» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
55 / 213
»»

@nny ::

Huh, take epizoda je bila pa creepy WTF moment.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

martincek1 ::

Komaj čakam trial (če seveda sploh bo izpeljan) :) Sicer pa zakon epizoda, sploh okrog dogajanja v Kings Landingu (babi, Margaery), zadnji dve sceni Jamieja, Daenerys, white walkers, Jon Snow... edino tisto z Unsullied, ko so sužnji ponovno od znotraj zavzeli mesto je bilo malo preveč...

oo7 ::

Kolikor mi je šel v prvih dveh sezonah Jamie Lanister na živce mi je trenutno eden najboljših likov v seriji.
Zadnji White Walker, ki je prišel po otroka je zgledal kot en vesolc.

Gogyto ::

Hmmm, tale del z Branom in dogajanjem v Crasterjevi kajži so ker orenk spremenili glede na knjige. Bomo videli.

Hehe, Jaime pa... Ni tako slab, kot je na začetku deloval, ne.:)

Tole z walkerji pa so vseeno pretiravali. >:D Moram pa priznat, da je dober dodatek, glede na to, da jih v knjigah od boja na Pesti ni več 'slišati'.

papak ::

Tegale Jaimeta sm jest že prej sumil, ko je še Catelyn Stark živela, da bo še zanimiv lik. Je res iskreno deloval, čeprav je pa prej res bil pi*da. We'll see.

Nikec3 ::

Malo sem že pozabil. Kaj sploh dela Bran z druščino na severni strani zidu?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

papak ::

Kje je pa tamal Stark?

bluefish ::

Z Osho potujeta do lord Umberja, ki je bil zaveznik Starkov.

Master_Yoda ::

Em, Bran ne isce Jon Snowa. Sledi svojim vizijam z trooko vrano (ce se prav spomnim).

P.S. WTF je z danasnjim delom na koncu z whitetalkerjem. Je to bilo v knjigi ? (Moram se enkrat prebrati sem zgleda pozabil dosti ze)

Zgodovina sprememb…

FTad ::

Priporočam ogled tega reviewa zadnjega dela serije. Odlično komentira tudi vlogo whitewalkerjev na koncu dela


gre se pa predvsem za to, da malenkost skačejo med knjigami, da lažje časovno umestijo dogodke vseh akterjev v seriji.

bluefish ::

Master_Yoda je izjavil:

Em, Bran ne isce Jon Snowa. Sledi svojim vizijam z trooko vrano (ce se prav spomnim).
Uh, imaš prav.

Tiger ::

martincek1 je izjavil:

Komaj čakam trial (če seveda sploh bo izpeljan) :) Sicer pa zakon epizoda, sploh okrog dogajanja v Kings Landingu (babi, Margaery), zadnji dve sceni Jamieja, Daenerys, white walkers, Jon Snow... edino tisto z Unsullied, ko so sužnji ponovno od znotraj zavzeli mesto je bilo malo preveč...

Trial bo, je bilo v napovedniku sezone (2 minuta dalje)

Smurf ::

Gogyto je izjavil:


Hehe, Jaime pa... Ni tako slab, kot je na začetku deloval, ne.:)

Mhm... v knjigah je ta prehod, ko se priljubi bralcem se bolj ociten, kjer se zacne zgodba opisovati tudi skozi njegove oci.

Mi je vsec, da niso vsi liki crno-beli oz. se tekom zgodbe tudi razvijajo.

cebelar123 ::

Dobil sem občutek, da smo tukaj mogoče tudi bralci knjig nekaj izvedeli kaj bo v prihodnji knjigi.

avani ::

Sam so pa smotani ti whitewalkerji - z vsako sezono so dlje od zidu :). Najprej napadejo mormonta v castle black, nato bitka na fist of the first men, zdej pa se tile Stonehenge obredi...

Gregor5816 ::

avani je izjavil:

Sam so pa smotani ti whitewalkerji - z vsako sezono so dlje od zidu :). Najprej napadejo mormonta v castle black, nato bitka na fist of the first men, zdej pa se tile Stonehenge obredi...

Mormonta v castle black niso napadli white walkerji. V tej temi so enkrat bralci knjig razložili, da so severno od zidu 3 vrste prebivalcev - wildlings so normalni ljudje, white walkerji in ljudje, ki jih white walkerji napadejo, ter imajo potem modre oči - ti so napadli Mormonta (ne vem točno kako se imenujejo). Prav tako je nekdo razložil, kar je v knjigah (menda) napisano, v seriji pa ne - zid obdaja neka magija, ki preprečuje white walkerjem da bi prišli na drugo stran. Če me spomin ne vara je nekako tako.

ZaphodBB ::

Wights

avani ::

Oh hvala za razlago :)

oo7 ::

Gregor5816 je izjavil:

avani je izjavil:

Sam so pa smotani ti whitewalkerji - z vsako sezono so dlje od zidu :). Najprej napadejo mormonta v castle black, nato bitka na fist of the first men, zdej pa se tile Stonehenge obredi...

Mormonta v castle black niso napadli white walkerji. V tej temi so enkrat bralci knjig razložili, da so severno od zidu 3 vrste prebivalcev - wildlings so normalni ljudje, white walkerji in ljudje, ki jih white walkerji napadejo, ter imajo potem modre oči - ti so napadli Mormonta (ne vem točno kako se imenujejo). Prav tako je nekdo razložil, kar je v knjigah (menda) napisano, v seriji pa ne - zid obdaja neka magija, ki preprečuje white walkerjem da bi prišli na drugo stran. Če me spomin ne vara je nekako tako.



Torej sploh ne morejo na drugo stran?;((

Mavrik ::

Načeloma je point Zidu glih v tem da ne morejo te stvari čez :)
The truth is rarely pure and never simple.

cebelar123 ::

Mavrik je izjavil:

Načeloma je point Zidu glih v tem da ne morejo te stvari čez :)

Tako naj bi bilo, ampak čez lahko grejo Wightsi.

Y0sh1 ::

Mavrik je izjavil:

Načeloma je point Zidu glih v tem da ne morejo te stvari čez :)


Ja, zid je zaščiten z magijo, za katero naj bi bili zasluženi otroci gozda, ki so pomagali Branu Straku - the builderju zgraditi zid in s tem preprečiti vdor White walkerjev. Otroci gozda so prav tako zaslužni da so premagali in odgnali White walkerje še preden je bil zgrajen zid.

Otroci gozda so živeli na westerosu pred prihodom prvih mož. http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Chi...

Več o celotni zgodovini,pred dogajanjem v Game of thrones:
Je super za pogledat, ker pojasni marsikaj kar se dogaja v seriji. Prav tako opiše zgodovino posameznih družin in njihov nastanek.

Lp

Okapi ::

Nihče pa v resnici ne ve, a čarovnija še deluje.>:D

O.

cebelar123 ::

Ravno sem čital kako se je HBO zafrknil in po pomoti izdal ime white walkerja, ki ga pokaže na koncu :))

@nny ::

cebelar123 je izjavil:

Ravno sem čital kako se je HBO zafrknil in po pomoti izdal ime white walkerja, ki ga pokaže na koncu :))


Creepy dude z ledenim nohtom in nekakšno krono na glavi? Kako mu je pa ime? Videti je kot Šef, a videz lahko vara.:)
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

martincek1 ::

Mogoče je pa Voldemort. :)

@nny ::

Blue Darth Maul, bolj verjetno.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Okapi ::

Eh, pa taki poznavalci. Kako niste prepoznali na'vijevskih zombijev.;)

O.

oo7 ::

@nny je izjavil:

Blue Darth Maul, bolj verjetno.


Jaz sem tudi takoj na njega pomislil>:D




@nny je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Ravno sem čital kako se je HBO zafrknil in po pomoti izdal ime white walkerja, ki ga pokaže na koncu :))


Creepy dude z ledenim nohtom in nekakšno krono na glavi? Kako mu je pa ime? Videti je kot Šef, a videz lahko vara.:)



Ne vem če je ravno šef. Jaz bi prej rekel, da je tisti na konju šef. Ker, ko tisti na konju prinese otroka in ga položi tja je tam v vrsti čakalo več teh white walkerjev potem pa je eden izmed njih prišel po otroka.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

oo7 ::

Teorija o White Walkerju z dojenčkom>:D

Warning: this article contains massive spoilers for the latest Game of Thrones episode and the A Song of Ice and Fire series.
http://www.dailydot.com/geek/game-of-th...

Zanimivo:)

cebelar123 ::

oo7 je izjavil:

Teorija o White Walkerju z dojenčkom>:D

Warning: this article contains massive spoilers for the latest Game of Thrones episode and the A Song of Ice and Fire series.
http://www.dailydot.com/geek/game-of-th...

Zanimivo:)


Tako tisti ki vas res zanima boste stisnili na zgornji link.


Mogoče so tisti liki v ozadju Crasterjevi sinovi.

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Nastanek White Walkerjev oz Others kot se jih bistveno bolj pogosto poimenuje ni v knjigi nikjer pojasnjeno, ker ni nikogar da bi lahko skozi njegove oči to vidli.

Ni mi pa jasno v čem je smisel da je Sam Jonu povedal za Brana in da je Bran sploh v Crasters keep. To spremeni kar nekaj stvari. Upam da bodo pobegnili o tam še preden Jon pride in se ne srečajo če ne bo problem z Jonovo motivacijo v prihodnosti. In zgodbo ****.

Drugače pa ja trial bo. Bo med vrhunci sezone po moje. Potem pa se zanimive stvari šele začnejo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

avani ::

hehe, no mogoče bo Branimir še pred bojem zbežal :-) Lahko pa bo tudi tako, da ga bo med bojem prvi našel Vargo hoath in z njim popihal neznano kam... V tem primeru zna biti zanimivo kaj se bo zgodilo, ali ga bo dostavil boltonu ali pa ga bo morda poskusil prodati komu tretjemu. Greyjoyi bi znali biti po moje kar zainteresirani, sploh da lahko potem izsiljujejo Boltone za zemljišča na severu.

korenje3 ::

škoda ker serije niso 90 minutne :p
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Gregor5816 ::

cebelar123 je izjavil:


Mogoče so tisti liki v ozadju Crasterjevi sinovi.

Kaj pa če je bil to Benjen Stark?>:D

Halfdead987 ::

Ufff Benjena ze od season 1(?) ni?
Meni je bil tisti moment (se mi zdi da 3. del) "Im gonna eat your mummy and daddy" nekako strasen :D
Bojo walkerji sploh v kaksni bitki? In proti komu?
Btw tisti prince of dorne pa imp sta najboljsa characterja

cebelar123 ::

Gregor5816 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:


Mogoče so tisti liki v ozadju Crasterjevi sinovi.

Kaj pa če je bil to Benjen Stark?>:D


To misliš na glavnega White Walkerja? Če misliš na njega potem to časovno ne gre skupaj.

Gregor5816 ::

Na glavnega ne, lahko pa da je eden izmed njih. Benjen Stark je pogrešan že od začetka prve sezone, ko je šel severno od zidu, nazaj se je pa vrnil le njegov konj. Kaj se je zgodilo z njim, ni bilo nikjer povedano. Čeprav mislim, da o njem ne bomo več slišali. Mormont je takrat Jonu obljubil, da bodo šli severno od zidu in ga poiskali. Severno od zidu so šli ob koncu prve sezone, ampak Benjena ni potem nihče več omenil.

Okapi ::

Kaj se je zgodilo z njim, ni bilo nikjer povedano. Čeprav mislim, da o njem ne bomo več slišali.
Do konca zgodbe se lahko še marsikaj zgodi. Tista dva, ki sta šla skupaj z Benjenom v izvidnico, sta bila recimo "zombificirana", tako da lahko slutimo, kaj se je zgodilo.

O.

Halfdead987 ::

Kako veš, da sta bila zombificirana?

Okapi ::

Mrtva so ju prinesli nazaj, pa sta čez noč oživela in so ju morali še enkrat ubiti.

O.

b00mer ::

Coldhands

jest10 ::

b00mer je izjavil:

Coldhands

Me zanima, če ga bodo vtaknili v nadaljevanko. Trenutno že zamujajo

Smrekar1 ::

jest10 je izjavil:


Me zanima, če ga bodo vtaknili v nadaljevanko. Trenutno že zamujajo


Menda je bilo rečeno, da Coldhandsa ne bo. Me prav zanima kaj to pomeni za njegovo identiteto. Teorije so, da je to zombificiran/asimiliran Benjen Stark, ampak potem bi najbrž nastopal v seriji.

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

jest10 je izjavil:


Me zanima, če ga bodo vtaknili v nadaljevanko. Trenutno že zamujajo


Menda je bilo rečeno, da Coldhandsa ne bo. Me prav zanima kaj to pomeni za njegovo identiteto. Teorije so, da je to zombificiran/asimiliran Benjen Stark, ampak potem bi najbrž nastopal v seriji.

Te teorije so povsem napačne.

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Te teorije so povsem napačne.


Če se predpostavlja, da bo Benjen Stark še pomemben, potem očitno res ne.

ZaphodBB ::

SPOILER!!!





Children of Forest so rekli, da je Coldhands umrl "dolgo tega" - Benjen Stark, pa ni pogrešan še niti tri leta.

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:

SPOILER!!!
(...)


Takrat je pogrešan okoli 4 leta ampak OK to ni bistveno. Bolj me zanima ali jim je za zaupati? Vsekakor imajo več kot dovolj razlogov, da lažejo, ker sovražijo ljudi. Plus kaj je za njih "dolgo"?

Ampak ja, očitno ni Benjen Stark, temveč nekdo drug. Verjetno ni pomembno kdo je bil, ker serija dela brez njega.

ZaphodBB ::

Sicer nisem prebiral knjih sem pa prebral vse možne hipoteze in povzetke okrog Nights Kinga, Bloodravena, Benjena in Cooldhandsa in edini zaključek, ki ga lahko potegnem je, da GRRM definitivno ni dal dovolj informacij za kakšen konkrekten zaključek :D

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Sicer nisem prebiral knjih sem pa prebral vse možne hipoteze in povzetke okrog Nights Kinga, Bloodravena, Benjena in Cooldhandsa in edini zaključek, ki ga lahko potegnem je, da GRRM definitivno ni dal dovolj informacij za kakšen konkrekten zaključek :D


Če boš prebral knjige boš ugotovil, da to lahko rečeš za marsikaj :)
Serija je bolj direktna, ker je vs skupaj le nekoliko drugače. Predvsem težje gledaš kaj za nazaj ipd in mora biti bolj direktno. Ker producenti vedo konec uporabljam serijo kot referenco za marsikaj.
««
55 / 213
»»