» »

Postavitev HOTSPOTA

Postavitev HOTSPOTA

WhiteWolf ::

Zdravo!

Prijatelj me je prosil, če bi mu lahko postavil dostopno točko v lokalu, kjer bi brezplačno ponujal internet svojim strankam, recimo za 30 minut. Geslo strankam bi dodeljeval on, oziroma trenutno zaposleni v lokalu.
Router v lokalu je LINKSYS 54GL - naložen ddwrt.

1. Ker s tem nimam izkušenj me zanima, ali je sploh možna postavitev HOTSPOTA brezplačno z 54GL-om (torej, da bi dodeljeval gesla uporabnikom, ki bi jim potekla po 30 minutah)? Seveda se mora dati nastaviti tudi omejitev hitrosti interneta...

2. Če se tega ne da urediti tako, me zanima kaj je potem najcenejša opcija za prej napisano storitev?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

kixs ::

Ne vidim smisla v casovnem omejevanju. Ce nekdo visi na facebooku celi dan, zraven pa skoz kaj pije, je to cisto ok.

lp

WhiteWolf ::

Verjetno ga skrbi, da se mu ne bi prijavljali ostali uporabniki (lokal je namreč v pritličju bloka)...
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

kixs ::

Hja, to je lahko tezava. Sicer pa naj si izmislni neko WEP2 geslo in tisti, ki ga rabi, mu ga pove. Geslo pa dnevno menjava oz. po potrebi.

lp

WhiteWolf ::

Ja valda ne bo gesla dnevnjo menjaval in igral admina...
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

black ice ::

Ponavadi je geslo za hotspot na računu.

Senitel ::

Ja do neke mere bo moral admina spilat, ce hoces za vsakega userja 30 minutno geslo. Ce hoce geslo na racunu potem pa rabis se integracijo v software blagajne.
Najbolj enostavna varianta bi bila, da pac popnes gostu okno, kjer mora kliknit recimo "prijav me" in ga spustis gor za 30 minut.
Sicer se se nisem ukvarjal s tem ampak Chillispot bi znal bit dobro izhodisce.

BigSexy ::

kixs je izjavil:

Hja, to je lahko tezava. Sicer pa naj si izmislni neko WEP2 geslo in tisti, ki ga rabi, mu ga pove. Geslo pa dnevno menjava oz. po potrebi.

lp


+1 To je najbolj enostavna rešitev. Geslo 1x na dan spremenit pa tudi ni hudo zahtevna zadeva.
To Infinity And Beyond !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WI FI v camp prikolici

Oddelek: Omrežja in internet
464319 (2644) Daliborg
»

T-2 wifi ne dela na MacBook Air

Oddelek: Omrežja in internet
131152 (597) googleg1
»

Internet v kafiču

Oddelek: Omrežja in internet
283954 (2732) ...:TOMI:...
»

Sprejeta novela Zakona o kazenskem postopku (ZKP-J) opredeljuje postopke za zaseg dig (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5510300 (8736) Macketina
»

Hot spoti?

Oddelek: Omrežja in internet
141178 (962) Racunalnik

Več podobnih tem