» »

Kateri 17,3" prenosnik?

Kateri 17,3" prenosnik?

DejanM30 ::

Kupuje se 17,3" prenosnik v rangu do 1000 EUR.
Zahteve: 1900x...ločljivost (vendar opažam, da so praktično vsi na 1600x... in sem se nekako sprijaznil.
Vsaj i5 procesor, 4GB rama in 500GB disk (7200 obratov ima prednost), solidna grafična kartica (Ati ali Nvidia).
Dobra baterija in kvaliteta.

Pregledal sem že vse živo in izbor zožal na HP Pavilion dv7 4120em ali HP Probook 4720s (najdražja izvedenka je še vedno precej cenejša od Paviliona in ima celo boljše specifikacije, kar mi je malo čudno).
V izboru so bili še Toshiba in Dell, pa po spesicikacijah nisem našel primerljivega prenosnika zgornjima dvema.

lahko kdo akj predlaga oz. svetuje kako se obneseta Pavilion in Probook oz. zakaj je Probook tolijo cenejši od Paviliona pa je isti oz. boljši (res, da je 1cm debelejši..., ampak ima pa boljšo baterijo, hitrejši disk...

Dejan

fingerling ::

Ne vem kje si ti videl, da je Hp Probook po specifikacijah isti oz. se boljsi od Hp Paviliona!

DejanM30 ::

Specifikacija Paviliona: KLIK
Specifikacija Probooka: KLIK

Na kratko: Probook ima počasnejši ram a hitrejši disk, močnejšo baterijo in drugo verzijo procesorja, a izgledata v istem rangu. Jest ne vidim drugih razlik razen dobrih 100 EUR v ceni še in izgledu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DejanM30 ()

fingerling ::

Sodec po teh specifikacijah bos pri pavilionu placal 100 eur vec samo zaradi designa in se nekaj malenkosti. Drugace pavilion je namenjen za domaco rabo in je temu tudi prilagojen.

Zvezdica27 ::

lp,

Pavillion: plastika (mamo v službi 3, ki so katastrofa), slabi ekrani.
Probook: kvalitetna plastika.

Moj nasvet: išči aluminij, čez 3 leta boš hvaležen.

zz

DejanM30 ::

Oba sta aluminijasta....stari modeli so bili plastični, sedaj sta oba full alu.

Sicer ne vidim hudih slabosti v plastiki, delam na take notebooke že veliko let pa ni problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110756 (9514) MTB
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387490 (6329) 34054
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313413 (2969) spirit
»

intel core 2 duo ALI intec core i3 ->kateri je boljši

Oddelek: Kaj kupiti
232553 (2113) marqin64
»

Kateri prenosnik od 600-850 eur

Oddelek: Kaj kupiti
447684 (6507) DeathKiller

Več podobnih tem