» »

SPAM-ajo me kljub opozorilu. Se da kaj storiti?

SPAM-ajo me kljub opozorilu. Se da kaj storiti?

smash ::

Decembra sem dobil 3 maile od slovenijaturizem.com v razmaku nekaj dni.

Na zadevo se seveda nisem naročil, zato me pogreje, če me nekdo začne spamat. Ponavadi spam spregledam, saj gre ponavadi za neke generične naslove, za katere se mi ne da izgubljat časa. Tukaj pa gre verjetno za neko realno slovensko firmo, ki ji verjetno dol visi za zakon.

Ker se malenkostno ukvarjamo s turizmom, predvidevam, da smo zaradi tega razloga končali na neki listi emailov, na katere so pač poslali obvestila.

V drugem spam-u se na začetku opravičujejo za spam, a je kljub temu prišel do mene :). A je to luknja v zakonu, da če se v prvem stavku opravičiš, da je potem vse ok?

Kakorkoli, pri tretjem me je malo pogrelo in sem jim odpisal, da upam, da je bil ta mail zadnji in jim dal vedeti, da s tem nisem zadovoljen.

No, danes sem zopet od njih dobil mail.

Zdaj me pa zanima, če obstaja v sloveniji kdo, karkoli, mogoče kak inšpektor, ki bi odšel do njih in jim razložil, da to kar počnejo, ni dovoljeno in jim naložil kazen, ker je škoda ŽE storjena in opravičila niso dovolj. Drugače... :)

Imate kakšne izkušnje s temi zadevami?

St235 ::

Pritožbe se naslovi na tržni inšpektorat, lahko tudi informacijski pooblaščenki. V pritožbi dodaj kopije enalov. Predvsem tistega v katerem si jih uradno pozval naj prenehajo z pošiljanjem in tistega, ki je prišel po tem. Če gre za slo firmo bi to moralo biti dovolj.

RockyS ::

In kaj lahko narediš proti Rolanu??? Njihova odjava iz mailing liste ne deluje, če jim pošlješ mail ni odgovora...

Tudi če bi od take firme dobil zastojn kak kos opreme bi ga dalje prodal iz principa.

KoMar- ::

RockyS, jaz sem jih poklical in so me takrat takoj odjavili.

smash ::

Ironija je v tem, da bolj jih vlačiš po forumih, večjo reklamo jim delaš.

Kazen bi morala biti takšna da bi zničila učinek spama, torej kar konkretna.

jukoz ::

Hej!

Se komu sanja kako sploh narediti prijavo SLOVENSKEGA spamerskega podjetja tržnemu inšpektoratu?

IceIceBaby ::

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/inspekt...

Spodaj v seznamu izbereš "Tržni inšpektorat RS (TIRS) - Ministrstvo za gospodarstvo" in greš skozi postopek. Lahko oddaš anonimno ali s pravim imenom.

RejZoR ::

Problem je tud, da se folk šeta po straneh in se jim zdi fino, da v newsletter polje vpišejo mail od nekoga drugega (zakaj točno mi še zdej ni jasno ampak počnejo to). Ker ni nobene aktivacije kasneje (kot pri npr registracijah na forumih) ti začnejo veselo pošiljat navlako.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jukoz ::

=)

Sem že poslal mail na tržni inšektorat.
Pa hvala za tole, si bom zapomnil za drugič.

IceIceBaby ::

RejZoR, pri nas velja double opt-in načelo. Potrditev registracije mora biti, sicer je tisti, ki zbira naslove v prekršku.

RejZoR ::

Do zdej še nisem videl niti enega double opt in newsletterja. Forumi ja, newsletterji, ne. Res pa je, da se poslužujem predvsem tujih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

Pri nas so praktično vsi. V tujini jih je pa tudi precej. Pa sploh nima veze, pri nas je double opt-in, če kdo brez tvoje vednosti vpiše tvoj mail bo največ, kar boš dobil potrditveni mail.

St235 ::

Ravno zaradi slo zakonodaje in s tem poveazanih nevšečnosti pri pošiljanju spama imajo slo podjetja večinoma double opt-in.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Email marketing sistem v SLO

Oddelek: Omrežja in internet
61734 (608) WhiteAngel
»

Kako narediti bazo e-mailov

Oddelek: Loža
112490 (1947) Phantomeye
»

VPS v fizični obliki

Oddelek: Omrežja in internet
71315 (1019) BlueRunner
»

upor slovenskim spamerjem

Oddelek: Omrežja in internet
335855 (4583) BlueRunner
»

Pohvalite oz. popljuvajte naš novi podvig :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
516954 (4695) Ashrack

Več podobnih tem