lastim Icon (ICX). 7 dAppsov se ze gradi, Icoti aprila, zdaj je podcenjen, artificial intelligence za regulirat supply, python programski jezik, mainnet dela, kar se še čaka je token swap in wallet.Poanta tega je pa interoperability.

Neo je zaenkrat kitajski klon, Eos nima nič, Cardano prac tako ne, Lisk nepoznam neki, Neblia k ga eni shillajo pa prav tako ne (to je 3 liga verjetno). Aja pa Stratis.

4knative ::

janig je izjavil:

GrX je izjavil:

Katera je najboljša BTC denarnica? Mislim predvsem iz stališča varnosti? Pozna kdo paxful.com?

Tako kot ima jype ustimano je najbolj varno.

V pestu od bicikla?
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

GrX ::

Res neverjetni komentarji. Hvala vsem za vaš trud!

janig ::

Ja jypetova multisig varianta, kjer so kljuci na razlicnih lokacijah je najbolj varna. In pazis, da transakcije offline podpisujes.
Drugace pa hardware walleti so najbolj varni.
Jaz bi na tvojem mestu pogledal kako bitcoin deluje in v cem je fora, pa bos znal sam odgovorit na svoje vprasanje.
Ta paxful.com izgleda kot neka borza in ni ok imeti kojnov na njej (za long term)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

ProdriveR ::

@GrX - mislim,da ti tule hočejo samo povedati,da nobena stvar ni 100% (sploh v kripto svetu). Kukr sem jaz razumel, je nekako ledger nano s še najboljš zadeva, samo če imaš gor 100€ v BTC, ne boš dal še 100€ za denarnico :) https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Drugače je bilo pa s temi denarnicami kar nekaj debate https://slo-tech.com/forum/t716735/0

kikach ::

Zanimivo: https://m.youtube.com/watch?v=m1gXTqGKG...

Da nekdo vloži v 1x znesku 400 MIO$

cebelar123 ::

Če kdo rabi lepa tabela za pomoč pri trejdanju.
Link
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Tako izgleda:



Lepo si nastaviš menjalnico in pa feeje. Tako da zmeraj veš pri čem si in koliko profita imaš.

Zgodovina sprememb…

mAXTER ::

Super, hvala za tabelo

cebelar123 ::

mAXTER je izjavil:

Super, hvala za tabelo

Upam da ti bo pomagala :)

Zgodovina sprememb…

slovenec_89 ::

A mi lahko en na hitro pove, kako na bitstambu BHC konvertam v BTC?
:)

K0l1br1 ::

V menuju levo zgoraj izbereš bch/btc
««
247 / 270
»»