» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
21 / 213
»»

Okapi ::

jaz bi pa ziher bolj uzival, but that just me... bolj inteligenten
:)) Kaj vse si nekateri ne domišljajo. Igra prestolov je približno tako kompleksna kot kakšna telenovela, kjer imaš tudi milijon oseb in sorodstvenih vezi (in ljubic in nezakonskih otrok in bratov in sester, ki ne vedo, da so to ...) in nikoli ne veš, kdo vse proti komu spletkari.

torej nehaj ze enkrat morit s tem kaj so ven vzeli, da je pomembno za zgodbo... MENI NI in VSEM ki niso brali knjige TUDI NI!
Vseeno pa pizdiš, če kdo kakšno malenkost preveč iz knjige omeni.;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

oo7 ::

No ja moraš kar napet možgane je še kar kompleksna ampak ne toliko kot LOST.

Nikec3 ::

Osma epizoda mi je bila všeč, ampak vseeno vztrajam da je pisatelj pri drugi knjigi bil rahlo brez idej. Tale pobeg Arije in kolegov je bil tipična deus ex machina.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lion29 ::

Okapi je izjavil:


če kdo kakšno malenkost preveč iz knjige omeni.;((


seveda :) good samaritan


Igra prestolov je približno tako kompleksna kot kakšna telenovela


si pogledal kako, da to trdis? jaz sem jih skupaj 5 pogledal in nikakor to ni res... mogoce cez vseh 200 delov telenovele ali par tisoc (bold and beautiful ali dallas) pol verjetno res, ampak ne iz vsega zacetka

pa se to, telenovele so zvrst zase ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jest10 ::

Nikec3 je izjavil:

Osma epizoda mi je bila všeč, ampak vseeno vztrajam da je pisatelj pri drugi knjigi bil rahlo brez idej. Tale pobeg Arije in kolegov je bil tipična deus ex machina.


A še nisi pokapiral, da je nadaljevanka "rahlo" drugačna, kot bukla.

Lion29 ::

oo7 je izjavil:

No ja moraš kar napet možgane je še kar kompleksna ampak ne toliko kot LOST.


LOST je iz sezone v sezono kompleksnejsi... sam po sebi pa sploh ni....

GOT je ze v startu fuuuuul kompleksen....

pa ne se spet obesit na besedo fuuuuul, ker je misljeno napram drugim serijam....

edina serija, ki se jo tako iz glave spomnim, da je imela tolkor azlicnih podzgodb je bila heroes.... ziher se vi lahko se kake spomnite.... ampak pr heroes je bilo vecina jasno... kar so potem mutili (sorodstvene vezi pa to) nima veze
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

si pogledal kako, da to trdis?
Gledal sem Dinastijo in je bilo tam okoli 20 glavnih likov in kakšnih 50 stranskih (sem na hitro osvežil spomin z Wikipedijo;) ). Samo v rodovniku Carringtonov je 28 oseb;) Močno podcenjuješ sposobnost gospodinj slediti tračem, spletkam in zapletenim rodbinskim povezavam. Drugega pa v Igri prestolov itak ni.

O.

Jst ::

Mavrik: Jaz kritiziram neumnosti v seriji, ne primerjavo z knjigami. Če to nisi izluščil iz mojega pisanja, ti priporočam bralne vaje vseh mojih postov v tej temi.

Napisal sem, da mi je bila super všeč igra cat and mouse med Aryo in Tywinom (ki je v knjigi NI!), kjer smo gledalci videli, da Tywin ve, da je tamala "high born." Jaz sem pričakoval zaključek plot-a nekako tako, da ona v hodniku sliši, da Tywin ve, da ima high value POW in načrtuje "nekaj z njo," ona pa potem najde tistega svojega prijatelja, da ji pomaga zbežati. To bi bil 100krat boljši zaključek storyline, kot pa to, kar smo videli, kako zbeži. Torej je bila ta cat and mouse igra brezveze prikazana.

Potem Lady Catelyn. V Winterfallu sta dva zažgana trupla, ubijejo vse raven-e, da ne bi mogli poslati kakšnega sporočila, potem pa Catelyn spusti Kingslayerja in Robbu joka, kako ji je hudo, da ima samo še Sanso in Aryo. Od kod ji informacije o smrti Brana in brata???? Kako naj si to gledalec razlaga?

Aja, pa Osha se kar tako po Winterfellu podnevi sprehaja za hrano??? Ajde, to jim oprostim, da gledalec vidi, da Luwin ve, da Bran in brat Rick? nista mrtva. Ampak zakaj je pomembno, da Luwin ve, da nista mrtva? (Ker je tako v knjigi???) Če v zadnjih dveh epizodah ne bo nič glede tega, je celoten prizor brezveze.

Potem je tu celotna vojna, ki poteka. Kako naj si gledalec predstavlja, kje so pozicije vojsk in kdo koga kje napada in da Lywin pravi "child Robb didn't lose a single war"?

Podobne neumnosti in nelogičnosti bi še lahko našteval, če bi se pa spravil še na primerjavo s knjigo, bi pa pisal eseje.


--

Zaradi mene naj serija sploh ne sledi knjigam (kot pri Dexterju), ampak naredi svojo priredbo (kot pri Dexu). Če pa že sledi, pa naj ne delajo takšnih neumnosti, da potem zgledajo karakterji neumni kot noč in se dogajajo nelogični dogodki.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

si pogledal kako, da to trdis?
Gledal sem Dinastijo in je bilo tam okoli 20 glavnih likov in kakšnih 50 stranskih (sem na hitro osvežil spomin z Wikipedijo;) ). Samo v rodovniku Carringtonov je 28 oseb;) Močno podcenjuješ sposobnost gospodinj slediti tračem, spletkam in zapletenim rodbinskim povezavam. Drugega pa v Igri prestolov itak ni.

O.


sej pravim, cez par tisoc delov se nabere logicno tolko likov.... v prvih 10ih jih def. ni ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mavrik ::

Napisal sem, da mi je bila super všeč igra cat and mouse med Aryo in Tywinom (ki je v knjigi NI!), kjer smo gledalci videli, da Tywin ve, da je tamala "high born." Jaz sem pričakoval zaključek plot-a nekako tako, da ona v hodniku sliši, da Tywin ve, da ima high value POW in načrtuje "nekaj z njo," ona pa potem najde tistega svojega prijatelja, da ji pomaga zbežati. To bi bil 100krat boljši zaključek storyline, kot pa to, kar smo videli, kako zbeži. Torej je bila ta cat and mouse igra brezveze prikazana.


Tu se do neke mere strinjam - toda, ne vem s česa točno ti sklepaš da se je ta storyline zaključil. Popolnoma možno je, da se bosta še spet srečala in bodo zaključili ta storyline - v končni fazi je Tywin odjahal komaj na koncu zadnje epizode :P

Potem Lady Catelyn. V Winterfallu sta dva zažgana trupla, ubijejo vse raven-e, da ne bi mogli poslati kakšnega sporočila, potem pa Catelyn spusti Kingslayerja in Robbu joka, kako ji je hudo, da ima samo še Sanso in Aryo. Od kod ji informacije o smrti Brana in brata???? Kako naj si to gledalec razlaga?


Um, v tisti sceni je zelo jasno razvidno, da misli da sta Bran in Rickon samo ujetnika v Winterfellu, s česa ti sklepaš da ona ve, da sta mrtva?

Aja, pa Osha se kar tako po Winterfellu podnevi sprehaja za hrano??? Ajde, to jim oprostim, da gledalec vidi, da Luwin ve, da Bran in brat Rick? nista mrtva. Ampak zakaj je pomembno, da Luwin ve, da nista mrtva? (Ker je tako v knjigi???) Če v zadnjih dveh epizodah ne bo nič glede tega, je celoten prizor brezveze.


Res. Sam zadnjih dveh epizod še ni bilo, tak da se bomo pizdili po njih ;)

Potem je tu celotna vojna, ki poteka. Kako naj si gledalec predstavlja, kje so pozicije vojsk in kdo koga kje napada in da Lywin pravi "child Robb didn't lose a single war"?


Single battle. Zakaj bi si gledalec to moral predstavljati? Kako razliko bi to delalo?
The truth is rarely pure and never simple.

Okapi ::

Ne dobiš občutka, da vmes divja vojna. Samo nekaj se prekladajo sem ter tja ter debatirajo.

O.

Mavrik ::

To pa se strinjam - serija trenutno nekak ne daje občutka resne vojne.
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

>Um, v tisti sceni je zelo jasno razvidno, da misli da sta Bran in Rickon samo ujetnika v
>Winterfellu, s česa ti sklepaš da ona ve, da sta mrtva?

OK, mogoče nisem dobro razumel, ampak ko je Robbu povedala, da je spustila Kingslayerja, sem dobil takšen občutek. Kao Grayjoyem ni za zaupati, sedaj imam pa samo še Sanso in Aryo. My mistake, če misli da sta ujetnika...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Berserker ::

Mavrik je izjavil:

To pa se strinjam - serija trenutno nekak ne daje občutka resne vojne.



Mogoče zato, ker se v tako imenovanem fantazijskem srednjem veku niso vojskovali na fronti, ni bilo sistematičnega požiganja in uničevanja v tako velikem obsegu kot ww2. Vojna se je skoncentrirala na bitko, s katerimi so dosegli končne rezultate. Tudi okrajni podaniki in graščaki so pogosto menjavali strani v prid zmagovalca.

Okapi ::

ni bilo sistematičnega požiganja in uničevanja v tako velikem obsegu kot ww2.
Enkrat si malo preberi, kako je bila videti tridesetletna vojna v Evropi. In v Igri prestolov se tudi kar vse povprek pobija, tako da ne bi rekel, da so se šli kakšno zelo viteško vojno.

O.

avani ::

naslednji teden

Modiano ::

Očitno končno malo bitke, težko pričakovane:)
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

oo7 ::

Ja samo po moje bitka nebo trajala prav dolgo:)

avani ::

ah dej, ne bit tak pesimist... za 5 min jih bo že :-P

oo7 ::

avani je izjavil:

ah dej, ne bit tak pesimist... za 5 min jih bo že :-P


:)):)):)) tudi s 5 minut bom zadovoljen.

Berserker ::

Okapi je izjavil:

ni bilo sistematičnega požiganja in uničevanja v tako velikem obsegu kot ww2.
Enkrat si malo preberi, kako je bila videti tridesetletna vojna v Evropi. In v Igri prestolov se tudi kar vse povprek pobija, tako da ne bi rekel, da so se šli kakšno zelo viteško vojno.

Bitke so v serijah sorazmeroma redek pojav (mislim da ima zgolj Rome eno takšno sceno). Še filmi z budgetom nimajo po 5 minut. Danes je precej lažje uprizorit ulični strelski spopad kot pa bitko.
O.


Mogoče si spregledal, da je trideset letna vojna trajala v novem veku in ne v srednjem veku. V GoT knjigah je vidno, da se knezi in graščaki trudijo pridobit, čim več gradov, tlačanov, hrane in bogastva. Jaz sem mislim predvsem na totalno vojno, kjer je glavni cilj totalno uničenje pokrajine .

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Jaz sem mislim predvsem na totalno vojno, kjer je glavni cilj totalno uničenje pokrajine.
V tridesetletni vojni cilj ni bilo uničenje pokrajine. Uničenje je bila "stranska posledica" plenjenja najemniških vojsk. Razen da očitno ne poznajo smodnika, je svet v Igri prestolov zelo podoben tistemu iz časov tridesetletne vojne.
Tale slika bi bila recimo prav lahko iz storyboarda za Igro prestolov.



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Shegevara ::

sej uničenje bo pomoje pol ko enkrat zrastejo zmaji.

off topic ne vem od kdaj se šteje sofisticiranost in globočina določene zgodbe po številu oseb in tem koliko jih umre ali pa kaj dramatičnega naredi.

Okapi ::

Saj se ne - tako si pač najstniki (in tisti na njihovem nivoju dojemanja literature) to predstavljajo.;)

O.

black ice ::

Kako dolgo pa se vleče zgodba v knjigah? Mislim, koliko let traja vse skupaj?

Okapi ::

Zaenkrat okoli tri.

O.

Berserker ::

Shegevara je izjavil:

sej uničenje bo pomoje pol ko enkrat zrastejo zmaji.

off topic ne vem od kdaj se šteje sofisticiranost in globočina določene zgodbe po številu oseb in tem koliko jih umre ali pa kaj dramatičnega naredi.


Ker večje število vpletenih razveja zgodbo. Več mrtvih naredi določen dogodek bolj pomembnejši, tragedični in dramatični. Že antični zgodovinarji so radi pretiravali z število padlih in udeleženih. Okapi upam da nisi name ciljal s tem najstnikom.

martincek1 ::

R.R.Martin prasec. :|

Pa tista trditev, da so v uvodni špici našteta vsa mesta, ki so vključena v epizodo, je očitno za lase privlečena. :)

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Kateri del je danes na sporedu?

Mi je crknil Siol (bemti jim nosoroga), pa moram na travnik po zadevo.;((
OM, F, G!

Jst ::

Amazing!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

martincek1 je izjavil:

R.R.Martin prasec. :|



dafook?


SPOILER






jaz ne vem no, kako so bli lahko tolk zabiti v srednjem veku, in tejle v GOT tudi...

ok, z unim so raztrelili 100 barcic, kul, so anredili raztur...

ma da ne znajo ubranit obzidja je pa tu much...

lahko bi zalili obalo s katranom, ko bi uni prisli gor in bili ene 10min gor, da se naberejo, bi jih fajn vzgali

lojtre bi lahko komot dol pometali....
se zrihta en velik tram cez celo obzidje in en dolgi vzvod.... pocakas da naslonijo lojtre gor, pride jih par in porines vzvod in odrines lojtre v tri krasne.... ponovis vajo n krat

vrh obzidja zalijejo z katranom in zazgejo... noben ziv vrag bi sel po lojtri gor cez ogenj...

ce ti pridejo s covnom razbijat glavna vrata... ga zalijes s katranom in vzges...

pred glavnimi vrati bi lahko naredili cel kup pasti, vkljucno z luknjami, katranom,

za fail safe bi lahko za vrati nastimali ogromne tramove na spagah, ki se jih spusti, ko oni pridejo cez.... najprej enega, pa porusi 20 moz... pa drugega, ko si drznejo spet pridet, pa tretjega....

etc, ettc...

miljardo moznosti se branit... in ni mi jasno, ker je kao folk pameten, pa se ne spomni teh moznosti... in pol je uni zelen prdec edini trik???

razocaral me je imp, razocaral
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

@nny ::

Tale epizoda je bila pa totalka epska!

jp, kradem:D

bluefish ::

Keyser Soze je izjavil:

Kateri del je danes na sporedu?
Deveti.

Lion29 ::

meni pa je bila epizoda v kurcu...res v kurcu

samopomilovanje cercei

pricakovan odziv gofrija

bedasta bitka, sploh stanis na obzidju ki seka vse levo in desno in noben mu nic ne more

fotr lanister pride v pravem trenutku...

imp uspe z nekimi floskulami prepricat uni folk...

skratka meni najslabsa epizoda do sedaj, ne vem kaj je epskega
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

martincek1 ::

Lion29 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

R.R.Martin prasec. :|



dafook?


Zato, ker sem mislil da je Imp crknil, je pa sam zalegel mal, ker je bil zmatran. lol

Lion29 ::

in zato naj bi bil prasc? :D

meni je imp najbolj carski lik, ampak ce bi 'fcrkno' bi dal :thumbs_up: Martinu za pogum

upam, da nedova glava ni bila le ena od redkih prebliskov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

martincek1 ::

Sj crknil verjetno bo, samo glede na prejšne dialoge sklepam, da bo živel do takrat, ko bodo zmaji zrasli. :)

Magic1 ::

Tako kot se da branit na n načinov, se da tudi napadat. Ali ti misliš, da bi pot iz katrana naredil, nasprotniki bi šli pa ravno po njej?

Low budget pač, prikažejo samo dele, kjer se nekaj pomembnega zgodi. In preboji se ne dogajajo vedno na močnih točkah. Je bilo omenjeno, da bodo umirali v tisočih, jaz sem pa videl mogoče max 100 ljudi na prizoru.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

_Dormage_ ::

Pa finančno jim naj nebi šlo tako slabo. Lahko bi malo investirali v samo serijo.

@nny ::

Ja, Sansa nosi iste obleke že uf...ful časa.:D

bananaman12 ::

kolk lahk zaupam Dogu da bo Sanso res odvlekel v Winterfell in ne kam drugam?
:)

res škoda da je samo 10 epizod :'(

Lion29 ::

Magic1 je izjavil:

Tako kot se da branit na n načinov, se da tudi napadat. Ali ti misliš, da bi pot iz katrana naredil, nasprotniki bi šli pa ravno po njej?


sej nima kam drugam it kot na obalo... a bodo kar leteli?

branit se je VELIIK lazje, sploh tako utrdbo

pol ko bodo zmaji, stekam da nimas kaj dosti praskat...



v glavnem ok, mene ne moti, da sparajo na budgetu, in ne kazejo nekih epskih bitk do potankosti.... v tem delu me je zmotlo pac to.... ce je tyrion tolk pameten, bo valda ja poskrbel za fail safe od fail safe-a in ne sam enega protiukrepa, casa je imel dovolj

sej ni panike... sam od GOTa pac pricakujem tisto najboljse... danes oz. ta epizoda je bila far from it.. verjamem pa, da je dolocen folk prsu na svoj racun z akcijo in mesarskim klanjem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

:)):)):))
Lion sploh nevem če bi gledal danes ob 20.00 na HBO ta del,ki si ga tako skritiziral:).

black ice ::

Lion29 je izjavil:

sej ni panike... sam od GOTa pac pricakujem tisto najboljse... danes oz. ta epizoda je bila far from it.. verjamem pa, da je dolocen folk prsu na svoj racun z akcijo in mesarskim klanjem

Tudi tega ni bilo ne vem kaj.
Torej je Imp samo malce zadremal?

Lion29 ::

black ice je izjavil:

Torej je Imp samo malce zadremal?


SHHHHHHHHHHHHHH



oo7 je izjavil:

:)):)):))
Lion sploh nevem če bi gledal danes ob 20.00 na HBO ta del,ki si ga tako skritiziral:).



in se vedno beres spoilerje? oh shit....
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Me ne motijo spojlerji kot nekatere kot bi bilo konec sveta;).

Lion29 ::

kako da ne, ce zdaj oklevas ali bi sploh gledal?
cisto drugace bos danes gledal epizodo, ko ce nebi o njej vedel nic....

ampak seveda, ce ti tko pase, je meni cist kul. ti kr uzivaj dans zvecer!



btw, danes sem prvic epizodo pogledal v 1080i.... nisem opazu neke razlike z 720p..sploh ker je bilo ogromno nocnih scen
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

oo7 ::

Lion29 to sem rekel s heca,ker vedno hvališ nanizanko,danes si jo pa skritiziral:).Itak,da jo bom pogledal sam pač me ne motijo spojlerji tudi če kaj vem z užitkom pogledam.

martincek1 ::

Lion jaz sem danes prvič pogledal 720p, prej vedno 1080 in ni nobene razlike whatsoever :D Sam več sem mel za prenašat.. butl.

Res čudni so nekateri prizori.. kader ko Tyrion krvav počasi zapre oči bi po vseh logiki moral pomeniti da je izdihnil. Verjetno je to le nek umeten dodatek, ki stvar kao naredi bolj razbigano, će je že bitka ne more. :)

black ice ::

Lion: več kot očitno te zmoti vsak drugi komentar v tej temi. Začni pisati blog in izklopi možnost komentiranja, tako imamo lahko mi normalno debato v tej temi, ti pa svoj ljubi mir brez spoilerjev.
««
21 / 213
»»