» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
28 / 300
»»

Jst ::

Fringe zadnja sezona je res super. V bistvu je skoraj druga serija, kot prve štiri sezone.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

pravkar pogledal pilota angleske serije UTOPIA


sicer ne maram angleskih zadev... ampak je bil uvod ze tako strgan, da sem pol pogledal do konca..

zanimivo, bizarno, sadisticno.... pojma nimam zakaj, ampak nekako me vlece na twin piks ali kako drugo temacno serijo...ceprav razumsko nima nic skupnega

hehe... bom definitivno pogledal se naslednji del
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

nurse013 ::

Pogledal 5-ti del Boardwalk Empire, postaja zanimivo
:)
you gotta be kidding me...

SuperVeloce ::

Ja, se kasneje iz drame bolj usmeri v mafijsko kriminalko ;)

nurse013 ::

zgleda da res, ko sem pogledal prvi 3 dele sem mislil prenehat, sedaj pa me je potegnilo
:)
:)
you gotta be kidding me...

IL DIAVOLO ::

To so serije, ko se začne dolgočasno, potem pa postaja vedno bolj napeto...to so top shit serije.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

leiito je izjavil:

Lion29 je izjavil:

Macy ti je slaba izbria? za moje pojme on nosi serijo naprej... in je tako kot house ali walter white... pravi zadetek... terna, v vseh pogledih


Let's agree to disagree. Moje mnenje je pač, da ta karakter ponuja več kot iz njega potegne Macy, in da je Bryan Cranston kot Walter White bistveno boljši. In da serijo "nosi" Fionin lik, če že.

A propos Cranston, še en film, ki razočara, Argo, in ko smo ravno pri tem, enako Django Unchained, kjer se mi zdi Jamie Foxx podobno cast, ki ni nujno slab, ampak pusti v ustih okus, da bi kdo drug to oddelal bolje.


For the record, vzamem nazaj vse glede Shameless. Vrhunsko. Upam da bo toliko sezon kot v izvirniku.

Lion29 ::

kul.... se mi je zdelo malo cudno in sem si mislil, da pol ze nisi pogledal vseh delov :)

sicer meni fiona ni slaba, ampak tisti WOW element je res papa Gallagher..

tut Lip mi je kul pa badass jebiveter :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

Dokaz več, da serij ne gre soditi po pilotu. Izjemen nabor anti-arhetipskih karakterjev, baje zasnovanih na resničnih življenjskih izkušnjah Paula Abbotta, ki je spisal angleško in ameriško verzijo, tudi scenarist State of Play z Russel Crowe-om. So pa Britanci vse prej kot navdušeni nad ameriško verzijo, treba čekirat še izvirnik. In lobirat ponudnike, da vključijo Channel 4 v ponudbo.

Jst ::

Fringe The End.


SPOILER ALERT!!!










Fringe je lahko piscem drugih serij za zgled, kako se serijo konča, čeprav mi konec ni bil všeč, ampak o tem malo kasneje. Recimo Supernatural bi morali končati nekaj sezon nazaj, ko je Sam pristal v luknji z Luciferjem. Sedaj je pa že tako obupno, da pogledam vsako četrto epizodo. Enako bi morali House končati prej.

Ampak ta post je namenjen Fringe. Serijo so hoteli ukiniti, imela je slabe ratinge, ampak so jo pripeljali do konca. Super.

Konec bi pa po mojem mnenju biti drugačen. V stilu s serijo, ali dvoumen, ali bolj temačen. Kaj se na koncu zgodi? Resetirajo čas, in pridejo na točko, kjer se dogajajo fringe dogodki, kot v prejšnjih sezonah? Škoda je, da niso dokončali nekaj zgodb iz prejšnjih sezon, ampak to je pač budget in so se rajši odločili serijo zaključiti, kot bi se vsaka serija morala končati - takrat ko je čas, ko so povedali vse (zgodbo) in ne še naprej se mučiti (like Supernatural).

Igralci so opravili odlično delo, pisci tudi.

Napovedali so, da bo izšel "September's Diary," kjer bo veliko več podatkov tudi o "drugi strani" in "trivie." Če bodo to zapakirali v Bluray vseh pet sezon, bom verjetno kupil. (Matr, zbirka BluRayjev se mi kar veča...)

Serijo bom imel v lepem spominu. Upam, da bodo res naredili komplet "September's Diary" in blurayev, da si jo ogledam čez kakšnih 5 let.

Farewell Fringe!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Outcast ::

IL DIAVOLO ::

Se ga zelo dobro spomnim iz the wire, ja.

Naj počiva v miru :8)

Malo gledam na imdb...koliko odličnih karakterjev v eni seriji.
Res, neverjetno, kakšno serijo so posneli. Škoda, da sem že pogledal :/

Shieeeeet!

Outcast ::

Ja, zame verjetno kar no.1 serija ever!

IL DIAVOLO ::

The wire - Numero uno! ;)

Jst ::

The Wire je bil The Shit!! Škoda Prop Joe-a, RIP. To je tudi ena serija, ki me srbi, da bi jo kupil na Amazonu... (Samo kaj ko nisem pogledal niti Farscape, katero sem nazadnje kupil...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kmetek ::

FRINGE 8-O

Jst ::

Fani Sci-fi, vredno je prebrati članek na wiredu:

Why Fringe's Finale Marks the Decline of Sci-Fi on Network TV
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Banshee zgleda obetavno.
Banshee (TV series) @ Wikipedia

O.

Lion29 ::

@Okapi:

sem lih mislu napisat, si me prehitel :)... sem pogledal prva 2 dela... precej zanimivo :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Outcast ::

Okapi je izjavil:

Banshee zgleda obetavno.
Banshee (TV series) @ Wikipedia

O.

Zgleda res zanimivo; hvala ti, bo treba preveriti!
Jaz sem ravno zakljucil z drugo sezono 'Strike Back'. Fajn akcijska serija, mi je vsec ko je zgodba raztegnjena cez celo sezono. Smesno mi je (ne recem da je motece:), da se skoraj vsak del konca in zacne z sexom. Malo klisejsko ampak ok:D

kmetek ::

Zato, da Američani dajo potem R18 oznako zaradi sexa....važen, da metki in bombe letijo :))

Outcast ::

Britanci v tem primeru....;)

kmetek ::

Touche.

commissar ::

FRINGE SPOILER

Pogledal do konca... jah lahko bi blo boljš. Sicer mi celotna 5 sezona ni bila preveč več. JE bila boljša 4 in pa še boljše 3ja, ko je bila še vojna med alternativnima svetovoma. V 5 je alternativcev le na koncu za pokušino.

Edina zanimiva stvar v 5 sezoni je bila to, ko si je peter vgradil čip v glavo. To je imelo potencial, ampak so ga scenaristi odstranili in potem to idejo o običnem človeku s čipom v glavi povsem ignorirali. Če bi zapeljali to zgodbo do konca v finale bi bilo veliko boljše kot ta čuden otrok.

čez čas si bom spet pogledal 3 in 4 sezono da se spomnim dobrih časov, peto pa ignoriral in (upam) kmalu pozabil.



farewell fringe... u left a year ago, we just didnt know

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Fringe so hoteli ukiniti že s tretjo sezono, pa je serija prišla nazaj. Potem med četrto sezono so se komaj zmenili, da bo še peta zadnja sezona. Meni je bila kar v redu - sploh, ker je sci-fi suša. Sedaj, ko se je končal Fringe, nimamo niti ene sci-fi serije za gledati. Zato sem jaz lani kupil Farscape na Amazonu, ker ga še nisem gledal in očitno, da bom moral - če bom hotel gledati sci-fi - kupovati stare serije še naprej. Res škoda žanra...

September's Notebook Sneak Peak

To me matra, da bi kar prednaročil, ampak kot sem napisal, bi raje videl komplet bluray celo serijo petih sezon zraven, če bo le mogoče...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

že v 3. ali 4. sem se lotu gledat fringe :D

pilota ali vsaj pol pilota sem def. ene 4. pogledal... zdaj vidim pa, da sem del 2. dela tudiziher gledal :D

I hope this time it'll stick
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jst ::

Fringe farewall:

Ko sem se zjutraj zbudil, mi je nekaj kapnilo, kar sem mislil, napisati sem, pa sem šele sedaj našel čas.

Če so resetirali čas in se Observerji ne razvijejo (in tudi ne pridejo potem v "naš" čas), potem sta tudi oba Petra mrtva (eden umre zaradi bolezni, drugi se utopi). Slabo so to premislili. Boljši konec bi bil, če bi zadnjih 5min pokazali kako čas teče nazaj, z zadnjo sceno, kjer se Walter in Peter (from the other side) utopita. To bi bil logični "reset" časa.

In tako bi jaz končal serijo.

edit: oziroma bi dodal še eno 10 sekundno sceno po utopitvi. (alternate ending) Mlado Olivio v Walterjevem Labu, ko sedi ob sceni in ji začnejo teči solze.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Okapi ::

Od teh družinskih komedij se mi zadnje čase zdi še najboljša Last Man Standing. Ata Baxter (Tim Allen) je car.

O.

Lion29 ::

Anger Managment mi je totalna beda...jz ne vidim podobnosti z 2 1/2, razen da igra charlie not... na splosno je bedna

od druzinskih sta mi recimo raising hope in the middle kul....

gledam pa se
don't trust the bitch at the apt 23.....6/10
happy endings ...... 6,5
the inbetweeners.....6
2 1/2 men ....... 6,5
How I met Yur Mother ..... 5
The Middle .......7
Raising Hope .....7
I hate my teenage daughter.... 6
Awkward ....6
Bobs Burgers.... 6,5
Simpsons....5,5
Citizen Khan.... 6,5
Community... 5
Cougar Town... 7
Go On ....6
Key&Peele....9
Kroll Show .....4
Last Man Standing .....5
Louie....7
Malibu Country....6
Melissa and Joey...6,5
Men at Work ...6
Mike and Molly ....6
The Mindy Project .....6
The Neighbors.....5
The New Normal....6
Suburgatory...6,5
Up All Night....6,5
Workaholics....6,5


nekaj sem jih pogledal nekaj delov (vsaj 3, da lahko dam oceno).... nekaj sem jih pogledal vec, pa kasneje neha; gledat, nekaj pa jih se redno gledam
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

ma dej nehi.. kak zenskar... ima ex zeno otroka, redno sluzbo, ne popiva.. in ima 1 punco (njegovo psihiatrinjo)..
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

black ice ::

Lion29 je izjavil:

ma dej nehi.. kak zenskar... ima ex zeno otroka, redno sluzbo, ne popiva.. in ima 1 punco (njegovo psihiatrinjo)..

Očitno preslabo spremljaš zgodbe iz njegovih bejzbolskih časov in ne veš kaj je privedlo do ločitve.

cortez ::

overrated : Fringe in podobna Sci-Fi nesnaga.

Pyromanic ::

Jst je izjavil:

Fringe farewall:

Ko sem se zjutraj zbudil, mi je nekaj kapnilo, kar sem mislil, napisati sem, pa sem šele sedaj našel čas.

Če so resetirali čas in se Observerji ne razvijejo (in tudi ne pridejo potem v "naš" čas), potem sta tudi oba Petra mrtva (eden umre zaradi bolezni, drugi se utopi). Slabo so to premislili. Boljši konec bi bil, če bi zadnjih 5min pokazali kako čas teče nazaj, z zadnjo sceno, kjer se Walter in Peter (from the other side) utopita. To bi bil logični "reset" časa.

In tako bi jaz končal serijo.

edit: oziroma bi dodal še eno 10 sekundno sceno po utopitvi. (alternate ending) Mlado Olivio v Walterjevem Labu, ko sedi ob sceni in ji začnejo teči solze.


A ni tko, da je prvi Peter umrl zarad Septembra, ker je Walterju ratal najdt zdravilo za njegovo bolezen, ampak Walter to ni opazu, ker je vidu Septembra v njegovem laboratoriju in spregledal, ko se je zdravilo mogl neki obarvat določene barve.

nurse013 ::

Tako je bilo, vsaj kolk se spomnim
:)
you gotta be kidding me...

Lion29 ::

black ice je izjavil:

Lion29 je izjavil:

ma dej nehi.. kak zenskar... ima ex zeno otroka, redno sluzbo, ne popiva.. in ima 1 punco (njegovo psihiatrinjo)..

Očitno preslabo spremljaš zgodbe iz njegovih bejzbolskih časov in ne veš kaj je privedlo do ločitve.


omg. in kaj imajo bejzboljski casi veze z dogajanjem v seriji?

se pravi, ce bo on rekel, da je bil v bejzboljskih casih batman.... bo serija kar mocno spominjala na batmana?

:roll_eyes:


in ne s psihiatrinjo sta par. samo priznati si noceta, oz. ona noce priznati
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

cattom ::

Na pašnikih se dobi nanizanko Dekameron,katero trenutno predvaja rtvslo.Ena boljših zadev slovenske televizije.Zadeva je stara okroglih 40 let.Kdor še ni pogledal,ogled obvezen.

Jst ::

Pyromanic: Točno. Ko je Walternate delal zdravilo, ga je nekaj zmotilo (se ne spomnim, mogoče res September), ampak je Walter gledal čez tisto okno in videl, pravo zdravilo. Tako je vedel, kako ga pozdraviti. Če bi pa Walter tudi v tem primeru, če bi ga Walternate pozdravil, šel po Other Petra, je vprašanje. Verjetno ne. Verjetno bi Peter res ostal v alternate universe in ostal živ. Tako da sem mnenja, da bi se vseeno moralo končati zadnjih 4min z previjanjem časa nazaj, kjer je zadnja scena z malo Olivio, kako ji začnejo teči solze. To bi bil še boljši konec, po moje.


>overrated : Fringe in podobna Sci-Fi nesnaga.

Ja, moraš biti geek, da ti je všeč Sci-Fi. Fringe je v Sci-Fi suši en lep biser zame. Ajoj koliko knjig sem v otroštvu prebral o Sci-Fi....

Pač, vsakemu svoje. Agree to disagree.


---

The Following: nova serija, kjer ima serijski morilec veliko "followerjev." Pilot je bil obetaven. V nekaj naslednjih epizodah se bo pa videlo, če bo dinamika med igralci stekla, ker je v prvem delu nekaj scen odigranih obupno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

pa to je ocitno sam tebi... bolj razlicna ne moreta bit

tle je:
- ucen
- ima kariero (ne neki jingles ampak pravo kariero)
- je bil uspesen sportnik
- ima zeno in otroka (pupo)
- z zeno je v zelo dobrih odnosih
- tamala je pametna
- je uvideven, pomaga folku
- se ne drogiram, ne pije
- skratka zivi zivljenje povprecnega americana


Charlie je bil:
- veliki zenskar
- bal se je veze
- popival, se drogiral
- moral prenasat brata
- velik bogatas s hiso v malibuju
- imel sreco, da je ratal bogat
- zabit, ok, vsaj ne razgledan
- nikoli porocen, brez otrok
- necaka, ki je zabit
...

ne vem kje ti vidis podobnost.... ampak ok, vsakemu svoje... razumem, da je tezko gledat en lik tolko casa in ga dojemat kot nekaj drugega v drugi seriji... sploh ker sheen katastrofalno igra
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::



kar kul...bomo vidli naslednje dele
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

IL DIAVOLO ::

Lion29

Kaj pa ti veš, kakšno je življenje povprečnega američana.

Qcube ::

Lion29 je izjavil:



kar kul...bomo vidli naslednje dele


Ravnokar pogledal in prvo epizodo izgleda kar dobro. Bom gledal še naprej...

Lion29 ::

mah, se private practice je koncala :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Outcast ::

Arrow is back...pogledu 11.del; klasični Arrow del.

Lion29 ::

Outcast je izjavil:

Arrow is back...pogledu 11.del; klasični Arrow del.



ARROW kvazi spoiler

mislim, da se jim bo geekica kmalu pridruzla v ekipi, ker ga bo skuzla
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Outcast ::

Meni se tudi tako zdi; bi bila kar primerna v kaki oprijeti usnjeni opravi:D

Lion29 ::

hm, po mojem bo sam geekala za racunalniki :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Jaz sem pogledal 10 delov Arrow akcija pa to je super ampak vse ostalo pogovori pa te fore kot bi gledal Santa Barbaro ali pa kako Mehiško nadaljevanko;((.Nič ne rečem je zabavna a otročja nanizanka:))

Lion29 ::

ma dobro, ni lih otrocja... za moje pojme namenjena bolj odraslemu folku kot recimo smallville... se pa strinjam... ni nek presezek...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nurse013 ::

sem pogledal drugo sezono Boardwalk Empire, James umre, je vredno pogledat še tretjo?
:)
you gotta be kidding me...

oo7 ::

nurse013 je izjavil:

sem pogledal drugo sezono Boardwalk Empire, James umre, je vredno pogledat še tretjo?



Itak,da ja:)Ta serija je z vsako sezono boljša.Čeprav je bilo tudi meni žal Jamesa.
Sploh zadnja 2 dela 3 sezone sta najboljša dela cele serije.
««
28 / 300
»»