» »

Zoran Thaler @ Cash-For-Laws

Zoran Thaler @ Cash-For-Laws

Double_J ::

"Odstop je junaško dejanje"
Vodja poslanske skupine nepovezanih poslancev Franc Žnidaršič je Thalerjev odstop ocenil kot "zelo junaško in korektno dejanje". To je po njegovem mnenju prava drža politika, če se zaplete v kakšno tako zadevo. Tudi če ni kriv, je objektivno odgovoren, zato je prav, da je odstopil. "S tem je vrnil mandat kot tisti, ki je odgovoren volivcem," je dodal.

GLEJTE SE ŽE TREPLJAJO PO RAMAH!
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

GLAVNI ::

Ja ja, človek je čist car k je odstopu.

Tuerk, daj mu priznanje, at taküj!

Matako ::

Ja Zoran je pošten lopov ;)
/\/\.K.

Pšenični ::

"Odstop je junaško dejanje"
Vodja poslanske skupine nepovezanih poslancev Franc Žnidaršič je Thalerjev odstop ocenil kot "zelo junaško in korektno dejanje". To je po njegovem mnenju prava drža politika, če se zaplete v kakšno tako zadevo. Tudi če ni kriv, je objektivno odgovoren, zato je prav, da je odstopil. "S tem je vrnil mandat kot tisti, ki je odgovoren volivcem," je dodal."

Ne more človek verjet, kakšen moralni podn. Podn od podna.

Še malo pred odstopom pa sprenevedanje...

"Sem na tem, da napišem priročnik Kako se izogniti podkupnini.
-- Zoran Thaler"

In to je bil naš zunanji minister.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Pravi junak je torej...

Pa ne vem zakaj bi tak človek rabil še dodaten denar? Že samo asistenti tehle euro-poslancev dobijo denarja čez glavo.

Ali je zbiral denar za kakšno vojaško enoto pod svojim vodstvom ali kaj...:P
Dve šivanki...

JanK ::

Njegovo dejanje je res poden.

Ampak poden in, kot ponavadi dvolicni, so tudi tile komentarji okoli odstopa.

'Pogumni' Rupar odstopil

Župan Tržiča Pavel Rupar je predsedniku državnega zbora Francetu Cukjatiju podal odstopno izjavo z mesta poslanca, je povedal za 24ur.com. Tako je tržiški župan in član vodilne stranke SDS po sporu z najemnico, ki naj bi bila tudi njegova ljubica, in po aferi s stanovanji tudi uradno zapustil parlament.
.
.
.

Vodja poslanske skupine SDS Jože Tanko je pozdravil Ruparjevo odločitev. Z odločitvijo, da se ne bo skliceval na poslansko imuniteto in na ustavno pravico do imunitete, je Rupar, tako meni Tanko, jasno pokazal, da se želi braniti in dokazovati svojo nedolžnost kot navaden državljan. Gre za načelno, etično in tudi pogumno dejanje, ki ga doslej ni zmogel nobeden od poslancev, je še ocenil.

Pšenični ::

"Ampak poden in, kot ponavadi dvolicni, so tudi tile komentarji okoli odstopa."

Zdej govorimo o Zokiju. Rupar je že mimo.

Zdej majnka še tista "da so vsi ISTI"...

Matako ::

^^^ Janša je kriv! :))
/\/\.K.

Karaya 52 ::

... oz. kdaj bo Janša odstopil. ;(( Evo, pol dneva mi ni bilo potrebno čakati pa je Thaler že car. Seveda v isto kategorijo sodi trepljanje Gjerkeša in Ruparja po ramenih.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Hehe, to pride iz slovenske logike, da "nikoli ne sme nihče zmagati". Če je lev najebal, naj še desen! Če je socializem popušil, mora tudi kapitalizem! Ne gre da bi kar en dobil po pipi in se drugi veselijo! Ne gre to, saj smo vsi enaki ali ne? Kaj zdaj? :D
/\/\.K.

BlueRunner ::

Zdej majnka še tista "da so vsi ISTI"...

Eh, vsi so isti.

Zdaj, ko je to s tem komentarjem urejeno, pa lahko dodam še to, da naj se kar trepljajo. Ni problem, če se Prijatelji medseobjno trepljajo. Problem je, če te prijatelje že 20 let puščamo na položajih in jim vedno znova dajemo "druge šanse".

To je problem.

Thaler ja na žalost samo simptom, ki je z ostalimi sodelujočimi lepo pokazal, da meja Balkana ni na Kolpi, ampak je pri Salzburgu. Lako ćemo mi to.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Ne glede na to, kateri politični opciji pripada nas (državo in državljane) je ta poslanec osramotil pred celo EU (razen Avstrijo in Romunijo seveda; s tem, da je v Romuniji korupcija povsem vsakodnevni običajni pojav, ki se začne od trenutka, ko si na meji praktično na vseh življenjskih področjih; Avstrijci so pa za Nemce ravno tako "južnjaki" kot mi za njih).

To komu "pripada" je sekundarnega pomena; vsaj meni ni bila prva misel "oh ne spet SD," ali SDS oz. "oh super SD he he" oz. alternativa" ipd. ampak, kako je lahko kaj takšnega sploh mogoče (čisto na splošno, človek v funkciji odlično plačanega EU poslanca, ki zastopa državo Slovenijo; ki nas je vse namočil v to afero)?!?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

PaX_MaN ::

Thaler ja na žalost samo simptom, ki je z ostalimi sodelujočimi lepo pokazal, da meja Balkana ni na Kolpi, ampak je pri Salzburgu. Lako ćemo mi to.

kako je lahko kaj takšnega sploh mogoče (čisto na splošno, človek v funkciji odlično plačanega EU poslanca, ki zastopa državo Slovenijo)?!?:|

Hm, a niso bli to že šesti potencialni klienti unga avstrijca?
Prej pa blejanje kok je korupcije v sloveniji,"kr puglejte kuko so drugje/v tujini super-top-politično-odgovorni-in-brez-korupcije!":)):D;((
Zdej se una milijonska "kazen" za Zidarja - na katero je valjda cela slovenija orgazmirala - zdi tko zlo ... hinavska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

djordjevic ::

Gregor P je izjavil:

Ne glede na to, kateri politični opciji pripada nas (državo in državljane) je ta poslanec osramotil pred celo EU (razen Avstrijo in Romunijo seveda; s tem, da je v Romuniji korupcija povsem vsakodnevni običajni pojav, ki se začne od trenutka, ko si na meji praktično na vseh življenjskih področjih; Avstrijci so pa za Nemce ravno tako "južnjaki" kot mi za njih).

To komu "pripada" je sekundarnega pomena; vsaj meni ni bila prva misel "oh ne spet SD," ali SDS oz. "oh super SD he he" oz. alternativa" ipd. ampak, kako je lahko kaj takšnega sploh mogoče (čisto na splošno, človek v funkciji odlično plačanega EU poslanca, ki zastopa državo Slovenijo; ki nas je vse namočil v to afero)?!?:|

Za to, kako gledajo na nas v Evropi po tej 'aferi', mi gladko dol visi. Če kdo misli, da smo prej veljali kot zgledna podalpska državica, se huuudo moti. Uradno morda letijo pohvale, ja, neuradno pa smo zanje vse kaj drugega kot pridni, pošteni Slovenci. Človeka bo treba postavit za zgled, kaj te doleti, če samo zucneš, da bi kaj pokasiral v zameno za uslugo v parlamentu. Prijateljev primer očitno ni bil dovolj nazoren. Hkrati pa se bojim, da ga bodo 'žrtvovali' za dnevno politične pike in nekaj procentov plusa pri ljudeh, v ozadju pa kraja do jaja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pšenični ::

"Za to, kako gledajo na nas v Evropi po tej 'aferi', mi gladko dol visi. Če kdo misli, da smo prej veljali kot zgledna podalpska državica, se huuudo moti. Uradno morda letijo pohvale, ja, neuradno pa smo zanje vse kaj drugega kot pridni, pošteni Slovenci. Človeka bo treba postavit za zgled, kaj te doleti, če samo zucneš, da bi kaj pokasiral v zameno za uslugo v parlamentu. Prijateljev primer očitno ni bil dovolj nazoren. Hkrati pa se bojim, da ga bodo 'žrtvovali' za dnevno politične pike in nekaj procentov plusa pri ljudeh, v ozadju pa kraja do jaja."

Kaj naj rečem drugega kot; dobro napisano. Zna bit ravno tko, da ga bojo ornk stisnili; drugim za zgled.

Karaya 52 ::

djordjevic> Uradno morda letijo pohvale, ja, neuradno pa smo zanje vse kaj drugega kot pridni, pošteni Slovenci.

Žal to drži, prva blamaža je bila objava ameriške depeše o Kosovu. Kaj smo s tem dosegli, ambasado so nam Srbi razbili, Američani so nam zamerili. Nadaljeval se je fiasko s Hrvaško, iztržili smo AS po katerem bomo potegnili "ta kratko". Libija je pa sploh biser. Ko je Gadafijev sin zganjal kraval po Švici in ko je slednja skupaj z EU omejila vizumski režim, je Slovenija šla proti vsem s svojimi diplomatskimi ambicijami. Naši novinarji po zobeh vlačijo Italijo a ta je od sodelovanja z Libijo nekaj celo dobila. Mi smo dobili sramoto in dve kameli. Popolnoma zgrešena zunanja politika, zakaj nihče ne zahteva odstopa zunanjega ministra?

Glede gospodarstva je pa tako jasno da je politika uspela s trga pregnati tuj kapital, npr. Vega.

jype ::

Karaya 52> iztržili smo AS po katerem bomo potegnili "ta kratko".

No, tega v resnici ne veš, pa tudi sicer je praktično nemogoče, da bi sporazum, kakršenkoli že je, bil slabši od trenutnega stanja, ki dela veliko gospodarsko škodo obema državama (in to povsem po nepotrebnem - denar se dela s trgovino in gospodarskim sodelovanjem, ne pa s količenjem mej).

Gavran ::

PaX_MaN je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:


Zdaj čakamo samo še na Janšo (arhivi), Grims (komisija), Marinič (izpit), Gorenak (ker je pač desn)


Se mi zdi, da jih veliko več čakamo.

Jaja, vsaj še Plemeniti (fasada), Brezigarca (nepotizem), Bezjak (falsificiranje prirejanje izobrazbe).


... pa Pahor (Wikileaks, fotosešn z Obamo in Guantanamo), Golobič (Ultra delnice), Kresal (bulmastifi, avtomobili in davki)

Bi šel stavit da bo v dveh mesecih nekje na udobnem stolčku, mogoče v nalašč zanj ustanovljeni državni agenciji za raziskovanje korupcije
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Pšenični ::

Sem zdejle poslušal ko je začel naklat o nekih visokih standardih pa nisem mogel več poslušat. Enostavno mi ratalo slabo.

Ne moreš verjet kako nas imajo za norca.

Dober da imajo posnetek o že opravljenem poslu. Sicer je on zaključu karijero. Definitivno. Še prevod...

"
# Andrej Horvat
# 21.03.2011 11:07:20
# Objavljamo slovenski prevod posnetka v angleščini.
Thaler: Kaj pa potrebujete?
Novinarka: No ...
Thaler: Koliko pogodb in ...
Novinar: Potrebujemo vaše jamstvo, da boste delali za nas kot parlamentarni svetovalec.
Thaler: OK.
Novinar: In da boste v parlamentu skrbeli za interese naših klientov. To pomeni, da boste pomagali pri sprejemanju potrebnih sprememb zakonodaje.
Thaler: Predlagam, da sklenemo ustni dogovor, kot je ta na papirju, ki ga je treba spremeniti, za eno leto. V enem letu se bo pokazalo, ali ste zadovoljni z menoj ali ne. Odločil sem se za eno leto in te številke (100.000 evrov), o katerih govorimo.
Novinarka: O katerih smo govorili, ja.
Thaler: ... in potem verjetno, ne vem, kako je s tem v britanskem gospodarstvu, poslovnem svetu, v moji državi podjetje izda račun ...
Novinarka: Fakturo?
Thaler: Fakturo.
Novinarka: Ja, zapisano bo svetovanje, od tega do tega datuma, za četrtletje. Taka vsota denarja.
Thaler: Fakture gredo po četrtletju? Kot prvo, drugo, tretje četrtletje v letu 2011.
Novinarka: Ja.
Novinar: Prve tri mesece damo v račun in potem plačamo.
Novinarka: Običajno plačamo v roku 14 dni, glede dela ...
Thaler: Bog vas blagoslovi, mislim, da bo tako najbolj preprosto.
Novinarja vprašata Thalerja, če v parlamentu lahko vloži dopolnilo k zakonodajnemu predlogu v korist njune stranke.
Novinarka: Gre za nekaj zadev, ki jih želimo dopolniti.
Novinar: Se že kar mudi, a ne?
Novinarka: Ja, res je pozno. Skrajni rok za dopolnila je prihodnji teden, zato smo se tudi srečali. Skušamo namreč ugotoviti, če je to mogoče.
Thaler: Mi lahko to jutri pošljete prek e-pošte, ker ne morem ...
Novinarka: Ja, seveda, poslala vam bom.
Novinar: Ali to pomeni, da boste lahko vložili dopolnila?
Thaler: Ja, to lahko naredim.
Novinarja Sunday Timesa sta se znova srečala z Zoranom Thalerjem v Strasbourgu konec januarja. Potrdil jima je, da je vložil zahtevano dopolnilo.
Novinar: Hvala, ker ste to naredili za nas, bilo je res koristno in naša stranka je zelo zadovoljna.
Thaler: OK, dober začetek torej.
Novinarka: Ja, res, zelo dober začetek. Je bilo vse v redu glede na to, da niste imeli dovolj časa, da ste bili na tesnem z rokom?
Thaler: To je bilo OK, težava bi bila, če bi bil kje drugje, drugače v Bruslju ni problem.
Novinarka: Kako pa to naredite? Pošljete prek e-pošte ali morate biti tam in vložiti?
Thaler: Obstaja elektronski obrazec, pri katerem pa zahtevajo tudi podpis.
Novinarka: Torej morate biti tam?
Thaler: Dva kanala, elektronski in ...
Novinarka: Aha, torej ga morate tudi podpisati.
Novinar: In to ste rajši naredili kar sami, kot da bi dobili koga drugega?
Thaler: Prosim?
Novinar: In to ste rajši naredili kar sami, kot da bi dobili koga drugega?
Thaler: Mhm, ja, seveda."

Zgodovina sprememb…

algo ::

Jaz mislim, da Thaler enostavno laže, ker dvomim, da bi bil tako butast, da bi v lastni režiji probal razkrinkati te "barabine" in v imenu tega, kar lepo vložiti dopolnila. Malo preveč neverjetno vse skupaj. Po moje ga je pač zamikala 100.000EUR velika ponudba in se poskuša zdaj izvleči iz zagate, a se le smeši.

jype ::

Gavran> Kresal (bulmastifi, avtomobili in davki)

Tule bi bil pa jaz zelo previden. Čudi me tudi, da nisi omenil droge.

Dokler ne vidim kaj oprijemljivejšega kot hearsay and innuendo bom verjel, da je ženska sposobna pravnica, da lahko veliko zasluži tudi brez sodelovanja v politiki in da nima nobenih pravih motivov zajebati svoje kariere za tako brezvezne cilje kot je prihraniti par evrov ali pa se drogirat s prepovedanimi drogami (legalnih pri nas sploh ne manjka, če imaš dovolj denarja zanje, tako da če bi se želela drogirat kot notranja ministrica sem prepričan, da bi znala poiskat prave substance).

Nobenih dvomov nimam, da je v politiki zato ker na ta način skrbi za lastno zadnjico, sem pa prepričan, da ne more biti tako nesposobna, kot je večina naših politikov, glede na to da je očitno izobražena, pismena in že od prej dokazljivo uspešna, pa še konkretno bogatega partnerja ma, ki ima preveč denarja, da bi moral šparat pri uvozu avtomobilov obscene vrednosti.

harvey ::

Po njegovi izpovedi v Dnevniku na rtvslo je Thaler definitivno kandidat za člana H. Poirot ekipe.
Dokler ne vidim kaj oprijemljivejšega kot hearsay and innuendo bom verjel, da je ženska sposobna pravnica, da lahko veliko zasluži tudi brez sodelovanja v politiki in da nima nobenih pravih motivov zajebati svoje kariere za tako brezvezne cilje kot je prihraniti par evrov ali pa se drogirat s prepovedanimi drogami


jype pozabil si na "sposobnost" z Zbornico terapevtov in tisti zaplet. Takole dajati roke v ogenj je dandanašji zelo tvegano dejanje.

glede na to da je očitno izobražena, pismena in že od prej dokazljivo uspešna

Če si mislil z izobraženostjo razgledanost si udaril mimo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Bwaze6 ::

Človeka so dejansko dobili z roko v vreči. Predlagal je zakone, ki so mu jih posredovali - brani se seveda z izgovori kot so "z njimi se osebno strinjam" in "hotel sem raziskati, kdo stoji za vsem tem".

Verjamem, da se je zadnjih nekaj ur trudil skupaj sestaviti te stavke. No, nasploh pa česa takega zagotovo ne počne prvič.

Zdaj pa da vidimo, kako bo slovenski pravosodni sistem iskal razloge za svoje nedelovanje. Kaj drugega ne pričakujem. :)

BlueRunner ::

Za pravosodje bomo videli, kaj se bo izcimilo. Morda bo domnevna politična nekompatibilnost med vodstvom tožilstva in osumljencem to pomagal premakniti naprej hitreje, kot sicer.

Kar se tiče ugleda v Slovenije v EU in splošno mi ne visi dol. Pa ne zaradi ugleda samega, temveč zato, ker iz ugleda sledijo tudi kakšne pozitivne posledice za vse državljane. Takšne epizode ga kvarijo, če niso ustrezno sanirane. Zavlačevanje in izgovarjanje s strani Thalerja je razumljivo - dobili so ga in njegova nekultura je očitna. Bolj boli odsotnost jasne in takojšnje zahteve, da odstopi s strani stranke, ki ga je kandidirala za poslanca v EP. Tudi tišina je v teh primerih boleč znak, da Slovenija nima deficit ugleda zaradi posameznikov, temveč ima deficit ugleda zaradi splošnega sprejemanja in tolerance do tovrstnih pojavov.

Pšenični ::

"Za pravosodje bomo videli, kaj se bo izcimilo. Morda bo domnevna politična nekompatibilnost med vodstvom tožilstva in osumljencem to pomagal premakniti naprej hitreje, kot sicer."

Upam da bo hitro in čimveč pokasiral.

Ko si že omenil listo stranke na kateri je kandidiral.

To je seveda Pahorjeva SD. Zdej čakamo še raziskavavo Ninamedie v stilu....čez ene 14 dni.

Npr. komentar bo takle...Stranki SD afera ni škodovala, nasprotno pokončna drža poslanca, ki je pokazal visoke etične standarde in odstopil se s strani volilcev nagrajuje in zako je SD že skoraj prehitela.....SDS...

Zgodovina sprememb…

jype ::

k4harvey> Če si mislil z izobraženostjo razgledanost si udaril mimo.

Nisem. Mislil sem izobraženost. O njeni razgledanosti ne vem ničesar.

telbanc> Stranki SD afera ni škodovala, nasprotno pokončna drža poslanca, ki je pokazal visoke etične standarde in odstopil se s strani volilcev nagrajuje in zako je SD že skoraj prehitela.....SDS...

Hja, če do prihodnjih volitev vsi odstopijo, bi vsaj jaz brez pomislekov volil SD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pšenični ::

"Hja, če do prihodnjih volitev vsi odstopijo, bi vsaj jaz brez pomislekov volil SD."

Kaj ti voliš brez predsodkov mi je bilo jasno prvi dan pred sedmimi leti na tem forumu.

GregiB ::

Me pa zanima nekaj... ali so bili ti trije poslanci "targeted", ali je šlo za "štih-probo"...?! V kolikor velja slednje, "zagrabili" pa so vsi trije, se sprašujem, kolikšna je verodostojnost ostalih 733 njihovih kolegov??? Staviti upam, da v kolikor bi Fortuna izbrala koga drugega, bi Thaler bil med najglasnejšimi kritiki podkupljivosti med EU poslanci... Res bi bilo zanimivo, če bi eksperiment izvedli kar med vsemi 736 hkrati... (hipotetično, seveda)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zheegec ::

A je tip dejansko rekel, da so mu že Albanci ponujali podkupnine pa jih je zavrnil, sedaj pa je želel "raziskati" še to ponudbo za podkupnino?
Saj se najbrž zaveda, da ker ni Albancev nemudoma prijavil policiji, je že samo s tem storil kaznivo dejanje? In sedaj to še prizna...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mati ::

GregiB je izjavil:

Me pa zanima nekaj... ali so bili ti trije poslanci "targeted", ali je šlo za "štih-probo"...?! V kolikor velja slednje, "zagrabili" pa so vsi trije, se sprašujem, kolikšna je verodostojnost ostalih 733 njihovih kolegov??? Staviti upam, da v kolikor bi Fortuna izbrala koga drugega, bi Thaler bil med najglasnejšimi kritiki podkupljivosti med EU poslanci... Res bi bilo zanimivo, če bi eksperiment izvedli kar med vsemi 736 hkrati... (hipotetično, seveda)


Kolikor mi je znano so testirali okoli 80 parlamentarcev. Trije so se ujeli na limanice...

Zheegec ::

Od teh 80 jih je bilo 77 dosti pametnih, da niso sprejeli podkupnine od nekih neznancev, ampak samo od standardnih podkupovalcev.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

GregiB ::

Mati je izjavil:

Kolikor mi je znano so testirali okoli 80 parlamentarcev. Trije so se ujeli na limanice...


80??? In nihče ni prijavil ponujanja podkupnine...?? Imaš vir?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zheegec ::

GregiB je izjavil:

Mati je izjavil:

Kolikor mi je znano so testirali okoli 80 parlamentarcev. Trije so se ujeli na limanice...


80??? In nihče ni prijavil ponujanja podkupnine...?? Imaš vir?

Dobra, me zanima zakaj noben od medijev tega ne pošteka...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

feryz ::

algo je izjavil:

Jaz mislim, da Thaler enostavno laže, ker dvomim, da bi bil tako butast, da bi v lastni režiji probal razkrinkati te "barabine" in v imenu tega, kar lepo vložiti dopolnila. Malo preveč neverjetno vse skupaj. Po moje ga je pač zamikala 100.000EUR velika ponudba in se poskuša zdaj izvleči iz zagate, a se le smeši.
Samo ne mi reči, da razmišljaš tako, kot si napisal. Ker če je temu res tako, je nekaj hudo narobe s tabo.

jype ::

telbanc> Kaj ti voliš brez predsodkov mi je bilo jasno prvi dan pred sedmimi leti na tem forumu.

Torej ti je že takrat bralno razumevanje povzročalo preglavice?

imagodei ::

Hvalabogu, da je jype nazaj... :D Bo spet krotil ta hecne ljudi.
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

Zheegec je izjavil:

GregiB je izjavil:

Mati je izjavil:

Kolikor mi je znano so testirali okoli 80 parlamentarcev. Trije so se ujeli na limanice...


80??? In nihče ni prijavil ponujanja podkupnine...?? Imaš vir?

Dobra, me zanima zakaj noben od medijev tega ne pošteka...


Mogoče so se vsi šli lov na podkupovalce, tako kot naš tajni agent Zoran :D

Tip še zdaj vztraja pri zgodbi.. :D Hecen je!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Tilen ::

Kakšno veljavo pa ima sedaj takšen posnetek na sodišču? Ponavadi je vik in krik kako so posnetki pridobljeni brez dovoljenja popolnoma neuporabni in brez vsake teže, tukaj pa je kar vse OK? Saj ne, da zagovarjam Thalerja, pa vseeno.



148. člen - Neupravičeno prisluškovanje in zvočno snemanje

« 147. člen | 149. člen »
(1) Kdor neupravičeno s posebnimi napravami prisluškuje pogovoru ali izjavi, ki mu nista namenjena, ali ju zvočno snema, ali kdor takšen pogovor ali takšno izjavo neposredno prenaša tretji osebi, ali ji takšen posnetek predvaja ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
(2) Enako se kaznuje, kdor zvočno snema njemu namenjeno zaupno izjavo drugega brez njegove privolitve z namenom, da bi takšno izjavo zlorabil, ali kdor takšno izjavo neposredno prenaša tretji osebi ali ji takšen posnetek predvaja ali ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani.
(3) Če stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena
(4) Pregon za dejanje iz prvega odstavka tega člena



148. člen - Neupravičeno prisluškovanje in zvočno snemanje
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Thomas ::

A sem prov razumu, da je tudi Severina vpletena?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pšenični ::

"148. člen - Neupravičeno prisluškovanje in zvočno snemanje"

Pač dva novinarja dasta izjave, in ga na podlagi izjav im druguh materijalnih dokazov zašijejo.

"Torej ti je že takrat bralno razumevanje povzročalo preglavice?"

Ne izivaj.

"Hvalabogu, da je jype nazaj... :D Bo spet krotil ta hecne ljudi."

Upam da je tvoja št. izmerjenega int. kvocijenta dvomestna.

oldguy ::

Upam da je tvoja št. izmerjenega int. kvocijenta dvomestna.


Hja, tvoja glede na nezmožnost branja med vrsticami definitivno ni.

imagodei ::

> "Upam da je tvoja št. izmerjenega int. kvocijenta dvomestna. "

Na, pa res... Jaz pa nisem verjel staremu reku, ki pravi, da mačka zamjavka, ko ji na rep stopiš. Viš, kako si se hitro kar sam našel v moji izjavi? >:D
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Mislim, da je vse sodelujoče v tej temi, ki trdijo, da je Thaler nedolžen, da so mu vse podtaknili, da so vsi dokazi izmišljeni, in da nima za kaj odstopit pošteno sram!
sudo poweroff

Matako ::

Aja.. pa vsi tisti, ki enačijo snemanje pogovorov od novinarjev s prisluškovanjem policije, preiskovalcev. Ne samo, da se večina zakonov o prisluškovanju nanašajo le na slednje (recimo temu uradne osebe), tu je še nekaj drugega:

Kaj bi bilo, če novinarji ne bi bili snemali? Itak, da bi jih lahko vsak _uspešno_ obtožil klevetanja! Gre torej tudi zato, da se lahko edino tako novinarji zaščitijo - enako pravno upravičeno je snemanje pogovorov, ko gre za osebno zaščito ipd.

In kaj je tretja možnost? Hja očitno, da sploh ne gredo v to zgodbo in ne opravljajo svojega dela - verjamem , da bi tipom tipa Thaler to prav ustrezalo!

Sploh pa ne skrbite, ti novinarji ne delajo tega prvič in na plačilni listi imajo menda tudi kakega odvetnika. Thaler pa je na drugi strani amater in po vsem videnem ne ravno najbistrejši... Razumna stava je na novinarje ...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matthai> Mislim, da je vse sodelujoče v tej temi, ki trdijo, da je Thaler nedolžen, da so mu vse podtaknili, da so vsi dokazi izmišljeni, in da nima za kaj odstopit pošteno sram!

Joj, kaj pa govoriš? Jaz sem pa mislu, da si ti _NAŠ_!

BlueRunner ::

Pa saj zakon je čisto OK: "Kdor neupravičeno s posebnimi napravami prisluškuje pogovoru ali izjavi, ki mu nista namenjena..."

Tukaj bi lahko bil prblem kvečjemu entrapment, če bi to delala uradna oseba, kar pa novinar 100% ni.

Pšenični ::

No, če je kdo pravnik, naj da še svoj pogled o teh dokazih.

Kaj se bo upoštevalo in kaj ne.

Sicer je mislim da Žnidaršič včeraj lepo pokazal svoj pravi obraz.

""Odstop je junaško dejanje"

Vodja poslanske skupine nepovezanih poslancev Franc Žnidaršič je Thalerjev odstop označil za "zelo junaško in korektno dejanje". To je po njegovem mnenju prava drža politika, ki se zaplete v kakšno tako zadevo. Tudi če ni kriv, je objektivno odgovoren, zato je prav, da je odstopil. "S tem je vrnil mandat kot tisti, ki je odgovoren volivcem," je dodal"

Zbode "tudi če ni kriv".

Seveda tudi jaz vem, da mu je potrebno krivdo še dokazat.

Malajlo ::

Mogoče pa pride v navado, da bodo politiki začeli odstopati, ko se jim kaj podobnega vrže v glavo. Saj smo jih že kar nekaj našteli.
Aja, vstat je treba pa na šiht...

jype ::

telbanc, citira bleferje> Odstop je junaško dejanje

Škoda da Gadafi tega ne ve :|

RejZoR ::

Dokler bo naša politika eno samo presedanje po stolčkih, ker ti odstopi niso nič drugega, se nobenmu ni nič za bat. Narediš štalo, odstopiš in se presedeš na neko drugo področje. In tam spet lahko delaš traparije.
Če bi jih mal bolj stisnili za vratove, ki držijo te njihove bedaste betice pa bi bilo mogoče malce (ampak res samo malce) drugače. Pač, da bi se vsak mal zamislil preden gre delat kakšno neumnost. Ker trenutno nimajo absolutno nobene odgovornosti. Ej, tud jezst bi imel tako službo, pa me drkajo za vsako malenkost. Pa ne morem dat odstopa in it delat na drug oddelek kot da se ni nič zgodilo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanci, ki kradejo. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12225043 (19141) otago
»

Hišne preiskave pri Mariborskem županu

Oddelek: Problemi človeštva
385500 (4252) poweroff

Več podobnih tem