» »

Tiskalnik hp photosmart b110 teŽave z omreŽjem

Tiskalnik hp photosmart b110 teŽave z omreŽjem

peter-p ::

Če bo imel še kdo podobne težave...

Včeraj sem v big bangu nabavil tiskalnik hp photosmart all in one b110, ki ga imajo te dni v akciji in je po besedah trgovca pri njih trenutno najbolj prodajan tiskalnik v tem razredu. Gre za tole zadevo:

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/tis...

Sam sem sicer mislil nabaviti nov čb laser, vendar sta me sinova prepričala, da mora biti nekaj kar je v barvah, kjer se da zadeve istočasno tudi fotokopirati in nekaj kar deluje preko wi-fi povezave, tako, da bosta lahko printala tudi kadar moj računalnik ni vključen.

Tiskalnik namreč omogoča wi-fi in usb priklop. In tu se začnejo težave.

Ko sem zadevo doma priklopil preko usb-ja je vse funkcioniralo. Potem pa sem želel nastaviti še wi-fi povezavo. Pritisnem tipko za wi-fi, tiskalnik prepozna omrežje, vpraša za geslo, se poveže... Do tu wow... Potem pa se sesuje.

Na displeju se pojavi blue screen z eror številko in obvestilo, da naj ponovno zaženem tiskalnik. In tako 15 ali 20 krat... Za ponoret! Kišto sem že spakiral in jo nameraval vrniti v big bang, kar bi tudi storil, če ura ne bi bila tam okoli 10 k zvečer.

Tako pa sem si premislil in šel malo čekirati po forumih in ugotovil, da nisem edini nesrečnik, ki se mu je to zgodilo.

Rešitev sem našel na tej strani: http://h30434.www3.hp.com/t5/printer-al...

Dejansko ima sw tega tiskalnika problem z avtomatičnim dodeljevanjem ip naslova na routerju oz. Z dhcp-jem.

Potem, ko sem prebral forumsko debato, sem se priklopil na router in izklopil dhcp, restartal tisklanik in ta je čudežno znova pričel delovati?!
To bi se mi verjetno dogodilo, ko bi ga pripeljal v big bang in bi me vsi čudno gledali in mi dopovedovali, da je verjetno pri meni nekaj narobe.
Uporabljam čisto navaden siolov router (sinope iskratel), kakršnega verjetno uporablja še par tisoč ljudi.

Rešitev ki je tudi meni delovala je naslednja:

1. ) izklopiti je potrebno dhcp na routerju
2. ) na tiskalniku pognati čarovnika za omrežje. Ta prepozna omrežje in tiskalniku dodeli nek "čuden" ip. V mojem primeru je bilo nekaj takšnega 169. 254. 73. 81
3. ) na računalniku sem ročno spremenil ip številko na nekaj podobnega, tako da je v klasi (npr. 169. 254. 73. 80 )
4. ) potem sem se preko spletnega vmesnika povezal na ip tiskalnika (se pravi na 169. 254. 73. 81) in pod ip4 ročno nastavil ip tiskalnika na npr. 192. 168. 1. 20
5. ) na routerju sem nazaj vklopil dhcp
6. ) v nadaljevanju sem zadevo ponastavil (vrnil nazaj na star ip oz. Na samodejno dodeljevanje ip-ja) še na računalniku

Sedaj zadeva deluje bp. Gre pa očitno za nek hp-jev "pol" izdelek.
Potem, ko je vse skupaj pričelo delovati se mi je posodobil tudi firmware tisklanika, vendar nisem šel nazaj raziskovati, kaj bi bilo sedaj.

Ta prispevek sem dodal samo zato, ker predvidevam, da se bo našel še kdo, ki bo te dni zgubljal živce zaradi akcijske ponudbe big banga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814050 (12639) styled
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199827 (9354) Malajlo
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172858 (1874) Cervantes
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313632 (3106) NeMeTko
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191806 (1472) Mitch

Več podobnih tem