» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
208 / 213
»»

martincek1 ::

Zgodba se je v seriji prelomila pri Tower of Joy, ki je praktično najbolj pomemben trenutek. Vse je temeljilo na tem, ampak dokler nismo izvedeli A+L=J (al kaj je že) se je samo zapletalo.. Zato so tudi knjige tako opevane, ker je GRRM do zdaj bolj kot ne sestavljal samo zaplet in buildal hype.

Jaz bi zadnjo sezono ocenil s 7.5, zaključek pa 9. V glavnem sem zadovoljen, ena lepa zgodba je za nami, jaz se slabih reči kej dolgo ne bom spominjal.

Zgodovina sprememb…

PH03N1X ::

Matevz96 je izjavil:

PH03N1X je izjavil:

čudi me, da niti ena epizoda ni leakala.


Ena je večer prej če se ne motim.

aja, saj res....
kaj pa ni bilo govora, da so ravno v ta namen posneli in zeditirali več koncev?

scipascapa ::

Plastenki vode :)

neverlucky ::

"Leakov" na redditu je bilo res kar dosti in od mnogih virov. Nekateri pravi, nekateri fejk. Se je pa dalo pred 4. epizodo najti na r/freefolk celotno zgodbo do konca. Torej pac sestavli so vse informacije, ki so jih imeli na voljo skupaj in dobro zadeli dejanski razplet.

To ni bil kr en nepoznan razplet zgodbe ampak najbolj verjeten razplet dogodkov v seriji. Si jih takoj nasel, ce si le pocekiral r/freefolk ane :)

Leaki pa prihajajo od vsepovsod. Pri snemanju sodeluje ogromno ljudi in tezko je vse to drzati v skrivnosti.

scipascapa ::

From director Jeanie Finlay, a farewell to Westeros with the people who built the realm. The Last Watch, a two-hour documentary, premieres May 26 on HBO.

Drevesce ::

Meh.

Okapi ::

Hudo naiven konec. Suličarji so šli, indijanci tudi, zmaj je odletel, ostali bodo pa lahko v miru nadaljevali spletke in zarote. Sever se je odcepil, kaj brani drugim kraljestvom, da storijo enako. Jonu tudi nihče ne more preprečiti, da bi počel točno to, kar se mu zahoče.

In kaj je zdaj s prihajajočo zimo? A se je kar obrnilo na pomlad?;)

Bodo pa vsaj lahko še kakšno serijo ali dve ali tri v nadaljevanju naredili, napeljanih zgodb je dovolj.

Jst ::

Jaz nisem bral spoilerjev, niti gledal trailerjev.

Sem pričakoval, niti Dany niti Jon ne bosta "sedla na stol." Pričakoval sem da umre ali Dany ali Jon, tisti, ki preživi, se mu pa nekaj zgodi. Nagibal sem se, da umre Dany.

Da so na koncu izbrali "Bran The Broken" - kul. Da je Sansa postala severna Kraljica - pričakovano, saj je Winterfell na drugi strani kontinenta in ne vem, zakaj je bil sploh že od začetka vključen v "Seven Kingdoms", če je pa območje skoraj večje, kot vseh ostalih 6 skupaj.

Škoda, da niso vsaj nekaj "Azor Ahai"-like in podobnih "pravljic"/"prerokb" končali. Ne bi bilo težko; Red Woman je itak bila tam in bi lahko s par dialogi pojasnili, kaj in kako, da se je motila ali nekaj takšnega in zato na koncu umre. Če bi zaradi jeze nad svojim bogom snela ogrlico bi za to porabili 5 sekund več in končali vsaj to prerokbo.

In tako naprej. Ko smo se s kolegi pogovarjali, so ostali imeli polno takšnih predlogov, za katere ne bi rabili veliko sprememb, samo dodali bi par dialogov in mogoče kakšen flashback spomin, dialog, konec.

Po Aryo bi lahko prišel en Faceless Man in namesto plutja na zahod bi se sprijaznila z svojo usodo assassin-a.

Če bi vključili takšne malenkosti bi vsaj zame (in kolegom) precej boljše končali zgodbo, če je že sezona katastrofa...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Drevesce ::

Osebno sem prebral leak, da bo Bran končal kot kralj in to se mi sploh mi zdelo smiselno. Ko sem pogledal epizode, se vsaj ta del malenkost sestavi skupaj in on dejansko je lahko dober kralj.

Bolj me motijo razne podrobnosti, detajli, ki so jih spet kar izpustili in kot je nekdo pred mano povedal, bi lahko marsikaj izpeljali bistveno bolje s par dodanimi dialogi za katerega ne potrebujes CGI budgeta.

Game of thrones se bom spominjal kot zelo dobro serijo z grenkim priokusom predvsem zadnjih dveh sezon (preslab writing). Do 5 dela piscev nisem kritiziral, ker sem upal da bosta vsaj v zadnji del kaj stlacila, pa sta ocitno zares zelo nesposbna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Cr00k ::

Igralci _kao_ niso vedeli kako se zgodba konča :)

Cruz ::

Gutless. :) A niso govorili, da je konec bittersweet? Kaj točno je bilo tukaj bittersweet? Dobesedno vsak živ karakter je dobro prišel skozi, večina mrtvih pa je itak zasovraženih.

Pomoje si je cast kar oddahnil. Celo desetletje delati za isti projekt mora biti kar dolgočasno. Ne vem kako je Emilia zdržala. Dobesedno se je grdo držala ter sprehajala večino sezon. :))

Drevesce ::

Cruz je izjavil:

Gutless. :) A niso govorili, da je konec bittersweet? Kaj točno je bilo tukaj bittersweet? Dobesedno vsak živ karakter je dobro prišel skozi, večina mrtvih pa je itak zasovraženih.

Pomoje si je cast kar oddahnil. Celo desetletje delati za isti projekt mora biti kar dolgočasno. Ne vem kako je Emilia zdržala. Dobesedno se je grdo držala ter sprehajala večino sezon. :))


That. Danny je bilo itak logično, da bo morala umreti in glede na to kaj je storila, se verjetno nihče ni preveč sekiral, ko jo je Jon štihnil. Tyrion je izda X ljudi ter za nagrado še tretjič prejel naziv hand of the king (kako naj bi to bila kazen je navaden bullshit), Jon ni želel prestola in ga ni dobil, ni umrl, njegov konec pa tak, da mi sedaj sploh ni jasno, kam je na koncu šel? Bo ostal na zidu ali onkraj. Arya preživela, postala in dobila kar želela, njena zanimiva zgodba o facelessih pa popolnoma pozabljena. Še faking Bronn je dobil kar Highgarden, I mean seriously? Sansa preživela, še več cel North ima sedaj pod sabo. Torej bittersweet konec pomeni smrt tiranke ter preživetje nekoga, ki ima pravico do prestola pa ga tako ali tako nikoli ni želel. :))

Jona so pa Dothraki in Unsullied samo mirno prijeli in pripeljali v zapor, potem ko je ubil njihovo kraljico? FACEPALM *1000 Da o dialogih, ki jih je imel v tej sezoni sploh ne govorimo. She is my queen. Kako lahko nekdo tako slabo spiše karakter? Jon je izgledal kot nek retardiranec, ki neve kaj bi sam s sabo.
Mnogi govorijo, kako sta D&D uničila Danny, ampak meni se zdi, da je najbolj nastradal Jon.

Zadnje 2,3,4 sezone se je govorilo, kako je Jon najboljši ali pa vsaj eden najboljših mečevalcev najmanj v Westerosu, pa v tej sezoni ni imel niti enega obračuna, kjer bi lahko videli to tehniko. Napetost med njim in Greywormom je strmo naraščala zadnje dve, tri epizode, na koncu pa nič vse skupaj?

Kot sem že danes napisal, en velik MEH. Če me konec z Branom še nekako prepriča, me ostale stvari definitivno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Okapi ::

Drevesce je izjavil:

Jona so pa Dothraki in Unsullied samo mirno prijeli in pripeljali v zapor, potem ko je ubil njihovo kraljico?
Na samo, da so ga prijeli, kar sam se jim je predal in povedal, da je ubil kraljico. Ker videl ga ni nihče.

Drevesce ::

Okapi je izjavil:

Drevesce je izjavil:

Jona so pa Dothraki in Unsullied samo mirno prijeli in pripeljali v zapor, potem ko je ubil njihovo kraljico?
Na samo, da so ga prijeli, kar sam se jim je predal in povedal, da je ubil kraljico. Ker videl ga ni nihče.


To si razlagam tako, da so ljudje zunaj videli bruhanje in dretje Drogona ter nato pač pritekli do dvorane. Lahko pa bi to vsaj prikazali. Zelo zelo neumno sestavljena epizoda.

Matevz96 ::

Drevesce je izjavil:

Cruz je izjavil:

Gutless. :) A niso govorili, da je konec bittersweet? Kaj točno je bilo tukaj bittersweet? Dobesedno vsak živ karakter je dobro prišel skozi, večina mrtvih pa je itak zasovraženih.

Pomoje si je cast kar oddahnil. Celo desetletje delati za isti projekt mora biti kar dolgočasno. Ne vem kako je Emilia zdržala. Dobesedno se je grdo držala ter sprehajala večino sezon. :))


That. Danny je bilo itak logično, da bo morala umreti in glede na to kaj je storila, se verjetno nihče ni preveč sekiral, ko jo je Jon štihnil. Tyrion je izda X ljudi ter za nagrado še tretjič prejel naziv hand of the king (kako naj bi to bila kazen je navaden bullshit), Jon ni želel prestola in ga ni dobil, ni umrl, njegov konec pa tak, da mi sedaj sploh ni jasno, kam je na koncu šel? Bo ostal na zidu ali onkraj. Arya preživela, postala in dobila kar želela, njena zanimiva zgodba o facelessih pa popolnoma pozabljena. Še faking Bronn je dobil kar Highgarden, I mean seriously? Sansa preživela, še več cel North ima sedaj pod sabo. Torej bittersweet konec pomeni smrt tiranke ter preživetje nekoga, ki ima pravico do prestola pa ga tako ali tako nikoli ni želel. :))

Jona so pa Dothraki in Unsullied samo mirno prijeli in pripeljali v zapor, potem ko je ubil njihovo kraljico? FACEPALM *1000 Da o dialogih, ki jih je imel v tej sezoni sploh ne govorimo. She is my queen. Kako lahko nekdo tako slabo spiše karakter? Jon je izgledal kot nek retardiranec, ki neve kaj bi sam s sabo.
Mnogi govorijo, kako sta D&D uničila Danny, ampak meni se zdi, da je najbolj nastradal Jon.

Zadnje 2,3,4 sezone se je govorilo, kako je Jon najboljši ali pa vsaj eden najboljših mečevalcev najmanj v Westerosu, pa v tej sezoni ni imel niti enega obračuna, kjer bi lahko videli to tehniko. Napetost med njim in Greywormom je strmo naraščala zadnje dve, tri epizode, na koncu pa nič vse skupaj?

Kot sem že danes napisal, en velik MEH. Če me konec z Branom še nekako prepriča, me ostale stvari definitivno ne.


Lahko bi mu dali vsaj kakšno (očitno novo) brazgotino potem ko so ga izpustili iz zapora, da bi dobili vsaj občutek, da je GreyWorm vsaj malo sprostil svojo jezo nad njim.
#hooldthedoor

ian wolf ::

Beden zaključek serije. Upam, da dočakamo bolj smiseln zaključek v knjigi...
Errare humanum est...

Sp1ke ::

Moje osebno mnenje je, meh. Ta del je nekje 5/10 in prav tako celotna 8 sezona 5/10.
Vse skupaj bi lahko boljše speljali z nekaj dodatnimi scenami, boljšimi dialogi. Zaključki, ki bi dejansko bili zaključki ne pa tale šmorn.
Skratka, življenje gre naprej. Po dveh letih bodo verjetno vsi pozabili na to serijo, če slučajno ne bodo delali nekih remajkov ali pa nekih izpeljank.

kow ::

Ce prav razumem, bo Arya odkrila "new world" in pobijala indijance?

drvo ::

Starki, ki jih je usoda dolgo najbolj tepla so končali kot zmagovalci. Bran kralj sedmih(šestih) kraljestev, Sansa kraljica na severu, Jon kralj na severu(mogoča razlaga), Arja, kot free spirit pa se je odpravila na pustolovščino.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

lisaac ::

Kokr je kazalo sredi 8 sezone je bil zaključek kokr tok uredu. Več al manj stvari že predvidenih pa vseeno solidno nakoncu izpeljano..sploh če primerjam s 3. epizodo, katera bi morala bit poleg zaključka najboljša epizoda v celi seriji, pa je bila na koncu največje razočaranje.

Tako, zdaj je konec, ravno pravi čas. Kljub temu da je kvaliteta padala in padala, bom pogrešal to da si na šihtu nism upal ob ponedeljkih dopoldne na Facebook, 9gag, Slo-tech :))

Spxy ::

Vsaj Tyrion je prišel nazaj do svoje "inteligence". Je bilo kar mučno gledat v kako zabitega so ga spremenili v preostalih delih zadnje sezone. Gotovo je bila kriva ljubezen do Danice. :))

VaeVictis ::

Nekaj komentarjev folka na ta zadnji del:

Everyone else after Sansa declared the north independent: "Fuck, that was an option?"


"That is the Wheel Danerys wanted us to break..."

Bran becomes King

"So now we will have... two wheels."



What if Bran was actually the most evil person on the show? He uses the threat of the Night King to knock off a couple of Dany’s dragons, then randomly spills Jon’s lineage just in time to prevent a happy ending and precipitate Dany going nuts and Jon killing her. Boom, king!


Yup. This whole thing was a plot by the Old Gods and the Children of the Forest to re-subjugate humanity. The white walkers tried to stop it, but the humans were too stupid to figure it out and ended up playing directly into the hands of their enemies. And now they'll gradually descend again into bronze-age feuding petty kingdoms, never to threaten the hegemony of the Hrangan mind for another ten thousand years.


What was the point of Jons resurrection?

What was the point of Cerseis prophecy?

What was the point of Jons true identity?

What was the point of having Cersei pregnancy?

What was the point of the Golden Company?

What was the point of hinting Jon and Danys relationship during the enire fucking series?

What was the point of Arya learning to swap faces?


So Jon was Targaryan... for no fucking reason.

Brann became the 3 eyed raven... for no fucking reason.

Danny did amazing things... for no fucking reason.

Prince who was promised... for no fucking reason.

Everyone you wanted to teamp up, teams up... for no fucking reason.

Fucking Brandon Stark, the char that no one gives a shit for about 8 seasons is king... why?


I am no longer Brandon Stark and can not be king of the North.

Bran Stark will be king.

Bran Stark: OK


Grey Worm: You will not speak. (to Tyrion).

Tyrion, speaks for 15 minutes.


How is it not seen as an extreme power play by the starks towards the council of lords when they not only get a family member as king of the 6 kingdoms, but they also rule the North. Then, when a new king is named in the south, the starks are still kings in the north.



“I know a killer when I see one”
NO FUCKING SHIT ARYA, SHE MURDERED THE WHOLE CITY


King Bran appoints a Master of Coin who is illiterate and doesn't know what loans are, and then bails out of the first meeting after one minute as the council talk about brothels. Hardly a positive start.


Imagine letting someone who committed treason decide the next king and then that king pardons him of his crime and makes him second in command? Why the fuck would Greyworm be ok with that?
Also Greyworm was willing to kill surrendered guards who were defenseless but didn't kill Jon the moment he found out he killed the Queen?


Grey Worm: We are going to Naath
*2 weeks later, as the last of the Unsullied succumbs to the butterfly sickness, violently shitting blood, Grey Worm knows Missandei was wrong...very wrong.



ps: Par stvari, ki so bile pa awesome v sami epizodi, prizor z Danny in zmajem zadaj, kjer izgleda, kakor da Danny razpre krila.

Dannyin bojni govor v valaryiščini.

Snow poboža Ghosta.

Invictus ::

Pa nobene zime od nikoder...

WTF?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MaCoFaCo ::

IMDb ocena zadnjega dela: 4.7 in pada :D

neverlucky ::

Slaba sezona plus horde fanov, ki jim ni vsec zakljucek. Se bolj bo padlo :D

pegasus ::

VaeVictis je izjavil:

What was the point of ...
Point je, da ga ni. Uživam v zmedenosti ljudi, ki se znajdejo v nedefiniranem teritoriju in si morajo pomagati z lastno domišljijo. The horror! Z lastno glavo je treba razmišljat, ni mi vse prinešeno na pladnju!

Zaključek je imho zelo klišejski. revolucija in kontrarevolucija, videno že neštetokrat. Lahko ga sprejmem kot kritiko družbe, ki je kot celota preveč konzervativna za hitre in nenadne spremembe in se raje vrne na stara, ustaljena pota, kot pa da bi tvegala spremembo, četudi na boljše. Več sreče v prihodnjem življenju.

Spxy ::

Pa štrije starki preživijo.. Preveč favoritizirano...

SmeskoSnezak ::

LAME , ena beseda za opis.
Prav nasmejis se ironiji, da je vse skorajda kot nekje pri polovici al pa na zacetku serije. Wasted time on watching this...
@ Pusti soncu v srce... @

ian wolf ::

Jaz producentoma najbolj zamerim, da se je Danici skoraj čez noč "zmešalo". Bralci knjig ne verjamemo, da bo končala kot Mad Queen. Saj je na krutost odgovarjala s krutostjo, a vedno ljudem, ki so si to "zaslužili".
Errare humanum est...

Mato989 ::

ian wolf je izjavil:

Jaz producentoma najbolj zamerim, da se je Danici skoraj čez noč "zmešalo". Bralci knjig ne verjamemo, da bo končala kot Mad Queen. Saj je na krutost odgovarjala s krutostjo, a vedno ljudem, ki so si to "zaslužili".


Včasih je pač par zaporednih hudih dogodkov za to lahko dovolj... v krvi je ot itak mela... Jaz zamerim producentom oz. piscem 100 drugih bolj pomembnih zadev... od nerazlage o Night Kingu, do nerazlage Azor Ahai, do nelogike KAJ JE TOREJ POMENLO DEJSTVO DA JE R+L=J... skratka veliko bolj nelogičnih in nerazrešenih zadev kot pa samo dejstvo da se je ženski ki je zmeraj kazala nagnjenja k izpadom dokončno utrgalo in je ubijala civiliste...

Realno je tako, da Danice noben ni mel rad v Zahodnjem dejansko... izvzemši par posameznikov... ljudstvo bi itak izbralo Jona če bi bil na voljo ali ne... to se je vidlo po zmagi, njen pogled... ampak kot pravim, ogromno drugih neumnosti je bilo ki so neopravičljive...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Spxy ::

Mato989 je izjavil:

ian wolf je izjavil:

Jaz producentoma najbolj zamerim, da se je Danici skoraj čez noč "zmešalo". Bralci knjig ne verjamemo, da bo končala kot Mad Queen. Saj je na krutost odgovarjala s krutostjo, a vedno ljudem, ki so si to "zaslužili".


Včasih je pač par zaporednih hudih dogodkov za to lahko dovolj... v krvi je ot itak mela... Jaz zamerim producentom oz. piscem 100 drugih bolj pomembnih zadev... od nerazlage o Night Kingu, do nerazlage Azor Ahai, do nelogike KAJ JE TOREJ POMENLO DEJSTVO DA JE R+L=J... skratka veliko bolj nelogičnih in nerazrešenih zadev kot pa samo dejstvo da se je ženski ki je zmeraj kazala nagnjenja k izpadom dokončno utrgalo in je ubijala civiliste...

Realno je tako, da Danice noben ni mel rad v Zahodnjem dejansko... izvzemši par posameznikov... ljudstvo bi itak izbralo Jona če bi bil na voljo ali ne... to se je vidlo po zmagi, njen pogled... ampak kot pravim, ogromno drugih neumnosti je bilo ki so neopravičljive...


Si pa zadel konec s Samom in knjigo z naslovom A song of ice and fire... Ni je ravno napisal pa na čolnu stran od westerosa bil, naslov ji je pa dal. :)

Drevesce ::

@VaeVictis
I am no longer Brandon Stark and can not be king of the North.

Bran Stark will be king.

Bran Stark: OK
------------------------

No ja, kolikor je bilo napak, je tu ne vidim. Bran je očitno pogledal v prihodnost, drugače Tyrionu v današnji epizodi ne bi rekel "Zakaj pa misliš, da sem prišel" na vprašanje ali bo postal kralj v primeru, da ga izvolijo. Bran res tako ne more biti king of the north, glede na to, da se je Sever odcepil in je tam sedaj Queen of the North.

"So Jon was Targaryan... for no fucking reason.
Brann became the 3 eyed raven... for no fucking reason.
Danny did amazing things... for no fucking reason."

Tudi od tega nič ne drži. Do marsikaterega upora ne bi sploh prišlo, če Jon ne bi imel pravice do prestola. Brann pa je z močmi 3 eyed raven več kot očitno postal kralj, tako, da reason je in to fucking velik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Mato989 ::

Spxy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ian wolf je izjavil:

Jaz producentoma najbolj zamerim, da se je Danici skoraj čez noč "zmešalo". Bralci knjig ne verjamemo, da bo končala kot Mad Queen. Saj je na krutost odgovarjala s krutostjo, a vedno ljudem, ki so si to "zaslužili".


Včasih je pač par zaporednih hudih dogodkov za to lahko dovolj... v krvi je ot itak mela... Jaz zamerim producentom oz. piscem 100 drugih bolj pomembnih zadev... od nerazlage o Night Kingu, do nerazlage Azor Ahai, do nelogike KAJ JE TOREJ POMENLO DEJSTVO DA JE R+L=J... skratka veliko bolj nelogičnih in nerazrešenih zadev kot pa samo dejstvo da se je ženski ki je zmeraj kazala nagnjenja k izpadom dokončno utrgalo in je ubijala civiliste...

Realno je tako, da Danice noben ni mel rad v Zahodnjem dejansko... izvzemši par posameznikov... ljudstvo bi itak izbralo Jona če bi bil na voljo ali ne... to se je vidlo po zmagi, njen pogled... ampak kot pravim, ogromno drugih neumnosti je bilo ki so neopravičljive...


Si pa zadel konec s Samom in knjigo z naslovom A song of ice and fire... Ni je ravno napisal pa na čolnu stran od westerosa bil, naslov ji je pa dal. :)


Heh, ja kot kaže res... dejansko sem trdil da bo tak konec vse odkar je Sam bil v Old Townu v citadeli pri Maesterih... pač da bo on imenoval to knjigo... Sam je tudi bil eden najljubših likov GRRMja oz. se je z njim poistosvetil, hkrati pa je izrekel še da nihče ne bo bral knjige s tako "dull" naslovom kot je History of bla bla bla in da bi moral bit naslov bolj poetičen...

Še vedno sem pa overall zelo razočaran nad celoto... Preživelo je bistveno preveč karakterjev... da ne omenjam kako cringeworthy je bilo zapiranje knjige z neposušenim črnilom od Brienne... res WTF...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ian wolf ::

Ja, Mato989, imaš prav. Veliko (preveč!) je ostalo zavito v skrivnost. Mislim, da bi bilo premalo 10 sezon, da bi se vse razjasnilo. Zato pa toliko bolj čakam na preostali knjigi. Še vedno pa mislim, da Danica ni imela "norih" genov, njen brat Viserys pač.
Errare humanum est...

scipascapa ::

Vrstni red knjig je tak?

Pesem ledu in ognja. Knj. 1, Igra prestolov
Pesem ledu in ognja. Knj. 2, Spopad kraljev
Pesem ledu in ognja. Knj. 3, Vihra mečev
Pesem ledu in ognja. Knj. 4, Vranja gostija
Pesem ledu in ognja. Knj. 5, Ples z zmaji

kaj so potem te še?

Vitez iz sedmih kraljestev
Ledeni zmaj
Svet ledu in ognja : še nezapisana zgodovina Zahodnjega in Igre prestolov

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Med prezivelimi so vecinoma vojaki, samci? Tam kjer so ostale zenske tam bodo vsi rinli, in se pobijali med sabo, za samice.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Spxy ::

scipascapa je izjavil:

Vrstni red knjig je tak?

Pesem ledu in ognja. Knj. 1, Igra prestolov
Pesem ledu in ognja. Knj. 2, Spopad kraljev
Pesem ledu in ognja. Knj. 3, Vihra mečev
Pesem ledu in ognja. Knj. 4, Vranja gostija
Pesem ledu in ognja. Knj. 5, Ples z zmaji

kaj so potem te še?

Vitez iz sedmih kraljestev
Ledeni zmaj
Svet ledu in ognja : še nezapisana zgodovina Zahodnjega in Igre prestolov


Za svet ledu in ognja ti lahko povem da se dogaja 300 let pred GoT zgodbo... Kako Targaryeni pridejo v westeros in ustvarijo sedem kraljestev. Sam poslušam avdio knjigo in je super.

Edit: mogoče sem se zmotil.. to kar sem opisal je angleški naslov Fire&blood 300 years before a game of thrones...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spxy ()

xxxul ::

Drevesce je izjavil:

@VaeVictis
I am no longer Brandon Stark and can not be king of the North.

Bran Stark will be king.

Bran Stark: OK

Predlagam da si prebereš al pa pogledaš Shogun-a
(hint, tam je lik ki več kot pol zgodbe ponavlja da on noče bit in ne bo Shogun ;) - uganeš kaj je na koncu?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxul ()

@nny ::

No, meni stvari niso jasne... Grey Worm kar mirno gleda, da se Jon preda, se strinja s kaznijo, da bo ostal živ za zidom? Lannisterjeve vojake je s sulico štihnil za nič, ko so se že predali. Zakaj Jon obleče črno, če nočne straže ni več? Grey Worm gre na otok Naath, ki je miroljuben, on pa pozna samo vojno. Kaj misli početi tam? Bran kot kralj ne ne prepriča, mislim WTF? Še Bronn bi bil boljši. Danyjina blaznost je enako nelogična. Tyrion dobi še v tretje kraljevo roko, potem, ko je dvakrat kapitalno zabluzil? Za svoja dejanja bi moral odgovarjati. Robin Arryn in Edmure sta najbolje prišla skozi. En zapakiran pri Freyih, en v Vale zabubljen .Aja, pa še en nov princ se je vzel iz Dornije, od kod?

Ta mir ne bo držal. Edino upanje je, da se noben nebo oženil in imel zakonskih otrok. Tako sedaj zgleda, da bodo vsi plemenitniki doživljenjsko v celibatu.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

SmeskoSnezak ::

Sansa pa celibat? Ta je tud mocna, bom z nasmehom zaspal :D :D
@ Pusti soncu v srce... @

brett ::

Jaz jim ne oprostim kako so zmrcvarili Danyin lik. V mojem fantazijske svetu je scenarij sledeč in Branov izrečen stavek, da bo "poiskal" Drogona, me navdihuje z upanjem, da vidi v videnju sledeče:

Drogon je umrlo Dany ponesel na Vzhod... V deželo dima in megle od koder izhajajo tudi rdeči svečeniki: Asshai. Tam bo obujena, vstala od mrtvih in se ustalila v deželah Essosa. Najprej tam kjer je bila ljubljena in spostovana: mesta v Sužnjarskem zalivu in nato Quarth, od koder bo razširila svoj imperij nad veš Essos. Westeros pa bo pozabila in se mu odpovedala, vedoč, da ni zaželjena. Naath se ji bo pridružil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

vostok_1 ::

Jezus kristus.

To je konec 8mih let?

Bog nam pomagaj. Kdo bo lahko Dumb & Dumber-ju še dovolil na filemski stolček...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Predator X ::

Zanimiv.. zakaj niso razkril Jonov pravo imel. Men bi bil zaključek super, če bi Jon se predstavil kot Aegon Targaryen in zajahal drogona.

vostok_1 ::

I'm speechless.

Razumem sicer poanto, da bodo sedaj vpeljali demokratično monarhijo, saj ideja ni napačna, ampak tista dva idjota pač zajebeta vse.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Bittersweet...da. Ampak ne zaradi tega kar oni mislijo, da.

Bittersweet zato ker vrjetno najboljša serija v trenutni zgodovini je končala tako klavrno.
Bitter-fucking-sweet.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

@nny ::

Sansa vlada sama in gotovo nima želje po kakšni moški 'roki'. Po Ramsayu ji verjetno tudi do sexa ni. Ona rabi tipa toliko kot riba bicikel.
Starki so zmagali, a so vseeno na poti k izumrtju.
Edmure Tully je na najboljši poti, da obnovi rodbino. Ima fletno ženko in sina.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

Predator X ::

@nny je izjavil:

Sansa vlada sama in gotovo nima želje po kakšni moški 'roki'. Po Ramsayu ji verjetno tudi do sexa ni. Ona rabi tipa toliko kot riba bicikel.
Starki so zmagali, a so vseeno na poti k izumrtju.
Edmure Tully je na najboljši poti, da obnovi rodbino. Ima fletno ženko in sina.


Mislm še Lanisterji ne bodo izomrl.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

vostok_1 je izjavil:

I'm speechless.

Razumem sicer poanto, da bodo sedaj vpeljali demokratično monarhijo, saj ideja ni napačna,

Saj ni demokratična monarhija. Taka bo, kot je bilo Sveto rimsko cesarstvo, zveza več deset kraljestev, kneževin, grofij, mestnih državic in še česa, z nekaj glavnimi, volilnimi, knezi (po naključju jih je bilo sprva ravno sedem), ki vsakič, ko umre prejšnji, izberejo novega cesarja. Je pa res, da so večinoma izbrali kar sina prejšnjega cesarja.

Na sliki volilni knezi leta 1341.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

I'm speechless.

Razumem sicer poanto, da bodo sedaj vpeljali demokratično monarhijo, saj ideja ni napačna,

Saj ni demokratična monarhija. Taka bo, kot je bilo Sveto rimsko cesarstvo, zveza več deset kraljestev, kneževin, grofij, mestnih državic in še česa, z nekaj glavnimi, volilnimi, knezi (po naključju jih je bilo sprva ravno sedem), ki vsakič, ko umre prejšnji, izberejo novega cesarja. Je pa res, da so večinoma izbrali kar sina prejšnjega cesarja.

Na sliki volilni knezi leta 1341.



V bistvu je je Sam predlagal demokratično monarhijo. Pa so se smejali :D

Okapi ::

Ja, tista scena je bila odlična. Prezgodaj za demokracijo.;) Mora najprej nekdo tisk izumit, in potem še parni stroj.
««
208 / 213
»»