» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
86 / 213
»»

Halfdead987 ::

Meni ste res taki bogi, ki se navežete na nekega lika. Wtf faking serija je. On je ustvaril knjigo in če hoče lahko napiše da je padel komet in je zato cel Westeros uničen.
Sicer pa Jon Snow zaenkrat je mrtev. Imate na wiki kot deceased.
Sicer pa če imaš rad serije, kjer so stalno dobri dogodki greš lahko gledat kakšno telenovelo. V 99.9% razne Esmeralde ne umrejo.

@nny ::

Hja...navajeni smo, da good guys preživijo in odjahajo s princeso v sončni zahod.
Po 5 sezonah bi že morali vedeti, da se v GoT to ne bo zgodilo...
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smurf ::

vostok_1 je izjavil:

Really George, really!?

Postalo je tok nepredvidljivo, da je že predvidljivo. Come on, a res treba pobijat ta dobre in pustit ta zle. Couldn't you just for once...

Sicer IMO Jon ni mrtev. Stane...that suck. Taka interesantna side story.

Vsakič ko gledam GoT epizodo,i'd like to punch someone in the face.

Sej ne pusca zle. Tudi njih ponavadi doleti smrt prej ali kasneje, cisto enakovredno.

Cveto ::

No ja, Catelyn je tudi "deceased"...

TESKAn ::

Dobre, zle...v GoT je precej zamegljena meja med dobrim in zlim...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrNighthawk ::

A vam še ni jasno, da je po GoT zelo očitno zombie serija v srednjeveških časih :D nobody really dies :P Na koncu bodo še Ned Starka oživel... kar bi pri GRM bilo čisto mogoče. Če upoštevamo dogajanje v zadnji knjigi. Na podlagi knjig se lahko tudi vidi, da se GRM zna zelo hitro premislit glede poteka zgodbe.

Okapi ::

Ali pa se bo na koncu en zbudil in rekel, uff, kakšne čudne sanje.:))

Magic1 ::

Haha, kolk vas iritira, ker je pri Grmu čist vse možno. Naj vas ne boli toliko, da nobenega dela ne uganete;)
Magic

knesz ::

*SPOILER ALERT:





Ramsay na koncu postane king of the seven kingdoms.

gzibret ::

Kurzweil - to je tema o TV SERIJI. Knjižna tema (mrtva, sicer) je drugje. Debata TV serja vs. knjižna serija je tudi offtopic. Offtopic je tudi debata o tem, kako se današnji mladini ne ljubi več brati. Prosim, da se tega držite (velja za izbrisane poste).
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

lisaac ::

knesz je izjavil:

*SPOILER ALERT:





Ramsay na koncu postane king of the seven kingdoms.



misliš theory alert? ..vaše teorije so daleč od spoilerjev, zato ker mlatite nekaj kar ste slišali od nekoga ki še manj ve.

kar se tiče pa prestola, se mi zdi da ga bo nakoncu zasedel "Mezinček", najbolj mi deluje prov umazan, zahrbten, tih da bi znal presenetit. ..

sheeshkar ::

lisaac je izjavil:

knesz je izjavil:

*SPOILER ALERT:





Ramsay na koncu postane king of the seven kingdoms.



misliš theory alert? ..vaše teorije so daleč od spoilerjev, zato ker mlatite nekaj kar ste slišali od nekoga ki še manj ve.

kar se tiče pa prestola, se mi zdi da ga bo nakoncu zasedel "Mezinček", najbolj mi deluje prov umazan, zahrbten, tih da bi znal presenetit. ..

Jaz pa mislim, da na koncu prestol sploh ne bo več pomemben, preživeli se bodo pa borili za nekaj povsem drugega.

Matevz96 ::

lisaac je izjavil:



kar se tiče pa prestola, se mi zdi da ga bo nakoncu zasedel "Mezinček", najbolj mi deluje prov umazan, zahrbten, tih da bi znal presenetit. ..


Littlefinger ne bo nikoli na prestolu, ker se preveč zaveda kaj vse pride z njim, povsem možno pa je, da bo nekoga postavil na prestol.

oo7 ::

Ta tanovi kralj Tommen je živ dolgčas;((

avani ::

Res je. Mezincek zagotovo ne bi hotel prevzeti zadolženega kraljestva. Zares bi bilo čisto možno, da se znova poveže z varisom, da pripravi teren za invazijo z vzhoda.nato prideta oba nazaj v kl, prevzameta mesto v malem svetu ... In smo nazaj v 1. Sezoni :)

lisaac ::

No sej, tudi iz tega vidika mi je mezičnek "favorit" za prestol...na njega ne bo noben računal, tako da bo lahko v ozadju špilal fuke kateri bi ga prevedli na sam prestol =)

vostok_1 ::

Mene živcira predvem to pri GoT, ker se redko stvari izpeljejo kot je plan. GRRM praktično zajebe vsakega akterja in prav veš, da ko se nekaj dobrega dogaja, bo šlo ravno v nasprotno smer.

PrihajaNodi ::

knesz je izjavil:

*SPOILER ALERT:





Ramsay na koncu postane king of the seven kingdoms.



Ni čist tko. Gandrya pa potičko si pozabil?

avani je izjavil:

Res je. Mezincek zagotovo ne bi hotel prevzeti zadolženega kraljestva. Zares bi bilo čisto možno, da se znova poveže z varisom, da pripravi teren za invazijo z vzhoda.nato prideta oba nazaj v kl, prevzameta mesto v malem svetu ... In smo nazaj v 1. Sezoni :)


A Dany pa Varis bosta pa sodelovala z njim? Prav tako si pozabil Tyriona. Tyrion ve da je mezinček podlasica.

Zgodovina sprememb…

Halfdead987 ::

vostok_1 je izjavil:

Mene živcira predvem to pri GoT, ker se redko stvari izpeljejo kot je plan. GRRM praktično zajebe vsakega akterja in prav veš, da ko se nekaj dobrega dogaja, bo šlo ravno v nasprotno smer.

Kot je plan? Edini plan ki obstaja je njegov plan.

vostok_1 ::

Kot je plan karakterjev v igri. He fucks them all the time. Kakšenkrat mi deluje že skoraj preveč za lase povlečeno.

Ampak ok. Ne bi preveč zašel not.

Halfdead987 ::

Z karakterji bo tocno tako kot on hoce. Ce bo hotel tyriona beheadad ga pac bo. In nimate se kaj pritozevat. Predstavljaj si ti da pises knjigo iz katere mimogrede naredijo najbolj gledano hbo serijo in se ti folk pritozuje o tem kako ni uredu to kar si napisal. Sploh pa nevem zakaj se navezujete na junake kle glede na to da ni glavnega junaka ki bo preživel use.

anko ::

/sarcasm on
Kako da ne, Gendri s podkvico pa Potička s... potičkami?! :)) Vpraš Nodija :D

/sarcasm off

PrihajaNodi ::


Kako da ne, Gendri s podkvico pa Potička s... potičkami?! :)) Vpraš Nodija :D

/sarcasm off







On preživi vse!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jizzer ::

Mi je zadnič šinilo na misel da bo, v primeru da je teorija resurektanja Jon-a resnična, on postal 1000 commander of the night's watch. Pomislite, bil je 998 sedaj, ko ga več ni bo prišel 999. In je čisto verjetno da je on 1000... verjetno število res nima veze ampak je pa zanimivo da se glih zaj suče okoli 1000...

Nisem bral knjig, just my thoughts :)

PrihajaNodi tebe pa je treba skinit s foruma, al pa vsaj s te teme...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

black ice ::

jizzer je izjavil:

Mi je zadnič šinilo na misel da bo, v primeru da je teorija resurektanja Jon-a resnična, on postal 1000 commander of the night's watch. Pomislite, bil je 998 sedaj, ko ga več ni bo prišel 999. In je čisto verjetno da je on 1000... verjetno število res nima veze ampak je pa zanimivo da se glih zaj suče okoli 1000...

Night's watch si "zgolj" do smrti. Dvomim, da zaprisega še velja, če ga obudijo.

Okapi ::

Pa še enkrat prisežeš, a je problem?

Apple ::

Po moje je on že dobil ID 998. Če ga oživijo, mu samo spremenijo status nazaj v aktivnega :)
LP, Apple

Smurf ::

Tudi pomoje 998 ni nakljucna stevilka in da bomo kmalu imeli 1000 commanderja, ki bo sel v bitko z WW :).

black ice ::

Okapi je izjavil:

Pa še enkrat prisežeš, a je problem?

Da ga še enkrat zaštihajo?

nurse013 ::

Nodi dj si nick zamenji...
:)
you gotta be kidding me...

oo7 ::

Melisande npr Stannisa pa ne more oživet?

@nny ::

oo7 je izjavil:

Melisande npr Stannisa pa ne more oživet?


Brez glave malo težje, a mislim, da niti nima interesa. Stane je bil slepa ulica. Sedaj si bo našla novega odrešenika.:D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Nikec3 ::

@nny je izjavil:

oo7 je izjavil:

Melisande npr Stannisa pa ne more oživet?


Brez glave malo težje, a mislim, da niti nima interesa. Stane je bil slepa ulica. Sedaj si bo našla novega odrešenika.:D

Po mojem so se "prerokbe" iz Staneta prenesle na Jona, takrat ko ni ubogal ukaza od Stannisa in je ubil Mancea.

(ok ugibam, ampak makes sense...)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

PrihajaNodi ::

nurse013 je izjavil:

Nodi dj si nick zamenji...

??

Phantomeye ::

Halfdead987 je izjavil:

Meni ste res taki bogi, ki se navežete na nekega lika. Wtf faking serija je. On je ustvaril knjigo in če hoče lahko napiše da je padel komet in je zato cel Westeros uničen.
Sicer pa Jon Snow zaenkrat je mrtev. Imate na wiki kot deceased.
Sicer pa če imaš rad serije, kjer so stalno dobri dogodki greš lahko gledat kakšno telenovelo. V 99.9% razne Esmeralde ne umrejo.



Če liki niso relatable oz. se nanje ne moreš navezat, potem je to bad writing.

PrihajaNodi ::

PrihajaNodi tebe pa je treba skinit s foruma, al pa vsaj s te teme...


Te jezi ce poticka zasede prestol zadej pa Bealish? Tudi Jefrej je bil naprestolu, zakaj ne poticka?

@nny ::

Taktično je bil ta Jonov umor prekleto slaba poteza. Z ene strani Zid oblegajo White Walkerji s svojo ogromno vojsko zombijev, z druge strani jih ogroža velika preživela množica divjakov, ki ne bodo veseli - Thormund in velikan gotovo ne! - , da so Jona zahrbtno ubili, Stane je mrtev s svojo vojsko vred, v Winterfellu vladajo nori Boltoni, Nočna straža je zdesetkana od prejšnjega napada in sedaj še obglavljena. IN začela se je dolga zima. Kaj vraga so mislili Thorne & co. doseči s tem, razen maščevanja?! Zares noro. Mislim, da je z Zidom in Nočno stražo konec. Povozili jih bodo z ene in druge strani.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

sheeshkar ::

@nny je izjavil:

Taktično je bil ta Jonov umor prekleto slaba poteza. Z ene strani Zid oblegajo White Walkerji s svojo ogromno vojsko zombijev, z druge strani jih ogroža velika preživela množica divjakov, ki ne bodo veseli - Thormund in velikan gotovo ne! - , da so Jona zahrbtno ubili, Stane je mrtev s svojo vojsko vred, v Winterfellu vladajo nori Boltoni, Nočna straža je zdesetkana od prejšnjega napada in sedaj še obglavljena. IN začela se je dolga zima. Kaj vraga so mislili Thorne & co. doseči s tem, razen maščevanja?! Zares noro. Mislim, da je z Zidom in Nočno stražo konec. Povozili jih bodo z ene in druge strani.

Se strinjam, motivacija teh likov je v dani situaciji povsem nelogična. Jon ni edini, ki je videl nevarnost White Walkerjev, poleg njega bi zgodbo o njihovi ogromni vojski, ki ima možnost obuditve mrtvih povedali tudi drugi člani Nočne straže, ki so bili tam in to je več kot odličen razlog, da se maščevanje Jonu Snowu vsaj prestavi na nek drug čas. Potem bi moralo biti tudi logično, da grožnja prihaja tudi iz druge strani zida, kjer je Wildlinge bil zmožen "obvladati" edino Jon Snow. V primeru nesoglasij z Wildlingi tako Nočna straža nima nikogar, ki bi bil zmožen preprečiti spopade, ki v času vstaje White Walkerjev in zdesetkanosti Nočne straže definitivno niso zaželjeni. Še več, z njegovim umorom so tako izgubili nekoga, ki bo v neizbežnem napadu White Walkerjev bil edini, ki lahko prepriča Wildlingse, da se borijo skupaj z Nočno stražo. Zavedam se, da se Wildlingsi in Nočna straža sovražijo do obisti, ampak če bi naš svet napadli vesoljci, bi se v tistem trenutku povezali vsi, vključno z ZDA, Rusijo, Kitajsko in vsemi Al Kajdami ter ISISi.

Če so se že hoteli znebiti Jon Snowa (iz takšnih ali drugačnih razlogov, recimo, da ga želijo kasneje ponovno obuditi in da ima to neko vrednost v nadaljevanju zgodbe, ki je trenutno še ne vidimo), bi bila edina logična poteza, da ga ubije Olly, ki je celotno sezono kazal veliko razočaranje nad Jonovo odločitvijo in je edini, ki zaradi mladosti ni sposoben razumeti celotne slike in vseh nevarnosti, ki pretijo iz obeh strani zidu. Prav vsi odrasli, ne glede na to, kako neumni so, bi v primeru neposredne nevarnosti čudežnih bitij, ki z enim zamahom roke lahko obudijo na stotine mrtvih, morali razumeti Jonovo odločitev (ki je s preselitvijo želel preprečiti povečanje števila teh čudežnih bitij), v najslabšem primeru pa svoje maščevanje vsaj prestaviti na trenutek, ko to nevarnost premagajo. Pa tudi, če so vsi res tako zabiti, to ne pojasni zabitosti Alliserja Thorne-a, ki je v preteklosti že bil sposoben "zamrzniti" svoje sovraštvo do Jon Snowa in videti, kdaj ima ta "pankrt" prav in kdaj je koristen. Glede na pretekla dejanja in njegov razvoj je bilo to dejanje povsem neskladno s tem likom, kljub njegovemu jasnemu sovraštvu do Jona.

martincek1 ::

Jaz sem pričakoval že, da ga Thorne ne bo spustil skozi vrata. Za brezzveze so stvar zakomplicirali :))

damian ::

Moje mnenje:
- Jon Snow je mrtev, obujen bo na tak ali drugačen način (s pomočjo Melisande, brata Brana, volka, unga viteza k šeta pod Zidom...), in kot tak bo odvezan prisegi Nočne straže. Glavo o njegovem poreklu in svetem poslanstvu mu bo napolnila še Melisande: ergo imamo človeka z misijo - s pomočjo divjakov + odpadnikov od Stanisa zavzame Sever in uniči Boltone, tiste debelehu pri Dvojčkih, odreši ženo od Mladega volka (aja, a je ona rodila? Sina? Naslednika vladarja Severa?) ter se po potrebi vrne nazaj na zid in zjebe še White Walkerje.. aja, želel bi si videti prizor ko Jon prepusti Sansi in Njuhu obračun z mlajšim Boltonom.
- Dajneris se z vojsko konjenikov vrne nazaj, medtem škrat in evnuh poštimata mesto; sledi pohod na Zahod,... vmes še malo drame z Mormontom in njegovo zaljubljenostjo/kamnito roko....
- enako se na Zahod vrne Arja, polna znanja magije - če je temu sedaj iztaknila oči, kakšni prizori naš še čakajo... in ne, Arja se ne poroči s Potičko

pirat ::

Vse bolj razmišljam da v tej sagi na koncu ne bo enega kralja (ali kraljice) na železnem prestolu. Niti ne bo več železnega prestola.. da bo Westeros po dolgotrajnem klanju razpadel na več kraljestev, ker bodo sčasoma pač vsi ugotovili, da preprosto niso kompatibilni in da ne more biti "one to rule them all".

Okapi ::

sheeshkar je izjavil:

Zavedam se, da se Wildlingsi in Nočna straža sovražijo do obisti, ampak če bi naš svet napadli vesoljci, bi se v tistem trenutku povezali vsi, vključno z ZDA, Rusijo, Kitajsko in vsemi Al Kajdami ter ISISi.
Ni nujno. Domobranci bi recimo verjetno kolaborirali z vesoljci.>:D

Nikoli ne smeš podcenjevati sposobnosti za neumno odločitev (tudi pri odraslih). Ti nočni stražarji očitno mislijo, da bi bilo zanje bolje, če bi bil poveljnik nekdo drug. Je pa pomanjkljivost serije, ker tega ne razloži. Recimo lahko bi pokazali en sestanek zarotnikov, kjer bi bili prikazani njihovi motivi. Ali pa, da ne bi pokvarili presenečenja, en sestanek po umoru, kjer bi zarotniki motive pojasnili tistim, ki bi se čudili, zakaj so umorili poveljnika. Kaj veš, mogoče hočejo samo pobegniti (ali recimo izvesti strateški umik), ker so spoznali, da je zid nemogoče braniti.

Matevz96 ::

Jaz čisto razumem zarotnike, celo življenje jih posiljujejo s trditvijo da wildlingi njihovi smrtni sovražniki (no, saj so tudi bili) potem pa pride en mulc pa reče, da so zdj kolegi.

Sarkozy ::

ta pankrt ni umrl
nekdo ga bo obudil nazaj
in potem bo začel harati po zahodu

Jon Snow... The Bastard Who Will Be King

Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

knesz ::

damian je izjavil:

Moje mnenje:
- Jon Snow je mrtev, obujen bo na tak ali drugačen način (s pomočjo Melisande, brata Brana, volka, unga viteza k šeta pod Zidom...), in kot tak bo odvezan prisegi Nočne straže. Glavo o njegovem poreklu in svetem poslanstvu mu bo napolnila še Melisande: ergo imamo človeka z misijo - s pomočjo divjakov + odpadnikov od Stanisa zavzame Sever in uniči Boltone, tiste debelehu pri Dvojčkih, odreši ženo od Mladega volka (aja, a je ona rodila? Sina? Naslednika vladarja Severa?) ter se po potrebi vrne nazaj na zid in zjebe še White Walkerje.. aja, želel bi si videti prizor ko Jon prepusti Sansi in Njuhu obračun z mlajšim Boltonom.
- Dajneris se z vojsko konjenikov vrne nazaj, medtem škrat in evnuh poštimata mesto; sledi pohod na Zahod,... vmes še malo drame z Mormontom in njegovo zaljubljenostjo/kamnito roko....
- enako se na Zahod vrne Arja, polna znanja magije - če je temu sedaj iztaknila oči, kakšni prizori naš še čakajo... in ne, Arja se ne poroči s Potičko

To bi bilo možno, če bi GRRM delal Hollywood style. Pa ne. In to je eden od čarov te serije.
Ravno zaradi vsega Hollywood sranja so v tej seriji presenečenja in šoki toliko večja.

anko ::

damian je izjavil:

... odreši ženo od Mladega volka (aja, a je ona rodila? Sina? Naslednika vladarja Severa?)...

Talisa je bila ubita skupaj z Robbom in Catelyn na "Red Wedding".

damian je izjavil:

... in ne, Arja se ne poroči s Potičko

:D

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Zavedam se, da se Wildlingsi in Nočna straža sovražijo do obisti, ampak če bi naš svet napadli vesoljci, bi se v tistem trenutku povezali vsi, vključno z ZDA, Rusijo, Kitajsko in vsemi Al Kajdami ter ISISi.
Ni nujno. Domobranci bi recimo verjetno kolaborirali z vesoljci.>:D

Nikoli ne smeš podcenjevati sposobnosti za neumno odločitev (tudi pri odraslih). Ti nočni stražarji očitno mislijo, da bi bilo zanje bolje, če bi bil poveljnik nekdo drug. Je pa pomanjkljivost serije, ker tega ne razloži. Recimo lahko bi pokazali en sestanek zarotnikov, kjer bi bili prikazani njihovi motivi. Ali pa, da ne bi pokvarili presenečenja, en sestanek po umoru, kjer bi zarotniki motive pojasnili tistim, ki bi se čudili, zakaj so umorili poveljnika. Kaj veš, mogoče hočejo samo pobegniti (ali recimo izvesti strateški umik), ker so spoznali, da je zid nemogoče braniti.

Se strinjam, če bi pokazali kaj takšnega, potem te debate verjetno ne bi imeli. Nekaj so neumne odločitve likov, ki se ti samo zdijo neumne, ampak so vsaj na nek način razložene, nekaj povsem drugega so pa neumne odločitve likov, ki niso pojasnjene in so povsem neskladne z dosedanjim razvojem (npr. Alliser Thorne - je pa res, da nisem bral knjig in nevem, kako je to narejeno tam). Pa dobro, v bistvu mogoče že malo dlakocepimo. GoT ni popolna serija, je pa vsaj meni, kljub malo slabši sezoni in še nekaj podobnim napakam, še vedno vrhunska.

yoco ::



Azijca sta mi bla najboljša! :))

Smrekar1 ::

vostok_1 je izjavil:


Postalo je tok nepredvidljivo, da je že predvidljivo. Come on, a res treba pobijat ta dobre in pustit ta zle. Couldn't you just for once...


Uh? Joffrey, Viserys? Si videl kaj se je zgodilo s Cersei? Tywin, če ga imaš za zlega? Stannis je bil zdaj verjetno tudi pri zlobnih? Gora?

Sicer pa je v knjigah jasno, da je zelo malo res zlih likov. Joffrey mogoče, Ramsay definitivno, ostali so pa več ali manj zelo vprašljivi.

Okapi je izjavil:


Nikoli ne smeš podcenjevati sposobnosti za neumno odločitev (tudi pri odraslih). Ti nočni stražarji očitno mislijo, da bi bilo zanje bolje, če bi bil poveljnik nekdo drug. Je pa pomanjkljivost serije, ker tega ne razloži. Recimo lahko bi pokazali en sestanek zarotnikov, kjer bi bili prikazani njihovi motivi. Ali pa, da ne bi pokvarili presenečenja, en sestanek po umoru, kjer bi zarotniki motive pojasnili tistim, ki bi se čudili, zakaj so umorili poveljnika. Kaj veš, mogoče hočejo samo pobegniti (ali recimo izvesti strateški umik), ker so spoznali, da je zid nemogoče braniti.


V knjigi je to boljše narejeno. Jon dobi pismo Ramsaya kako je olupul Stannisa in kako ima Manca (ki je v knjigi živ) zaprtega v kletki in kako mu mora pripeljati nazaj Aryo (ne Sanse, pa fake je), ki pobegne na enak način kot Sansa v seriji. Jon popizdi in naznani Nočnim stražam da bo vzel Divježe in prostovoljce Nočnih straž in zakorakal nad Zimišče. S tem v bistvu postane dezerter in je njegova smrt povsem logična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

vasquez ::

Spoiler s Twitterja :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()
««
86 / 213
»»