» »

Izgled, funkcionalnost programa

Izgled, funkcionalnost programa

japol ::

Imam 25 elementov. Vsak element ima svoj izračun, ima svoje textboxe, buttne,... Kako naj stlačim vse to na en form? Poskusil sem s panelom, pa da ko izbereš element, da ostale skrije, izbranega pa prikaže, pa sem na polovici pa že kar malo šteka. Ima kdo kak nasvet kako se lotit tega? Pri nekaterih programih sem zasledil, da če ima več elementov a ima le en button, ki pokriva vse elemente, izračuna pa le tistega ki si ga izbral.
Kaj predlagate? Rad bi iste tekstboxe,... uporabil za vse elemente, ampak se bi morali malo spremeniti glede na izbrani element. Kako bi kaj takega lahko dosegel? Ne zdi se mi napačen tudi tabcontrol.

Se pravi da imam npr. 10 textboxov in ima vsak textbox drugačno vlogo, glede na izbrani element.

Mitja Bonča ::

S katerim prog. jezikom delaš?
Ne pomoje ti ni treba uporabljati taba, da bi za vsak tab potem imel svoj element.
Poleg textBoxov za vsak element napiši kaj je potrebno v vsakega vnesti, in je stvar rešena. Uporabi labele.
Vprašal boš kako naj program ve, kdaj naj kaj izbere. Za elemente narediš nekakšen array le teh in ko krožiš med njimi, se glede na izbranega, potem v posameznih lableih izpisujejo imena textBoxov.

Naj te vprašam jaz, kako prehajaš med elementi?


Težko ti povem kaj več, ker si niti točno ne znam predstavlajti kaj delaš in kaj hočeš. Zato te prosim, da malce podrobneje opišeš situacijo, lahko pridodaš tudi kakšno slikico.

japol ::

Delam v c#. Si mogoče mislil da textboxe pustim, spreminja pa se le tekst v lablu ob textboxu? To sploh ni slaba ideja.

Primer:
element št.1: kvadrat
stranica = __________ (textbox1)

element št.2: krog
polmer = ____________ (textbox1)

itd.

kot vidiš, gre za različne elemente, a podatek vedno vstaviš v ISTI textbox.

Ne vem kako se lotiti, ko imam za vsak element svoj izračun, drugačne textboxe, opise, slike,... a prikazati moram vse na enem formu (seveda vsakega zase, a na enem formu).

Primer, ki sem ga našel je:
http://www.runet-software.com/BETONexpr...
nekaj takega bi rad dosegel: glede na element (plošča, steber, nosilec,...) se na enem formu prikažejo textboxi, labli,... glede na elementi ki si ga izbral.

Ko malo razmišljam, bi rešil na sledeči način:
1. V visual studiu, bi pod "project" --> "add new item..." dodal panel (če je kaj takega sploh možno). Da dobim panel v posebnem zavihku in na njem delam.
2. Na vsakem panelu bi bil element (textboxi, labli, slike,...).
3. Te panele bi potem prikazoval na formu (za element št.1 bi prikazal panel1, za element št.2 bi prikazal panel2,...).

Mitja Bonča ::

Ja, točno tako sem mislil.
Dej mi pošlji projekt (kar si že naredil) in ti bom zastavil tako kot je treba, ti boš pa nato nadaljeval. Če hočeš seveda.
mailto:mbonca@gmail.com

PS: pa še napiši (če še nisi) po čim naj se label-i (in z njimi textBoxi) ločijo, to misim na geometrijska telesa, vsa ki jih boš uporavljal, oziroma točno mi opiši kaj to delaš. Da bom imel predstavo kako ti izvesti vse skupaj.
Pa še povej kdaj mora biti kakšen textBox aktiven oziroma viden (samo v primeru, če kdaj kakšen ni potreben).
lep pozdrav,
Mitja

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# povezava forma in classa

Oddelek: Programiranje
172230 (1693) Miko55
»

[c#] Form in .DLL

Oddelek: Programiranje
6759 (620) japol
»

c# class

Oddelek: Programiranje
342207 (1801) japol
»

C# Program

Oddelek: Programiranje
393061 (1984) Spura
»

C#, Dodajanje podatkov v Arraylist z Gumbom

Oddelek: Programiranje
82229 (2068) Beezgetz

Več podobnih tem