» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
39 / 256
»»

lexios ::

Reporter o Mikstonu in Karbi
Klasika, nima smisla brat - očitno jih skrbi, drugače se ne bi ukvarjali s tema "marginalcema".


So lahko "novinarji" še bolj pristranski?

luli ::

lexios je izjavil:

Reporter o Mikstonu in Karbi
Klasika, nima smisla brat - očitno jih skrbi, drugače se ne bi ukvarjali s tema "marginalcema".


So lahko "novinarji" še bolj pristranski?


Kako si sploh upajo podvomiti v našega Mikea in Dejana.

Matako ::

donfilipo je izjavil:



In zdaj? Klinc še en poraz več. Avtorja vidim zadetega, v krempljih še večjih hudičev:), skratka fabula je postala bad:)


Jaz sem si ga takoj predstavljal na Karibih, zdravega in veselega, kako uživa nezaslužen denar. Nekateri smo pač pozitivci po naravi!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Cervantes ::

@lexios:

Lahko, pri Demokraciji!:'(

residual ::

No kakšen izgovorov še verjetno Mitja ima na zalogi..
recimo, da so ga ujeli in zaprli 28.9 za 48 ur brez pojasnila, zaradi česar ni mogel razposlati večje del knjig :/ in podobno

kljub temu smo mu v tej temi večkrat namignili o padcu kredibilnosti, kar bi enostavno ovrgel z eno samo sliko kupa knjig pri tiskarju ali doma, mislim...

Blog je treba ohraniti zaradi trilerske vsebine. pdf verzija special bloga ima čez sto strani in je super čtivo, ki ga lahko bereš na "horuk", in mi ni žal da sem ga prebral. Pa če tudi marsikaj ni resnično, je izkrivljeno ali prepotencirano. Spominja me malo na knjigo tipa Časovni stroj in najstniških let, kjer bi med zgodbami skakal po Mitjevih "nalogah in dogodkih" tu pa tam pa igral "Dareta" ali "Janeza", nato skočil v Varšavo po avto, itd..

Morebitno knjigo bi verjetno bral, če bi izšla, ampak po volitvah. BI bil opojni učinek manjši :)

Popusenko ::

Evo tole je Mikstone zapisal danes na policijskem forumu:
Zaslužite si pošten odgovor. Na NPU so od mene hoteli, da podam kazensko ovadbo zoper JJ , Krkoviča in ostale. Blog razumejo kot prijavo, kar je navadno sranje.
Nikogar ne bom ovajal! Če je ovadba pogoj, da premaknejo riti, potem lahko še naprej sedijo na Dimičevi.
Vse gradivo sem bil pripravljen izročiti, če jaz ne bom preganjan.
Prijazno so pokimali in me nategnili z odgovorom! Samo vrhovno DT mi lahko podeli ta status! Njihove odgovore sem posredoval na DT in tam so mi povedali, da mi samo oni lahko eventuelno podelijo status ", nikakor pa NPU ali Policija. Odvetnik mi je odsvetoval nadaljne kontakte z NPU, dokler DT ne pove svoje, bom preganjan ali ne? Čeprav ni do danes odgovora sem vseeno kontaktiral NPU (Kočana in kolega) če se lahko off the record srečamo, da se pogovorimo v drugi smeri. Pripravljen sem bil povedati kje so nastavljeni mikrofončki, ker odstranjevali jih nismo. Niti odgovora nisem dobil!

V časopisu pa berem, kar ste prebrali vi! Da nisem več prišel in bla bla bla. Laži so to! Ker odvetnik pozna vso kronologijo kontaktov z NPU, razmišljam da tožim tega gospoda Fanka?

Knjiga je zdavnaj natisnjena. Zaradi viharja okoli nje, zagroženih ovadb in tožb sem moral dopolnit izdajo z nekaj pravnimi odstavki, ki me bodo eventualno reševali na sodišču. Popravljeno izdajo bi moral dobiti prejšnji teden, nisem jo še prejel.

Spremljajte dogajanje naprej in razmišljajte z svojo glavo, kmalu bodo vse maske padle.

TASO ::

in gremo naprej...izvirno ali ne,pojasnilo je tu..cakam popravljeno izadajo knjige...
tole lahko traja se kar nekaj casa, Mitja le ni Brumci....:D

Matako ::

TASO je izjavil:

in gremo naprej...izvirno ali ne,pojasnilo je tu..cakam popravljeno izadajo knjige...
tole lahko traja se kar nekaj casa, Mitja le ni Brumci....:D


Ni še konec! Ne zaklenite še teme, kajti saga se nadaljuje ...
/\/\.K.

thor24 ::

Eh, drsalna revija je prestavljena! :))

Pa kakšno zaklepanje teme? Šele zdaj se bo zares začelo dogajat!

Na azijskih stavnicah se že pripravljajo kvote: ali bo prej ULTRASPECIAL ali PATRIOTSKE IGRE!

En inside info (vira ne izdam): Pri "ultraspecialu" se čaka samo še Rožo Piščanec da nariše slikice, vsebinsko je že dodelano vse. Tudi tiskarna je znana (tiskarna Jože Moškrič):P

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Bo treba ilustratorja/ko menjat. Wiki pravi, da bo na Rožo potrebno dolgo čakati ;-)

LP

Jože

Matako ::

barbarpapa1 je izjavil:

Pozdrav

Bo treba ilustratorja/ko menjat. Wiki pravi, da bo na Rožo potrebno dolgo čakati ;-)


Potem pa Mikija Mustra - zna dobro komuniste risati. Jajota in Špelco bo pa tudi znal v kaki kočljivi pozi upodobiti, ne?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Cervantes ::

Gremo vlomt v tiskarno in nabutamo tistega Jožeta Mojškrica al kva že je!
Paše tisto kuro Rožo!

:):)

Zgodovina sprememb…

ColdCat ::

Ena izmed mnogih iger taroka odigranih med Mikstonom, Daretom in kraljem:

...Kralj je vsako tretjo igro na vrsti, da zmeša in razdeli karte. Spet je na njemu red. Kralj dobro premeša, v smeri nasroti ure ponudi Daretu, da kupček privzdigne. Dare presenetljivo kupček potapka. S tem naslednjemu(to je Mikstone) omogoči izbiro kompleta. Mikstone ne komplicira in pravi "prve", ravno tako Dare reče "meni druge", kralju ostanejo ta "tretje". Kralj je dobro predvidel, da se bo zaradi naveličanosti obeh specialcev lahko izognil privzdigovanju. Dolga leta tovrstne prakse naj bi sedaj obrodila sadove.
Toda kralj se je zaj*ebal!! Ta dobre karte so pri obeh specialcih, visoke barve pri Daretu, taroki pri Mikstonu. Pri licitaciji se oba specialca repenčita čigava bo igra; tri, dva, ena, solo brez,... zmanjka iger, zato igra pripada Mikstonu, ki je bil obvezen. Razni berači, barvni,... odpadejo, kar je izrecno zahteval kralj.
Mikstone je bil extra močen v kartah, v zraku je morebitni valat. V razburjenju izreče obvezne besede: "Ležim, napovem Trulpagat!". Kralj kot strokovnjak za računalništvo in programiranje (sam pravi, da je izumitelj Bubble sort algoritma) ter zato človek naklonjen k natančnosti, začuti olajšanje: "Mitja ležiš že, trulpagat pa lahko drugič napoveš."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

Double_J ::

http://www.sodisce.si/okralj/razpored_a...

Okrajno sodišče v Ljubljani 07.10.2011 ob 11:00:00 kazenske Andrej Gerlovič Razpravna dvorana 6/I nadstropje V K 74929/2010 218 KZ izsiljevanje Mitja Kunstelj

Heh...
Dve šivanki...

donfilipo ::

Matako je izjavil:

donfilipo je izjavil:



In zdaj? Klinc še en poraz več. Avtorja vidim zadetega, v krempljih še večjih hudičev:), skratka fabula je postala bad:)


Jaz sem si ga takoj predstavljal na Karibih, zdravega in veselega, kako uživa nezaslužen denar. Nekateri smo pač pozitivci po naravi!



Nope. Ti nisi.

Si zajebant, precej ciničen, verjetno tudi dosti močan, in če si še v represiji, si pa za opljuvat;(( Smiley, hec, zato brez zamere!

Ciničen in zajebant sem tudi sam, ampak zato nisem prejel v življenju niti beliča,...samo batine, tako da se tiščim v drugo bom rekel grenkozdravilno kategorijo:)

Ampak saj tudi nisi razumel, kaj hočem povedati. To tudi ni enostavno.

Štorija kot je splet MK, ne more zadihati kot dokumentarec. Pokazalo se je, da ne more celo zadihati pri nas kot nič, razen lastnega bloga, katerega nosilci so nek wordpress, ki razen tehnikalij ne ve nič. Nič. Idealen medij po prvem amandmanu. Ampak če veliki medij ne ve nič, tu so še pomočniki in biriči. In tako se bo MK v realnem življenju soočal z neprestano verigo sodišč in nemara celo zaporov, ker je realen svet out off touch, sojenja trajajo 20 let in več, stranke so že upravičeno prepričane, da sojenja ni, in ne ukrepajo v lastne rešitve posledic. Recimo. Prizman pa, če je treba, ali je pod vprašajem, kdo izmed povsem zelo enakopravnih državljanov, pa so včasih hitri kot blisk.

Če tega realnega ne priznaš (in poznamo ga vsi, poudarjal ga je sam MK, njegovi kritiki in prijatelji in soborci, potem nisi pozitivec, ampak bumbar:) MK ne bo videl Karibov, niti Crikvenice v duševnem miru in dolgi uživanciji, lahko še kakih 20 let. Kar je, lahko kljub birokratskemu procesu stalno vidi neko notranjo zmago, ki pa jo lahko edino in zares podre le kurčev H, ali pa težke osebne tragedije. No in v tem preformancu, ki ga mi doživljamo z občasnimi intervencijami iz realnega, kot recimo suhoparen podatke Double_J-a, je zelo pomembno kako pisec dogradi virtualno, ki ga sami meljemo, sicer zgodba postane bad. Razumel? Lacan po gorenjsko:) Ponavljam, pri nas so okoli 35.000 družboslovcev preko njega in s tem, da so ga večinoma še narobe tolmačili pokasirali neštete bonitete. Ni tu samo Žižek. Ta ga je zagovarjal na zahodni fronti in bi zlahka popil tudi metek:) in ne globoko v zaledju poleg kotla z posebno bogatim pasuljem! Jaz nisem in ne bom pokasiral beliča, Samo firbec me matra. In to se pa smatra normalno za pozitivno! Načeloma tudi v liberlanih deželah. Ali pa zlasti tam, To je pa že drugo vprašanje.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ColdCat ::

@don: ali tudi sicer v pogovoru tolikokrat štancaš besedico "bom rekel"? Brez zamere, ampak tvoje poste mi je ful težko brati. Verjetno je moj miselni tok prešibek za lucidnost tvojih misli. Podobno se mi dogaja, če skušam prebrati kaj na strani monarh.si.
Pa res brez zamere.

Matako ::

Ja donfilipo tvoji posti so nekako.. kompresirani. Zdi se mi, da hočeš zelo veliko misli stlačiti v TL;DR obliko - kar je sicer pohvalno! Po mojem je bolj problem, da smo vajeni preprostejših čitiv.. in blogov ;)
/\/\.K.

donfilipo ::

ali tudi sicer v pogovoru tolikokrat štancaš besedico "bom rekel"


Bom rekel je v bifeju, kjer smo še trije preostali slovenci, ZAKON! Ejga pa je postal internacionalen.
v pogovoru

Ne v pogovoru pa ne. Tam sogovornika, ker imam tik kot Žižek, ampak nekontroliran, vsake toliko pljunem direkt v faco8-)

Ja donfilipo tvoji posti so nekako.. kompresirani. Zdi se mi, da hočeš zelo veliko misli stlačiti v TL;DR obliko - kar je sicer pohvalno! Po mojem je bolj problem, da smo vajeni preprostejših čitiv.. in blogov ;)


Tudi to drugo obliko, fikcijo, ali vic si na čase privoščim, ampak ne, ko vidim, da gre za precej resne zadeve.

In cele štorija okoli MK, še vedno sodim je resnejša, kot sem bil po PM večkrat prijateljsko opozorjen. Spada pa za nas seveda pod fiction. Ker nimamo nobene operativne moči. Če pa kdo misli, da lahko clear-a lik in delo JJ-ja z demanitiranjem Mikstona, to mi je pa malce čudno. Potem začnem sumiti, da morda nekaj pa le ne štima čisto;((.
Jaz namreč.... in to sem parkrat tudi tudi natapkal (recimo Matthaiju, ki bi realne rezultate, ovadbe in ga umetnost ne zanima:) v JJ-jeve pozitivne lastnosti, ki presežejo opise umetnikov, tudi po takem blogu ne bi dvomil. Razen seveda, če bi se zgodil čudež in bi slišal dejanske posnetke. Potem bi ga imel pa za šalabajzerja;(( Matthaiju sem natapkal da nimajo pogojev da bi zadeve okoli orožja razčistili.

monarh.si


No vidiš. Za da se take reči razjasnijo, je pa često potreben pogovor iz oči v oči.;((

'torej si tud ti ramiju. dobar je. sve znate'.

Evo to je pa posledica, ker je čistih slovenskih bifejev vedno manj:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Jebela cesta

monarh.si

Ne bom rekel, da je možakar ravno dali ali muster, ampak zagotovo pa privabi več nasmeškov na obraz, kot jih recimo že na pol krvavih krikov prepreči komplet komisija.

Pomeni, tip ima neko družbeno funkcijo in ni rečeno, da je Matthaiju recimo treba prepovedati psihološke sodbe! Resno mislim. Od njega sem prebral najprej, da je Boris mal munjen. Mikstonu glede na to, da ga je ustrelil v nogo in ne v glavo, pa tako ne verjamem;((

Ampak ok. Morda pa celo iz vsega skupaj rata kak dober štos.


P.S. No nekaj je gotovo. Po toliko obilja domišljije, je lažje potem pogledati neko tematsko in resno stran. Te so danes v obilici pogruntavščin vseh sort, nekako majhne, neprivlačne in obledele, pa ne pomaga dizajn kaj dosti:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Presbrskal monarh.si na brzino.

Mislim da vem kje mačorja žuli. Pa tudi če ga ne. Vseeno.

Vprašanje JE zanimivo. Boris sicer vse kar vlada, vidi kot lutke CIE. Tako ali drugače. To jaz trdim, niti približno ne drži. Kak delček pa morda.

Ali je kje kdo kdaj bral resno analizo in študijo, koliko in kje pa CIA vendarle je vpletena v naše bitke, borbe in smešnice, pa da smo ostali to spregledali.

Ker se tudi po mojem, o tem dosti premalo jasno govori in nekako menca. Kot bi se skušalo kaj skriti.

To ni potrebno. CIA ima trademark ki je na to vodoodporen. Če uvidijo, da gre za resne nepravilnosti, zadeve razčistijo in se celo opravičijo. Včasih traja dolgo, pri zaveznikih si upam predstavljati, da je to možno real time, efektivno. Za umetničke opazovalce, pa par desetletij kasneje:) Če so obtožbe neutemeljene, se nanje niti za mm ne ozrejo.

Torej kak pameten link, ali vsi menite, da je CIA pa ena taka dobrodelna organizacija, ki zbira prostovoljne že napol izgubljene podatke, Boris je pa munjen8-) Možne so seveda tudi kombinacije:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Boris definitivno ima težave. Z mojim osnovnim znanjem psihologije bi rekel, da trpi za neke vrste deluzijo, motnjo percepcije resničnosti, ki se kaže kot CIA ipd. _povsod_. Pazi, nihče ne trdi, da CIA ni bila vpletena _nekje_ v Sloveniji, ampak ravno tu je ta tanka črta med razumom in patologijo.

Ok, vidi tudi lopove povsod.. tukaj je bližje, samo še vedno.. tip ima probleme!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Malajlo ::

Aja, kot nekateri vidijo palčke in komuniste za vsakim vogalom? Pa ne rečem, da palčkov ni (vsaj enega sem res videl!) in da ne najdeš kakšnega komunista za kakšnim vogalom ;)

solatko ::

Komunistov je bilo že v času "komunizma" izredno malo, enako, kot pravih vernikov.
Delo krepa človeka

Matako ::

solatko je izjavil:

Komunistov je bilo že v času "komunizma" izredno malo, enako, kot pravih vernikov.


No, "komunist" je tu mišljen v poljudnem, blogerskem smislu, ne dobesedno. To je tako kot če bi rekel "jebač". To lahko označuje pravega, uspešnega jebača, nesojeno varianto ali pa je celo mišljeno sarkastično, torej gre za antitezo.

Jaz osebno vedno dodam pridevnik "pravi", ki nekako potem razčisti dilemo. Primer: "Ej, tale Clio.. to je pravi komunist!". Samo primer.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Cervantes ::

Hm Clio, komunist...?

Mislim da na njem ni prav nič komunističnega.

Vsekakor izredno spreten manipulator, politik, populist, karizmatik.. Zna na pamet Vladarja do zadnje vejice, v toskanščini.

Dokler je bil on "gor" se v kuri ni delilo na belčke in komunajzarje, to je prišlo šele s Pomladjo. Pač niso mogl prebavt, da so izgubili II. svetski rat.

Pragmatik, ki si vedno pusti kakšen backdoor open.

...Jutri bo nov dan.

In je res bil...:'(

Matako ::

Cervantes je izjavil:

Hm Clio, komunist...?

Mislim da na njem ni prav nič komunističnega.

Vsekakor izredno spreten manipulator, politik, populist, karizmatik.. Zna na pamet Vladarja do zadnje vejice, v toskanščini.


Hm mogoče, samo komunizem, kot vsak pošten "izem" temelji na demagogiji (gledanje v oči med sranjem). Ja vsak. Tega niti ne povem z prezirom ampak čisto tako, kot naključno zabavno informacijo. Naštete veščine so tipično dokaj povezane z demagogijo - zdaj ali se to realizira v obliki komunizma, ali česa drugega... sploh ni važno. Ja Clio bi bil lahko karkoli, to je res. Mali prekmurec je gajsten - na nek način je precej bolj "konvertibilen" kot kak Jajo, ki je zelo toga in predvidljiva osebnost.

No ne vem... in po pravici BMK. Mene bolj fascinira obdobje zgodnjih devetdesetih zaradi obstranskih, manjših likov, ki so v njem sodelovali... zato tudi rad berem to temo in Mikstona.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Tom1991 ::

Popusenko je izjavil:

A sem vam rekel, knjige ni, knjiga ni registrirana kot bi morala biti če ji hočeš prodajat. Kodo se dobi pred tiskom, da jo lohk gor natisneš. Knige zaenkrat ni....


O kakšni registraciji knjige govorite? Pokažite mi prosim Zakon, ki se dotika umestitve ISBN kode v knjigo? V Sloveniji tega Zakona ni. Poleg tega bi vam pa priporočal, da preberete ISBN Priročnik, v katerem lepo piše naslednje: "S stališča mednarodnega sistema ISBN ni nobenih zakonskih zahtev po oznakah ISBN, ki ne vodijo do zakonske zaščite ali zaščite avtorskih pravic, čeprav je v nekaterih državah označevanje z oznakami ISBN zakonsko predpisano." Med temi državami Slovenije ni. Pri nas se samo priporoča oziroma je zaželjeno, da se z ISBN kodo identificira vse knjige.

Matako ::

Samo knjig kljub temu ni, niti njih slik. Dobesedno o knjigi... ni sledu.

To ni dobro. To je s stališča naročnika... slabo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

leiito ::

Danes sem po pošti dobil knjigo. Sicer niso Patriotske Igre, ampak Bobri 2. del, toda ker v naročilnici nikjer ni speficikacije, da naročam točno Patriotske igre, mi je odvetnik pojasnil, da 2. del Bobrov niti ni tako slab, sploh v primerjavi s 3., poleg tega pa naročilo ne speficira števila strani itd in bi lahko dobil tudi samo eno A4 stran na kateri bi pisalo Patriotske Igre.

Pravna država. Mi je rekel odvetnik, da bi morala imeti pogodba o naročilu knjige vsaj 50 strani. A4. Gosto tipkane, Times New Roman, 11 pik.

Dopuščam pa možnost, da je v tekstu Bobrov kodificirana vsebina Patriotskih iger, in da bomo naročniki dobili ključ. Prek Black Vater-ja mogoče. Ali X5 ali kako se že zdaj imenujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

thor24 ::

To pa sploh ni res. Tvoj odvetnik zavaja. Pogodba je lahko tudi v TNR, 12 pik. Na tvojem mestu bi ga prijavil Kozincu! :D

Cervantes je izjavil:

Gremo vlomt v tiskarno in nabutamo tistega Jožeta Mojškrica al kva že je!
Paše tisto kuro Rožo!

:):)

Mislim da je za to par let prepozno! Ampak preden Dare to izve, imamo že knjigo pri naročnikih. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thor24 ()

Tom1991 ::

Matako je izjavil:

Samo knjig kljub temu ni, niti njih slik. Dobesedno o knjigi... ni sledu.

To ni dobro. To je s stališča naročnika... slabo.


To imate popolnoma prav. Po prebranem kaže, da je dotični gospod dodobra nategnil kar nekaj naivnežev, ki so nasedli reklamiranju te publikacije. Resni izdajatelj bi nedvomno reklamiral knjigo s tem, da bi vsaj objavil njeno naslovnico. To bi bilo najmanj kar lahko naredi.

Poldi112 ::

Tom1991 je izjavil:

Popusenko je izjavil:

A sem vam rekel, knjige ni, knjiga ni registrirana kot bi morala biti če ji hočeš prodajat. Kodo se dobi pred tiskom, da jo lohk gor natisneš. Knige zaenkrat ni....


O kakšni registraciji knjige govorite? Pokažite mi prosim Zakon, ki se dotika umestitve ISBN kode v knjigo? V Sloveniji tega Zakona ni. Poleg tega bi vam pa priporočal, da preberete ISBN Priročnik, v katerem lepo piše naslednje: "S stališča mednarodnega sistema ISBN ni nobenih zakonskih zahtev po oznakah ISBN, ki ne vodijo do zakonske zaščite ali zaščite avtorskih pravic, čeprav je v nekaterih državah označevanje z oznakami ISBN zakonsko predpisano." Med temi državami Slovenije ni. Pri nas se samo priporoča oziroma je zaželjeno, da se z ISBN kodo identificira vse knjige.


Nihče konkretno ni rekel ISBN, pogovarjali smo se o CIP: http://www.nuk.uni-lj.si/nuk3.asp?id=38...
Pa še zakon, ki po tvojem ne obstaja: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

leiito ::

Po spletu okoliščin, ki jih bom opisal v posebni knjigi, sem prišel do 200 izvodov Knjige. Prodajam jih po €50,00/knjiga (in vsaka ima trdo vezavo in vse te jebe za NUK pa to). Vsak kupec dobi še praktično darilo.

Na prošnjo številnih interesentov je nakup možen samo z gotovino, ko ste pred kinom Šiška na ta forum pošljite sporočilo z vsebino "I can handle the truth" in prejeli boste navodila kam dati gotovino, in ko bo slednja prevzeta, dobite navodila kam po knjigo.

Vsem tistim, ki me prosite, če lahko knjigo poščijem po emajlu, še enkrat, ne vem kaj je to pfdv.

thor24 ::

I can handle the truth

leiito ::

Pojdi po Celovški s smeri centra do križišča z Drenikovo (pazi, da ti kdo ne sledi, opazuj odseve v izložbah, večkrat spremeni smer gibanja. Pojdi v poslovalnico trgovine Mana in se v njej preobleci v šuškavo trenirko zeleno-vijola barve (so že tam, v S, M, L in XL velikostih, samo reci, da greš po knjigo in ti bodo sami izročili paket z vsem potrebnim).

Nato stopi do bližnjega Bara 99 in v njem v kuverti pusti denar. Na kuverti naj z velkimi tiskanimi črkami piše "TONE MIKS". Ko opraviš se zopet javi na ta forum za navodila kako do knjige.

ColdCat ::

Kunsti na palicaj forumu pravi, da na sodišču v petek ne bo blema:
Napisal/-a mikstone >> Po okt 03, 2011 9:25 pm
ne bo hudega, pogojna obsodba. Dva postopka zaradi katerih sem bil februarja v priporu sta se končala z pogojnima obsodbama. Ta postopek je zadnji in zadnja obravnava-upam. Tožilec Peterca je že zahteval "pogojno" tako da v zapor ne grem. Mnogi so razočarani ampak tako je. Ko je sodišče preverilo trditev , da sem clean od 2008, so mi dali "priložnost", da ne grem v zapor! novih sranj se pa ne grem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

donfilipo ::

Clean?

Evo to je tisto, kar dela tak virutalni krimič res zanesljiv.

Clean od 2008 pa na Metelkovo po metadon. To po moje no go.

Ali ne hodi po metadon, ali pa je clean malo pod malim vprašanjem.


In cela tona reči, ki jih z zanimanjme ugibamo in čakamo kaj bodo prišepnili viri in vsake toliko avtor sam:).

Kot bi MK izzumil nov koncept. Ali je že kdo kaj takega videl, razen seveda ameriških sodnih limonad?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

leiito ::

donfilipo je izjavil:

Clean?

Evo to je tisto, kar dela tak virutalni krimič res zanesljiv.

Clean od 2008 pa na Metelkovo po metadon. To po moje no go.

Ali ne hodi po metadon, ali pa je clean malo pod malim vprašanjem.


In cela tona reči, ki jih z zanimanjme ugibamo in čakamo kaj bodo prišepnili viri in vsake toliko avtor sam:).

Kot bi MK izzumil nov koncept. Ali je že kdo kaj takega videl, razen seveda ameriških sodnih limonad?


Ta koncept "clean" si razlagaš preveč dobesedno. Metelkova je Klinika za zdravljenje odvisnosti in zdravilo za odvisnost od opiatov je metadon. Tehnično na metadonu seveda nisi "clean", toda zaradi daljše razpolovne dobe subjektu omogoča, da prekine obsesivno-kompulzivni vzorec in si morda uspe zgraditi lajf nazaj. Samo dejstvo, da uživa opiat ne more biti moralno sporno. Opiati sami po sebi ne spreminjajo ljudi v lažnivce in torbičarje, sicer bi se enako zgodilo milijonom ljudi po svetu, ki dobivajo protibolečinske tablete. Pa saj je pol penzionistov na Tramalu in Zaldiarju.

Za sodišče (in tudi sicer) je napredek že to, da ne uživa prepovedanih drog.

Matako ::

Sodnik: Mitja, slišim, da se vam je uspelo rešiti odvisnosti!
M: Tako je, gospod sodnik!
S: Kako vam je uspelo?
M: Zamotil sem se s koristnim delom, pisal eno knjigo! LOL :D
/\/\.K.

donfilipo ::

leiito je izjavil:


Ta koncept "clean" si razlagaš preveč dobesedno. Metelkova je Klinika za zdravljenje odvisnosti in zdravilo za odvisnost od opiatov je metadon. Tehnično na metadonu seveda nisi "clean", toda zaradi daljše razpolovne dobe subjektu omogoča, da prekine obsesivno-kompulzivni vzorec in si morda uspe zgraditi lajf nazaj. Samo dejstvo, da uživa opiat ne more biti moralno sporno. Opiati sami po sebi ne spreminjajo ljudi v lažnivce in torbičarje, sicer bi se enako zgodilo milijonom ljudi po svetu, ki dobivajo protibolečinske tablete. Pa saj je pol penzionistov na Tramalu in Zaldiarju.

Za sodišče (in tudi sicer) je napredek že to, da ne uživa prepovedanih drog.


Razumem in odobravam strokovna mnenja. Pa dodam tu svojo lastno izkušnjo, pa jo vzemite za tak another virtual insert.
Na lastne oči sem opazoval skupino kakih 10 odvisnežev od heroina 4 od njih že v postopkih, ostali na poti:), vključno z mano, kjer je malo manjkalo, da ob samem opazovanju nisem začel uživati premoga!8-) U žilo. Iz togote!...Torej od vseh 10tih, jih je poleg metadona 8 redno 2 pa občasno še jemalo heroin!
Kolovodja je o dogajanjih redno obveščal policijo, sam pa spoh nisem mogel tja telefonirati, saj je tako piskalo, da je bilo neznosno;(( Pomeni so napeli ušesa sami;((. Ampak čudežniki pa niso. Ni policija tista, ki odreja načine in taktike zdravljenja.

Pomeni. Metadon glede price/performance na srednji rok 5 let verjetno ni dosti slabši od ostalih metod, trdim pa, da summa summarum popapanega horsa (pazi horsa s črnega trga, kar pomeni vse muke nabave!) je pa pri tej metodi večja kot pri recimo komunah!

Tako da človek, ki je metadon, lahko zlahka, kot pravijo psihiatri, v bistvu ni spremenil vedenja! Pomeni ni na poti rehabilitacije, ampak lahko celo v še dodatno odvisnost. Od metadona!

Kako je res z MK, pa seveda vemo klinac, ker se v našo story seveda vpletajo plačani motilci:), avtor pa ni izpolnil morda nerealnih obljub. Ampak vprašanja in krimič pa ostane!

Nekdo ki hodi na metelkovo (ali drug tak center), zlahka papa še horse.

Dilerje sem osebno videl viseti na rampah, ker tako nekako po njihovi predstavi bolje izgledajo;((. In mečkajo s papirčki;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

In kje je kanček problema?

Virtualna svoboda:)

Lečeči zatrjujejo. Mi vas ne silimo. Zdravljenje je prostovoljno. Prevara je popoln nesmisel. True, če pogledaš eno plat!

Ampak sili jih pa sistem. Tudi reakcije represije in taktika. Junk taktika, ki ima svojo drugačno logiko. Ni čisto bi rekli človeška. Res!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

leiito ::

Nedvomno, sploh imenovati metadon zdravilo za odvisnost je vprašljivo, zato se imenuje nadomestno zdravljenje in sodeč po izkušnjah drugih držav, bi bilo za davkoplačevalce še najbolje, da se jim daje kar heroin.

Ampak to je je že druga, in precej kontroverzna tema. Jasno ne vemo kaj je MK dokazal sodišču, ne vemo niti tega, če je tam res sploh bil, ampak hipotetično, v takih primerih na sodišču potrdilo, da oseba ne uživa prepovedanih drog, pomaga.

leiito ::

revizija stališča: metadon je očitno ipak zdravilo. Nekje na začetku bloga je omenjeno, da je Mitja po trgovinah kradel plastične dinozavre - kaj naredi droga, iz človeka potegne najslabše - in bil za to pravnomočno obsojen. Tega zdaj očitno ne počne več, ergo zdravilo deluje.

donfilipo ::

Nedvomno, sploh imenovati metadon zdravilo za odvisnost je vprašljivo, zato se imenuje nadomestno zdravljenje in sodeč po izkušnjah drugih držav, bi bilo za davkoplačevalce še najbolje, da se jim daje kar heroin.


jap. In če še pomislimo, da ga policija lahko tudi zapleni mafiji, se računica še bolj izzide. Eni taki, ki dokazano (pa ne zaradi tega, ampak visokega standarda in plač!) nekako znajo računati, so Švicarji!

Ampak nazaj na naš virtualni krimič.

Govorimo o osebi, ki je pred pogojnim. Možno je, da oseba dobit potrdilo da se zdravi, pa to sodišče jemlje kot olajšavo, ali ne?

Nekje na začetku bloga je omenjeno, da je Mitja po trgovinah kradel plastične dinozavre - kaj naredi droga, iz človeka potegne najslabše - in bil za to pravnomočno obsojen. Tega zdaj očitno ne počne več, ergo zdravilo deluje.


Ja, kar se MK direkt tiče je pač zadeva toliko bolj zanimiva, saj je že to, da črn pas, hraber borec itd...sploh zapade v hudo odvisnost malo nenavadno. no...svet je čuden:)

Načeloma bi tak pacient tudi lahko iz drobnih tatvin napredoval v večje in pametnejše mafijske posle, odvisnost pa nekaj časa napol držal na vajetih, saj ne bi bil v stalni paniki za papico:). Kaplarji in višji oficirji mafije, imajo namreč širše pipice do papice:)

Kar pa spet NIKAKOR ne klapa v sliko pisatelja, ki se izpostavlja celi sloveniji in tudi kar glasno policiji in NPU. Tako da...kot sem rekel, nadvse zanimiv krimič v live:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

thor24 ::

leiito je izjavil:

Pojdi po Celovški s smeri centra do križišča z Drenikovo (pazi, da ti kdo ne sledi, opazuj odseve v izložbah, večkrat spremeni smer gibanja. Pojdi v poslovalnico trgovine Mana in se v njej preobleci v šuškavo trenirko zeleno-vijola barve (so že tam, v S, M, L in XL velikostih, samo reci, da greš po knjigo in ti bodo sami izročili paket z vsem potrebnim).

Nato stopi do bližnjega Bara 99 in v njem v kuverti pusti denar. Na kuverti naj z velkimi tiskanimi črkami piše "TONE MIKS". Ko opraviš se zopet javi na ta forum za navodila kako do knjige.

Evo ga! Vse sem zrihtal. Čeprav je bila jeba. V Mani mi je dala napačen paket. Sem ga odprl in kaj vidim not... rdeča trenirka z izvezenim JJ na riti (po en J na vsaki strani). Ko sem vrnil paket je deklica zafarbala in rekla "se opravičujem ta je za Dareta". Dobil sem drug paket, tokrat pravega! Do bara 99 je šlo potem brez problemov, tam so mi pa nekaj težili s črno vodo... WTF kaj mene briga kakšno vodo imate, nisem ti jst vodovodar! Vrgel sem kuverto na mizo in šel.

Čakam navodila! 8-)

donfilipo ::

Dobra. Sem se pošteno nasmejal.

Je na eni strani res, da gre za v bistvu tragične zgodbe..ampak humor na koncu je pa ponavadi za vse zdravilen.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ColdCat ::

Nov mikstone blog:
HIPERMARKET SLOVENIJA
Osebno se vedno bolj razveselim nadaljevanj speciala...in tudi ultraspeciala

ColdCat ::

Še nekaj korespondence med Kunstijem in Katarinco po twitterju

KatarinaKresal Katarina Kresal
Naš cilj je enostavna država. Nov zapis na mojem blogu katarinakresal.si

mikstone1 mitja kunstelj
@KatarinaKresal ! Enostavna država? Kaj ste pa zadnja tri leta počeli razen za svoj luksuz cuzali proračunska sredstva?

KatarinaKresal Katarina Kresal
@gnila_slovenija @mikstone1 Sama sem se tega dosledno držala.MNZ ima ISO standard,270 zaposlenih manj in okoli 4,5 mio letnega prihranka.

Okapi ::

bi bilo za davkoplačevalce še najbolje, da se jim daje kar heroin.
Ponekod to celo počnejo.

O.

leiito ::

thor24 je izjavil:

leiito je izjavil:

Pojdi po Celovški s smeri centra do križišča z Drenikovo (pazi, da ti kdo ne sledi, opazuj odseve v izložbah, večkrat spremeni smer gibanja. Pojdi v poslovalnico trgovine Mana in se v njej preobleci v šuškavo trenirko zeleno-vijola barve (so že tam, v S, M, L in XL velikostih, samo reci, da greš po knjigo in ti bodo sami izročili paket z vsem potrebnim).

Nato stopi do bližnjega Bara 99 in v njem v kuverti pusti denar. Na kuverti naj z velkimi tiskanimi črkami piše "TONE MIKS". Ko opraviš se zopet javi na ta forum za navodila kako do knjige.

Evo ga! Vse sem zrihtal. Čeprav je bila jeba. V Mani mi je dala napačen paket. Sem ga odprl in kaj vidim not... rdeča trenirka z izvezenim JJ na riti (po en J na vsaki strani). Ko sem vrnil paket je deklica zafarbala in rekla "se opravičujem ta je za Dareta". Dobil sem drug paket, tokrat pravega! Do bara 99 je šlo potem brez problemov, tam so mi pa nekaj težili s črno vodo... WTF kaj mene briga kakšno vodo imate, nisem ti jst vodovodar! Vrgel sem kuverto na mizo in šel.

Čakam navodila! 8-)


Sorry, tak naval je, da komaj dohajamo, predvsem šiškavih XL trenirk nam pa sploh ne vračajo.

Ker vam dolgujem pojasnilo, podajam pojasnilo: knjigo sem moral dotiskati, da določene stvari "osvetlim" (po navodilih odvetnika, ki mu zaupam že 17 leto in sem bil v zaporu vsega trikrat). Ni tako enostavno na že stiskane knjige dodajam osvetlitve zadev, tako vsaj pravi tiskar, sam se na te reči ne spoznam, jaz sem mislil, da stisneš un knof undo in to je to. Pa ni, treba je tiskat na že stiskano, to pa tudi laik razume, da ni mačji kašelj.

Skratka knjiga je, stiskana je, samo še s tem osvetljevanjem zaključimo pa gre ven.

Aja, vmes sem dobil cel kup mailov, če lahko poščijem emajl s pdf. Wtf je pdf? Pakistani Defence Forces? Z njimi smo se tolkli v Black Vaterju, sami fundamentalci, ne bi dal roke v ogenj za njih, pa če me mučijo.
««
39 / 256
»»