» »

Socialni AMD računalnik

Socialni AMD računalnik

pviran3 ::

Pozdrav, nabavljam komp, ki naj bi bil za faks, obdelat kak HD video s kamere, pa kako igro odigrat...

Matična plošča ASUS M4A89GTD PRO
Procesor AMD Athlon II X4 640 BOX AM3
Trdi disk SAMSUNG F3 1TB SATA2 32MB/7200 HD103SJ HDDSA020A
Adata 4GB KIT (2GBx2) DDR3 1600G MHz CL9 ->napajalna napetost:1.65V~1.85V
VGA ASUS NV GTX460 (ENGTX460SEDC2DI1GD5)

Ohišje mam eno pantiveško, napajalnik je pa 3 leta star 550w, ki sedaj poganja AMD x2, na procesor bi pa nataknil tut star zalman hladilnik.

Nekaj vprašanj:
Ali bo procesor poganjal do sedaj najnovejše igre, npr crysis 2 in odmevne naslove na full? cca 30fps?
Ali je ram ok? CPU bi mal navil, pa me zanima bod zdržali, al me bodo bremzal? Na voltaže se ne spoznam, sam za SB sem bral, da morajo bit 1.5V :S
A je 550w napajalnik dovolj in kaj se zgodi, če je prešvoh? Zmrovanje sistema, al se samo pokadi ven?

V osnovi sem si zamislil 2500k, sam po novem do aprila ne bo nč očitno :(
  • spremenil: pviran3 ()

D3m ::

A zdaj je AMD postal statusni simbol socialno ogroženih?
|HP EliteBook|R5 6650U|

IvoJan ::

osebno bi raje kupil phenomII x2 555 ki ga lahko z malo sreče odkleneš v odličnega quada, je pa tudi ta athlon super za svoj denar :) grafo bi ti predlagal za ta denar ali malo cenejso HD6850 ali pa malo drazjo GTX560 Ti. A-Data ramov bi se raje izogibal ker naj ne bi bili najbolj zanesljivi. glede napajalnika je tako, ce bos imel sreco se ne bo prizgalo sploh, v najhujsem primeru pa se bo pokadilo in bo s seboj v smrt potegnil se kaksno malo drazjo komponento. priporocal bi ti da kupis nov napajalnik(nekaj kvalitetnega) ker ta ponavadi prezivi vsaj 3 rige.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

IvoJan je izjavil:

osebno bi raje kupil phenomII x2 555 ki ga lahko z malo sreče odkleneš v odličnega quada, je pa tudi ta athlon super za svoj denar :)

+1

glede grafe
gtx460 in hd6850 sta tam tam
odvisno katerega tabora si pristaš
če pa imaš dovolj pa gtx560 Ti-dobra p/p grafa

napajalnik pa priporočam nov
enostavno nebi reskiral, da napajalnik (če gre rakom žvižgat) potegne še kako drugo komponento s sabo

mr1two ::

Kot povedano, vzemi phenomaII x2 555.
Matična je odlična izbira. Glede grafične, kar je povedal jazbec.
Za napajalnik: kupi novega, ko ga bo treba in takrat nekaj za vsaj 80 evrov.
Na komponente imaš itak garancijo in ni se mi zgodilo ali pa da bi dobil kakšen defekt komp, ki bi bil napajalnik razlog za napako na drugih komponentah.
In odstrani "socialni" iz naslova, ker kaj to pomeni, da če kupuješ pametno p/p, da kupuješ socialno al kaj?! Pismo ej...

valvoline1 ::

Glih zastojn ni zgoraj navedeno ane xD.

mr1two ::

@valvoline
"Socialni računalniki" so tisti, ki ga kupiš "samo da je", pri katerem je še 200 evrov top budget IMO...ne pa ena spodobna kišta, ki pelje vse novejše igre na eni srednji-srednje visoki resoluciji na vsaj medium nastavitvah. A zdej po novem so detaili v igrah statusni simbol za računalnike?:O Funny, še pred parimi urami sem mislil, da to velja za Jabolka.

Steinkauz ::

Super sestavljeno.
Jst bi osebo vzel kr athlon x4, ker odklep ni 100%
Grafo vzemi 768mb, minimalna razlika v zmogljivosti ne tko mala cena v ceni.
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

GeForce ::

Tudi sam kupujem napajalnik in sem gledal Crosair TX-750W, pa me nekako "straši" da na mimovrste piše da hrup lahko doseže do 44dBA. Je kaj na tem? Ker sestavljam nekaj tišjega in nebi rad sedaj z napajlnikom zaje*al celega PCja :D

venson ::

mr1two ::

Tu se bom kar strinjal z vensonom.
Če se chiefteca še vedno drži kvaliteta izpred recmo sedmih let, potem je to to.
Na 350W chieftecu fura brez problemov E6xxx(nevem točno kateri), radeon3870, par diskov in ostale drobnarije brez problemov.

IvoJan ::

moj 550W chieftec drzi GTX570+8800gt in i7 860 navit na 4ghz brez problema :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

chieftec je še vedno kvaliteten
bi vzel tega ko ga je venson linkau

Steinkauz ::

GeForce je izjavil:

Tudi sam kupujem napajalnik in sem gledal Crosair TX-750W, pa me nekako "straši" da na mimovrste piše da hrup lahko doseže do 44dBA. Je kaj na tem? Ker sestavljam nekaj tišjega in nebi rad sedaj z napajlnikom zaje*al celega PCja :D


Jst mam 650 in je neslišen.
Drugič v google napiš model in review pa boš takoj vidu.
44db ima mogoče v full load 750w k jih pa ti nikol ne boš dosegu

GeForce ::

Saj ravno to je.... po rewievih berem da je skoraj neslišen, ampak med skoraj nesličnim in 44dBA pa je kar nekaj razlike kolikor jaz vem, tako da če si ga kdo lasti bi prosil da poda mnenje, čeprav mislim da če je tvoj TX650 z 12mm fanom neslišen tudi TX750 z 14 fanom ne more biti ravno turbina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

Steinkauz ::

http://www.anandtech.com/show/2655/8
Hm nekam velike obrate ima 1100rpm ni tko mal za idle
Pa vzemi 650w

Čeprov naj bi bla enako tiha:
http://www.corsair.com/power-supplies/n...
http://www.corsair.com/power-supplies/n...

Steinkauz ::

Na če to slišiš svaka ti čast :D
http://tinypic.com/player.php?v=qs416u&...

EDIT:
Snemano z mobitelom tko da bl sux kvaliteta.
Zgornji fan je na 600rpm

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

Pozdrav,
naslov je res Fail :D. "Socialen" nisem mislu zato, ker sem na sociali, ampak ker sem si i5 2500 zamislu, sam če so plate zanič, nima smisla, moram pa nekaj nabavt (sem probu enkrat reklamirat plato, ki je imela cela serija mrežno kartico zanič, pa so se majstri požvižgal)
Nekih velikih denarjev za stare zadeve pa ne mislim dajat, zato iščem cenejšo amd kombinacijo. Naj nekdo naslov popravi, ker gumba uredi na nejdem :S

Odklenjen phenom 555 se sliši kul, samo, če sta pa jedri poškodovani, se mi zdi pa bolj zgrešen nakup (kolikor sem forume bral, več al manj userji laufajo 3 jedra, četrto je navadno preveč poškodovano)

GTX560 se tut lepo sliši, sam je pa kar lepo dražji. Pridobiš pa samo nekaj brzine. Odločal sem se med 6850 in 460, ampak glede na teste je nvidia v 3/4 igrah malce hitrejša, ima Čudo in te fore, edino mal več štroma pokuri...

Še cene za komponente (nabavlam vse pri enaa, 3% popust je že vštet):
Matična plošča ASUS M4A89GTD PRO AM3/PCIE/V512/S/L/R 114,14
Procesor AMD Athlon II X4 640 BOX AM3 96,98
Trdi disk SAMSUNG F3 1TB SATA2 32MB/7200 HD103SJ HDDSA020A 58,07
Adata 4GB KIT (2GBx2) DDR3 1600G MHz CL9 41,94
VGA ASUS NV GTX460 (ENGTX460SEDC2DI1GD5) 171,35

Bom po vašem nasvetu kar phenoma vzel, pa poročam, koliko jeder se bo odklenilo :P

Napajalnik imam pa tale: LC POWER 550W LC6550GP2 140MM FAN 2.2(24pin) - 3 leta star (ni bil obrenjen, saj poganja amd 4000+ x2 in 4350 radeona) je pa bil prižgan cca 70%
Najraje bi najprej probal starega, in če nebi delovalo, bi nabavu novega, samo nočem pa v postopku testiranja kaj scvreti...

Steinkauz ::

Ne boš nč cvrl. Mogu bi laufat bp

energetik ::

pviran3 je izjavil:

Napajalnik imam pa tale: LC POWER 550W LC6550GP2 140MM FAN 2.2(24pin) - 3 leta star (ni bil obrenjen, saj poganja amd 4000+ x2 in 4350 radeona)
Tudi jaz imam tega, pa gor navešen PhenomII X2 550 in HD4850. Jaz imam pri polni obremenitvi tam okoli 280W porabe brez monitorja (izmerjeno na vtičnici).
Tko da skor sigurno bo povsem normalno delovalo tudi z malo močnejšo grafično.
Poleg tega ne vem, zakaj bi se karkoli kadilo, pa saj ima ja kakšno varovalko napajalc?
Poleg tega, ko ga boš zagnal itak proc+grafična ne bosta nikoli 100% obremenjena, tako da zalaufal in namestil OS boš v vsakem primeru. Problem bi se lahko pojavil le pri kakšnem špilu (ampak se ne bo).

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6411034 (9437) IvoJan
»

Računalnik za 600eur - help (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5810818 (9549) jazbec
»

Katero grafično in procesor za gaming

Oddelek: Kaj kupiti
263862 (3496) _koki_
»

Low budget gamer pc

Oddelek: Kaj kupiti
443932 (2886) 69charger
»

Nakup Računalnika do 600 €

Oddelek: Kaj kupiti
71335 (1134) BALAST

Več podobnih tem