» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
218 / 270
»»

Vazelin ::

5 do 10 let. Stay strong, holder:)

RoccoC ::

4knative je izjavil:

slotechar je izjavil:

Kdo? Jype? Jaz sem nazadnje dokupil btc pri 7000 takrat ko sem napisal. So me imeli za norca. Drugac sem zelel tudi pri 9100 ampak mi bitstamp ni dopustil veselja. Pa sem kupil skoraj po isti ceni kot prodal takrat.


Aja, sem mislil da si ti tudi za 4 cente kupil in držal vse do danes. Takih kar mrgoli v Sloveniji.


Osebno poznam nekoga ki je z 3000€ vložka prilezel na današnjih/trenutnih cca 3M. So pa redki. Kryptovalute so za milenijce kot je bil lotto za njihove starše.

ABX ::

Mato989 je izjavil:

ABX je izjavil:

Dekinio je izjavil:

Kot noob, začetnik me zanima kako je nabolje začet? Vložit v 2-3 coine ali samo v enega? Coine prodajate nazaj v USD ali EU ali menjate za kak drug coin?
Moreš pri trejdanju bit skoz za compom al lahko nastaviš da ko doseže določeno vrednost kar proda?
Se še učim, vprašanj milion...treba je neki začet...
Cilj se je učit, spoznat in naredit dnevno ali tedenski profit.

Hvala za info.


Dve močni razliki, day trader ali vložek na dolgi rok.
Jaz ti močno odsvetujem day trading ker je prevelik rizik.
Za dolgoročni vložek glavne valute so Bitcoin, Litecoin in Ethereum.
Ko se trenutni kaos umiri, vlagaj vsak mesec 10, 20, 50, 100, .. Eur v te tri valute in še dve manj znani najdi, ampak tehnično zanimive.
Imej cilj na 5-10 let, ne na dnveni zaslužek.


5-10 let.... LOL... kdo pa ve kaj bo takrat, to je neumnost.... 1 leto v cryptu je tam okol 25 let realnosti :)


Ti povem čez 10 let. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mato989 ::

ABX je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ABX je izjavil:

Dekinio je izjavil:

Kot noob, začetnik me zanima kako je nabolje začet? Vložit v 2-3 coine ali samo v enega? Coine prodajate nazaj v USD ali EU ali menjate za kak drug coin?
Moreš pri trejdanju bit skoz za compom al lahko nastaviš da ko doseže določeno vrednost kar proda?
Se še učim, vprašanj milion...treba je neki začet...
Cilj se je učit, spoznat in naredit dnevno ali tedenski profit.

Hvala za info.


Dve močni razliki, day trader ali vložek na dolgi rok.
Jaz ti močno odsvetujem day trading ker je prevelik rizik.
Za dolgoročni vložek glavne valute so Bitcoin, Litecoin in Ethereum.
Ko se trenutni kaos umiri, vlagaj vsak mesec 10, 20, 50, 100, .. Eur v te tri valute in še dve manj znani najdi, ampak tehnično zanimive.
Imej cilj na 5-10 let, ne na dnveni zaslužek.


5-10 let.... LOL... kdo pa ve kaj bo takrat, to je neumnost.... 1 leto v cryptu je tam okol 25 let realnosti :)


Ti povem čez 10 let. :)


Ti kar... nihče ne pravi da ne bo, ampak 5-10 let v cryptu je kot 100-250 let v navadnem lajfu... to je na steroidih... povej kaj bi investiral na rok 250 let v dejanskem lajfu :) Nič, ker ni smiselno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dekinio ::

ABX je izjavil:

Dekinio je izjavil:

Kot noob, začetnik me zanima kako je nabolje začet? Vložit v 2-3 coine ali samo v enega? Coine prodajate nazaj v USD ali EU ali menjate za kak drug coin?
Moreš pri trejdanju bit skoz za compom al lahko nastaviš da ko doseže določeno vrednost kar proda?
Se še učim, vprašanj milion...treba je neki začet...
Cilj se je učit, spoznat in naredit dnevno ali tedenski profit.

Hvala za info.


Dve močni razliki, day trader ali vložek na dolgi rok.
Jaz ti močno odsvetujem day trading ker je prevelik rizik.
Za dolgoročni vložek glavne valute so Bitcoin, Litecoin in Ethereum.
Ko se trenutni kaos umiri, vlagaj vsak mesec 10, 20, 50, 100, .. Eur v te tri valute in še dve manj znani najdi, ampak tehnično zanimive.
Imej cilj na 5-10 let, ne na dnveni zaslužek.


Hvala za odgovor.

Kaj pa recimo kupim coin za 1 enoto in sem ga pripravljen prodati za 1,2 enote. Če tega ne doseže pač čakam dneve, tedne, mesece...Na silo day traider nebi rabil bit.
Kupim, čakam ko doseže plus prodam.

ABX je izjavil:

Recimo.

Važno je da nimaš vse v eni valuti, ker nikoli ne veš kdo bo zmagal.

EDIT:
Obvezno imet vse valute v osebnem wallet-u, ker vemo da web strani enostavno niso varne.
Edini problem je, da ne zgubiš datoteke ki ti hrani wallet.
Jaz svoje Litecoine sem našel na disku v predalu, ker sem to delal 3 ali 4 leta od tega in pozabil na zadevo.


Lahko imam več kopij te datotek. recimo na compu in disku? Se da iz Bitstampa to prenest direkt ali je potreben kakšena vmesna aplikacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

Mato989 ::

Kaj pa recimo kupim coin za 1 enoto in sem ga pripravljen prodati za 1,2 enote. Če tega ne doseže pač čakam dneve, tedne, mesece...Na silo day traider nebi rabil bit.
Kupim, čakam ko doseže plus prodam.


Ja to je zelo smiselno... not... to sem recimo jaz naredil z ltcji in se "zajebal" no če skor 150% profitu lahko rečeš "zajeb" No kupil sem 100 ltcjev po 33€ in jih prodal po 79€... Pa poglejmo kje je zdaj LTC...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blackbfm ::

Obvezno imet vse valute v osebnem wallet-u, ker vemo da web strani enostavno niso varne.
Edini problem je, da ne zgubiš datoteke ki ti hrani wallet.


no ja, še en problem je, ni pametno shranjevat walleta na pcju z naloženimi crackanimi programi/igrami.. mislm da večina ljudi ma kakšen tak program

CoreySteel ::

denisbegood je izjavil:

Zjutraj sem nakazal € po Sepa na Bitstamp. v kolikem času približno lahko pričakujem vidnost?

Jutri čez dan.
Twitter: @CoreySteel_

palčica50 ::

Ima kdo kaj vloženo v bitcoin cash? Menda je ima tudi potencial za hitro rast.

sosed ::

Živjo.

Bral sem neko staro novico tukaj na slotech iz leta 2013 in tam piše, da za Bitcoin ne rabiš plačat davka, če si nakažeš na TRR (samo če jih nisi pridobil z rudarjenjem).
Novica: https://slo-tech.com/novice/t594105

Zanima me kako je sedaj s tem?
Ali si jaz lahko kar izplačam Bitcoine na TRR in mi ni potrebno prijavljati dohodka ter plačati davka?


LP

McClane ::

Da, lahko.. to je bilo že stokrat odgovorjeno. Če ne rudariš nimaš nič opravka z davčno.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Smurf ::

Moras pa prijaviti dohodek davcni, plus dobro je, da shranis spisek transakcij, ki si jih naredil na borzi.

K0l1br1 ::

Če prijaviš dohodek, boš plačal davek.

Smurf ::

palčica50 ::

denisbegood je izjavil:

Zjutraj sem nakazal € po Sepa na Bitstamp. v kolikem ÄŤasu pribliĹžno lahko priÄŤakujem vidnost?


Jaz čakam eno nakazilo že od četrtka. Upam, da ni kaj narobe. Prejšnje nakazilo sem drugače dobila v 4 urah. Daj sporoči prosim, kdaj boš dobil nakazilo. Sem tudi že poslala tri vprašanja na podporo pa ni odgovora.

Samuel ::

Casual ATH na bitstampu @ $17430
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Dekinio ::

Ja za VERIFY ACCOUNT na Bitstampu čakam že 3 dni, Poslal vse pa po slabih 3 dneh še vedno pending....

klemen777 ::

NUJNO RABM POMOČ!!
Zivjo,
Danes sem probal prek coinbase zvidgniti denar zato sem sel pod "EUR wallet" "Withdraw". Ko sem vpisal svojo banko (DH) mi sedaj zahteva, da nalozim denar na nek estonski racun (To verify your Delavska hranilnica d.d. account, please send a SEPA payment in Euros for a small amount to the following account). Kaj zdaj prek katere strani to poslem?
Upam da mi lahko kdo pomaga bom zlo hvalezn :)

denisbegood ::

Evo, nakazano. Končno.

sosed ::

Smurf je izjavil:

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...


Ali lahko poveš kje vidiš, da je treba prijaviti dohodek?

4knative ::

A če si ga narudaril in si ga holdal do danes ti bo davčna potrkala na vrata tok-tok-tok?

Smurf ::

sosed je izjavil:

Smurf je izjavil:

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...


Ali lahko poveš kje vidiš, da je treba prijaviti dohodek?

Pardon, bo diskusiji na slo-tech ircu, sem izvedel, da tega ne prijavljas davcni. Je pa precej dobro shraniti vse loge menjav, za dokazovanje trgovanje potem, ko davcna potrka na vrata.

Samuel ::

Nujno delat kopije transakcij. Tako pomembna stvar kot same denarnice s coini.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

4knative ::

Smurf je izjavil:

sosed je izjavil:

Smurf je izjavil:

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...


Ali lahko poveš kje vidiš, da je treba prijaviti dohodek?

Pardon, bo diskusiji na slo-tech ircu, sem izvedel, da tega ne prijavljas davcni. Je pa precej dobro shraniti vse loge menjav, za dokazovanje trgovanje potem, ko davcna potrka na vrata.


A davčna potrka ali direktno ovadi kot utaja davka?

Gonzaless ::

Imam en problem. Na coinomi walletu sem naredil changelly iz ltc v btc. Zadevo sem pretvarjal pred 5 urami. BTCjev se nimam v denarnici. Ko grem gledat potrditve je 108 potrditev. Ki bi se lahko zalomilo?

slotechar ::

Se spomnete tistga youtube modela Tai Lopeza z njegovim "here in my garage"? Lamborgini Reklamami pred youtube posnetki. Zdaj sem spet dobil njegov video reklamo na yourube in naklada o bitcoinu. Pogledam njegov kanal in dost novih videjov posveca bitcoinu. Ta model zaprav ogromno na youtube oglasevanje

Zgodovina sprememb…

jype ::

4knative je izjavil:

A davčna potrka ali direktno ovadi kot utaja davka?
Pozovejo te k razjasnitvi prilivov.

D3m0r4l1z3d ::

Če jih narudariš x vsoto in jih potem holdaš oziroma prehandlaš po borzah in dobiš ven 10x vsoto ter si nakažeš na trr, koliko si jih narudaril?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

OrkAA ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Če jih narudariš x vsoto in jih potem holdaš oziroma prehandlaš po borzah in dobiš ven 10x vsoto ter si nakažeš na trr, koliko si jih narudaril?


EDIT: Sem narobe razumel.

Ce jaz prav razumem moras ti davek placat od kovancev, ki si jih narudaril, ne glede na to kaj potem pocnes z njimi. In ta davek se obracuna glede na vrednost kovancev, ko si jih pridelal. Kako to dokazat je pa druga zgodba. Bomo videli naslednje leto, ko se furs malo bolj aktivno spravi na kriptovalute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

4knative ::

Meni se zdi da je davčna začela šele lani malo migat s tistimi računi in ko so videli da se splača so začeli še malo bolj migat.

kiFni ::

In kripto milijonarji bodo ušli drugam. Bolše bi bilo pustiti jim profit, itak bodo zapravljali kot nori pa bo preko ddv prišlo ogromno denarja not. Če pa že se pa uvede kak simboličen davek, procent ali dva. Še tujci bodi pršli zapravljat sem kot turisti ali pa ostanejo kar tu, ali pa vsaj odprejo račun pri nlb..:)

shintaro ::

kiFni je izjavil:

In kripto milijonarji bodo ušli drugam. Bolše bi bilo pustiti jim profit, itak bodo zapravljali kot nori pa bo preko ddv prišlo ogromno denarja not. Če pa že se pa uvede kak simboličen davek, procent ali dva. Še tujci bodi pršli zapravljat sem kot turisti ali pa ostanejo kar tu, ali pa vsaj odprejo račun pri nlb..:)

davčni skem... (u izi trollam)

zaslužiš denar, kateri je obdavčen, plačaš nekomu,spet obdavčen, potem spet obdavčen kot dohodek itd. ... wtf is this shit!
Plačal sem več k 3.000EUR v davčno blagajno v 3 letih kajenja, samo od kupovanja cigaret. Lulz, kdaj bo še zrak obdavčen

se vam zdi pravično da kadilec da v davčno blagajno, poleg davkov še dodatnih 900€ na leto, nekadilec pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

MrStein ::

Se ti zdi pravično, da lastnik avtomobila plača poleg davkov še X trošarin in dajatev, ki jih pešec* ne?

* ali , seveda, kolesar ;-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kiFni ::

Ja ane...lol
Naj bo kot včasih... desetino dobi kralj pa je zmenjen.. :)

MrStein ::

Dekinio je izjavil:


Lahko imam več kopij te datotek. recimo na compu in disku? Se da iz Bitstampa to prenest direkt ali je potreben kakšena vmesna aplikacija?

Lahko imaš več kopij. Ter tudi na papirju.

Za prenest rabiš denarnico, ki je v bistvu naslov+tajni ključ.
Najlažje to dobiš s kakim wallet programom ali online storitvijo, kot je https://blockchain.info/wallet
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

shintaro ::

MrStein je izjavil:

Se ti zdi pravično, da lastnik avtomobila plača poleg davkov še X trošarin in dajatev, ki jih pešec* ne?

* ali , seveda, kolesar ;-)


Ja. Cigarete so drugo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

kingsix ::

lol, malo poslušal McAfee'ja in njegove argumente za visoko ceno BTC:
- value of bitcoin is linked to a number of users and the number of transactions and as the bitcoin network grows the value of bitcoin grows.

...um...https://bitinfocharts.com/comparison/bi...

transkacij je zadnje leto tam-tam enako, izstopa zadnji teden ampa kdaj spet pada št. transakcij. Cena pa medtem v tem času šla x22. Če vzamemo njegove razloge za rast kot svete lahko sklepamo, da smo sedaj zares globoko globoko v bubble. Ali pač...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

jype ::

Več transakcij pri trenutnem omrežju praktično ne more biti - kar ni slabo, ker satoshi dice pač ni nekaj, česar si želiš na blockchainu.

D3m0r4l1z3d ::

Kaj pravite, do koliko gre BTC? Slotechar, Jype, Vazelin?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

shintaro ::

Amacar odjebi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

sarma832 ::

Čakamo CME, potem je pa naslednja postaja luna.

D3m0r4l1z3d ::

Še dodaten 5% na cigarete, ki bi se vlagalo v državno BTC denarnico.

LTC do 1k, BTC do 100k pa smo zmagali.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

jype je izjavil:

https://www.sec.gov/news/public-stateme...

Je za prebrat.


kaj tole točno vse skupaj pomeni?
//

jype ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kaj pravite, do koliko gre BTC? Slotechar, Jype, Vazelin?
Pomoje do ene devet.

Ajnstajn` je izjavil:

kaj tole točno vse skupaj pomeni?
Da se SEC še ni odločil, kako in koliko bo preganjal goljufe, kar pomeni, da finančni divji zahod ostaja nevaren.

Vazelin ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kaj pravite, do koliko gre BTC? Slotechar, Jype, Vazelin?

Iconomi na 5 mlrd usd cap-a

D3m0r4l1z3d ::

Vazelin je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kaj pravite, do koliko gre BTC? Slotechar, Jype, Vazelin?

Iconomi na 5 mlrd usd cap-a

zakaj?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Ajnstajn` ::

jype je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kaj pravite, do koliko gre BTC? Slotechar, Jype, Vazelin?
Pomoje do ene devet.

Ajnstajn` je izjavil:

kaj tole točno vse skupaj pomeni?
Da se SEC še ni odločil, kako in koliko bo preganjal goljufe, kar pomeni, da finančni divji zahod ostaja nevaren.


zdajle vem isto kot prej...lahko bolje utemeljiš ?
zanimivo da ne zanima glih veliko folka tole :O
//

sarma832 ::

To se gre verjetno predvsem za ICOte in podobne nategavščine. Sicer nisem prebral ampak SEC verjetno grozi/opozarja, da tisti ki bodo z ICOti nategnli folk dobijo 20 let+? Da tvegaš svobodo za denar?

Al samo tko mal, "s šibo po prstih"?


ahh :/ zgleda da bo treba prebrat

4knative ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:


LTC do 1k, BTC do 100k pa smo zmagali.


LTC do 6 usd, BTC pa do 78 usd nekega infarktnega jutra po še eni prešvicani noči.

jype ::

Ajnstajn` je izjavil:

zdajle vem isto kot prej...lahko bolje utemeljiš ?
Kaj, a "devet"? To je šifra za "pojma nimam".
««
218 / 270
»»