» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
219 / 270
»»

D3m0r4l1z3d ::

4knative je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:


LTC do 1k, BTC do 100k pa smo zmagali.


LTC do 6 usd, BTC pa do 78 usd nekega infarktnega jutra po še eni prešvicani noči.

meni bi tudi to ustrezalo, samo da bi bilo res čez noč
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

slotechar ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kaj pravite, do koliko gre BTC? Slotechar, Jype, Vazelin?

Dolgorocno ma se dost potenciala. Bomo pa videli kako bodo vplivali novi wallstreetovci na ceno.

sarma832 ::

It's a bubble!

blackbfm ::

sarma832 je izjavil:

It's a bubble!




Fb je po 10ih letih bil legit miljardni biznis

Kriptovalute pa ostajajo bolj proof of concept kot karkoli resnicno uporabnega. Se vedno se sprasujemo kaj je fora vsega :p

jype ::

Delujoč "proof of concept" je močan indikator, da je vredno v tehnologijo vlagati - tudi v ne-kripto svetu. Valuacija Tesla Corp. temelji na podobnem sentimentu.

Ajnstajn` ::

jype je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

zdajle vem isto kot prej...lahko bolje utemeljiš ?
Kaj, a "devet"? To je šifra za "pojma nimam".

ne, devet ampak kaj hoče SEC povedat.


če ste vsi off topic, bom pa še jaz malo :D
Tole je šele pravi bubble
//

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Ja, bubble populacije, ko poči, to bo problem.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

mrkva1 ::

na bitstampu se lahko nastavi "limit order". nastavil sem limit order, ampak kakor vidim mi je sistem potem kupil po višji ceni. Kako to?

perci ::

Imas razlicna limitna narocila. Ena so taka, kjer kupis po tocno doloceni ceni in ce ponudbe po tej ceni ni bilo, zvisis.

Drugo je pa narocilo, kjer dolocis za pogoj nakupa, da cena zraste ali pade pod doloceno ceno in potem izvede narocilo po takratni trzni ceni. Pol mas pa se kombinacijo obeh.

gruntfürmich ::

shintaro je izjavil:

kiFni je izjavil:

In kripto milijonarji bodo ušli drugam. Bolše bi bilo pustiti jim profit, itak bodo zapravljali kot nori pa bo preko ddv prišlo ogromno denarja not. Če pa že se pa uvede kak simboličen davek, procent ali dva. Še tujci bodi pršli zapravljat sem kot turisti ali pa ostanejo kar tu, ali pa vsaj odprejo račun pri nlb..:)

davčni skem... (u izi trollam)

zaslužiš denar, kateri je obdavčen, plačaš nekomu,spet obdavčen, potem spet obdavčen kot dohodek itd. ... wtf is this shit!
Plačal sem več k 3.000EUR v davčno blagajno v 3 letih kajenja, samo od kupovanja cigaret. Lulz, kdaj bo še zrak obdavčen

se vam zdi pravično da kadilec da v davčno blagajno, poleg davkov še dodatnih 900€ na leto, nekadilec pa ne?

si pričakoval kaj drugega od parazitske države in prevarantskih državljanov, ki ljubijo negativno selekcijo?
očitno (še) nisi seznanjen s 'slovenstvom'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mrkva1 ::

@ perci
čakaj samo kaj je potem limit order.
Npr. nastavim ceno da bi kupil po 13.500 €
Kaj naj se bi potem zgodilo?

D3m0r4l1z3d ::

Oguljo te pri plači in vsem kar še dodatno zaslužiš in potem seveda denar porabljaš za storitve in potrebščine, brez kateri ne more noben, pa te še tam za 22% nategnejo. Sistem razumem, ampak dokler gre v slabe banke, magična poroštva, kredite na lepe oči in ostale debilizme kot tudi plain simple korupcija, potem pojem slovenstva dobi zaslužen pomen, podobno tudi drugod po svetu in da ne omenjam držav bivše juge, Bolgarije in še kakšnih precej bolj big game korupcijskih držav. Zamisel je eno, izvajanje pa drugo in zato imajo kriptovalute vse večjo priljubljenost, jih pa bodo govermenti sigurno v svoje roke dobili in s tem tudi kriptovalutarje. Death and taxes, no escape.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

perci ::

mrkva1 je izjavil:

@ perci
čakaj samo kaj je potem limit order.
Npr. nastavim ceno da bi kupil po 13.500 €
Kaj naj se bi potem zgodilo?

jah, če ti je kupilo po višji ceni, je očitno to pogojno naročilo, ki (ko se izpolni pogoj) kupi po tržni ceni (ki je lahko višja od limitne - če cena hitro raste) - predvidevam, da se ti je to zgodilo.

Imaš pa na različnih borzah različne variante teh naročil.

mrkva1 ::

@ parci.
OK hvala, bom moral še veliko prebrati. Na bitstampu sem to naredil. Ali morda poznaš njihov sistem?

perci ::

ne poznam, ampak načeloma je tko:

limit order - točno tista cena, ki si jo napisal
stop order - market cena, ko je izpolnjen pogoj določene cene

4knative ::

A se lahko razpoči btc na vrednost 40 centov za komad?

Oldi ::

O ekovancih pojma nimam, bi moralo pa biti vsakemu pametnemu jasno, da gre za čisti balon.
Ugibam, da se tečaj določa glede na razmerje pologov in dvigov na način, da se EURoti ne kopičijo ampak vse kar pride v sistem tudi gre ven, z manjšim baferjem.

Če je tako, potem pisati o 10 letih, kot bi to isto počel pri Yu dinarju ob najhujši inflaciji, samo obratno, bom kupil ene vžigalice, da bom imel čez 10 let 10^23 dinarjev.

Mimogrede, nekje imam še vedno 41$, za dvig pa rabim imeti 50$, manjko lahko nakažem samo v bitcoinih, najmanj 25$ in v njih bom potem 66$ lahko tudi dvignil. Pustil bi jih v svoji še neobstoječi denarnici in čakal do večera pred pokom :D
Kje začeti, da bom zadevo lahko najenostavneje izpeljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

maco-maco ::

Ugibam, da se tečaj določa glede na razmerje pologov in dvigov na način, da se EURoti ne kopičijo ampak vse kar pride v sistem tudi gre ven, z manjšim baferjem.

Kako to misliš? Borza kot borza. Trenutno je v orderjih na bitstampu 150 mio€ in 4500 BTC. Koliko je pa € in BTC-jev na računu (in niso v ponudbi/povpraševanju), pa vprašaj Bitstamp.
Kaj?

freezby ::

@mrkva1
Kot je napisal @perci. Pri limit je točna tista cena, ki si jo določil = 13.500 €. Če se greš daytrading ali swing, dodaš še +Add in lahko hkrati že določiš, da ti proda recimo ob 14.500 €. In seveda obratno, ko prodaš, lahko nastaviš še kdaj ti kupiš nazaj.

In po 5 dnevih mi je le uspelo dvigni in prenesti vse iz Bitfinexa ... seveda z LTC, zdaj naj pa udari tether.

gruntfürmich ::

Oldi je izjavil:

O ekovancih pojma nimam, bi moralo pa biti vsakemu pametnemu jasno, da gre za čisti balon...
pazi na take besede. zaradi tega boš tu zasmehovan od vseh kripto ekspertov, ker bo jutri nov ATH...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sarma832 ::

ok nisem razmišljal v pravi smeri. Sepravi je SEC dal zeleno luč. Potem še futures.

Get in before the wall street does

dimagico ::

a je normalno dlje kot 24h čakat na potrditev z BitStampa?

CoreySteel ::

Na kakšno potrditev točno? Verifikacijo računa misliš? Če to misliš, bo trajal še precej dalj kot 24 ur.
Twitter: @CoreySteel_

dimagico ::

ja to....

chavlji ::

Je ja. Gužvo imajo. Če ta teden ne bo nič, piši na support.

blackbfm ::

itak majo skos kao gužvo.. meni so v dveh dneh .. pomoje jim folk pošilja slabe skene dokumentov potem se pa zavleče

Samuel ::

gruntfürmich je izjavil:

Oldi je izjavil:

O ekovancih pojma nimam, bi moralo pa biti vsakemu pametnemu jasno, da gre za čisti balon...
pazi na take besede. zaradi tega boš tu zasmehovan od vseh kripto ekspertov, ker bo jutri nov ATH...


zasmehovan boš samo, če boš to pisaril celo leto, cena bo pa vmes skoz rasla
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

jype ::

Lahko zasmehujete mene, ker sem pri $2k rekel, da je cena previsoka za investiranje in da bo prej ali slej zgrmela. Motil sem se v temeljih.

Smurf ::

jype je izjavil:

Lahko zasmehujete mene, ker sem pri $2k rekel, da je cena previsoka za investiranje in da bo prej ali slej zgrmela. Motil sem se v temeljih.

Nisi uposteval tega, da je cloveska neumnost lahko neskocna :).

CoreySteel ::

Samuel je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Oldi je izjavil:

O ekovancih pojma nimam, bi moralo pa biti vsakemu pametnemu jasno, da gre za čisti balon...
pazi na take besede. zaradi tega boš tu zasmehovan od vseh kripto ekspertov, ker bo jutri nov ATH...


zasmehovan boš samo, če boš to pisaril celo leto, cena bo pa vmes skoz rasla

Jest se mu zasmehujem, ker je rekel, da bom pri arbitraži vse izgubil :))
Twitter: @CoreySteel_

4knative ::

CoreySteel arbitraža je obdavčena 70% btw, ker ne moreš dokazati izvora zaslužka. Lepa igra!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Machete ::

Čakaj, kako ne moreš dokazat, kaj govoriš?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

CoreySteel ::

Ne morem dokazati? Seveda lahko? :)
Sej vem, da mal trollaš v tej in drugi temah. Sam da te ne bo kdo še resno vzel :P
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

          ::

gruntfürmich je izjavil:

Oldi je izjavil:

O ekovancih pojma nimam, bi moralo pa biti vsakemu pametnemu jasno, da gre za čisti balon...
pazi na take besede. zaradi tega boš tu zasmehovan od vseh kripto ekspertov, ker bo jutri nov ATH...


Meni je tudi vse skupaj zelo smešno. Sploh ko si cca. enkrat na mesec na TRR nakažem par 10k€ si ne morem kaj, da se ne bi držal na smeh.

PrihajaNodi ::

Bo ZLC prehitel ZEC po volumnu al bo riknu nekam nazaj u pozabo?:)):))

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

CoreySteel je izjavil:

Samuel je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Oldi je izjavil:

O ekovancih pojma nimam, bi moralo pa biti vsakemu pametnemu jasno, da gre za čisti balon...
pazi na take besede. zaradi tega boš tu zasmehovan od vseh kripto ekspertov, ker bo jutri nov ATH...


zasmehovan boš samo, če boš to pisaril celo leto, cena bo pa vmes skoz rasla

Jest se mu zasmehujem, ker je rekel, da bom pri arbitraži vse izgubil :))


Včeraj sem kupoval LTCje na WEXu in jih pošiljal na Bitstamp, pa nazaj preko BCHja.. izi +10%
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

RoccoC ::

          je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Oldi je izjavil:

O ekovancih pojma nimam, bi moralo pa biti vsakemu pametnemu jasno, da gre za čisti balon...
pazi na take besede. zaradi tega boš tu zasmehovan od vseh kripto ekspertov, ker bo jutri nov ATH...


Meni je tudi vse skupaj zelo smešno. Sploh ko si cca. enkrat na mesec na TRR nakažem par 10k€ si ne morem kaj, da se ne bi držal na smeh.


In čutiš potrebo da se o tem hvališ na slo-techu ? ;) Al nakladaš da peče al pa si skrajno patetičen, tretje ni...

4knative ::

Mali lažof, na forumu imamo pa tudi patološke, sem ugotovil. To so tisti, ki so narudarili 1000 kovancev in nobenega prodali do danes. :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

sarma832 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bo ZLC prehitel ZEC po volumnu al bo riknu nekam nazaj u pozabo?:)):))


ZLC je zcash fork. S tem da pri zcashu gre del inflacije developerjem/investorjem, pri zlc pa so ta del odstranili. A sploh kdo dela na tem? Ker iz ZLCja je potem forkalo v zencash, ki je pa precej zanimiv.

PrihajaNodi ::

sarma832 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Bo ZLC prehitel ZEC po volumnu al bo riknu nekam nazaj u pozabo?:)):))


ZLC je zcash fork. S tem da pri zcashu gre del inflacije developerjem/investorjem, pri zlc pa so ta del odstranili. A sploh kdo dela na tem? Ker iz ZLCja je potem forkalo v zencash, ki je pa precej zanimiv.



In zakaj takšne razlike v ceni? Kot rečeno ZLc = ZEC brez da rudarjem pobirajo infalcijo. Tech je isti pri obeh razlika pri ZECU in ZLC ju pa je očitna.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

jype je izjavil:

Lahko zasmehujete mene, ker sem pri $2k rekel, da je cena previsoka za investiranje in da bo prej ali slej zgrmela. Motil sem se v temeljih.
Me zanima, ali je na svetu kakšen, ki je kojne kupoval po dolar, dva, ali še manj, spremljal sceno in jih pri tem padcu januarja 2014 iz 1000 na 200 dolarjev ni prodal.

krefi ::

kateri program uporabljate za kupovanje valut? pa da je free..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Smurf ::

Okapi je izjavil:

jype je izjavil:

Lahko zasmehujete mene, ker sem pri $2k rekel, da je cena previsoka za investiranje in da bo prej ali slej zgrmela. Motil sem se v temeljih.
Me zanima, ali je na svetu kakšen, ki je kojne kupoval po dolar, dva, ali še manj, spremljal sceno in jih pri tem padcu januarja 2014 iz 1000 na 200 dolarjev ni prodal.

Ze na slo-techu se najde kaksen taksen.

Okapi ::

Ja, kakšen "mali lažof":)

          ::

RoccoC je izjavil:

In čutiš potrebo da se o tem hvališ na slo-techu ? ;) Al nakladaš da peče al pa si skrajno patetičen, tretje ni...


Samo nakladam.

kow ::

Je precej verjetno, da bomo lahko ponovno iskali junake, ki ne prodajo v paniki.

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Ja, kakšen "mali lažof":)

Za tiste, za katere vem jaz, jim kar verjame. Nekateri imajo coine se od prvega nakupa/majnanja.

PrihajaNodi ::

sarma832 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Bo ZLC prehitel ZEC po volumnu al bo riknu nekam nazaj u pozabo?:)):))


ZLC je zcash fork. S tem da pri zcashu gre del inflacije developerjem/investorjem, pri zlc pa so ta del odstranili. A sploh kdo dela na tem? Ker iz ZLCja je potem forkalo v zencash, ki je pa precej zanimiv.



Zakaj je ZEN cash zanimiv? Poglej si Mercury in DARCRUS projekt. https://www.darcr.us/

D3m0r4l1z3d ::

Okapi je izjavil:

jype je izjavil:

Lahko zasmehujete mene, ker sem pri $2k rekel, da je cena previsoka za investiranje in da bo prej ali slej zgrmela. Motil sem se v temeljih.
Me zanima, ali je na svetu kakšen, ki je kojne kupoval po dolar, dva, ali še manj, spremljal sceno in jih pri tem padcu januarja 2014 iz 1000 na 200 dolarjev ni prodal.

Bi ga zasmehovali, če ne bi vedeli, da ima okoli 300 btcjev.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

garfy ::

mater bitstamp hočem kupit pa verificirajo že en dan dokumente.....poraz.....
zakaj je litecoin šol got pa eth? Zaradi kraje nicecash?
««
219 / 270
»»