» »

Presledki v cookiu

Presledki v cookiu

ivanl ::

Zdravo!

Srčno upam, da bo na tem forumu kdo imel odgovor za moj problem..
Problem:
Na webu sem našel eno skripto Cartjs, ki je v bistvu nakupovalna košarica, jaz pa jo bom uporabil za drug namen. Težavo imam, ker vse deluje preko cookiev in količina, cena, id itd.. se shrani v cookie, da jih košarica pri ponovnem obisku prikliče nazaj iz cookia. Jaz to vsebino shranim v mysql bazo in sicer je zapisano v obliki html-ja.

Pri ponovem refreshu strani to preberem iz mysql baze in vpišem v cookie s PHP-jem, da jo bo potem Cartjs skripta prebrala. Tukaj pa imam težavo. Kakorkoli shranim v bazo mi v cookie ne shrani pravilno.
Primer:
V bazi: znak manjši ecart_js currency
Shrani v cookie = %3Cecart_js+currency
Kot vidite me moti tisti plusek namesto presledka!?????
Če v bazo shranim tako, da naredim replace in shranim namesto presledka %20 , potem mi pri ponovnem kreiranju cookia preko php kode shrani to: %3Cecart_js%2520currency . Kako naj se znebim tistega pluska ali v drugem primeru %2520 .
Pravilno bi moral biti tak zapis: %3Cecart_js%20currency .

Pri debugiranju sem opazil, da tudi če pri insertu v bazo vse poševnice,je enako, presledke itd.. replacam naredi select vredu. Tudi spremenljivka, ki dobi vrednosti iz selecta ima pravilno vrednost. Zatakne se pri kreiranju cookia pri funkciji setcookie("cartJS", $cookie, $expire,"/");

Prosim za pomoč in hvala!

LP Ivan

keworkian ::

uporabi htmlspecialchars funkcijo iz phpja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Php varen login

Oddelek: Programiranje
203816 (3316) Volk|
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304182 (3595) snow
»

Kako naredit blokado pred veckratnim vpisom istih podatkov?

Oddelek: Programiranje
5833 (759) OwcA
»

unset cookie

Oddelek: Izdelava spletišč
221830 (1637) tomitza
»

PHP logiranje na stran

Oddelek: Programiranje
141439 (1165) ahac

Več podobnih tem