» »

WD zunanji disk...-zanesljivost ->notranji

WD zunanji disk...-zanesljivost ->notranji

turist1 ::

zdravo,

imam WD My Book zunanji disk, a sem opazil zadnje čase da kopiranje z njega in na njega povzroča precej težav ter da pogosto ne morem kopirati podatkov, povezava je le USB.

star je mislim da okoli 2leti mogoče več? očitno je to "Normalno" da po določenem času začne odpovedovati... preskenirati-testirati-popavit ga ne morem preko USB-ja, pa sem razmisljal da ga bi odprl in priklopil kot notranjega na PC... ima kdo kake izkušnje s tem? se splača, moram biti na kaj pozoren... zunanji diski NAS itd. je verjetno isto, nič bolj zanesljivi niso... če ga pa priklopim na internega, gor nalozim OS, to verjetno ni najbolj pametno ?.. če ze sedaj ni zanesljiv kako bo sele ko bo OS na njem....
hvala za komentraje..

boogie_xlr ::

Jaz imam slabe izkušnje z zunanjimi diski. Razstavi ga, in ga priklopi kot notranjega in ga testiraj. Če bo vse ok, potem je šansa, da bo deloval še nekaj let. Običajno pa zunanji diski niso nič drugačni od notranjih, le da imajo še elektroniko za pretvorbo sata-usb.

solatko ::

Vsi notranji diski, so podvrženi večjemu segrevanju, kot notranji, saj ohišja nimajo dodatnega hlajenja.
Delo krepa človeka

turist1 ::

ja a do nekih exremnih temperatur tu ni prihajalo.... sem ga poredko uporabljal... rzstaviti ga pa tudi ni enostavno.. ni vijakov, ko bi bil lepljen skupaj... :/

Enron x86 ::

@turist1: Slučajno uporabljaš kakšen podaljšek vmes (se pravi računalnik -> vmesni USB-kabel -> USB-kabel do zunanjega diska)? Če je tako, ga čimprej odstrani. Sem imel podoben problem (težave pri zaporednem branju z zunanjega diska), in to je pomagalo.

Mimogrede - če pa ti je pomembna hitrost diska, ti toplo priporočam, da ga odstraniš iz ohišja in ga priklopiš na računalnik preko vodila SATA, tako kot ti je svetoval boogie_xlr. Omejitev vodila USB2.0 je namreč nekje 30 MB/s, medtem ko ti bo disk preko vodila SATA lahko deloval tudi pri 70MB/s ali več (oglej si moj primer prej in potem).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

turist1 ::

ja seveda je kabel vmes USB, saj druge povezave ni!... sem poskusa razstavti pa tako močno drži skupaj da upam da ne zlomim česa.. bom verjetno priklopil kot internega... trenutno sem z wd strani potegnil lifeguard diagnosic, ga skenira... to bo tudi trajalo... :/
ne bi rad zgubil data na njem..

Enron x86 ::

Ne ne, se ne razumeva - mislil sem "podaljšek USB" - torej, da je tisti USB-kabel iz diska povezan še na en drug, daljši USB kabel, šele ta pa gre nato v računalnik. Recimo en link na hitro.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

turist1 ::

nene ni podaljska, je usb kabel direkt na pc...bom priklopil kot interni in pogledal kako kaze ko mi ga uspe odpreti... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245659 (4530) Bye
»

Težave s hitrostjo prenosa - WD Elements 500 Gb

Oddelek: Strojna oprema
171280 (965) einstein :P
»

modifikacija SSD disk zunanji v notranji

Oddelek: Strojna oprema
212533 (2195) zavajon
»

eSata disk od Hoferja

Oddelek: Strojna oprema
3311492 (7911) dolenska
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183789 (3374) SimplTech

Več podobnih tem