» »

Kismet in spremljanje wifi povezav

Kismet in spremljanje wifi povezav

PrimozBo ::

Pri računalniških omrežjih smo nedavno govorili tudi o wireless omrežjih in pa seveda njihovi varnosti.
Tako sem si doma na en star komp poinštaliral ubuntu 10.10 in dodal neko atheros wifi mrežno, da sam mal preizkusim orodje kismet in podobna.

Sedajle sem se dve uri igral s kismetom in me zanima zakaj zajame tako malo paketkov ?
Na drugem računalniku sem aktivno uporabljal internet (isto preko wifi) in mi kismet pravi, da je za moje omrežje zajel 8143 paketov in pa size 102k.
Pričakoval bi da je podatkov vsaj za nekaj 10MB in paketkov kakih 100x toliko.

Poleg tega kismet dela dump file kamor logira vse zajete paketke iz vseh omrežij v dosegu in je ta dump file velik vsega 4MB.

Ali to pomeni, da kismet ne more dovolj hitro procesirati podatkov, ki se prenašajo po omrežjih in zajame samo vsak n-ti paketek ?

p.s. Vsa omrežja okoli mene so zaklenjena tako, da nikamor ne vdiram in niti ne mislem.
  • spremenil: PrimozBo ()

fiction ::

Kolikor vem Kismet privzeto uporabi wlan kartico tako da skače po različnih kanalih in poskuša z vsakega kaj pametnega posniffati. Toliko da vidiš vsa WLAN omrežja okrog tebe. Zato traja nekaj časa preden spet pride okrog do kanala po katerem ti prenašaš podatke (in le-te tudi samo takrat shrani). Ko je na drugem kanalu pa tistega "ne sliši". Sej to se da izklopiti (oz. Kismet prisiliti naj tega ne počne), h pa poglej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

PrimozBo ::

Aha, hvala ti. To je potem verjetno tudi vzrok, da mi nikakor ni uspelo zajeti 4-way handshake-a, ko sem prekinjal in vzpostavljal povezavo pri sebi.

PrimozBo ::

Če v wireshark-u v filter polje vnesem "EAPOL" a bi mi to moralo pokazati samo pakete, ki so del 4-way handshake-a ob zpostavitvi wpa/wpa2 kriptirane wirelss povezave ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo visi na mojmu ruterju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111407 (936) mihec87
»

Kako skriti wifi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132406 (2032) boogie_xlr
»

Brezžično omrežje - WEP cracking

Oddelek: Omrežja in internet
61841 (1659) R-G
»

pcmcia wlan kartica in kismet

Oddelek: Strojna oprema
61263 (1114) iro
»

Wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
182185 (1720) pujsek_

Več podobnih tem