» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
135 / 302
»»

_dice7 ::

Zanimivo, da so v teh serijah o superherojih v vlogah praktično samo židje in črnci. Belci, azijci in mehičani nimajo želje po igralski karieri v serijah?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Lion29 ()

Lion29 ::

ha? wtf?

kot prvo, zidje so belci... kot drugo...wtf?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Kurzweil ::

:)) Sicer so mi te superhero, comic based serije in filmi neumni eni bolj, kot drugi, kar niti ni pomembno. Bolj zanimivo je, da dailystormer dejansko misli, da igralci kar sami vzamejo vloge, ki jih hočejo. Običajno gre za avdicije, kamor pride več sto ali tisoč ljudi in šele potem se izbira. Sicer sam še nikdar v življenju nisem šel preverjat, koliko je različnih ras v posameznem žanru, ampak prepričan sem, da ne gre za neko šablono. Sicer pa če greš v ZDA gledat porekla igralcev in režiserjev, je tako glede na samo naravo ZDA, da so najbolj mešan narod na svetu (zgodovina pač), možnost da je vsak 2. nekje v družinskem drevesu irc, italjan, izraelc/žid, poljak, anglež, nizozemc,,... kolonializem, ali težki časi naprimer 1. in 2. Svetovne vojne pač.

No, pa da še direktno odgovorim na zgoraj napisano, ko vpišem v google, kar mi prvo pade na pamet, "best superhuro TV series", dobim po pregledu občutek, da črnci in židje nikakor niso v večini... sicer pa in general, lahko napišem samo isto kot Lion29, WTF?! 8-O

Pozabil sem dodati link, omenjena iskanja z google-om

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Izi ::

oo7 je izjavil:

Sem pogledal Flash S02e17 pa jaz nisem opazil čisto nobene povezave z Super Gril ? :|

Seveda ne. Serija Supergirl je povezana s serijo Flash, obratno pa ne.
Torej, Flash se je pojavil v Supergirl seriji. Supergirl se pa ni pojavila v Flash seriji.
Superman in Supergirl živita v popolnoma drugem vesolju, na paralelni Zemlji, kamor ni mogoče priti razen če si Flash in mogoče še Zoom.

Ker Supergirl verjetno nihče ne gleda ;) lahko tukaj napišem malo SPOILERJA, kaj se je zgodilo v seriji Supergirl:

Kot že nekaj časa, je Flash spet preizkušal raznorazne načine kako dobiti čim več brzine, da bo nekoč lahko premagal Zooma. In ob enem izmed teh poskusov se je ponesreči odprl portal v neko paralelno Zemljo. Točno v tisto kjer Živita Superman in Supergirl. Tja ga je torej odneslo ponesreči.
Ker se je tisti portal odprl čisto slučajno seveda ni mogel več nazaj in je ostal ujet na tisti Zemlji.
Potem je srečal Supergirl in ker ni imel početi kaj drugega ji je pač pomagal v parih bojih z zlobnimi superheroji, ki jih v Supergirl seriji kar mrgoli.
Potem sicer ugotovijo, da je velikanska hitrost tista, ki odpira portale med paralelnimi vesolji, ampak problem je, da Flash zaenkrat niti približno ne more doseči potrebne hitrosti.
Flash in Supergirl na koncu le ugotovita, da bi lahko dosegel potrebno hitrost, če združita moči. Oba bi drvela s končno hitrostjo vmes pa bi Supergirl Flasha še porinila naprej z vso svojo močjo, ki pri Supergirl seveda ni majhna in tako bi Flash dosegel nepredstavljivo hitrost o kateri lahko celo Zoom verjetno samo sanja.
Ob slovesu sta tako Flash kot Supergirl vsa raznežena, postala sta dobra prijatelja ...

In to je to. Zaenkrat Flash ne more več nazaj do Supergirl tudi če bi hotel. Mogoče kdaj kasneje ko bo uspel hudo povečati svojo hitrost.
Kot sem že enkrat prej omenil, so avtorji obeh serij ugotovili, da sta se Flash in Supergirl v tem enkratnem srečanju tako simpatično ujela, da premišljujejo, da bi se lahko v prihodnje še srečala ali celo srečevala.

oo7 ::

No ja če je bil samo Flash pri Super Girl potem to ni ravno crossover ali je?

Npr Flash in Arrow crossover je bil tak, da da je Flash prišel v serijo Arrow in obratno in zgodba je bila povezana.

Lion29 ::

crossover ne pomeni both ways, ne nujno...zadosti da je junak ene serije v drugi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

oo7 ::

Lion29 je izjavil:

crossover ne pomeni both ways, ne nujno...zadosti da je junak ene serije v drugi


Aja sem mislil, da mora biti obojestransko :)

oo7 ::

Danes se začne 7 sezona Tv serije Archer 8-)

Archer Season 7 Promo

no comment ::

Ta tema potrebuje spin-off...

(za otroke gre!)

s1l3 ::

Tole z Archerjem je pa best news this week. Welcome to the danger zone!

oo7 ::

Arrow tale 4 sezona je pa res katastrofa. V prvih treh sezonah so bili zanimivi glavni negativci zdaj v četrti je pa ta Damien Dark čisto brezvezen. Je že napovedana 5 sezona.

Je pa Oliver v tej epizodi spet rekel - must save the city:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

nurse013 ::

Arrow, prva sezona in nekje druga sta mi bili vredu, sem z uzitkom pogledal,... proti koncu druge oz. zacetku tretje me je minilo
:)
you gotta be kidding me...

Han ::

Jep, Arrow je od 3. sezone naprej negledljiv podn od serije.

Lion29 ::

jap, se vsi strinjamo... jaz sicer se vedno gledam... go figure :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Kar se tiče DC herojev in antiherojev :)

Druga sezona Arrow mi je bila najboljša Deathstroke je bil najboljši negativec v celotni seriji. Treja sezona nič posebnega s tem, da je bil finale totalno razočaranje. Kar se tiče prve sezone prva polovica je bila slaba druga polovica 1 sezone dobra. Zdaj tale četrta sezona je pa čista zmešnjava pa še preveč ljubezenskih težav že skoraj ratala limonada.

Lucifer čeprav je zaenkrat se vedno bolj kot ena detektivka mi je serija odlična.

Flash zaenkrat pa tudi v redu samo upam, da se ne skvari kot Arrow.

Lion29 je izjavil:

jap, se vsi strinjamo... jaz sicer se vedno gledam... go figure :(


Enako pri meni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

WallSreet ::

Kaj prison break potem bo ali je bil to zgolj en velik bs?

oo7 ::

WallSreet je izjavil:

Kaj prison break potem bo ali je bil to zgolj en velik bs?


Piše 2017 - http://www.imdb.com/title/tt4928092/?re...

WallSreet ::

oo7 je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Kaj prison break potem bo ali je bil to zgolj en velik bs?


Piše 2017 - http://www.imdb.com/title/tt4928092/?re...


Zakon! Sem mislil da bo to leto že zunaj ampak dobro bomo počakali :)

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

The Path on Hulu Trailer


Pilot je že zunaj.

starboi ::

_dice7 je izjavil:

Zanimivo, da so v teh serijah o superherojih v vlogah praktično samo židje in črnci. Belci, azijci in mehičani nimajo želje po igralski karieri v serijah?


Priporočam ogled :

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Lion29 ::

Oh wow... od 1000 spodobnih igralcev video izpostavi par deset zidov... omg... lahko sestavim 10x daljsi video z igralci drugih ver

sam res, ljudje so res bolani v glavi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Pogledal sem 1. del nove SyFy serije "Wynonna Earp" in moram reči, da je bolj kot ne razočaranje.

Wynonna Earp je bil že istoimenski strip, sedaj so pa naredili še serijo (13. delov za 1. sezono).
Wynonna Earp naj bi bila pravnukinja slavnega revolveraša, kockarja in šerifa na divjem zahodu, Wyatt Earpa. Vsa družina Earp so bili že od nekdaj lovci na Demone.
Se pravi žanr je "supernatural kavbojka", streljanje s kolti, demoni,...
Tema zgleda zanimivo, ampak so zavozili. Po podpovprečnem prvem delu dvomim, da bo naprej kaj bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lion29 ::

nekako se mi zdi, da so fantazijske in scifi serije nekako zafilane...

veliko je ze zunaj in smo ze navelicani... tak da tudi povprecna serija se nam zdi slaba...
ob vsej tej poplavi je vse tezje uspeti in predstaviti nekaj svezega

mislim, da se bo kmalu zgodila neka inverzija ali pa bo baloncek pocil... in se bo vse malo ustvilo... za nekaj casa... ... bomo vidli
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

Lion29 je izjavil:

Oh wow... od 1000 spodobnih igralcev video izpostavi par deset zidov... omg... lahko sestavim 10x daljsi video z igralci drugih ver

sam res, ljudje so res bolani v glavi


To je sicer res, ampak Marlon Brando, Mel Gibson, Ricky Gervais in še kdo so mnenja, da je njihov vpliv nesorazmeren. Poznamo kakega igralca/igralko, ki je izrazila javno nestrinjanje z izraelsko zunanjo politiko, ali pro-Palestina stališče? Javier Bardem in Penelope Cruz enkrat in sta se morala takoj korigirati.

http://www.hollywoodreporter.com/news/g...

Lion29 ::

in, saj vsi vemo, da je zidovska skupnost v holiwoodu mocna... ampak neke glupe, antisemisticne poste pa tut ni treba objavljat, ne? sploh pa ne v tej temi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Lanskega oktobra sta Adam Savage in Jamie Hyneman objavila, da gresta v penzijo in se serija Mythbusters po 14. sezonah končuje.
Že takrat se mi je zdelo, da tako slavne serije ne bodo kar tako ukinili. Pol leta po tej napovedi sta se Discovery Channel in Science Channel dogovorili, da bodo serijo nadaljevali na Science Channel.

Serijo Mythbusters je prevzel Science Channel. (tudi ta kanal je na naših kabelskih televizijah in to v SD in HD)
Seveda pa morajo najprej najti novo ekipo, ki bo zamenjala legendi Adama in Jamija.
Če se misli kdo prijavit: ;)
Search For The Next MythBusters
Moraš biti starejši od 21 let in biti nekaznovan, ...
Najprej bodo izbrali 15 najprimernejših kandidatov, ki se bodo potem pomerili v reševanju nekaj starih Mitov iz stare serije in tudi nekaj novih. Šlo se bo na izločanje. Koliko jih mislijo na koncu dejansko obdržati je pa menda odvisno od samih kandidatov. Lahko bo en sam ali pa celo manjša skupinica.

c3p0 ::

Lion29 je izjavil:

nekako se mi zdi, da so fantazijske in scifi serije nekako zafilane...


Sci-fi ravno ne, vse kar je blo gledljivega zadnje čase, je Expanse, fantazijskih pa je mnogo preveč.

Okapi ::

Lanskega oktobra sta Adam Savage in Jamie Hyneman objavila, da gresta v penzijo in se serija Mythbusters po 14. sezonah končuje.
V bistvu je bil skrajni čas, ker zadnjih par sezon jim je čisto zmanjkalo zamisli, tista dva "mita", ki so ju obdelali v posameznem delu, so pa razvlekli do onemoglosti. In cel kup "poskusov" je bilo samo na pol, oziroma slabo narejenih. Da utrujanja z zombiji niti ne omenjam.

V tej zadnji sezoni so imeli se mi zdi samo eno res zanimivo zadevo, ko so z vakuumom sploščili vagon-cisterno.

Vprašanje, kaj bo uspelo Science Channelu.

Izi ::

c3p0 je izjavil:

Sci-fi ravno ne, vse kar je blo gledljivega zadnje čase, je Expanse, fantazijskih pa je mnogo preveč.

Po tvoje je so sci-fi samo vesoljščine 8-O
Sci-fi je krovni žanr, katerega že ime pove, da vanj spadajo tako vesoljske kot fantazijske serije. Naj gre za vesoljčke, duhove, demone, vampirje, volkodlake, superheroje, ... prav vse je sci-fi.
Lahko pa so tudi samo ljudje, ampak če se zadeva dogaja kjerkoli drugje kot na površju Zemlje, je še vedno sci-fi.

In ko smo že pri tem. Sci-fi serij še zdaleč ni preveč, ravno obratno. Gre se samo zato, da ga tukaj na Slo-Tech bolj izpostavljamo, ker je pač najbližji žanr povprečnemu Slo-Techovcu.
Tukaj omenimo praktično vsako sci-fi serijo, medtem ko 90% serij iz vseh ostalih žanrov sploh ne omenjamo. Zato je občutek, da je sci-fi serij veliko. V resnici v ta žanr spada manj kot 5% vseh serij.

Lion29 ::

mogoce 5% ampak jih je definitivno prevec naenkrat... in ne zadosti raznolikih

- superheroji... ma kolko jih mamo zdaj ene 10? pismo
- demon hunterji, hudici, etc (tudi ene 8)
- vampirji, volkodlaki, etc ... full prevec
- time travel ... ni jih tolko, ampak nekako vse zajadrajo enako
- vesoljske... hm, jih je blo vec, se je malo umirilo... ampak nic posebno novega... veliko ze povedanega
- fantazijsko pravljicne... kar nekaj so si kar razlicne...
- zombiji - definitivno prevec
- pol so tiste, ki so nekje vmes med realnim in fantazijo, ki imajo samo premiso fantazijsko... (tipo saving hope, forever, etc) po mojem jih je premalo

mah... jaz imam rad dobre vesoljske, pa dobre high tech (s primesmi time travela)... vse drugo je OK, ce je vsaj malo izvirno.... ampak ob polavi vsega, je izvirnost tezko pricakovati
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Izi je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Sci-fi ravno ne, vse kar je blo gledljivega zadnje čase, je Expanse, fantazijskih pa je mnogo preveč.

Po tvoje je so sci-fi samo vesoljščine 8-O
Sci-fi je krovni žanr, katerega že ime pove, da vanj spadajo tako vesoljske kot fantazijske serije. Naj gre za vesoljčke, duhove, demone, vampirje, volkodlake, superheroje, ... prav vse je sci-fi.
To pač ni res. Pri sci-fi je pomemben sci,in tega pri duhovih, vampirjih in demonih ni čisto nič. To so drugi žanri.

imagodei ::

Ravno sem pogledal do konca (prvo sezono? Po svoje upam, da jih ne bo več) 11.22.63 po predlogi Stephena Kinga. Sem precej zadovoljen.

Kakor sicer filmi in serije praviloma zavozijo večino Kingovih horror-terror in pretežno supernatural zgodb (Pet Sematary, Sleepwalkers, Dreamcatcher, Thinner, Cujo, Desperation, Sometimes they come back, Children of the Corn, ipd), oziroma jim filmske in TV adaptacije delajo hudo krivico (It, The Mist, The Stand ipd), jim prav lepo uspeva v adaptacijah tisth Kingovih zgodb, kjer nadnaravnega ni oz. ni osrednji del zgodbe, poudarek pa je na drami (The Green Mile, Stand by me, Misery, Shawshank Redemption).

Bi rekel, da se (navkljub nadnaravnim elementom potovanja skozi čas) 11.22.63 kar lepo približa družbi teh zadnjih omenjenih...
- Hoc est qui sumus -

Qcube ::

Konec 11.22.63 je bil tudi meni všeč.

Smurf ::

Prisli so do konca knjige (in zakljucili zgodbo) tako, da tudi jaz dvomim, da bo kaksno nadaljevanje. Mi je bilo pa posneto precej vsecno. Mogoce bi preferiral malce vec delov (in malce manj krajsanja knjige), ampak tak obcutek imam itak vedno, ko gredo snemati zadeve po knjigah.

Izi ::

Tudi jaz sem do konca pogledal 11.22.63 in moram reči, da je več kot odlična serija. Bi rekel tudi, da je to do sedaj najboljša time-travel zgodba.
Najprej sem bil v skrbeh, ker so ubrali malo drugačno pot kot v knjigi ampak zaključili so odlično. Sporočilo je ostalo enako. Don't mess with the time.

Ni za pričakovati druge sezone. Ves čas je bilo mišljeno kot mini serija.

Lion29 ::

ja, simpaticno se je zakljuclo...

kar ok serija... razen tiste malenkosti ki mi mori (kraj prestopa skozi cas)... [:/]
franco se je pa res iskazal, moram priznat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dr.Akula ::

11.22.63 SPOILER

A je kakšen razlog, da mu tisti tipi na koncu (v letu 2016; pretepači) niso sledili v preteklost? Nasploh je čudno da folk v letu 2016 očitno tam "henga" in se nobeden ne spotakne v preteklost.
ni podatka

c3p0 ::

Izi je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Sci-fi ravno ne, vse kar je blo gledljivega zadnje čase, je Expanse, fantazijskih pa je mnogo preveč.

Po tvoje je so sci-fi samo vesoljščine 8-O


Ni nujno v vesolju, a več ali manj je tako. Science - znanost. Da se serija vsaj trudi držati nekih fizikalnih teorij in omejitev, tudi če so izmišljene. Jaz dosti takih serij ne poznam. IQ povprečnega gledalca je pač povprečen in snemajo temu primerne zadeve, vesoljske zadeve pa gledajo predvsem geeki in tukaj si snovalci lahko malo privoščijo :).

Tony710 ::

Edini 2 seriji ki jih gledam sta zakon in red ter italijanska nevesta (pateticno, vem).

Sicer pa netflix rules. Se kako leto pa bo popolnoma zasencil retardiran tv program.

Lion29 ::

SPOILER

ARROW

s04e18




YES, finally - bitch dead... and hope she stays dead

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

oo7 ::

Banshee četrta sezona zelo dober začetek :)

Dami ::

Lion29 je izjavil:

SPOILER

ARROW

s04e18




YES, finally - bitch dead... and hope she stays dead


kaj te je pa tak hudo motlo pri njej? men je zlo simpatična, že od supernatural dalje. v zadnji sezoni mi gre felicity bolj na jetre k laurel. itak je pa cela serija katastrofa če smo že pri tem :)
lol@ /r/arrow
i guess this is the end? :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

scipascapa ::

jaz sem arrow nehal ob koncu 3 sezone, kjer je kvaliteta upadla....sploh začnem s 4?

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

jaz sem arrow nehal ob koncu 3 sezone, kjer je kvaliteta upadla....sploh začnem s 4?


Odločitev je tvoja :)

Če bi ocenil Arrow sezone po šolsko potem bi ocenil tako:

1 Sezona: -3/5
2 Sezona: 4/5
3 Sezona 2/5
4 Sezona 1/5
5 Sezona - bom gledal :))

Dami ::

oo7 je izjavil:


Če bi ocenil Arrow sezone po šolsko potem bi ocenil tako:

1 Sezona: -3/5
2 Sezona: 4/5
3 Sezona 2/5
4 Sezona 1/5
5 Sezona - bom gledal :))

Zakaj pa prva -3? Sej je še najbolša od vseh lol.
Random comment na r/arrow:
Season 1 was amazing. The fighting was amazing. Now Oliver is made out to be some lovely person that doesn't kill people and has all the FEELINGSSSSS
No. Fuck off. Give us season 1 back.
The moment you start listening to Twitter, especially people that do #WELOVEARROW then you have a problem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Lion29 ::

scipascapa je izjavil:

jaz sem arrow nehal ob koncu 3 sezone, kjer je kvaliteta upadla....sploh začnem s 4?



jaz na tvojem mestu nebi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Dami je izjavil:


Zakaj pa prva -3? Sej je še najbolša od vseh lol.



Zato, ker prva polovica prve sezone je bil dolgčas druga polovica pa dobra >:D in druga sezona je boljša kot prva.

_dice7 ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Lion29 ()

Dami ::

What happens when you set fire to an entire fanbase?
Smoak.

Back in the early days of coal mining...
When the Canary died it was time to get the fuck out.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

scipascapa ::

Saj celi svet kontrolirajo Židje.
««
135 / 302
»»