» »

Gonilniki za tiskalnike HP in Windows 7

Gonilniki za tiskalnike HP in Windows 7

zee ::

Zivjo.
Na manjsem oddelku so nabavili vec novejsih racunalnikov, na katerem sem namestil Windows 7 64-bit, vendar se je izkazalo, da sem se motil, saj so gonilniki (zadnje verzije iz spletne strani HP) za vse HP tiskalnike, ki se uporabljajo na tem oddelku, izredno nestabilni, kar vodi v nezmoznost tiskanja.

Kako to resiti? Windows XP ne bi rad namescal, ker se mi zdi, da so odsluzili svoje. Kaksna je druga opcija, ki ne bi vkljucevala HP-jevih (odlicnih) gonilnikov?

Govora je o tiskalnikih, ki so prikljuceni na mrezo.

Quick & dirty fix je ponoven zagon racunalnikov, vendar je to tecna in zelo ne-elegantna resitev.

Hvala vnaprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
  • spremenilo: zee ()

Spc ::

Windows XP ali pa najnovejše HPjeve printerje.
 

zee ::

Darn. Ravno tisto, česar si nisem želel slišati. Menjava tiskalnikov definitivno odpade.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bobby ::

čaki čaki
najprej kateri so te tiskalniki? dej par modelov tiskalnikov napiš
katero verzijo gonilnika si uporabil? universal printer driver (spet, katera verzija) ali namenske?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zee ::

Problematični tiskalniki so tri:
- HP ColorJet 3550n (Universal Print Driver)
- HP LaserJEt 1320n (Universal Print Driver za Windows Vista, namenski gonilnik se sploh ne namesti)
- HP DeskJet 5800 (sploh ni gonilnika)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bobby ::

aha tolk stari so tiskalniki

edina kulturna varianta je v tvojem primeru, da enega izmed odsluženih računalnikov uporabiš kot printserver, pa tam Xpji laufajo. to bo najbolj stabilna varianta. je pa tako, da si nabasal na točko, kjer imaš starejše mašine, najnovejše Winse pa še 64bit, kot češnja na vrh smetane. pa še kot dodatno, tam v gonilniku tiskalnika, pod additional drivers, moraš odkljukat x64, drugače bo še vedno sranje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

krho ::

Laserci bi načeloma morali delat. C'mon, če sem jaz do delovanja pripravil ene 8let starega omrežnega Brotherja na x64 Win 7 bi tudi LaserJet moral delat...
Da ne govorim o mojem Domačem Epsonu EPL-3000, ki mi še vedno deluje na Win7 in to preko USB2LPT pretvornika...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

zee ::

@bobby:
Tudi to je opcija, vendar tudi v tem primeru rabim stabilne gonilnike za Windows 7. V primeru tiskalniškega strežnika na Linuxu je zgodba enaka, saj potrebujem stabilne gonilnike za Windows 7.

@krho:
To je pa HP...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bobby ::

ni potrebe gon za 7ko ker ti bodo xpji služil kot spooler ne 7ka. na 7ki bo samo route na xp, ki pa bo obdelovala glavnino.
ti nared printserver z xpji,
nameč gonilnike,
odkljukaj tisto kljukico additional drivers naše za x64,
jih šeraj v omrežje,
greš na 7ko, v rin in \\printserver
pokazal ti bo tiskalnike
klik klik
počakaj par sekund in probaj.

to je moj predlog.

Lahko zi pa kdo drug kakšen KONKRETEN primer, kako rešiti to zadevo, ne samo da je nekdo nekaj uredil in njemu dela,.. to ni nič,.. KONKRETEN odgovor tudi najbrž želiš a ne?

al pa virtualizacija, kjer je pa zadeva popolnoma ista in z virtual se rešujejo take zadeve bp.

Je pa še tretja "rešitev"
ker so osnove tiskanja itak od MSja, torej velikost papirja, tip papirja, obojestransko, enostransko pa še kake malenkosti, ne vem če so osnivni barni profili tudi, probaj s kakšnim HP COLORLASERJET CP3505 namest clj 3550, laserjer 2015dn namest lj 1320, namest hp deskjet 5800 pa deskjet 5600 serijo

aja, za Linux okolje pa uporabi CUPS gonilnike. HP jim pod mizo pomaga, ne pretirano sicer ampak jim.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

zee ::

@bobby:
Bom sprobal obe varianti, ki si jih predlagal.

Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pripraviti HP LaserJet 1010 za delo v Win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
72230 (2104) Frenckie
»

Starejsi HP LaserJeti in Windows 7 = no go

Oddelek: Pomoč in nasveti
93072 (2569) dbokal
»

Vrata tiskalnika v okvari?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152678 (2533) Duhec
»

Kater printserver?

Oddelek: Kaj kupiti
71409 (1342) cryptozaver
»

Primerjava DeskJet in LaserJet tiskalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132991 (2864) Yohan del Sud

Več podobnih tem