» »

Popolna tipkovnica prenosnika

Popolna tipkovnica prenosnika

Med0 ::

Zanima me če je zelo moteče če prenosnik nima popolne tipkovnice saj se nemorem odločiti med velikostijo 17,3'' in pa 15,6'' , saj so pri 15,6'' tipke z popolno tipkovnico že preveč nabasane skupaj. Kaj vi menite?
  • spremenil: Mavrik ()

blue ::

ni moteče, da nimaš popolne tipkovnice.. motoče je da so tipke, ki niso črke nametane pri vsakem proizvajalcu drugače in dajejo prednost svetlečim diodam in designu....

odvisno od posameznika, če delaš dosti z številkami potem je nepograšljiv numerični del.. jst ga ne pogrešam..
Če ga boš pogrešal je možno kupiti usb numerični del tipkovnice.

Pyr0Beast ::

Ni je čez navadno tipkovnico. Tista na laptopu je tako, za mimogrede, ne pa za resno delo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Jup.
Resno vse vprašaj zakaj točno hočeš met 17colsk prenosnik. Prenosljivost teh zadev je že močno v narekovajih.

Nabavi si raje eno 15 colsko (ali še manjšo) zadevo in ornk zunanji LCD monitor in USB tipkovnico. Tako maš najboljše iz obeh svetov. Ko ga res kam vzameš s sabo, velikost ne dela posebnih težav, doma za pisalno mizo imaš pa uporabno velik monitor in tipkovnico.

Še bol pa predlagam netbooka + LCD + USB tipkovnico.
Po mojih pojmih vse kar je nad 10 col ni prenosnik ampak deska.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

17-ka ni ne tič ne miš. če bi imel možnost bi vzel kakšen 23" wide prenosnik ali pa 19" ko 4:3.

Na 23ko bi lahko spravil kompletno tipkovnico, brez da bi stiskal tipke in spreminjal že tako neumen razpored. Razen večje teže ekrana tu ni nekih posebnosti.
Drobovje od 15+ dalje je praktično popolnoma isto.
(Ne)nadgradljivost prav tako. V tole 17ko ki jo imam bi lahko komot spravil 2 HDD-bay-a ali pa 3, če bi imel samo eno optično enoto. Sedaj je tam praktično prazen plac, baterija pa taka da zdrži komaj 2 ure in pol, tam do 3, če izklopiš wifi.

Saj zadeva je znosna za delo, samo dobiš kmalu popizditis, če se ukvarjaš z numerično tipkovnico, katera je ločena, ampak brezvezna, 0 je zmanjšana na velikost ene tipke, družbo pa ji dela še tipka za pomik v desno, tam kjer bi drugače klofnil za 0 pri polni tipkovnici. Zelo luštno ko kljocaš po spreadsheet-ih in se pomakneš na naslednjo celico v vrstici. (saj ne da je placa od tipkovnice do roba na vsaki strani dobre 4cm)
Zunanja miška je obvezna.

Imaš pa prednost pri velikem laptopu. Ker je širši, je lahko tanjši. Neke silne razlike v teži tudi ni (ali pa sem se navadil). Pravtako je lahko hlajenje izvedeno bolje (ni pa nujno) in čiščenje hladilnika je pri mojem stvar 10 minut dela.

Doma ga dam na podstavek narejen iz PVC kanalov (lahko slikam če koga zanima), da se spodaj zrači, kakor mu je volja. Gor prištekaš tipkovnico miša in ekran ter napajanje ter je pripravlen za delo. Polnilca imam 2. Eden je fiksen (original), drugi (kitajc) pa v torbi.
Baterije ne uporabljam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bias ::

Jaz npr. v službi delam na 15inch laptop na katerega imam vezan še en LCD tako da imam dva aktivna, ker moj notebook nima numerične tipkovnice sem si nabavil Logitechovo saj je brez nje nemogoče delat, še ceneje te pa pride da si priložiš klasično tipkovnico in vse delaš na njo in ne na laptop.

Pyr0Beast ::

Spet. Lahko pa ciljaš na netbooka. Za samo pisanje tekstov je odličen in tudi z debelimi prsti se ga hitro navadiš.

Za urejanje tekstov in slik pa ni, preveč scroolanja potrebno.

Če ti baterija drži 6 ur pa se praktično tudi sekiraš ne za polnilec. S seboj ga pa imaš lahko praktično povsod.



Še glede klasične tipkovnice - Note-book-ova je draga za iskati in menjati, ter če se polije je hitro lahko piz**rija. Navadno magari flikneš v kanto in kupiš novo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Med0 ::

tole mašinco nameravam kupiti http://www.computercenter.si/www-comput...

Pyr0Beast ::

Nič posebnega ni. Ima res dobro tipkovnico (sprobano).

Sama zadeva pa je dokaj vroča pri polni obremenitvi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Med0 ::

kaj bi pa bil boljši best buy od tega?

Pyr0Beast ::

Kaj posebnega glede hitrosti ne boš dobil in pri hlajenju pravtako ne. Flikni noter SSD če imaš dovolj sredstev, drugače pa je mašina čisto ok.

(Če pa misliš stalno igrati igre pa si omisli raje stacionarca)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Med0 ::

huh, odločitve so res težke :D

Med0 ::

da nebom odprial nove teme me zanima kjere firme majo poleg toshibe še mednarodno garancijo?

aJPOD ::

Kupujem PC od 500-570 € ( če bo občutna razliak delovanaj raje tud kakšnih 20 € še spraskam neki) ter monitor do 140 € nekak pač skupen budget nj bi bil 700-750 za oboje. Za računalnik bi dal tole kongfugacijo
MSI GeForce GTX 460 1GB Cyclone OC SE
153.60 €
Samsung EcoGreen F3 1TB 32MB
62.40 €
SATAII Samsung SH-S223
21.60 €
Kingston ValueRAM 4GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
46.80 €
AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition 125W C3
123.60 €
ASUS M4A87TD - AMD 870/SB850/DDR3/am3/ATX
84.00 €
.Rasurbo BC-13 650W
72.00 €


Skupaj: 564.00 €


monitor pa mislm da bo tale vredu http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

kaj bi vi zamenjali?

PS: to sem že objavil v svoji temi,ampak vseno raje 2x prečekiram kot pa da se zaj***

jazbec ::

disk vzami samsung spinpoint f3 1tb

million ::

Med0 je izjavil:

tole mašinco nameravam kupiti http://www.computercenter.si/www-comput...

mašinca je res huda, sem tudi sam sprobal in dela super. Tudi tipkovnica lepo sede v roke :)

Zakaj te zanima mednarodna garancija? Se misliš seliti kam?:) Mislim, da ima Samsung mednarodno..pa Toshiba. Mislim, da ima Lenovo za določene modele pravtako..HP isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za nasvet pri nakupu prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
6772 (596) Brias
»

Ocena prenosnika cena/kakovost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121610 (1343) SLO_Matej
»

kateri laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
284035 (3089) solatko
»

Prenosnik MEDION AKOYA E6220 - Hofer

Oddelek: Kaj kupiti
177867 (7179) Alamar
»

Mnenje! HP ali Toshiba?

Oddelek: Kaj kupiti
61418 (1276) solatko

Več podobnih tem