» »

Barvanje ohišja

Barvanje ohišja

kitara8 ::

spravit se imam namen k barvanju ohišja.

Namen sen ga imel pobarvati od znotraj in od zunaj s polmat črno barvo in okrasiti s svetlo modro.
Koliko ml barve je potrebno, s predpostavko da bo akrilna, in ne bom uporabljal osnovne barve in ne bom barval plastike.

koliko nanosov bo potrebno za notranjo in koliko za zunanjo stran.

Barve bosta te dve(edino če kdo predlaga kaj boljšega)
črna in modra

prosim za mnenja, predloge, lastne izkušnje.
pa še to mogoče kje bi lahko dobil mrežico ali satje ki je na stranicah ohišja za vente

69charger ::

Barvo moraš dat zapečt če hočeš met poštrihano tako kot je prav. Jaz sem imel celo ohišje poštrihano s sprejem pa se je začelo lušit(sem prej ošmirglal in spucal).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

kitara8 ::

kako zapečt??

kitara8 ::

kaj pa znotraj, a bi bla potrebna osnovna... a lahko direktno na pleh barvam...z akrilno

cresh ::

A je znotraj gol pleh?

Če boš s sprejem štrihu, lepo zmatiri površino spucaj in poštrihaj 2-3 plasti. In to je to. Pa eden sprej bi mogu met zadosti za en ohišje.

kitara8 ::

A je znotraj gol pleh
JA

Če boš s sprejem štrihu, lepo zmatiri površino spucaj in poštrihaj 2-3 plasti. In to je to

Brez osnovne ane?

Pa eden sprej bi mogu met zadosti za en ohišje.

za notranjost a celega

cresh ::

1. Zakaj bi ga pa rad znotraj poštrihu? Sicer pa probi, itak se neki ful ne bo tm drgnil in prijemal. Če se bo luščilo boš mogu prej poštrihat grund(temelj-osnova).

2. Brez ja. Ker itak je že poštrihan in je to kot osnova.

3. Odvisen kolikšenga maš. Če maš bliz trgovino vzemi enega, če maš pa dlje pa vsak slučaj dva vzemi, sploh ker boš notr štrihu.

kitara8 ::

ja rad bi noter pobarval da bo lepo, sploh če bom še prozorno okno naredu prkraj.
se pravi za noter je vsen bol če dam osnovno(če ja katero??).

a mogoč kakšno specifično barvo priporočaš za zunaj a bo vsaka akrilna kul??
kaj pa je s tistimi brezbarvnimi laki za zaščito a se to splača dajat a ne??

cresh ::

Ohišje maš najbrž aluminij,ne? Potlej tm k boš šel po barvo reč nej ti da osnovo za aluminij. Pa potlej ne pozabit zmatirat tisto osnovo predn boš štrihu.

Ti sam reč nej ti da akrilno črno mat in to je to
Ni potrebe štrihati brezbarvni lak čez, ker akrilna barva ima že lak v sebi.

kitara8 ::

oki bom uštimu... tista črna mat k sm dal link v prvem postu bo uredu an

BALAST ::

cresh ::

Ta vodič je mal mim če mene vprašaš. Prvo, daje prime, kateri ni potrebn, saj je spodaj že barva. Potlej štriha z mat barvo in jo nato gre potlej polirat na visoki sijaj. Ja hudiča, že v začetku bi vzel sijajno barvo ne pa mat.

@ncop1 vredu bo ja.

kitara8 ::

sj nočem visokega sijaja, rajš polmat ali pa mat.

ker šmirglpapir pa naj vzamem za brušenje zdajšnje barve (kok more bit cifra gor)

ubistvu ne lih za brušenje sam mal tok da barva prime (ne spomnm se lih besede zj ko se reče temu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

cresh ::

vzemi ta fin scotch brite al pa šmirgl p400

kitara8 ::

a bo tale v redu za temeljno za aluminij
http://www.mavrica.si/Trgovina-B2C/BARV...

kitara8 ::

prosil bi za kakšen nasvet pri parvanju z airbrush pištolo, če ima kdo izkušnje.
pa mogoče kateri komplet se najbolj splača kupit... mogoče kaj takega?

pa še na hitro skozi barve, tudi tukaj je najboljš akrilne uporabit ane, kaj takega?

kuglvinkl ::

A si ziher, da boš ubodu kompresor samo za štrihat?

Shark-357 ::

Sam sem dozdaj vedno barval svoja ohišja s spreji iz Bauhausa.

1.Ohišje pripraviš za barvanje z gobico za matiranje (če si kaj kital, je prej potrebno dat ohišje v špric kit in zbrusiti z vodobrusnim papirjem vsaj granulacije vsaj 400 oz. v mojem primeru z 1000)
2.Ohišje prebarvaš z barvo po želji ( trije nanosi barve med katerimi je cca. 10-15 min pavze da se prvi sloj posuši)
3.Čez barvo naneseš brezbarvni lak (do dva sloja)
4. Če barvaš na plastiko je dobro pred barvanjem nanesti plastic primer (da se barva dobro oprime podlage-se ne lušči)

Zgodovina sprememb…

kitara8 ::

ja mislil sem si kar cel komplet ubavt, ker sem mislil narisat plamena gor pa lobanjo, ti pa z običnimi spreji ne moreš

Shark-357 ::

Vse se da, je pa res da freehand flame job s sprejom ne bo šlo. Sam sem flame job na ohišje naredil pred leti s pomočjo šablone (google--> flame stencil).

Zgodovina sprememb…

kitara8 ::

ne ne jaz želim take naravne, brez šablone, to pa ni šans da z navadnmu sprejm nrdiš kokr jes vem.

kuglvinkl ::

Shark, gobica za matiranje? Jest sem hotu samo šmirglom ene 400 zbrusit.

dzinks63 ::

"Sfotoshopaš" neko dobro sliko, posnameš na ključek, odneseš k lokalnemu tiskarju, da ti sprinta z modernim solventnim tiskalnikom na ustrezno samolepilno folijo. To potem nalepiš na kišto kot CarWraping.

kitara8 ::

mah nalepke niso isto ko pobarvano.
Pismo sam k so teli airbrush kompleti tko dragi...

a pozna kdo osebno koga ki se ukvarja s tem

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita barve ohišja. Kateri zaščitni lak je najboljši?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81592 (1431) balocom
»

Mobitel mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172331 (1720) shuttle
»

Barvanje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
103320 (3003) NobelMan
»

S čim pofarbat ohišje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263050 (2675) nikonezna

Več podobnih tem