» »

Zoran Thaler @ Cash-For-Laws

Zoran Thaler @ Cash-For-Laws

jype ::

Nehite, nehite, ...

On je vendar NAŠ!

Pšenični ::

Heh, čigav???

Levo morda....da me ne bo kakšen stari partizan po gobcu.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

To z angleščino po moje blefira :) Resno, tko slabo ne moreš govort, ko bi prejšnji mesec uletel iz Gorskega Karabaha.

Karaya 52 ::

Pravite, da ste vedeli, da gre za manipulacijo. Ali ste se obrnili na katerega od organov pregona, da bi vam pomagali razjasniti vaše sume?

Ne še. Najprej sem želel ugotoviti, ali je to res kakšna tajna služba z juga. Če bi se to pokazalo, je bil moj namen povezati se z našimi, ki se s tem ukvarjajo.


Zlil čaj po postelji zaradi te izjave ... ti ti šaljivec.

kuglvinkl ::

Ah dej no, čist isti nivo kot belogardisti.

jype ::

telbanc> Heh, čigav???

Kako čigav? NAŠ! Tko kot "naša zemlja" (ne moja, jasno), "naša podjetja" (ne moja, jasno) in "naši interesi" (ne moji, jasno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pšenični ::

"Ne še. Najprej sem želel ugotoviti, ali je to res kakšna tajna služba z juga. Če bi se to pokazalo, je bil moj namen povezati se z našimi, ki se s tem ukvarjajo."

On obvlada tud tajne prijeme....kao neki James Bond...Mislim kake strela....LOOL

Mislim kva ste moderatorji navalili.


Iz foruma Financ

"
K O N V E N C I J A,
pripravljena na podlagi člena K.3(2)(c) Pogodbe o Evropski uniji, o boju proti korupciji uradnikov Evropskih skupnosti ali uradnikov držav članic Evropske unije

Člen 2

Pasivna korupcija

1. Za namene te konvencije je pasivna korupcija premišljeno dejanje uradnika, ki za dejanje ali opustitev dejanja s področja svojega dela ali pri izvajanju svojih funkcij, ki je v nasprotju z njegovimi uradnimi dolžnostmi, neposredno ali preko posrednika zahteva ali prejme kakršno koli korist zase ali za tretjo osebo, ali sprejme obljubo takšne koristi.

Člen 5

Kazni

1. Vsaka država članica sprejme potrebne ukrepe, da se za ravnanje iz členov 2 in 3 ter sodelovanje in ščuvanje k takšnemu ravnanju predpiše učinkovite, sorazmerne in odvračilne kazni, vsaj za najhujša dejanja pa tudi kazni, ki vključujejo odvzem prostosti in s tem tudi izročitev.

Kako je lahko kaznovan slo. državljan?

Po slovenskem pravu:

Zloraba uradnega položaja ali uradnih pravic
257. člen

(3) Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki, zato da bi sebi ali komu drugemu pridobila protipravno premoženjsko korist, izrabi svoj uradni položaj ali prestopi meje uradnih pravic ali ne opravi uradne dolžnosti, se kaznuje z zaporom od treh mesecev do petih let.

To bi bilo za storilca precej ugodno. Manj v primeru pristojnosti francoskega sodišča:

ARTICLE 435-1
For the implementation of the Convention on the Fight against Corruption involving Officials of the European Communities or Officials of Member States of the European Union signed at Brussels on the 26th May 1997, the unjustified request or acceptance at any time, directly or indirectly, by a community civil servant or national civil servant of another member State of the European Union or by a member of the Commission of the European Community, the European Parliament, the Court of Justice or the Court of Auditors of the European Community of any offer, promise, donation, gift or reward of any kind, to carry out or abstain from carrying out an act of his office, mission or mandate, or facilitated by his office, duty or mandate, is punished by ten years' imprisonment and a fine of EUR 150,000."

Zgodovina sprememb…

Mati ::

Janša mu je to podtaknil. 100%!
Levi so mu podtaknili finske novinarje, ker pa je Janez boljši in pametnejši od njih je angažiral kar angleže.

Je pa dejansko to drugič, da imamo neko korupcijo dokumentirano. Se še spomnite prvič?
"Politka te je nastavla! Jst sm te nastavu!" :)

lurker ::

Ne še. Najprej sem želel ugotoviti, ali je to res kakšna tajna služba z juga. Če bi se to pokazalo, je bil moj namen povezati se z našimi, ki se s tem ukvarjajo.
Me res zanima katero veliko makedonsko banko, ki bi imela velike koristi od EU amandmaja, je imel na sumu. Seveda ga novinar kaj takega ne bo vprašal.

Mislim, pi***, novinar ga sprašuje kot da bi mu pomagal izpast nedolžn. Podn.

Je pa dejansko to drugič, da imamo neko korupcijo dokumentirano. Se še spomnite prvič?
"Politka te je nastavla! Jst sm te nastavu!"
Tisto je blo, ok. Če je politika lastnica, je edino prav, da tut politika nastavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

fiction ::

V bistvu ga že tisti video razbremeni: človek ne more tako slabo angleško govorit. Torej je očitno blefiral in zanalašč po balkansko zavijal, da bi zgledal bolj podkupljiv. In to vse samo zato, da bi razkrinkal to zlobno bando, ki je ponujala sramotnih 100k EUR :P

BTW: A to so probali pri vseh poslancih? Najbrž je šlo za en majhen random sample, si predstavljam, da bi sicer moral biti seznam še daljši...

Gregor P ::

Mati je izjavil:

Je pa dejansko to drugič, da imamo neko korupcijo dokumentirano. Se še spomnite prvič?
"Politka te je nastavla! Jst sm te nastavu!" :)

Da, še pomnimo tovariši:D

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Pšenični ::

Ah to je že klasika, ki preprečuje da bi Jankovič postal kaj več kot je. Tisti pohlevni poglde ko ga nap...je pa tud po svoje zgovoren.

Zheegec ::

Jooj, angleščina je pa kot iz osnovne šole... Pa še to ne.
Smešno mi je, da se je ujel tudi na tako bedno foro. Kot da bi jaz Pahorju poslal mejl če lahko nekaj zrihta v zameno za protiuslugo, on bi mi pa nazaj na mejl poslal neko osnovno korupcijsko predlogo z neko osnovno tarifo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lurker ::

Da bo jasno, tudi če je Thaler vrival ali samo poskušal vrivati amandmaje samo zato, da bi razkrinkal kateri makedonci stojijo za tem, je kriv!

Enkrat konec tedna bo to postalo jasno tudi kakemu novinarju in bo to me drugim napisal v kakem članku. Mogoče. Js pravim, da je celo velika možnost, da bo to jasno Pahorju še pred prvim novinarjem. Sicer se mu slabo piše.

Razen, če kaki strankarski voluharčki bolj pozorno spremljajo slo-tech kot pa si mislimo, potem se bo stvar odvila z bliskovito naglico. Upajmo.

jype ::

Eh, Thaler bo reku "če Janša ni odstopu pol ko je obtožu Tuerka, da laže, pol tut men ni treba pol ko so mi dokazal, da kradem!"

Pšenični ::

"Eh, Thaler bo reku "če Janša ni odstopu pol ko je obtožu Tuerka, da laže, pol tut men ni treba pol ko so mi dokazal, da kradem!" "

Eh,Jure če te je mama strašila z princem teme, ko nisi hotel iti spat, ni potrebno da tvoje travme iz otroštva kvarijo tvoj "image".

Poskusi razmišljat v primeru, ko zalotijo koga na levi s prsti v marmeladi, da ne omeniš J.J.

Levičarji so z "jajčkotom" čist obsedeni. Kot bi imeli povzročitveni dodaten gen (poleg tistega kradljivskega).

kuglvinkl ::

Če si je res hotu omastiti brke, ma Borut simple potezo: šutira iz stranke in predlaga naj spizdi iz parlamenta. Cut off.

Namreč, z lahko potem reče desničarjem, da on pred svojim pragom pometa, ne pa tko kot desničarji, npr. Marinič je že spizdil, če začnemo pri njem?

Brane2 ::

kuglvinkl je izjavil:

Če si je res hotu omastiti brke, ma Borut simple potezo: šutira iz stranke in predlaga naj spizdi iz parlamenta. Cut off.

Namreč, z lahko potem reče desničarjem, da on pred svojim pragom pometa, ne pa tko kot desničarji, npr. Marinič je že spizdil, če začnemo pri njem?



Ja, seveda. To bi blo fajn. pred ropom banke se včlaniš v stranko,d a te lahko za kazen ven fuknejo, če te pri ropu dobijo.

Nekdo bi moral dobiti metek v betico ali kaj podobnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kuglvinkl ::

Ej, nisem reku, da se mora tle ustavit. Govoril sem o potezi na ponedeljek, 21.3.2011, ob 8h zjutraj.

Potem pa vse ostalo, kar sledi.

Gregor P ::

V Avstriji noben ni čakal do ponedeljka, zakaj bi morali mi?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kuglvinkl ::

Zato ker je na "fitnesu"? Mislim, kakšno vprašanje...

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Z drugimi besedami, tudi v tem se razlikujemo od Avstrije.

+ v resnici je po moje razlika v tem, da naj bi Avstrijec izstavil račun :) Thaler pa ne. Vem pa ne.

Zgodovina sprememb…

jype ::

telbanc> Poskusi razmišljat v primeru, ko zalotijo koga na levi s prsti v marmeladi, da ne omeniš J.J.

Ja ne morm, če sm pa levičar!

kuglvinkl ::

Hja, desničarje čist zmede, če "levi" užgejo po ta levih. Za njih je to popolnoma nepredstavljivo.

Kakorkoli, verjetno se bo čakalo na preiskavo v parlamentu EU.

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

Heh, ja... Zdej bo levica seveda zagnala vik in krik, kako je Janša podtaknil britanske novinarje SD-ju v tole afero. Ane, kolegi oboževalci Svetilnika?

No, ampak resno - izpostavil bi nekaj drugega. Zdaj, ko so enega euro funkcionarja takole ujeli na limance, bo verjetno marsikater drugi fejst premislil, preden se bo dogovarjal za podkupnine. Novinarstvo at its best: v vlogi četrte veje oblasti!

Slovenski novinarji bi se lahko kaj naučili od svojih britanskih kolegov...
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

Eh, klinc bo premislu. Ne bit naiven.

Itak so mandati omejeni. Ne glede na to kolikšna je plača, še vedno lahko s kako tako priložnostjo presežeš, kar bi sicer zaslužil.

Pri življenju se hinavstvo nekako neha.
Če bi folk vedu, da se lahko to neha, bi se vprašal, kolk je njihovo življenje dejanjsko vredno in ali res rabijo še ta denar...
On the journey of life, I chose the psycho path.

lexios ::

Postroji in metek... Za zgled! Za preventivo najbolje kar vsem...

A vprašanje kdaj in če! bo narod nehal zgolj v mislih in na "papirju" takšnim pogoltnim prasicam j*bat psa in mater - butalci smo očitno pretupi!? Mende?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

jype ::

Imagodei> Slovenski novinarji bi se lahko kaj naučili od svojih britanskih kolegov...

Se bojim, da niso iz iste industrije.

Jsm že v partijskem štabu, že na ciklostil delam nalepke "FREE THALER" za na odbijač.

Matako ::

Brane2 je izjavil:

Saj ti že osnovni feeling nekaj pove.

Da tip tako lomi angleščino, pomeni da je tam cel čas prežural.


Sodeč po njegovi izjavi za RTVSLO včeraj, mu tudi slovenščina ni velika odlika. Na splošno mi Thaler deluje neinteligenten.
/\/\.K.

USS Liberty ::

"God bless you", na posnetku pravi mastercard marxist politolog Thaler, LOL

Je pa zanimivo, kako so včeraj na 24ur.com tole novico o Thalerjevi korupciji hitro potisnili med nepomembne novice in so nam cel dan reklamirali Potočnika. Zanimivo bo tudi spremljati, kako hitro bodo v sekciji 571 udarili s kontra afero, da preusmerijo pozornost... Najbrž bodo spet anagažirali Repovža ali pa tistega farškega prostitutka, ki piše za Delo...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Če bi pršli k meni z idejo, da mi plačajo za nekaj, o čemer se čisto strinjam in zagovarjam, se naredim budalo, rečem da se bom potrudil in pokasiram. Kaj pa je sploh dal v obravnavo? Meni se zdi, da glede na sposobnosti naših politikov - nič.

Daedalus ::

Če bi pršli k meni z idejo, da mi plačajo za nekaj, o čemer se čisto strinjam in zagovarjam, se naredim budalo, rečem da se bom potrudil in pokasiram.


Sam ne se pol čudit, če te pride iskat policija zarad sprejemanja podkupnin. Pa ne pozabit, da so tile "intelektualci" že bajno plačani za to, da zagovarjajo "svoja" stališča. Če mu tistih "nekaj jurjev" na mesec ni dosti, se naj spravi v gospodarstvo, naredi kaj res dobrega in ustrezno pokasira. Oh, wait. Tega seveda ni sposoben.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matako ::

Ojoj, ojoj... zdaj šele berem naprej novice... izgleda da so novinarji "preizkusili" 80+ poslancev.. ujeli pa tri, Zorana med njimi. Šala!

Ta tip je ne samo lev politično.. ampak se nahaja tudi ostro na levi strani Gaussove krivulje inteligence prebivalstva.
/\/\.K.

Mati ::

Malajlo je izjavil:

Če bi pršli k meni z idejo, da mi plačajo za nekaj, o čemer se čisto strinjam in zagovarjam, se naredim budalo, rečem da se bom potrudil in pokasiram. Kaj pa je sploh dal v obravnavo? Meni se zdi, da glede na sposobnosti naših politikov - nič.


Vemo, saj si vendar levičar, po vsej verjetnosti zaposlen v javnem sektorju.
Ni ti potrebno tega posebaj izpostavljat. ;)

jype ::

Ej, jaz sem baje tudi levičar, pa tega ne bi naredil nikoli. Vertikala očitno ni tako navpična, kot se nekaterim zdi.

Matako ::

No saj to je lep primer, ki kaže kako zelo škodljiva je ta delitev na leve in desne. Brez tega neumnega merjenja kurcev, ne bi nihče čutil potrebe, da Zorana brani oz. sploh razmišlja o njegovem neodstopu, ker se ne bi nihče bal da bi njegov odstop nasprotna stran štela kot točko na svoji tabli.

Zoran bi bil včeraj dobil klic, naj lepo začne pakirati in se pripravi na morebitni pravni zaplet, ampak ne kot funkcionar! Kulturno. Ampak ne.. ker je "naš" ga je treba braniti... brezveze, potem moramo pa ostali hoditi po svetu s škrnicljem na glavi :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

imagodei ::

Kdo ga pa brani? Resno, urlpls...
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

imagodei je izjavil:

Kdo ga pa brani? Resno, urlpls...


Ne vem kakšen email, url wutevr imajo tisti ki ga včeraj niso poklicali naj TAKOJ pride nazaj.

In kje je ta poziv danes? Poziv na odstop mora biti takojšen brez obotavljanja in pogojevanja. Vse ostalo je brezveze.

Ti ga branijo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

imagodei ::

Aja, ti ga branijo...

IOW, nakladaš.
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

imagodei je izjavil:

Aja, ti ga branijo...

IOW, nakladaš.


Zakaj ga potem ne pozovejo k odstopu. Resno vprašanje.. kaj jih zadržuje?
/\/\.K.

imagodei ::

Ne da bi opravičeval nereagiranje, ampak to nikakor ni isto, kot podpiranje.

Se pa strinjam s tabo, da ima, da odstopi. Pronto.

There.
- Hoc est qui sumus -

c00L3r ::

Upam, da bo dobil vsaj 3 mesece zapora, tako kot mu tudi pripada. Sicer pripada najverjetneje še kateremu drugemu politiku, samo tistih še žal nimamo na video posnetku.

Brane2 ::

Malajlo je izjavil:

Če bi pršli k meni z idejo, da mi plačajo za nekaj, o čemer se čisto strinjam in zagovarjam, se naredim budalo, rečem da se bom potrudil in pokasiram. Kaj pa je sploh dal v obravnavo? Meni se zdi, da glede na sposobnosti naših politikov - nič.



Nakar novinarji izkopljejo posnetek, ta se zavrti po celi državi, tvojemu frocu ga sošolci rolajo med poukom na telefonih itd.

Kako je to dejanjsko bolje od tega primera ?

Obveza države je transparentno delo. Ni torej štos samo v tem, da nisi podkupljen ampak da se obnašaš tako, da je to moč preveriti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matako ::

imagodei je izjavil:

Ne da bi opravičeval nereagiranje, ampak to nikakor ni isto, kot podpiranje.

Se pa strinjam s tabo, da ima, da odstopi. Pronto.

There.


Lej ... karkoli? Zadnja stvar, ki jo potrebujemo zdaj je semantika. KARKOLI manj kot takojšen poziv k odstopu se razume kot strinjanje.

Pa saj ga nihče ne kliče na sodišče. TAKOJŠEN odstop mora biti del političnega refleksa.

Zdaj.. če je res kriv.. naj se meni s sodišči in komisijami lepo v miru kasneje z odvetniki ipd. ... ampak NE kot funkcionar na javnem položaju... naj to reši v svojem imenu. V tem je trik.

Gre za politično odgovornost, ki ne rabi nobenega sodišča.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> TAKOJŠEN odstop mora biti del političnega refleksa.

Thalerjevega, ja.

Je že demonstriral, da je ko Rambo - zna ignorirat bolečino, pardon, politične reflekse.

Brane2 ::

Matako je izjavil:


Gre za politično dogovornost, ki ne rabi nobenega sodišča.


Na žalost si se zatipkal. Prsti vedo, kar si glava noče priznati ? >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matako ::

Brane2 je izjavil:

Matako je izjavil:


Gre za politično dogovornost, ki ne rabi nobenega sodišča.


Na žalost si se zatipkal. Prsti vedo, kar si glava noče priznati ? >:D


Sem popravil.. typo.

jype je izjavil:

Matako> TAKOJŠEN odstop mora biti del političnega refleksa.

Thalerjevega, ja.

Je že demonstriral, da je ko Rambo - zna ignorirat bolečino, pardon, politične reflekse.


Hm... ne nujno Thalerjevega. Ok, ne vem zdaj točno kdo bi bil nekako "zadolžen", da ga pokliče in pove, naj naredi "pravo stvar" (premier, predsednik republike, minister...???) Ampak nekdo bi moral bil to narediti že včeraj...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

coffeetime12 ::

imagodei ::

Problem je, da se on "ne čuti krivega". In jaz mu verjamem, da deep down res čuti tako in da je zares prepričan, da ni storil ničesar narobe.

Problem je, da gre tukaj za pomanjkanje osnovne politične kulture in čist preproste morale. Če človek nima za pokazat, da je kogarkoli obvestil (in izgovor, da ni vedel komu zaupat, je beden do amena; najmanj svojega šefa stranke bi lahko obvestil, pa bi se ta sedaj lahko postavil zanj, češ da je bil seznanjen), potem je as good as guilty, pa čeprav je imel najboljše namene. Pot v pekel je tlakovana z njimi.

Problem je, ker Pahorka ni sposobna vladat. Ker se ne zaveda, da zato, da demokracija v državi in v odnosu država-državljani funkcionira, v samih organih države demokracija ne sme imeti vodilne vloge. Prej absolutizem.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanci, ki kradejo. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12225267 (19365) otago
»

Hišne preiskave pri Mariborskem županu

Oddelek: Problemi človeštva
385524 (4276) poweroff

Več podobnih tem