» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
88 / 213
»»

Izi ::

Sezon bo 8, razen če se bo zgodilo kaj hudo nepredvidenega.
Trenutno HBO pravi, da je 7 sezon že uradno zagarantiranih, 8. sezona pa je predvidena kot zaključna sezona.

To glede 8. sezone je še neuradno. Več o tem tukaj

Se pravi najverjetneje bo 8. sezona zadnja, čeprav izdelovalci zaenkrat upajo tudi na 9. sezono.
Po tem pa napovedujejo možnost za novo serijo, ki bo "prequel", kar pomeni, da se bo dogajala pred sedanjo serijo.

So pa vse te napovedi bile dane preden je George začel opazno zamujati s svojo 6. knjigo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Trenutno je knjiga še v prednosti kar se tiče zgodbe ali jo je TV serija že prehitela?

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

Trenutno je knjiga še v prednosti kar se tiče zgodbe ali jo je TV serija že prehitela?


Serija je na nekaterih točkah prehitela (Tyrion, Stannis), nekje malenkost zaostaja (Arya, Sam), nekje je na točno isti točki (Jon), nekje je povsem drugačna (Jamie, Brienne). V povprečju bi rekel, da je približno enako daleč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Trenutno je knjiga še v prednosti kar se tiče zgodbe ali jo je TV serija že prehitela?


Serija je na nekaterih točkah prehitela (Tyrion, Stannis), nekje malenkost zaostaja (Arya, Sam), nekje je na točno isti točki (Jon), nekje je povsem drugačna (Jamie, Brienne). V povprečju bi rekel, da je približno enako daleč.


Kaj pa Bran? Peto sezono ga ni bilo niti v enem delu.

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Kaj pa Bran? Peto sezono ga ni bilo niti v enem delu.


Sori - Bran je na točno istem mestu kot v knjigi, samo malo prej je prišel tja. Materiala zanj je relativno malo, še to je ves v 5. knjigi. Del ga tudi težko predstaviš v seriji (uči se upravljati ptice).

Še tole bi se popravil, serija je ponekod malenkost prehitela knjige, medtem ko pri Samu in Arji kar precej zaostaja. Pri Samu bodo kar precej velik a ne tako strašno pomemben del črtali, pri Arji pa to ne bo šlo in so zadaj. Po tem ko oslepi sta še (če se ne motim) dve kar dolgi in precej pomembni poglavji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Sarkozy ::

Smrekar1 je izjavil:


Serija je na nekaterih točkah prehitela... nekje je na točno isti točki (Jon), nekje je povsem drugačna ...


hehe
kjniga bo izšla točno 11.aprila 2016 8-)

 VI.

VI.

Ils sont fous ces Slovenes!

Smrekar1 ::

Sarkozy je izjavil:


kjniga bo izšla točno 11.aprila 2016 8-)

 VI.

VI.



Bi bilo fajn in je bilo načrtovano.

http://grrm.livejournal.com/465247.html

Realno pa žal lahko upamo kvječemu na drugo polovico letošnjega leta ali, z nekaj smole, prvo polovico naslednjega. Več kot to pa najbrž vseeno ne bo treba čakati :)

]Fusion[ ::

Pa naj človek v miru napiše knjige brez nekih rokov. Me ne moti če serija pride prej kot knjige... Samo, da bo končano :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Sarkozy ::

11.aprila sledi presenečenje 8-)

 JS

JS

Ils sont fous ces Slovenes!

Smrekar1 ::

Sarkozy je izjavil:

11.aprila sledi presenečenje 8-)


Aja?

http://www.imdb.com/title/tt0944947/epc...

Na listi igralcev ga namreč ni :)

Je pa nekakšna "Lady Stark". Upam, da pomeni gospo Kamnosrčno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

martincek1 ::

V prvi epizodi naj bi bil flashback dogodek, tako da so lahko v plotu napisani praktično vsi igralci, v seriji mrtvi in živi. Več nisem bral, ker tudi sam spremljam samo serijo. :D

Smrekar1 ::

martincek1 je izjavil:

V prvi epizodi naj bi bil flashback dogodek, tako da so lahko v plotu napisani praktično vsi igralci, v seriji mrtvi in živi. Več nisem bral, ker tudi sam spremljam samo serijo. :D


Na listi igralcev ni Kita Haringtona, na seznamu likov ni Jona Snowa. Eni se oklepajo bilke, da ga niso dali v javnost :)

Bomo videli čez 3 mesece in nekaj (20?) dni :)

Želel bi si flashback, ki vključuje Lyanno.

oo7 ::

Saj ne bi bil prvi, ki bi oživel od mrtvih v tej seriji>:D

Sarkozy ::

glej
bil je opažen na prizorišču snemanja v Belfastu :)

razen seveda, če jim ni nosil šnopčka da se pogrejejo 8-)

It's official: Jon Snow is definitely alive
Ils sont fous ces Slovenes!

Smrekar1 ::

Sarkozy je izjavil:

glej
bil je opažen na prizorišču snemanja v Belfastu :)

razen seveda, če jim ni nosil šnopčka da se pogrejejo 8-)

It's official: Jon Snow is definitely alive


V kostumu, seveda :)

Lahko je tudi samo še en flashback.

Moje osebno mnenje je, da bo nekaj časa preživel kot svoj grozovolk Duh (Ghost). Na začetku 5. knjige je opisan primer, kako to deluje. Možno je seveda, da bo tu še kako pomembna razlika med knjigo in serijo ...

MrNighthawk ::

Smrekar1 je izjavil:

Sarkozy je izjavil:

11.aprila sledi presenečenje 8-)


Aja?

http://www.imdb.com/title/tt0944947/epc...

Na listi igralcev ga namreč ni :)

Je pa nekakšna "Lady Stark". Upam, da pomeni gospo Kamnosrčno :)


Lahko pa pride nazaj v sedmi sezoni ;)

oo7 ::

Serija se začne 24 aprila 2016

vostok_1 ::

Kako vas to gane. Men je pravzaprav isto. Če živi ok. Če ne pa...whatever. Sploh ne vem zakaj ga tako kujete v nebo. Dejansko so mi drugi karakterji bistveno bolj zabavni. Tyrion, ms. kraljičina, Littlefinger, Mormont, Jamie, Theon ...

Jon je pač....ok.

Smrekar1 ::

vostok_1 je izjavil:

Kako vas to gane. Men je pravzaprav isto. Če živi ok. Če ne pa...whatever. Sploh ne vem zakaj ga tako kujete v nebo. Dejansko so mi drugi karakterji bistveno bolj zabavni. Tyrion, ms. kraljičina, Littlefinger, Mormont, Jamie, Theon ...

Jon je pač....ok.


Mogoče zato, ker eni sledimo dogajanju v knjigah in smo mnenja, da je Jon precej več, kot izgleda? :)

Izi ::

vostok_1 je izjavil:

Kako vas to gane. Men je pravzaprav isto. Če živi ok. Če ne pa...whatever.

Apatija se reče tvojemu stanju :P
Jon je (bil) en najbolj simpatičnih likov in bi ga bilo res škoda. Meni se celo zdi edini lik, ki bi lahko rešil deželo pred popolnim uničenjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Smurf ::

Jon je imel enake napake kot njegov brat, bil je idealist (ceprav tudi jaz sumim, da se bo se vrnu).

Edina mozna resitelja sta Tyrion in Evnuh! Drugi so prebutasti.

PrihajaNodi ::

Smurf je izjavil:

Jon je imel enake napake kot njegov brat, bil je idealist (ceprav tudi jaz sumim, da se bo se vrnu).

Edina mozna resitelja sta Tyrion in Evnuh! Drugi so prebutasti.



Mezinček, pa tudi Ramsey Bolton bi lahko bil na čelu prestola. Pravzaprav bi bilo to super da bi bil on na bodičastem sedežu.

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:

Smurf je izjavil:

Jon je imel enake napake kot njegov brat, bil je idealist (ceprav tudi jaz sumim, da se bo se vrnu).

Edina mozna resitelja sta Tyrion in Evnuh! Drugi so prebutasti.



Mezinček, pa tudi Ramsey Bolton bi lahko bil na čelu prestola. Pravzaprav bi bilo to super da bi bil on na bodičastem sedežu.

Mezincek je preambiciozen in ga bo to prej ali slej pokopalo.
Ramsey je prenor in ga bo to prej ali slej pokopalo.

Najbolj svetlece svece, hitro ugasnejo ;).

Matevz96 ::

Mezinček je prepameten za prestol, pri njemu je več možnosti, da bo nekoga postavil na prestol in ga kontroliral iz ozadja.

Ramsay pa je po mojem mnenju pod vplivom Roose Boltona (no saj veste kakšne so teorije o njem) in sam nima vpliva potrebnega za prestol.

PrihajaNodi ::

Super bi bilo da Ramsey pride na prestol Roose g pa kontrolira iz ozadja. Epic. Vmes pa najdejo še pravo Sanso Stark.

avani ::

Po moje bo mezincek skušal združiti boltoje, starke, arryne in tyrelle. Oziroma vsaj osamiti lannisterje. Problem so bolj drugi v liniji pretententov: freji, florenti, tarly, ki so mu odkrito nasprotni

Izi ::

Pozabite lokalne spletke in prestol. White Walkersi bodo kmalu pregazili celotno deželo in ne bo nikogar več za prestol. Pravzaprav ne bo prav nikogar več. >:D
Jon je bil edini, ki bi to lahko preprečil.
Ko White Walkersi končajo svoj pohod bo za prestol ostala samo še Daenerys :))

oo7 ::

Izi je izjavil:

Jon je bil edini, ki bi to lahko preprečil.


martincek1 ::

"Come at me." Ok, wait 100 years.

PrihajaNodi ::

Ironija je da bosta dva glavna junaka Gendry pa potička. Malo spojlerjev ne škodi.

Smrekar1 ::

avani je izjavil:

Po moje bo mezincek skušal združiti boltoje, starke, arryne in tyrelle. Oziroma vsaj osamiti lannisterje. Problem so bolj drugi v liniji pretententov: freji, florenti, tarly, ki so mu odkrito nasprotni


Mezinček dela z evnuhom, da bi ustoličil Danny. Njegov namen je onemogočiti vse, ki bi ji lahko stali na poti. To mu je v bistvu že v veliki meri uspelo: Tulliyi so klavrno propadli, Lannisterji so obubožali (v knjigi jim je Robb tudi požgal zemljo in jo posul s soljo), Baratheoni izumrli, Starki so izgubili Sever. Dolina (Vale) je pod Mezinčkovo kontrolo, Dornija se bo pridružila Targaryenu. Ostanejo ti še edino oslabljeni Tyrelli in Železno otočje, ki je prešibko, da bi naredilo razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

anko ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ironija je da bosta dva glavna junaka Gendry pa potička. Malo spojlerjev ne škodi.


Evo ga, Nodi se je zbudil. S svojo potičko in Gendrijem in izjavo, da morajo v seriji najti pravo Sanso Stark...
Ti si verjetno samo knjige prebral in serije nisi gledal, kajne? Pa še dogodke v knjigah si malo pomešal. V Seriji je Ramsay poročen s PRAVO Sanso, v knjigah pa z Jeyne Poole, ki jo imajo za ARYO in ne Sanso.

Smrekar1 ::

anko je izjavil:


Evo ga, Nodi se je zbudil. S svojo potičko in Gendrijem in izjavo, da morajo v seriji najti pravo Sanso Stark...
Ti si verjetno samo knjige prebral in serije nisi gledal, kajne? Pa še dogodke v knjigah si malo pomešal. V Seriji je Ramsay poročen s PRAVO Sanso, v knjigah pa z Jeyne Poole, ki jo imajo za ARYO in ne Sanso.


Pomojem je samo prebral nekatere teorije in ne knjige. V knjigi je potička točno tam kot v seriji in ni nobenih indicev, da bi bil glavni junak - razen tega, da izpolnjuje tehnične pogoje prerokbe, da bi bil Azor Ahai, ki ga v seriji sploh ni. Pogoji niti niso nekaj strašni: prerojen v ognju in soli. Pogoj izpolnjuje enih 5-6 likov, med drugim tudi Potička.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

anko ::

Smrekar1 je izjavil:


Pomojem je samo prebral nekatere teorije in ne knjige. V knjigi je potička točno tam kot v seriji in ni nobenih indicev, da bi bil glavni junak - razen tega, da izpolnjuje tehnične pogoje prerokbe, da bi bil Azor Ahai, ki ga v seriji sploh ni. Pogoji niti niso nekaj strašni: prerojen v ognju in soli. Pogoj izpolnjuje enih 5-6 likov, med drugim tudi Potička.


Nekaj takega sem mislil. Model (fant, tip, gospod... whatever) je nekaj nekje ujel, prebral na kakšnem "conspiracy theory" forumu in sedaj tukaj prodaja "muda za jaja".
Hot Pie je stuck v neki krčmi, kjer peče kruh in pite in je čisto zadovoljen tam. V knjigah in seriji se je pokazal parkrat... Mogoče pa bo dobil večjo vlogo v šesti knjigi/sezoni.
Podobno Gendry, ki ga v zadnjih dveh sezonah serije in v zadnji objavljeni knjigi sploh ni.

Smrekar1 ::

anko je izjavil:


Podobno Gendry, ki ga v zadnjih dveh sezonah serije in v zadnji objavljeni knjigi sploh ni.


Osebno sem mnenja, da bodo Gendrija porabili za kak urok. Ima kraljevo kri, tako da njegova žrtev da veliko mane. Je del skupine, ki veruje v R'holla, tako da bi to šlo skupaj.
Lahko pa tudi, da bo na koncu dobil Nevihtni konec (? - Storm's end). Neko vlogo najbrž skoraj še mora imeti, ker ni naredil še nič pametnega.

PrihajaNodi ::

anko je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ironija je da bosta dva glavna junaka Gendry pa potička. Malo spojlerjev ne škodi.


Evo ga, Nodi se je zbudil. S svojo potičko in Gendrijem in izjavo, da morajo v seriji najti pravo Sanso Stark...
Ti si verjetno samo knjige prebral in serije nisi gledal, kajne? Pa še dogodke v knjigah si malo pomešal. V Seriji je Ramsay poročen s PRAVO Sanso, v knjigah pa z Jeyne Poole, ki jo imajo za ARYO in ne Sanso.



Rea je, sem jih malo pomesal. V knjigi bo pa tako da bo Gandry skupaj s potičko še zelo visoko. Pomagal mu bo Brian Stark.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Rea je, sem jih malo pomesal. V knjigi bo pa tako da bo Gandry skupaj s potičko še zelo visoko. Pomagal mu bo Brian Stark.


Brandon Stark, oz. Bran Stark. Si ziher, da si bral knjige? To je malo težko pomešati veš :)

PrihajaNodi ::

Smrekar1 je izjavil:

avani je izjavil:

Po moje bo mezincek skušal združiti boltoje, starke, arryne in tyrelle. Oziroma vsaj osamiti lannisterje. Problem so bolj drugi v liniji pretententov: freji, florenti, tarly, ki so mu odkrito nasprotni


Mezinček dela z evnuhom, da bi ustoličil Danny. Njegov namen je onemogočiti vse, ki bi ji lahko stali na poti. To mu je v bistvu že v veliki meri uspelo: Tulliyi so klavrno propadli, Lannisterji so obubožali (v knjigi jim je Robb tudi požgal zemljo in jo posul s soljo), Baratheoni izumrli, Starki so izgubili Sever. Dolina (Vale) je pod Mezinčkovo kontrolo, Dornija se bo pridružila Targaryenu. Ostanejo ti še edino oslabljeni Tyrelli in Železno otočje, ki je prešibko, da bi naredilo razliko.


V knjigi mecejo Yunkajci grižasta trupla na Astopor. Dany tudi klavrno propada.

Smrekar1 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Rea je, sem jih malo pomesal. V knjigi bo pa tako da bo Gandry skupaj s potičko še zelo visoko. Pomagal mu bo Brian Stark.


Brandon Stark, oz. Bran Stark. Si ziher, da si bral knjige? To je malo težko pomešati veš :)


Pomesati kaj? I se mi je vrnil. Jaja, v knjigi potem pride evnuh in resi Jeyne in jo odpelje k Stanetu...kar smejte se a potička bo prišel še daleč.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:


V knjigi mecejo Yunkajci grižasta trupla na Astopor. Dany tudi klavrno propada.


Na Meereen, Astapor (in ne Astopor) je padel že nekaj časa nazaj. Danny (in ne Dany) je v knjigi točno tam kot v seriji.

Jaja, v knjigi potem pride evnuh in resi Jeyne in jo odpelje k Stanetu...kar smejte se a potička bo prišel še daleč.


Opa, bral si poglavja iz 6. knjige. Ali pa ti je vsaj kdo povedal kaj se tam zgodi.

PrihajaNodi ::

Kar smej, se bos tudi potem ko bosta potička in Gandry tam kot sem nappvedal.

Zgodovina sprememb…

anko ::

Smrekar1 je izjavil:


Opa, bral si poglavja iz 6. knjige. Ali pa ti je vsaj kdo povedal kaj se tam zgodi.


PrihajaNodi je ziher S-T nick G.R.R.Martina. Pa smo pri koritu in prvi izvemo vse najbolj zanimive zadeve :D
Kako neumno od mene, da tega prej nisem pogruntal :)

Smrekar1 ::

anko je izjavil:


PrihajaNodi je ziher S-T nick G.R.R.Martina. Pa smo pri koritu in prvi izvemo vse najbolj zanimive zadeve :D
Kako neumno od mene, da tega prej nisem pogruntal :)


Obstaja še ena možnost: poglavje je prebral na njegovi spletni strani, dokler je še bilo na voljo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

A ni bilo enkrat tudi nekaj govora še o enih drugih zmajih? Če se ne motim ledenih? >:D

PrihajaNodi ::

anko je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:


Opa, bral si poglavja iz 6. knjige. Ali pa ti je vsaj kdo povedal kaj se tam zgodi.


PrihajaNodi je ziher S-T nick G.R.R.Martina. Pa smo pri koritu in prvi izvemo vse najbolj zanimive zadeve :D
Kako neumno od mene, da tega prej nisem pogruntal :)



Mam določene informacije ki jih ostali nimate. Tudi Nymeria še daleč pride (pa ne volk).

oo7 je izjavil:

A ni bilo enkrat tudi nekaj govora še o enih drugih zmajih? Če se ne motim ledenih? >:D


To še pride. Danny mora priti prvo v zahodnje.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Mam določene informacije ki jih ostali nimate. Tudi Nymeria še daleč pride (pa ne volk).


Ja, zavzame celo Dornijo, kakih tisoč let pred serijo. Če si bral knjige najbrž tudi veš, da volk Nymeria pride še kako daleč :)

To še pride. Danny mora priti prvo v zahodnje.


Kvječemu Zahodnje (Westeros) in ne zahodnje.

oo7 je izjavil:

A ni bilo enkrat tudi nekaj govora še o enih drugih zmajih? Če se ne motim ledenih? >:D


Teorija je, da imaš dve vrsti zmajev - ognjene in ledene. WW-ji imajo slednje, ljudje pa ognjene, kot jih ima Danny. Nadalje nekatere teorije pravijo, da živi eden ali več ledenih zmajev v Zidu, ena pa tudi, da je požig Zimišča (blah prevod - Winterfell) zbudil zmaja, ki je spal v grobnicah. Tisto poglavje je napisano skozi oči enega izmed volkov in ti res da misliti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Red_Mamba ::

najbolj pomembno je tole: Daenerys boobs bojo v 6. sezoni? :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

PrihajaNodi ::

Ja, zavzame celo Dornijo, kakih tisoč let pred serijo. Če si bral knjige najbrž tudi veš, da volk Nymeria pride še kako daleč :)


Če si bral knjigo veš da to ni ta Nymeria katero misliš ti.


Kvječemu Zahodnje (Westeros) in ne zahodnje.


Ta pride v roke potički.

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Če si bral knjigo veš da to ni ta Nymeria katero misliš ti.


Nymerij nastopa ene par, lahko vsaj poveš o kateri je govora?


Ta pride v roke potički.


Za nekoga, ki niti ne ve kako se napišejo imena glavnih akterjev in se mu zgolj približno sanja kaj se dogaja v zgodbi "veš" res zelo veliko :)

yoco ::

Mene sam zanima, why are you feeding the troll???? 8-O

PrihajaNodi ::

Nymeria hcerka od princa Oberyna. Koliko Nymerij pa še je? To kar pišeš o imenih imaš pa prav. Asha ali Aisha, mislim da bi zbal razbrati iz konteksta za koga se gre.

Zgodovina sprememb…

««
88 / 213
»»