» »

Nova verzija Symbiana in nova telefona iz Nokie

Nova verzija Symbiana in nova telefona iz Nokie

ComputerWorld - Nokia je včeraj izdala novo verzijo operacijskega sistem Symbian^3 in napovedala dva nova telefona, ki poganjata novo verzijo operacijskega sistema. S tem želi Nokia pokazati, da Symbian še ni mrtev, čeprav se o tem špekulira že dolgo časa. Nova verzija Symbiana se imenuje Anna in med drugim prinaša hitrejši spletni brskalnik, virtualno tipkovnico QWERTY v pokončni orientaciji telefona, bolj gladko premikanje po spletnih straneh (scrolling), izboljšano iskanje in nove zemljevide Ovi Maps. Skupaj je vseh novosti okoli 50.

Anno najdemo na Nokii X7, ki ima procesor ARM 11 680 MHz, 4-palčni zaslon AMOLED z ločljivostjo 640 x 360, kamero z osem tisoč točkami, podporo HSDPA, mere 119,7 x 62,8 x 11,9 mm, težo 146 g, in na Nokii E6, ki ima fizično tipkovnico QWERTY pod 2,5-palčnim zaslonom z ločljivostjo 640x480. Cena X7 bo znašala 380, cena E6 pa okoli 340 evrov. Naprodaj bosta še v tem četrtletju. Kasneje bodo Anno prenesli še na druge modele: N8, E7, C7 in C6-01.

Videli bomo, ali bo to dovolj, da se bo Symbian obdržal med živimi.

14 komentarjev

Highlag ::

Še dobro, da ima kamera samo 8000 pik. Drugače so fotke čist prevelike:P
Never trust a computer you can't throw out a window

koyotee ::

kamera z 8 TISOČ točkami, si že kdaj uporabljal sploh fotoaparat xD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gulfstream ::

X7 je spet ena reinkarnacija 5800, tako kot X6. Stane pa 380€, kar je 50-80€ več kot je 5800 2,5 leta nazaj. Ne ponuja pa nič zares novega, razen izgleda, ki mene osebno odbija.

http://www.theregister.co.uk/2011/04/12...

Symbian še ni mrtev

Umira pa, in mogoče je prav tako.

RejZoR ::

Nokia ima mal drage aparate glede na to da ne ponujajo nič posebnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sonac ::

Put Symbian out of its misery already :(

Gregor P ::

Za "navaden" telefon bi pa jaz kupil kakšno E6 v kakšni akciji; (vsaj E5, ki je bila v akciji okoli 100,-) povsem priročna zadeva za "navadne smrtnike":D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mjk ::

symbiana se ne da več rešit.
Če drugega ne, ker Nokia tako hoče ... ga zapira in daje jasno smernico, da ga hoče zapret.

dodatno pa še mora nekako wp7 ven spravit :) ... tako da upam, da se bo še vedno pojavljal na non-touch telefonih, ker wp7 ali android ali ios nimajo tam kaj iskat :)

P4ajo ::

Meni je pa symbian všeč in menim, da če nebi bilo takega anti-hypa, bi lahko nokia (ko (se že?) prebudi) z malo več dela in nekaj večjimi spremembami naredi povsem konkurenčen sistem.

Spock83 ::

P4ajo je izjavil:

Meni je pa symbian všeč in menim, da če nebi bilo takega anti-hypa, bi lahko nokia (ko (se že?) prebudi) z malo več dela in nekaj večjimi spremembami naredi povsem konkurenčen sistem.


+ 1

Še vedno si želim v prihodnjosti kupit Nokio. Dobri moj stari E90 še dela :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Jaka83 ::

Spock83 je izjavil:

P4ajo je izjavil:

Meni je pa symbian všeč in menim, da če nebi bilo takega anti-hypa, bi lahko nokia (ko (se že?) prebudi) z malo več dela in nekaj večjimi spremembami naredi povsem konkurenčen sistem.


+ 1

Še vedno si želim v prihodnjosti kupit Nokio. Dobri moj stari E90 še dela :D


Tudi meni še E65 in E71 čisto dobro delujeta, čeprav sem ju že zamenjal z Androidno napravo, ker sta mi bila prepočasna.

Nokia bi morala it na Android.

Gregor P ::

Če je lahko šla na WP7, gre lahko sedaj zaradi mene tudi na Androida, res ne vidim težave:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

sss ::

Ne bo šla na android glede na to, da so dobili en kup dnarja od microsofta...

Ashrack ::

Kaksen crap od telefona. Edini razlog da se to sploh se prodaja je ime Nokia.
....

gulfstream ::

Tudi Nokia ima že zelo načeto ime, in dvomim da bodo dosegli prodajne cilje za te telefone.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia predstavila N9 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
26652336 (37752) flameir
»

Symbian Anna na voljo za prenos

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
388468 (5588) neptun319
»

Mango bo debitiral na Nokiah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6417462 (15409) BlueRunner
»

Nokia prevzema razvoj Symbiana, E7 prihaja decembra

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3211052 (10239) Gregor P

Več podobnih tem