» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
30 / 213
»»

Izi ::

@nny je izjavil:

malo se mi vseeno smili...tako nesrečno otroče, ki ga noben od fotrov ni maral in se na vse kriplje trudi dokazati svojo vrednost

Hja, z družino pač ni imel sreče, kljub temu so Starkovi kar lepo skrbeli za njega in nič mu ni manjkalo.
Njegova življenjska priložnost je bila, da je bil prijatelj z Robbom Starkom, ki je sedaj "King in the North". In idiot Theon je seveda uspel zapraviti to življensko priložnost in ne samo, da je izgubil dobrega in vplivnega prijatelja, ampak je iz njega celo naredil smrtnega sovražnika.
Da je mera polna je začel celo pobijati otroke. Mislim, da si kar zasluži, da je padel v roke čudaškemu sadistu. Sedaj bo vse neumnosti stokratno preplačal. Verjetno si bo še želel umreti, kajti Ramsay ga po moje ne bo kar ubil, ampak ga bo na vse načine sadistično mučil v neskončnost.

Okapi ::

Ni mi jasno, zakaj krivite ubogega Theona. Krivite Martina, on je kriv za čisto vse njegove odločitve.>:D

O.

nurse013 ::

Mene pa zanima kaj bo tablontna naredila z ono vojsko in njenimi zmaji, res me firblc matra
:)
you gotta be kidding me...

Phantomeye ::

nurse013 je izjavil:

Mene pa zanima kaj bo tablontna naredila z ono vojsko in njenimi zmaji, res me firblc matra


Tisto, kar je nameravala naredit z Dothrakiji, preden ji je Drogo umrl, preden jih je velik delež pomrlo zaradi bolezni, pomanjkanja hrane, poboje v Qarthu.

Bitka za Iron Throne.

Izi ::

nurse013 je izjavil:

Mene pa zanima kaj bo tablontna naredila z ono vojsko in njenimi zmaji, res me firblc matra
O joj, kaj pa ti sploh gledaš ;)
Bistvo celotne serije je bitka za prestol. Imamo precej kandidatov za Kralja oziroma Kraljico, ki so o sebi prepričani, da so pravi za to mesto, prestol je pa seveda samo eden.
In da prepričaš ostale, da si ti tisti pravi za prestol rabiš seveda vojsko, čimvečjo.

Zgodovina:
Najprej so 300 let vladali Kralji iz Hiše Targaryen, potem pa je z vstajo na silo prestol prevzel Robert Baratheon. Potem je bil Kralj Robert Baratheon in Kraljica Cersei Lannister.
Naša zgodba se v bistvu začne z smrtjo Kralja Roberta.

Glavni kandidati za Robertovega naslednika:

1. Novi Kralj je trenutno postal Robertov najstarejši sin Joffrey Baratheon (Lannister).
Zadeva ni legitimna, ker je v resnici Joffreyev pravi oče Jaime Lannister, tako da Joffrey v resnici sploh ni Baratheon ampak je Lannister. Ker torej ni sin prejšnjega Kralja sploh nim apravice do prestola. Kljub temu je zaradi raznoraznih spletk postal trenutni Kralj, ki pa se mu ne obeta kaj dolgo vladanje, ker nezadovoljnih kandidatov kar mrgoli.

2. Stannis Baratheon je brat umrlega Kralja in po vseh pravilih pravi naslednik za Kralja, če upoštevamo, da Kralj Robert v resnici sploh ni imel naslednika,, ker ga je kraljica varala z Jaimejem.
V boju za prestol si poleg vojske pomaga še z vero oziroma magijo s pomočjo Rdeče Princese Melisandre.
Glavni kandidat za Kralja je bil še Stannisov brat Renly Baratheon, ki pa ga je Stannis že ubil in tako odstranil iz igre za prestol.

3. Robb Stark, trenutno imenovan "King in the North" (Kralj na severu). Brez dvoma najbolj pošten izmed vseh kandidatov za Kralja.
Pravzaprav si sploh ne želi postati Kralj celotnega Kraljestva ampak hoče biti samo Kralj severa, ki naj bi po njegovem bil neodvisen od ostalega Kraljestva. Ker to seveda ne gre in ker so v prestolnici ubili njegovega očeta in ugrabili še njegovi dve sestri Sanso in Aryo se z veliko vojsko odpravi proti prestolnici, da naredi red in postane Kralj celotne dežele, če mu že ne pustijo biti Kralj na severu.

4. Daenerys Targaryen. Targaryeni so bili vedno Kralji in vladali deželi celih 300 let dokler zadnji Kralj Robert ni z vojno na silo prevzel prestola. Daenerys Targaryen je trdno odločena, da popravi krivico in Hiša Targaryen spet postane vladajoča.
Postati želi Kraljica celotnega Kraljestva, kar pa ni lahko, saj je morala začeti graditi iz nič daleč stran od prestolnice na drugi strani morja v puščavi. Njeni trije Zmaji so zadeve bistveno spremenili in sedaj ima že mogočno vojsko. Končno se lahko dejavno vključi v boj za prestol.

5. Balon Greyjoy je pred mnogimi leti že na silo poskušal prevzeto prestol od Kralja Roberta, ampak mu je vstaja spodletela. Takrat so mu na silo vzeli njegovega nesrečnega sina Theona, ki je potem odraščal v Winterfellu med Starkovimi. Balon Greyjoy trenutno nima dovolj velike vojske, da bi bil kakšna grožnja, ampak želja seveda obstaja.

6. Trenutno so zadeve še precej zavite v meglo, ampak v boj za prestol se znajo vmešati tudi Kralji za velikim zidom na severu, kjer se stvari vedno bolj zapletajo in se prebuja vedno več čudnih stvorov.
3000 let nazaj sta 2 Kralja iz onkraj zidu skopala prehod spodaj skozi zid in napadla Sever dežele (Winterfell) in ubila Kralja Starka, ki je takrat vladal severu. Starkovi s pomočjo Night's Watch in Hiše Umber (na severu sta 2 hiši, Stark in Umber), so takrat uspeli pregnati napadalce nazaj preko zidu in potem je bil 3000 let mir. Sedaj se vse skupaj spet prebuja in ob prihajajoči veliki in dolgotrajni Zimi, znajo čudni prebivalci ledenega severa spet prebiti zid in pregaziti celotno kraljestvo.


Boj teh nekaj kandidatov za prestol je bistvo igre prestolov. Vse ostale osebne zgodbe so postranskega pomena in namenjene povezavi in pojasnjevanju ozadja dogodkov.
Nurse013, a je sedaj jasno zakaj tablontna Daenerys rabi Zmaje in vojsko? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lion29 ::

Izi je izjavil:

2. Stannis Baratheon je brat umrlega Kralja in po vseh pravilih pravi naslednik za Kralja, če upoštevamo, da Kralj Robert v resnici sploh ni imel naslednika,, ker ga je kraljica varala z Jaimejem.


tle si ga pa vsekal mimo... kaj nic ne gledas?

Robert je imel veliko (izvenzakonskih) sinov, in skoraj vse je dal Joeffrey pobiti... resil naj bi se samo en, tisti, ki z Aryo okoli bluzi. On je legitimni naslednik.

al pa sem jaz zlo slabo spremljal
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Izi ::

Hja, odvisno kako gledaš na zadevo. Vsak Kralj v zgodovini je imel kar nekaj pankrtov. O tem ni kaj debatirati, saj so bili dolge mesece na vojnah in žene seveda niso vlačili s seboj v vojno. Ljubic so imeli v tem času na stotine.
Ti pankrti nikoli niso bili legitimni nasledniki. DNK testov takrat še niso imeli in vedno je bila samo beseda Kurbe proti besedi Kralja. Nihče ne more ničesar dokazati in o tem se v jasnosti ne sme govoriti niti namigovati, da slučajno ne končaš nekje spodaj v grajskih mučilnicah ;)
Edina izjema je bila, če je sam Kralj priznal pankrta za svojega sina. V tem primeru se je le ta lahko potegoval za prestol. Seveda mora biti za kaj takega Kralj živ. Ko umre je za pankrte vse izgubljeno.
Ker Kralj ni priznal nobenega pankrta, sedaj pa je mrtev, je vse skupaj nesmiselno. Nihče izmed njih nima nobene možnosti za prestol, ima pa precej možnosti, da ga ubijejo, če se razve kdo je njegov pravi oče. Zato se tudi sami ne bodo nikoli izpostavljali.

Lion29 ::

in zakaj je pol dal joeffry vse pobiti, ce ni bojazni, da bi nasledili prestol?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Cofko Cof ::

Da se ne bi razvedelo, da imajo vsi črne lase in da Joeffry dejansko ni Robertov sin, ampak je rezultat incesta. Sami pankrti so precej manj nevarni, kot dejstvo, da je Joeffry sam pankrt.
Ars longa,vita brevis.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Sigurno obstaja kakšen čarovniški urok za prepoznavanje kraljevega naslednika, samo Martin mogoče zanj še ni slišal.>:D

O.

Izi ::

Tako kot je rekel Cofko. Joffrya je skrbelo, da so vsi Kraljevi pankrti na videz popolnoma drugačni od njega in če bi se to razvedelo bi bilo jasno, da on ne more biti Kraljev sin.

Bolj pomembno je, da sta Kralj Robert in Kraljica Cersei imel 3 otroke:
Joffrey Baratheon, Tommen Baratheon in Myrcella Baratheon
Prav vsi trije so Jaimejevi otroci, zato so si med seboj podobni oziroma vsi trije so blond. Zato nihče ne more nič posumiti.

Če se Joffreyu kaj zgodi, kar se mu verjetno bo, avtomatično postane naslednji Kralj Joffreyev mlajši brat Tommen Baratheon.

Lion29 ::

@Okapi: fora je sam prvic zanimiva

@Izi in @Cofko: pa saj Joeffrey sploh ne ve, da ni Robertov sin, cemu se bi potem bal, da bi ugotoviloi, da je pankrt
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Izi ::

Lion29 je izjavil:

@Izi in @Cofko: pa saj Joeffrey sploh ne ve, da ni Robertov sin, cemu se bi potem bal, da bi ugotoviloi, da je pankrt

Ve, ve. Če ne zagotovo, pa vsaj upravičeno sumi.
Ned Stark je sicer edini, ki je javno izrekel, da je Joffrey pankrt in to celo iz incesta. To je vrgel Joffreyu v obraz in ravno zaradi tega ga je dal potem Joffrey tako na hitro obglaviti.
Mezinček in Pajek (evnuh) tudi zagotovo vesta kako stvari stojijo. Jaime in Cersei tako ali tako vesta. Pa Robbu Starku in njegovi mami so tudi poznane zadeve. Pa verjetno še komu.

(mimogrede, pravilno je Joffrey in ne Joeffrey)

Cofko Cof ::

Kako da ne ve? Saj je Cersei to direktno vprašal. Tudi, če samo dvojmi, je to dovolj. Tudi najmanjšo možnost, da izgubi prestol, je potrebno zatreti. Je pa v knjigi ta del drugačen, Joffrey ni tako pameten in je Cersei tista, ki naroči poboje. Tam potem ni nikakršnega dvoma, zakaj je bila taka odločitev.

Mi ja kar malo žal, da spreminjajo take detajle, ker nekatere stvari malo zvodenijo. A tako je s serijami.
Ars longa,vita brevis.

Zgodovina sprememb…

mihco ::

Lion29 je izjavil:

Izi je izjavil:

2. Stannis Baratheon je brat umrlega Kralja in po vseh pravilih pravi naslednik za Kralja, če upoštevamo, da Kralj Robert v resnici sploh ni imel naslednika,, ker ga je kraljica varala z Jaimejem.


tle si ga pa vsekal mimo... kaj nic ne gledas?

Robert je imel veliko (izvenzakonskih) sinov, in skoraj vse je dal Joeffrey pobiti... resil naj bi se samo en, tisti, ki z Aryo okoli bluzi. On je legitimni naslednik.

al pa sem jaz zlo slabo spremljal

EXACTLY...edini upravicen do prestola je Gendry. Bastard gor, dol. To ne spremeni dejstva, da ima v sebi "kraljevo" kri.

Cofko Cof ::

Ne strinjam se s tem. Nekaj več o pankrtih. Da bi se Gendry smatral kot naslednik bi ga najprej morali legitimizirati (kar po zakonih Westerosa lahko stori samo kralj, ker oče ja pač že mrtev in ga ne more priznati - I don't see that happening). Pa še potem bi morali upoštevati starost pankrtov (Gendry ni najstarejši Robertov potomec), da Targeryenov sploh ne omenjamo - če že gledamo kdo je resnično upravičen.
Ars longa,vita brevis.

oo7 ::

Stane Baratheon bi moral biti kralj.

mihco ::

Cofko Cof je izjavil:

... da Targeryenov sploh ne omenjamo - če že gledamo kdo je resnično upravičen.

Starki naj bi bili potomci "The First Men" - "če že gledamo kdo je resnično upravičen". :)

gendale ::

izi lepo napisano, edino ne bi se strinjal, da je rob najbolj pošten - rob, stannis in daenerys bi pomoje vsi bili ok kralji, kar se tiče poštenosti
sta pa rob in danny neizkušena kar se tiče vladanja, stannis pa ne

čeprav tbh, kdorkoli bi bil boljši kralj od joffreja, tko kot je tyrion rekel enkrat v drugi sezoni 'we've had incompetent kings and we've had crazy kings but it don't think we've ever had an incompetent crazy king'

pa kdor koli bo kralj, bi blo zakon če bi bil tyrion njegova roka
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

oo7 ::

Na koncu bo pa Mance Rayder kralj vsega:))

Jst ::

>Ti si pa precej izgubljen. O kom sploh govoriš?

Izi, dobro si opisal, mi je večinoma bilo jasno; res pa, da se nisem spomnil imena, ampak vseeno ne vem, kdo Theona muči...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

>Ti si pa precej izgubljen. O kom sploh govoriš?

Izi, dobro si opisal, mi je večinoma bilo jasno; res pa, da se nisem spomnil imena, ampak vseeno ne vem, kdo Theona muči...


No ja saj v seriji še ni znano kdo muči Theona.No vsaj jaz nisem zasledil ampak pomoje je najbrž njegov oče.

addy93 ::

Jst je izjavil:

>Ti si pa precej izgubljen. O kom sploh govoriš?

Izi, dobro si opisal, mi je večinoma bilo jasno; res pa, da se nisem spomnil imena, ampak vseeno ne vem, kdo Theona muči...


Amm. Ne berem knjig, gledam epizode... Veliko je scenarijev... Lahko da je družina Stark to organizirala, čisto mogoče je, da njegov oče...

Mene bolj bega smrt Neda Starka... Nekako se mi zdi, da je bil preveč pameten, da bi bil kar tako ob glavo... Veste kaj mislim???

Pa Khaleesi in Stark bi bili najboljši vladarji. imo.

Okapi ::

No ja saj v seriji še ni znano kdo muči Theona
Po logiki tisti, ki so požgali Winterfell, ne?

O.

oo7 ::

Okapi je izjavil:

No ja saj v seriji še ni znano kdo muči Theona
Po logiki tisti, ki so požgali Winterfell, ne?

O.



Logika pri tej seriji nima nobene veze:))

nurse013 ::

Izi

nurse013 je včeraj ob 00:50:47 izjavil:

Mene pa zanima kaj bo tablontna naredila z ono vojsko in njenimi zmaji, res me firblc matra

O joj, kaj pa ti sploh gledaš ;)....
hja, mene res zanima kaka bitka bo in kako bo prikazana, ostalo vemo vsi zakaj se gre
vseeno pa hvala za izčrpno obražolitev, lepo napisano, verjetno bo tudi drugim bralcem prav prišlo
hvala
:)
you gotta be kidding me...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurse013 ()

judoka ::

Serija je pro.

Navijam za dragon queen:D

@nny ::

Mene skrbi, da bo Melisandre dobila Gendryja v tace, ko vedno jamra, da hoče kraljevo kri za kurit kres.

Še en zloben detajl, ki me je prešinil danes zjutraj...v knjigi so trije ljudje, katerih matere so umrle ob njihovem porodu, če teorija o Jonu Snowu drži (in pomoje kar drži). Zelo verjetno da bo vsak od njih zajahal enega zmaja! Dva sta že blizu, tretji pa bo tudi kmalu zrel za odhod...>:D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

jest10 ::

@nny je izjavil:

Mene skrbi, da bo Melisandre dobila Gendryja v tace, ko vedno jamra, da hoče kraljevo kri za kurit kres.

Še en zloben detajl, ki me je prešinil danes zjutraj...v knjigi so trije ljudje, katerih matere so umrle ob njihovem porodu, če teorija o Jonu Snowu drži (in pomoje kar drži). Zelo verjetno da bo vsak od njih zajahal enega zmaja! Dva sta že blizu, tretji pa bo tudi kmalu zrel za odhod...>:D


Bi rekel, pa ne smem>:D

Lion29 ::

spoilers




lol @ tywin :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

@nny ::

tywin is the boss!:)

drugače pa pošteno creepy epizoda...par prav grdih stvari so pokazali
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Nikec3 ::

Zadnji dve epizodi sta bili vrhunski. Jamie mi je vedno bolj všeč, še vedno pa je dogajanje daleč najbolj zanimivo med Lanisterji. Knjig ne berem, ampak imam občutek, da se lahko celotna serija (knjige) konča na dva načina:

1. Severnjaki izza zidu pregazijo cel svet južno od zidu.
2. Targaryeni prevzamejo oblast.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

medenko ::

:D

W00T :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lion29 ::

bah... no... ne mi pokvarit vsega... ena izmed grsih zensk v seriji :( in pol vidim to ginger preklo se golo :| ... in pol me se ti GIFas ;)
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

@nny ::

Pot do prestola je dolga in težka...če bo ata Martin hotel smiselno zavozlat vse štrene, ki jih je spletel, bo moral v zadnjih dveh knjigah uprizoriti pravi pokol. Ygritte se vidijo rebra...obraz ima ful lepši od telesa.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Nikec3 ::

Lion29 je izjavil:

bah... no... ne mi pokvarit vsega... ena izmed grsih zensk v seriji :( in pol vidim to ginger preklo se golo :| ... in pol me se ti GIFas ;)

Pa saj ni tako slaba. Moja favoritinja je pa sicer Cersei Lannister. ;)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

piromanček ::

ma podpovprečna baba in faca in telo, še posebej če gledamo druge igralke serije
tista čarovnica, ki je nek demon al kaj že je dobra
ne vem, če je že bla naga :))

Lion29 ::

ma rit (od zadaj) se vidi, da igra nek double... od spredaj je sugava
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Shegevara ::

Lion29 je izjavil:

ma rit (od zadaj) se vidi, da igra nek double... od spredaj je sugava


pa lih sem hotel rečt da od uzadi kr fejst zgleda ;((:))

oo7 ::

Čist huda mačka je:P

Lion29 ::

mnja no, sem se enkrat pogledal, da ne bom na pamet govoril... postava je odzadaj tut zgoljava..edino rita pa je svetovna... kot da nebi bila del nje



pismo, sem lih ugotovil, da sem cist prevec cajta zgubil okoli nje :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

@nny ::

Milfe so boljše tko Cersei kot Meli..še tastara Tyrellka bi imela kaj pokazat!
Pa mama Štark ima tudi dobro postavo.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Lion29 ::

edina ki mi je res lustna pa sexi mi je zena od Roba... vse druge, vkljucno s pujso so mi grde... no ok... Cersei mi je antipaticna (ze kot igralka bila tut v drugih serijah)...sansa je meni prebleda... edino kalessi je se dorra.. pa pogojno tale vlacuga od tyriona
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Phantomeye ::

Lion29 je izjavil:

edina ki mi je res lustna pa sexi mi je zena od Roba... vse druge, vkljucno s pujso so mi grde... no ok... Cersei mi je antipaticna (ze kot igralka bila tut v drugih serijah)...sansa je meni prebleda... edino kalessi je se dorra.. pa pogojno tale vlacuga od tyriona


No dost je, btw, ce ti je vsec vlacuga od tyriona, jo pa pogoogli potem pa hop na najbližjo pr0n stran. Jo je tam več kot dovolj.

Lion29 ::

aja? hehe :D nisem vedel, da ke pr0n igralka :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Phantomeye ::

Lion29 je izjavil:

aja? hehe :D nisem vedel, da ke pr0n igralka :D

Jaz sem pogruntal samointuitivno, da mora bit iz tega 'foha', glede na njene igralske sposobnosti :D

Lion29 ::

heh, sem chekiral... ni bash neki seksi, prej obratno :| v seriji je bolj opicanjena zgleda boljs


Phantomeye je izjavil:


Jaz sem pogruntal samointuitivno, da mora bit iz tega 'foha', glede na njene igralske sposobnosti :D


resno? nikoli nebi pomislu
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Phantomeye ::

Lion29 je izjavil:



resno? nikoli nebi pomislu



Mislil sem njeno dokaj leseno igro, ne ta 'druge' igralske sposobnosti - se razume :))

oo7 ::

Evo pogledal spet en bolj dolgočasen del:|edino zadnjih 5 minut je bilo pa super.
Sploh mi pa ni všeč tisto fantaziranje,ko je Pes skoraj napol presekal tistega enookija pa potem je kar oživel:))
Robb Stark ta je čist nesposoben.Prvo zgubi pol vojske potem pa pravi,da bo šel prosit za vojsko tistega,ki bi mu moral poročiti hčer:))
Ygritte je pa čist fejst ženska:P

Nikec3 ::

Če smo že malo zašli, pa bom še eno bedarijo povedal. Meni je pri Cersei smešno, da ima blontne lase in črne obrvi ;((
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
««
30 / 213
»»