» »

Premestitev tedenske vinjete

Premestitev tedenske vinjete

Mr Hilter ::

Torej,
grem po drug avto na drug konec Slo. in mojega tam pustim na odpadu. Kupil bom tedensko vinjeto in ne bi rad dveh za skupno cca 6ur avtoceste. Drugače vinjete ne rabim, 30€ je že skoraj 10% avta, po lokalnih cestah se pa ne bi cajzal.
Vem da je nelegalno, a vseeno bi tistih 15€ raje dal kam drugam. A je kakšen 'hec' da premestitev čim lažje izvedem?
  • spremenil: bluefish ()

lonz ::

Dvomim da ti bo uspelo. Nisem še slišal, da obstaja kaka finta. Edino če odrežeš iz starega avta kos šipe ven, na katerem je etiketa...
...arrrrrr, shiver me timbers...

DonMatejo ::

FEN. ne gre drugače, če ne gre dol, grej naprej.

U ja, lonz je dal drugo dobro idejo. Če ti na odpadu dovolijo vzet šipo, jo razbij in odreži, pa vzami s sabo na bencinsko samo ne vem, če ne rabijo potem še enega potrdila o vgradnji nove šipe... hm.

Zgodovina sprememb…

Tomas 33 ::

Jo kupiš, se zapelješ do destinacije in lokalne popravljalnice stekel (Carglass), razbiješ šipo, ti zamenjajo vinjeto, odpelješ avto na odpad in novo nalepiš na nov avto.

Teoretično in bi šlo in bilo bi celo delno legalno.

amigo_no1 ::

Avtoličarji uporabljajo fen + spretna roka.

borutz ::

Predno das novo vinjeto gor na sipo , si jo veckrat prilepi na hlace, pulover,.. tako da lim popusti.
veckrat bos to naredil slabse bo vinjeta "prijela"
Nato jo samo na 2-3 koncih rahlo pritisni ob sipo z konico prsta.

bo sla brez problema dol.

Tomas 33 ::

DC- ::

Če pogledaš dokument od Tomas 33 dejansko gre

Za odjavljena vozila
? V primeru iz tretje alineje prejšnjega odstavka: odstranjeno vinjeto. Podatek o odjavi in
izbrisu vozila iz evidence registriranih vozil pridobi upravljalec cestninskih cest po uradni
dolžnosti. Za vozila registrirana in odjavljena v tujini je potrebno priložiti fotokopijo
dokumenta kjer je razvidna odjava iz prometa registriranih vozil katera mora biti prevedena
v slovenski jezik sodno zapriseženega prevajalca (uradni prevod);

St235 ::

legalno se ti za 15€ IMO ne splača.

Drugače pa lahko vijento nalimaš na folijo in folijo na šipo. al pa tisto prozorno barvo za stekla daš vmes in vse skupaj premakneš.

PRedvsem pa oceni, če je 15€ prihranka vredno potencialne kazni.

Matev ::

grem po drug avto na drug konec Slo. in mojega tam pustim na odpadu. Kupil bom tedensko vinjeto in ne bi rad dveh za skupno cca 6ur avtoceste. Drugače vinjete ne rabim,


pojdi po stari cesti
ap boš mogoče 10 minut dlje rabil

a prihranil kar kak dan dela - kolikor mi je iz tvojega posta razumljivo

Mr Hilter ::

Gre se za skoraj 2x200 km, drugače se zmeraj vozim po stari cesti. Vem da me lahko stane precej to 'goljufanje', rad bi se izognil futranju našega prašičevja, sploh ker so cene popolnoma nategunske glede na druge države z vinjetami :(

Matev ::

Gre se za skoraj 2x200 km,


ja bošček ti

fosil ::

Kakšna pa je kazen če ne plačaš? Zaplemba vozila? V tvojem primeru to ne bi bil problem :D

Drugač se je pa za vprašat, ali je avto ki ga pelješ na odpad sploh sposoben vožnje po avtocesti.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Mr Hilter ::

Saj avto je tehnično brezhiben kar se tiče varnosti. Je pa bil polit z zavornim oljen, auspuf je prevarjen podolgem in počez, pleh rjavi... komot se z njim odpeljejo cigani, raje pa naj ga na odpadu pravilno razstavijo.

Pa ne gre se za to da sem jaz ubožček, kraja kamor grem po avto ne poznam in avtocesta pelje direkt mimo. In tudi časovno je v 400km dosti razlike če se pelješ okoli 40 do 130km/h ali pa 30 do 90. Samo zanimalo me je če kdo pozna kakšno varianto da se izognem obiranju države. Verjetno bo kakšna fora s folijo še najboljša rešitev.

telexdell ::

Lepo sedita v avtomobilu dva. Eden vozi, drugi drži v roki vinjeto. V primeru, da te začnejo ustavljati naj kolega/kolegica hitro prilepi vinjeto na svoji strani šipe.
Torej imaš možnost, da ob nekaj strahu zaslužiš 15 €.

PS- in po kakšen avto vreden 300 € greš ponj 400 km daleč? Da ne boš potem novi avto pustil na odpadu in se vrnil s starim?>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Matev ::

za 15 eurov bi se ti pa ja splačalo iti po stari cesti

tx-z ::

Najbol da uzamš original listk, pa odtrgano uno k je na avtu, nesš tja nekam kjer majo te vinjete čez, pa rečš da ti dajo novo, kr si avto pelu na odpad..
tx-z

element ::

Za 15€ bi še mamo prodal. Plačaj vinjeto al pa pejt po stari cesti.

sajko ::

v eno stran po tastari, nazaj pa z vinjeto po avtocesti pa maš rešen problem. Sam je zanimivo da greš tako daleč po avto, ko boš pa samo za bencin tja/nazaj dal več kot 10% vrednosti vozila + vinjeta pa smo na 15%...

Keyser Soze ::

Ma, ne komplicirat. Nalimaš vinjeto tako kot so ti predlagali. Samo s kotički, da je rahlo izbočena oz. se ne prilima na šipo. Na cilju jo zlahka odlimaš in nalepiš na drug avto.

Če po neznanski sreči (jaz bi vplačal loto na tvojem mestu) naletiš na kontrolo prometa oz. vinjet pa samo butneš vinjeto, da se prilima na steklo. In je problem rešen.

Ne komplicirat. Najverjetneje se lahko pelješ celo brez tja in nazaj brez da te dobijo.
OM, F, G!

terryww ::

recept je enostaven: preden nalepiš svežo vinjeto jo na lepljivi strani pretipaš s prsti, da pobereš večino lepila dol oz da se gor polepijo razna olja in masti, ki so na prstih. tako ti ostane nalepka, ki se jo da enostavno odstranit vsakič ko jo nalepiš.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

jest10 ::

Kapljica olja razmazana po vinjeti, pa se garantirano ne bo prilepila.

Furbo ::

Mr Hilter je izjavil:

Saj avto je tehnično brezhiben kar se tiče varnosti. Je pa bil polit z zavornim oljen, auspuf je prevarjen podolgem in počez, pleh rjavi... komot se z njim odpeljejo cigani, raje pa naj ga na odpadu pravilno razstavijo.

Pa ne gre se za to da sem jaz ubožček, kraja kamor grem po avto ne poznam in avtocesta pelje direkt mimo. In tudi časovno je v 400km dosti razlike če se pelješ okoli 40 do 130km/h ali pa 30 do 90. Samo zanimalo me je če kdo pozna kakšno varianto da se izognem obiranju države. Verjetno bo kakšna fora s folijo še najboljša rešitev.


Torej z vožnjo po AC si prihraniš trud, čas in denar. Plačal pa ne bi, ker se ne splača. Hmnja.

Poznamo varianto s katero se izogneš obiranju države, poznaš jo tudi ti. Uporabiš cesto, kjer te ne morejo obirati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vikking ::

Če imaš sopotnika zraven, si pač sopotnik pripravi vinjeto ko se bližata izvozu, počivališču ali cestninski postaji. Saj se že daleč vidi dečke k gledajo v oranžnih kombinezonih, tako da je dovolj časa da jo odlepi in pokne na vetrobransko steklo.

Če imaš srečo, zadnje čase jih ni opaziti, celo pot prevoziš brez nalepljene vinjete. Postopek ponoviš še za pot nazaj. Če prevoziš obe smeri brez nalepljene vinjete, jo prodaš na spletu.

Furbo ::

Če bi svojo kreativnost raje vložili v kako pametno delo, bi zlahka zaslužili dovolj, da mutenje z vinjetami ne bi bilo potrebno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Ja če bi zaslužil X+15 evrov, sigurno ne bi več hotel prišparat tistih 15 evrov. Jaka logika.

Furbo ::

Logika deluje, če zaslužiš dovolj. Ti očitno še nisi na tej miselnosti (zaslužku).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

No, nekateri zaslužijo tudi trikrat več od mene, pa si bi dali zvrtat luknjo v koleno za 15 evrov. Tako da tvoja logika ne drži. Je pa res, da nekateri zaslužijo tudi dosti manj, pa jim 15 evrov nič ne pomeni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749660 (7634) smacker
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349433 (33030) Mare2

Nadomestna vinjeta

Oddelek: Na cesti
458522 (7392) Mavrik
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120340 (15523) darkolord
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635866 (33028) pegaso

Več podobnih tem