» »

WiFi: nestabilna povezava

WiFi: nestabilna povezava

WarpedGone ::

Pravkar sem opazil nekaj hmmm "zanimivega".

Imam netbook z WiFijem s podporo N in ruter s podporo N.
"Kvaliteta" signala naj bi bila okrog 65%. Problem je, da browsanje na netbooku žre živce. Če nekaj časa nekaj samo berem, bo naslednji klik na kako povezavo gladko zignoriran. Čaka na odziv v nedogled. Ko parkrat kliknem na zadeve, stvari začno delat OK. Signal je dovolj močan, da mi mojo lastno mrežo v 4. štuku najde še pred blokom na parkirplacu (in teži z vpisom gesla).

Prej sm pognal ping in ga pustil tečt v ozadju. Nobenga izgubljenega paketa, odziv od T-2 DNS pride v cca 15ms.

Medtem ko laufa pinganje, browsanje dela gladko kot namazano. Če ugasnem pinganje v ozadju, pa se zopet začne šponanje živcev, ko se kliki ignorirajo, sajti ne odzivajo, napisani posti na ST pa brez opozorila izpuhtijo v nepovrat.

SKlepam da se nekje dogaja nek powersaving, ki je narejen po češko in požira pakete. Netbook mi laufa na štromu in trdi da ni nobenga powersavinga. Na routerju ni videt kakih nastavitev na to temo.

Kaka ideja?
Zbogom in hvala za vse ribe

Tilen ::

Testno uporabi Googlove DNS strežnike 8.8.8.8 ter 8.8.4.4.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

WarpedGone ::

Sm že, enaka "nestabilnost" in požiranje mojih requestov. Kak download pa laufa b.p.

Edit: pravzaprav naslov DNS sam ne igra veze, zdej pingam ruter in stvar teče ko voda.
Bom za hec probu pingat localhost, da vidmo a je problem netbook al router.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Prešaltaj brzino TX na prvo višjo od I_net priključka in wifi mode na mogoče celo B-Only na ruterju ter izklopi varčevanje z energijo na interni wifi kartici laptopa oz. nastavi največ na Fast mode (če imaš to možnost!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Alfonzo ::

Da ne bom odpiral nove teme bi kar tukaj vprašal. Kaj bi lahko bil problem pri moji zadevi: prenosnik je povezan preko WiFi-ja in ima 100% signal. Brskam normalno vse, ko pa vklopim download lahko downloada ene 10min potem pa pade WiFi dol in ga morem restarta oz na novo prižgat, no kdaj se tud sam postav.

jest10 ::

Švoh router. Ali pa kakšne zavožene nastavitve

valvoline1 ::

Poskusi optimizirat pc z programom uniblue speedupmypc. Sem imel podobne težave z wifi-jem,odlične dl in ul hitrosti,obupna odzivnost na klik, dal sem program gor,program je poiskal napake optimiziral in lejga pol je delovalo vse kot je treba.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Enjoy the freedom of N. .. Not

Ja. Enako sem se jaz zajebal. Maš mogoče buffalo WRZ-G300N router ? Ta ima znane težave z DD-WRT in crash-abilnimi driverji za Wifi.

N-standard na tem routerju je samo 2.4GHz in ne 5GHz
S tem da polni N požre _VSE_ možne razpoložljive kanale.

Gor imaš verjetno Ubuntuja ?

Jaz sem fliknil N kartico iz laptopa ven ter jo zamenjal z neko boljšo broadcom g različico. Trenutna atheros je imela blazno slabo občutljivost.

To izgubljanje je možna posledica preagresivnega power-savinga kartice.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

milc ::

Jaz sem na enem noname routerju opazu, da je imel po defaultu, reconnect našiman na 'No'. Simptomi so bli pa isti. Vse je delalo, ko si prižgal, dokler ni nehalo delat...

jest10 ::

Pyr0Beast je izjavil:


S tem da polni N požre _VSE_ možne razpoložljive kanale.

No ja, polovico pa res:P

Pyr0Beast ::

_VSE_

Vmesni kanali ne štejejo ker se prekrivajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Pyr0Beast je izjavil:

_VSE_

Vmesni kanali ne štejejo ker se prekrivajo.

Kako vse? Zasede ti kanale 1-6 ozeroma 6-11, če uporabiš za primarni kanal 1, 6 ali 11. Torej imaš lahko 2 N omrežji, ki se ne motita. Če ti ostale naprave podpirajo pa en router na 13 ali 14 kanal in si še bolj na varnem .Če butneš osnovni kanal kam drugam, ti pa res pokrije večino uporabnega spektra(imaš lahko neodvisno le še eno N ter eno G omrežje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pyr0Beast ::

Kako vse? Zasede ti kanale 1-6 ozeroma 6-11, če uporabiš za primarni kanal 1, 6 ali 11. Torej imaš lahko 2 N omrežji, ki se ne motita. Če ti ostale naprave podpirajo pa en router na 13 ali 14 kanal in si še bolj na varnem .Če butneš osnovni kanal kam drugam, ti pa res pokrije večino uporabnega spektra(imaš lahko neodvisno le še eno N ter eno G omrežje)

V 40MHz mode se ti kanal 6 prekriva.
Pravtako je kanal 1 _zagotovo_ zaseden, to za sabo potegne še kanal 2&3, ker se prekrivata.
Velikokrat je zasedena tudi 11-ka.
Tako da ti ostane za primarni kanal samo 6ka, pa še to komaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

Če je primarni kanal že zaseden (in dovolj močen), ti driver/firmware avtomatsko preklopi na navadni G način! N pride v poštev samo, če si praktično doma (in sosed nima N zraven tebe in na istem oz. bližnjem kanalu. Če je na istem, obema dela samo na G. Če rabiš samo za I-Net na kompu, potem N nima veze; če pa prenašaš datoteke iz enga kompa v drugi v istem stanovanju, pa ja. A vendar ni pol bolj enostavno prenest fajla preko USB ključka, posebej če je večji?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi v bloku

Oddelek: Omrežja in internet
344353 (1047) starfotr
»

Internet preobjemenjen, kaj je krivo?

Oddelek: Omrežja in internet
162033 (1351) SmeskoSnezak
»

WiFi kanali 2.4 GHz

Oddelek: Omrežja in internet
91722 (1492) Ribič
»

Repetitor ali močnejši router

Oddelek: Strojna oprema
233828 (3250) filip007
»

Siol modem (WiFi)

Oddelek: Omrežja in internet
263890 (3401) solatko

Več podobnih tem