» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
49 / 213
»»

cebelar123 ::

imagodei je izjavil:

Načeloma ne govorim o razlikah. Govorim o tem, da je serija razočaranje, ker so HBO ustvarjalci v prvi sezoni sami sebi postavili standarde (verno sledenje literarni predlogi, tako pri dogodkih kot tudi pri osebah), ki se jih pa v kasnejših sezonah ne znajo držat. Tega tisti, ki knjig niste brali, seveda ne veste. Tisti, ki smo knjige brali, pa še kako.

Serijo gledamo tudi tisti, ki smo brali knjige. Zato je malo čudaško pričakovat, da se ne bi smeli oglašati v tej temi oz. da bi se morali na vse kriplje izogibat vsaki primerjavi, zato da se tisti, ki ste gledali samo serijo ne bi bili prizadeti in da lahko cvilite, kako super serija je to. Tudi jaz gledam serijo in moja kritika je ravno tako veljavna, kot tista od die-hard privržencev. S tem, da jaz točno vem, zakaj jo kritiziram.


Se strinjam z napisanim zgoraj.

Napisati pa moram tudi, da bo v bistvu tretja knjiga imela okoli 20 delov. Tako da bodo lahko marisikaj prikazali. Če pa je to najblojša serija zadnjih par let pa je težko rečti, saj zadnjih par let ni nekih hudih serij saj so reality show-i vse dol pohodli IMHO.

destiny ::

Če pa je to najblojša serija zadnjih par let pa je težko rečti, saj zadnjih par let ni nekih hudih serij saj so reality show-i vse dol pohodli IMHO.


Ne bi rekel. Zadnjih par let se dogaja trend, da v serijah igrajo tudi velika igralska imena iz filmov. Se mi zdi da so serije skoz bolj popularne in tudi kvalitetne (Homeland, Borgias..)

Smurf ::

destiny je izjavil:

Če pa je to najblojša serija zadnjih par let pa je težko rečti, saj zadnjih par let ni nekih hudih serij saj so reality show-i vse dol pohodli IMHO.


Ne bi rekel. Zadnjih par let se dogaja trend, da v serijah igrajo tudi velika igralska imena iz filmov. Se mi zdi da so serije skoz bolj popularne in tudi kvalitetne (Homeland, Borgias..)

+1 Zadnja leta imamo bistveno vec kvalitetnih serij kot kadarkoli prej.

cebelar123 ::

V zadnjih petih letih je torej bil porast kvalitetnih serij, očitno imam previsoke standarde.

Smurf ::

cebelar123 je izjavil:

V zadnjih petih letih je torej bil porast kvalitetnih serij, očitno imam previsoke standarde.

Ne, imas problem z vrednotenjem ;). Ce bi imel visoke standarde bi se zmeraj opazil spremembo (iz recimo slabega na povprecno).

cebelar123 ::

Čestitam, da si vse to razbral iz dveh kratkih postov.

destiny ::

Za katere serije iz "Before Reality Shows" obdobja pa meniš da so bolj kvalitetne od dobrih serij današnjega časa?

Cicek1 ::

A se kej ve kdaj pride četrta sezona???

vostok_1 ::

Pomlad 2014?

Modiano ::

Game of Thrones @ Wikipedia
Season 4 April 2, 2013[4] Second half of 2013 2014[32] Approx. the second half of A Storm of Swords[32
Kaj pa knjiga?
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

St235 ::

2015-2030 oziroma when is ready.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

b00mer ::

Js samo upam, da ne bo Martin prej umrl..
Knjiga nej bi letos izsla, vsaj po nekih izracunih glede na prejsnje izide.

Tr0n ::

]Fusion[ ::

Uf kje še je 6. april :s
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Modiano ::

Zgleda hudo!
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

oo7 ::

Zgleda super kot ponavadi:)

Izi ::

The Daenerys Ulimatum: "Ali bodo živeli v mojem novem svetu, ali pa umrli." >:D
Joffrey, še bolj antipatičen kot je sploh mogoče. Tyrion, kot vedno, spet v težavah.
Komaj čakam 8-)

Riff ::

ja napovednik je super

Gregor5816 ::

Jutri ob 22h je na akanalu prvi del prve sezone Game of thrones, če koga zanima.:)

Gregor P ::

... kar verjetno pomeni kakšne dve uri skupaj z reklamami vred, pa še odrežejo ti lahko na koncu kakšno minuto, če zmanjka časa za oglase, saj "raja" itak ne ve>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Game of thrones gledat na A kanalu je brez veze, ker bo pol stvari ven izrezano predvsem nage babe in preveč krvavi prizori tako kot pri Spartacus:|

medenko ::

to si dovolijo?

Gregor P ::

... ne samo to, enkrat so pri nekem filmu recimo vrgli ven 30 minut, da se je ujemalo z njihovo "reklamno" programsko shemo;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mitch ::

Morda kdo ve kdaj se bo začela predvajat druga sezona na Kanalu A?

dr.Akula ::

Malo zakulisja iz snemanja 4. sezone:

ni podatka

Izi ::

dr.Akula je izjavil:

Malo zakulisja iz snemanja 4. sezone:

Zmaji so odrasli. Poglejte si beštijo na 14:04 :O
Pravijo, da bo v 4. sezoni več akcije kot v vseh dosedanjih sezonah skupaj.

yoco ::

Je skrajni čas, da preberem 4. knjigo do konca :D

martincek1 ::

A se ne dogaja 4. sezona v 3. knjigi?

dr.Akula ::

@martincek Da, druga polovica tretje knjige.
ni podatka

Lonsarg ::

Kar ne pomeni, da ne bodo kaj premašali, pa kaj malega iz četrte knjige dali že.

goldenratio ::

Razlog za uspeh te serije je to, da ne obstaja v njej absolutno zlo- absolutno dobro..... in čeprav ima zmaje, velikane, "mrtvece"..... je še vedno bolj realna, kot pa 99% TV serij in filmov v tem času, ker pokaže, da človek ni rojen kot zloben/dober, ampak, ga okoliščine, vzgoja, izkušnje in njegova telesna zgradba telesa/možganov, naredijo v osebka kakeršen je.

osebno, navijam za čisto vsakega v tej seriji, ker razumem zakaj so postali le-taki.

Sodobna družba živi v neki iluziji dobrega in verjame, da oni niso sposobni grozote/ljubezni, ali pa celo obsoja mučenja, uboje, vojne ....itd iz preteklosti. in ker so tako plitki, so ravno sami potencialni mućitelji, morilci...med izrednim razmerami, ki lahko pridejo (revolucija, vojna,itd..).

oo7 ::

Če bi tale na koncu postal kralj bi se vsem slabo pisalo:))

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

dr.Akula ::

Lonsarg je izjavil:

Kar ne pomeni, da ne bodo kaj premašali, pa kaj malega iz četrte knjige dali že.

Seveda, povsem mogoče. Sicer sem že nekajkrat slišal in prebral da bodo s 4. sezono začeli delati kar konkreten razkorak s knjigo, večji kot do zdaj.
ni podatka

Izi ::

goldenratio je izjavil:

Razlog za uspeh te serije je to, da ne obstaja v njej absolutno zlo- absolutno dobro..... in čeprav ima zmaje, velikane, "mrtvece"..... je še vedno bolj realna, kot pa 99% TV serij in filmov v tem času, ker pokaže, da človek ni rojen kot zloben/dober, ampak, ga okoliščine, vzgoja, izkušnje in njegova telesna zgradba telesa/možganov, naredijo v osebka kakeršen je.

Preveč v filozofske vode te je zaneslo. Razlog za uspeh je bistveno bolj preprost. V GoT so zmešani elementi vseh žanrov, tako da prav vsak najde nekaj kar mu je všeč. Iz istega razloga vsak najde tudi nekaj, kar bi odstranil, ampak pozitivni elementi prevladajo.
Bistvo je, da so knjige odlične in serijo bi pravzaprav težko zavozili. Ker pa ima serija poleg odlične zgodbene podlage še visok proračun uspeh sploh nikoli ni bil vprašljiv.

Za uspeh serije se je treba zahvaliti pisatelju, ker je v zgodbo vpregel fantazijo, politiko, spletke, seks, trpljenje, vojno, avanturo,... in vse skupaj začinil z obilo akcije in tudi izdelovalcem serije, da niso prav ničesar zavrgli ali poskusili "polepšati". K uspehu precej pripomorejo tudi povsem nepričakovani preobrati in seveda umiranje glavnih junakov.
Umiranje glavnih junakov si pisatelj lahko privošči, ker tukaj nimamo enega ali dva junaka kot je običajno ampak imamo na desetine glavnih junakov, ker tudi zgodbe nimamo ene same ampak spremljamo kar lepo število hkratnih zgodb.

oo7 ::

Game of Thrones Trailer #2 - Vengeance (HBO)

oo7 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

dr.Akula ::

Če koga zanima katera muska je v ozadju, v zgornjem videu: The Everlove - Cities in Dust
ni podatka

Malajlo ::

A se Cersei z Joffreyem liže?!

oo7 ::

Malajlo je izjavil:

A se Cersei z Joffreyem liže?!



Če misliš tisto v trailerju pri 1 minuti in 2 sekundah mislim, da je tisto Cersey in Kingslayer>:D

jizzer ::

Do zdaj nisem bral teh knjig ampak sedaj sem enostavno preveč radoveden kaj se bo zgodilo. Sposodil sem si 3. knjigo in jo berem od red weddinga dalje... Se komu zdi to narobe če hočem tak na hitro zvedet kaj se bo zgodilo? Dejansko je prav fajn ker si lahko vsako stvar ki jo preberem v glavi predstavljam. Zelo zanimivo. Drugače komaj čakam 4 april! :D

oo7 ::

Game of Thrones Will End With Season 7 or Season 8
http://www.ign.com/articles/2014/03/13/...

b00mer ::

jizzer je izjavil:

Do zdaj nisem bral teh knjig ampak sedaj sem enostavno preveč radoveden kaj se bo zgodilo. Sposodil sem si 3. knjigo in jo berem od red weddinga dalje... Se komu zdi to narobe če hočem tak na hitro zvedet kaj se bo zgodilo? Dejansko je prav fajn ker si lahko vsako stvar ki jo preberem v glavi predstavljam. Zelo zanimivo. Drugače komaj čakam 4 april! :D


Preberi vse od A do Z. Serije so super, vendar dalec dalec od knjig .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

Fritz ::

Izi je izjavil:


Bistvo je, da so knjige odlične in serijo bi pravzaprav težko zavozili. Ker pa ima serija poleg odlične zgodbene podlage še visok proračun uspeh sploh nikoli ni bil vprašljiv.

Knjige, da so odlične? Prve tri so kar dobre medtem, ko je zadnja enostavno preveč razvlečena. Bere se kot TV nadaljevanka, kar za knjigo nikakor ni dobro. George je malce preveč zabredel v TV vode in sedaj že iz knjig dela scenarije.

Torej, knjige se da brati in tudi serija je še kar, vendar pa o celotnem opusu res ne bi tako nekritično govoril v superlativih, ker je v SF&F najti kopico ravno tako dobrih ali še boljših avtorjev.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

MaFijec ::

Hm.
Tole bi me pa zanimalo.
Naštej mi vsaj 10 del, oz. še bolje avtorjev, ki so na podobnem nivoju. Jaz jih sicer nekaj poznam, 10 jih pa ne najdem.
Bi jih z veseljem prebral.

Ni treba, da je žanr ravno isti, to je zgodovinsko, srednjeveško ozadje z obilo realnosti, pikrosti,
kjer so junaki le ljudje. V tem je George pač mojster.
Res pa je, da se je četrta knjiga malo oddaljila od tega in je nivo nižje kot prve tri.

Pithlit ::

Ti dam jaz eno... bojo že drugi prispevali ostalih 9 (itak imajo vsake oči svojega malarja).

Otherland. Ja, sem biased. Kljub temu, vredno branja.
Life is as complicated as we make it...

cebelar123 ::

David Wingrove chung kuo in sedaj obnovljena serija z novimi deli in starimi na novo spisanimi.



Primer pisatelja kateri poje Martina, čeprav mi je Martin zelo dober.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MaFijec ::

Hm, Otherland sem prebral že pred kar nekaj leti, solidno. Vendar daleč od Martinove kompleksnosti. Iščem kaj za poslastico.
Najbrž pozabil povedati, iz področja SF&F sem svoje čase prebral toliko knjig, da sem jih nehal šteti.
Otherland spada med tiste, ki so zadosti zanimive, da jih prebereš na dušek. To pri meni pomeni tam 100 strani na uro.
Sem spada recimo tudi The Wheel of the Time, vse od Robin Hobb, Jim Butcher (nekaj njegovih je res dobrih), Hunger Games, Harry Potter, The Lord of the Rings, Orson Scott Card, The Dark Tower,
za silo Neil Gaiman, Brandon Sanderson, tudi Ursula K. Le Guin, The Sword of the Truth se mi je zagabil predenj sem prišel do konce,
Eriksona sem prebral nekaj, a mi ne sede preveč, ...

Precej sem jih že pozabil.

Res je, da sem seveda tudi jaz precej pristranski in mi recimo vesoljske odisejade ne sedejo preveč.
Ampak, če je zgodba dobra in teče, se ne branim ničesar.

V drugo kategorijo spada recimo Terry Pratchett, George Martin, 1984, mogoče kaj od Kurta Vonneguta, Gaimana. Najdejo se še druge posamezne knjige.
Potrebujem dobro zgodbo, ki pa vendar ni popolnoma klišejska in ti da misliti in celo dopušča interpretacijo.
Knjige na dah so dobre za preganjanje časa, a jaz zdaj potrebujem več.

No tale, David Wingrove, je nekaj novega, ne vem pa če bo meni sedel.
Vse je precej subjektivno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaFijec ()

Fritz ::

MaFijec je izjavil:

Hm.
Tole bi me pa zanimalo.
Naštej mi vsaj 10 del, oz. še bolje avtorjev, ki so na podobnem nivoju. Jaz jih sicer nekaj poznam, 10 jih pa ne najdem.
Bi jih z veseljem prebral.

Če si toliko SF-a predelal se mi zdi čudno, da bi ti bil Martin tako fenomenalen. Seznam pa si že kar sam skoraj zapolnil. Vsekakor Jordan, Sanderson, Hobb, LeGuinova, Gibson, Zelazny, Longyear, Robinson, Niven, Ballard...

Seveda so okusi različni...meni so npr. pomembne tudi ideje, ki jih avtor prinaša in njegova obdelava istih pa npr. konsistentnost zgodbe (tukaj se npr. Eddings čisto zaploza). Tudi daleč od tega, da bi zgoraj našteti pisali same mojstrovine a se jih spomnim po odličnih delih. Tako je tudi Martin serijo dobro začel vendar je A Dance With Dragons kar precejšnje odstopanje, IMHO.

Nasvet za branje...dvomim, da to nisi bral a bom vseeno ponudil: Kim Stanley Robinson - Mars Trilogy, Jeff Carlson - Plague Year, Walther Miller - A Canticle for Leibowitz. Če ti ni do Kindlanja, ti Robinsona in Millerja lahko posodim, Carlson pa je nekje okrog 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

Ni treba, da je žanr ravno isti, to je zgodovinsko, srednjeveško ozadje z obilo realnosti, pikrosti, kjer so junaki le ljudje.


Tostoj - Vojna in mir
Sienkiewicz - Trilogija (Z ognjem in mečem, Potop, Mali vitez).

O.

Master_Yoda ::

Inovativno se je spravil ta ucitelj nad pogovarjanjem v razredu
««
49 / 213
»»