» »

Samsung Omnia 7 ali HTC Trophy ali ...

Samsung Omnia 7 ali HTC Trophy ali ...

WarMaker ::

Pozdravljeni,
končno sem se odločil za nakup telefona z operacijskim sistemom WP7 in me zanima, če imate kakšne izkušnje s temi dvemi modeli. Aparat mislim vzeti na simobilu z vezavo otro u nulo, tako da cene so znane. Zanima pa me, če bodo v kratkem prišle kakšne nove verzije Samsungovih/HTCjevih telefončkov, da bi se mi splačalo še malo počakati z nakupom.

Hm hm? :)

lp

SLO_Matej ::

Lastim si Omnio 7 in ti povem, da je super telefon. Kakovostno kovinsko tanko ohisje in Super AMOLED zaslon. Skoda samo, da nima Gorilla glassa. WP7 deluje dobro in zelo hitro ter odzivno. Aplikacij na Marketplacu je ze kar nekaj (naj bi jih bilo ze cez 9000). Ko sem v Big Bangu pogledal Trophy- ja sem takoj videl, da prakticno ni konkurencen Omnii. Plasticno, debelejse ohisje (vsaj obcutek daje tak) in slabsi manjsi zaslon. Ne zgleda tako premium kot Omnia (tako tudi pise na skatli). Edino kar mi je bilo pri Trophyju vsec, so bili HTC-jevi hubi s Sense vmesnikom. Vendar tudi tale Now na Omnii ni slab, dalec od tega. Seveda je na Marketplacu v Samsung zone tudi nekaj zanimivih programov za obdelovanje slik. V fotoaparatu pa naj bi Samsung dopuscal vec nastavitek kot HTC, po navedbah Engadgeta.
Jaz ti svetujem Omnio 7.

Napisano z Omnie 7 :)

WarMaker ::

Hm, ja... sem bral malo review-e in se mi zdi, da je omnia >> trophy. Kaj pa glede baterije? Koliko časa ti zdrži -> normalne uporabe (klici, sms)? Kaj pa glede velikosti, ni prevelik?

Hvala za nasvet.

SLO_Matej ::

Prve dni ne pricakuj veliko od baterije, ker bo nova in se bos verjetno s telefonom veliko ukvarjal. Klici, SMS sporocila, internet, aplikacije in igre - to ponavadi pocnem vsak dan, baterija pa zdrzi brez problema cel dan. No, ce bi jo v eno brez prestanka "mucil" bi sla verjetno tudi prej. Sicer pa ce bi samo klical pa sporocila bi verjetno zdrzala tudi 2 dni.

In ne, telefon se splih ne zdi prevelik. Zaradi tankosti sploh ne ves, da ga imas v zepu.

Poglej si unboxing in predstavitev na mojem YouTube kanalu: www.youtube.com/SLOMatej

Tilen ::

Matej, zelo dobra predstavitev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

V kdo kdaj pride HTC 7 pro v Slovenijo?

deyco5 ::

Tudi sam ti priporočam OMNIO! Telefon je nasplošno zakon (čakamo pač leni Microsoft da sproti dodaja, kar pač dodaja), ampak vse funkcije, ki jih dejansko potrebuješ, pa jih imaš že sedaj (sam sem npr. C/P do sedaj pogrešil le enkrat)... Pustimo OS, ki je itak nekaj fenomenalnega.
Edini reset telefona (NE HARD RESET!) sem moral napravit zaradi Marketplace (ko zarošta). Drgač pa res dobra izdelava, končno tud linije, ki prepričajo mene (retro, 4-oglato, slim). RESNIČNO je tudi (čeprav se zdi nemogoče), da ga v žepu sploh ne opaziš, oz občutiš, saj se totalno prileže.

In ko ga pomotoma v družbi (tako poslovno, kot zasebno) po klicu položiš na mizo in ne v žep, pogledi letijo kar nanj (res, noben si ne more pomagat)! Hehe...

WarMaker ::

Kaj pa glede WP7 marketplace-a? Nekje sem zasledil, da v sloveniji ni možno kupovati plačljivih aplikacij. Je to res? :o

St235 ::

Plačljivih aplikacij v Sloveniji ni možno kupovat za nobenega od svete troice (iOS, WP7, android).

WarMaker ::

St235 je izjavil:

Plačljivih aplikacij v Sloveniji ni možno kupovat za nobenega od svete troice (iOS, WP7, android).


To pa ni res. Na svojem iPod Touch-u lahko kupujem brez težav iz appstore-a. (Mastercard)

St235 ::

ne vem za ipod, ampak iphone kot vem ni podprt.

WarMaker ::

Je, sigurno. Imam več kolegov, ki si lastijo iPhone in jim dela normalno.
Mogoče si mislil na iTunes. iTunes vem, da ni podprt v Sloveniji, medtem kot pa AppStore, pa je podprt.

St235 ::

govorimo tukaj o iphonih, ki niso jailbreakani? ker z rootom se da tudi na na androidu prit do plačljivih aplikacij na marketu.

koro13 ::

Ne, sam sem imel iphone in v Sloveniji je možno kupovati bilokire aplikacije z Mastercard al pa kiro kol drugo in vse dela, brez jailbreaka. Oz. dela tudi z njim, vendar potem imaš zastonj aplikacije, kar je isto, kot kraja.
LP

WarMaker ::

koro13 je izjavil:

Ne, sam sem imel iphone in v Sloveniji je možno kupovati bilokire aplikacije z Mastercard al pa kiro kol drugo in vse dela, brez jailbreaka. Oz. dela tudi z njim, vendar potem imaš zastonj aplikacije, kar je isto, kot kraja.
LP


Am, dela tudi z jailbreakom. Če greš na appstore in kupiš, dela :). Lahko pa seveda tudi drugače...
Torej pravite, da na WP7 marketu se ne da kupovati plačljivih aplikacij. Obstaja kakšna napoved, kdaj se bo dalo?

Bor H ::

Eden od zaposlenih na MS slovenija je rekel, da oni so naredili kar so lahko, da pa verjetno ne bo v kratkem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347268472 (173233) clix
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420900 (18255) Tilen
»

Navigacija po Evropi za Windows Phone 7.5

Oddelek: Novice / Windows Mobile
368418 (6886) Tilen
»

MWC 2011: Predstavljene napovedi za Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
319372 (8076) Bor H

Več podobnih tem