» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
73 / 256
»»

Okapi ::

ali specialno šišanje dedka mraza?
To.;)

O.

Okapi ::

Po mojem je tudi elektronski dnevnik, izpostavljen vsem na oči medij in ko si ga ogleda kakih 100k ljudi, že kar močan javen medij.
To se blogerji še sami ne uspejo zmenit. Oziroma vsak goni tisto, ki mu tisti hip bolj ustreza. Ko se grebejo za backstage karto za koncert, je vsak bloger, ki piše o muziki, novinar, njegov blog pa medij (ampak v glavnem ne pali pri tistih, ki talajo press karte:-), ko se je treba zagovarjati za klevete in žalitve, so pa kar naenkrat blogi samo njihovi malo zasebni dnevniku, ki so zgolj "slučajno" javno dostopni.

V resnici je pa tako, da klevete in žalitve nikakor niso omejene (kar se prepovedanosti in kazni tiče) samo na medije. V resnici tudi v oštariji, ali pod vaško lipo, ne smeš širiti klevet in laži o nekom. Oziroma te ta mirno lahko toži, če izve, da to počneš, in uspe na sodišče spravit pričo ali dve.

O.

Karaya 52 ::

Ocitno nekdo med nami ze ima knjigo, ker je Matako ostal brez naziva. Lahko kdo napise kaj vec o homomafiji?

Matako ::

U, veš da sploh nisem pomislil na to! Ker mislim, da se nisem opravičil čisto po pravilih. Sem pa iskreno izjavil v tej temi, da mi je žal in da bi bil moral take stvari pisati v kakem _blogu_, ne tukaj. Za foro z mediji sploh še nisem vedel takrat.
Zdaj, ali je argument "blog vs. medij" resnično tako močen, da prepriča vsakega... ali pa imajo moderatorji Knjigo in so sami pri sebi spremenili mnenje? Ker med distributerji so prav lahko tudi naši moderatorji. Kaj ni celo Mitja sam poizkušal rekrutirati nekoga od tukaj?

Glede na to, da so vsi distributerji zapriseženi molčečnosti in raje pogoltnejo pilulo, kot izdajo (ali pokončajo kolega, ki prekrši) po mojem ne bomo nikoli izvedeli.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Cervantes ::

Hm. Ali potemtakem lahko nekoga, ki me je na forumu opljuval z debilom, lahko tožim? Moj advokat si že mane roke. Za 2012 je morda že prebukiran!

Resno. Blog Mikstone ni blog Mitja Kunstelj. Avtor je Mikstone, ki pa se lahko izdaja za Mitjo.

Kateri advokat lahko preveri (in kako?) kdo je res avtor bloga?

Će gre tole skozi - adijo svoboda govora (in pljuvanja) na Netu! Apak pol nej se prpravjo tud na Politikiksu in podobnih lokacijah.

Hm.

Okapi ::

Ali potemtakem lahko nekoga, ki me je na forumu opljuval z debilom, lahko tožim?
Seveda ga lahko. Lahko tudi tistega, ki te je v gostilni, ali mimogrede na ulici.

O.

Cervantes ::

Ja. Ampak če to naredi v gostilni sosedov slaboumni hlapec Luka je to fizična oseba, blog pa to ni. kako lahko kdo toži blog, je že kak precedens?

hm.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Ko se prah okoli Mikija poleze, ko bo cas dopustil poglobljeno refleksijo, se bos Matako vprasal, kdo je bil skrivnostnez, ki je drzal svoj plasc nad tabo.

donfilipo ::

Seveda ga lahko. Lahko tudi tistega, ki te je v gostilni, ali mimogrede na ulici.


Razen če so te ENI resno pretepli,SOSEDI ogrožali in skrajno zaničljivo obrekovali, njihovim ZNANCEM pa si moral za kazen 5 let delati za šalco riža.

Potem pa ne! Preverjeno.

;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Cervantes ::

Itak pa ne more noben advokat dokazat, kdo je blog sploh pisal. Vsak, ki ve password pač lahko.

Could be you and me, honey.

Pol se pa j€*i!

donfilipo ::

Ma pri profijih, se reče pravnkih, ko je enkrat zadeva na sodišču ni več zajebancije.

In Mitji vsekakor tega ne privoščim, kot nikomur drugemu.

Ima tak zakon in predpis o osebni integriteti nek smisel, na drugi strani pa vendarle skozi sito, zna priti nekaj junakov, ki znajo uporabiti ostro pero, celo brez nepotrebnega obrekljivega balasta in zadeti veličine v jedro napihnjene veličastnosti.

Kot javne osebe so namreč te veličine nek ventil za valjenje dela krivde za osebno odgovornost, na kolektivno in predvsem na vodstvo.

Smešno pri tej zadevi je to, da ko v družbi revežev praktično ni več kot 10%, ponavadi niti ne reagirajo, ko pa se številka bliža 50%, pa začnejo kar mitraljirati s takimi legalnimi grožnjami in orodji.

Moram pa pripomniti, da v kolikor so totalni troti, ne za prav dolgo!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

leiito ::

Par mesecev nazaj je na okrogli mizi o internetu in pravici do zasebnosti sodelovala ravno Nina Zidar Klemenčič, tudi Nataša Pirc Musar in tu je res glede mnogih situacij pravni vakuum, vsaj dokler ne bo nekih precedensov, ki pa spet niso zavezujoči kot npr v ZDA. Tudi zato bo zanimivo videti, če bo NZK uspela z začasno odredbo. Pod predpostavko, da je bila res vložena, s strani Vasleta in Predanove, če sem prav razumel. NZK dvomim, da se posebej obremenjuje z infantilno "debelo deklico". Gospa so prav namreč prav seksipilni, za E.T.ja trophy wife.

Iatromantis ::

Če pa na hitro pogledaš 115. člen zakona o medijih, pa brez znanja pravne latovščine vidiš, da pod pomen besede 'medij' spadajo 'elektronske publikacije' ne glede na to ali jih razširjajo pravne ali fizične osebe. Razlike so verjetno samo glede obveznosti vpisa v razvid medijev, kar mu je napisal g. Branko in ne, da njegov blog ni medij. Ampak naj me prosim popravi kdo, ki je iz te stroke.

115. člen ZMed
(1) Elektronske publikacije so mediji, s katerimi fizične ali pravne osebe razširjajo programske vsebine prek računalniških povezav tako, da so dostopne širši javnosti, ne glede na njihov obseg.

(3) Za elektronske publikacije, katerih izdajatelji so fizične osebe, se smiselno uporabljajo določbe od 1. do vključno 8. oddelka prvega poglavja in šesti odstavek 84. člena

Matako ::

@leiito. Res je, NZK je dobra milfa.
Saj je tudi Špela Predan (bila). Samo zaradi vseh teh sekirancij se je postarala, zato mi ni všeč, da jo Mitja žali. Ona je šla tudi čez precej težkih stvari zaradi Jaja in druščine, ni bilo lahko. Drugače, če se je že kdo res nemarno zredil zadnje čase je to NPM.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Marat je izjavil:

pa še eno vprašanje je tukaj: slika je bila posneta 1989 ob povišanju v čin generala - a je to službena fotografija JLA? Meni že tako izgleda... v tem primeru si Kranjc ne more lastiti pravic slike, niti kdo drug več ne. Bolj je to neka zgodovinska slika, nad katero (po moje) nima nihče avtorskih pravic.

Avtorske pravice so v lasti tistega, ki je fotografijo posnel, verjetno pa je to storil službeno, se pravi je materialne avtorske pravice prenesel na svojo službo. Torej so avtorske pravice v lasti JLA. Zapadejo pa 70 let po smrti avtorja.

Cervantes je izjavil:

Hm. Ali potemtakem lahko nekoga, ki me je na forumu opljuval z debilom, lahko tožim? Moj advokat si že mane roke. Za 2012 je morda že prebukiran!

Ne, ker moraš dokazati, da so klevete in obrekovanje naredile tebi škodo. Predpogoj za to pa bi bil, da se ve tvoje pravo ime. Žaljivke na forumu pa so bile v resnici naslovljene na tvojo virtualno identiteto, ki ni nujno povezana s tvojo fizično identiteto... približno tako gre, se mi ne da zdajle razlagati pravnih podrobnosti.


Cervantes je izjavil:

Resno. Blog Mikstone ni blog Mitja Kunstelj. Avtor je Mikstone, ki pa se lahko izdaja za Mitjo.

Kateri advokat lahko preveri (in kako?) kdo je res avtor bloga?

Se da na podlagi IPja, v civilnem postopku pa so zadeve še nekoliko bolj preproste.

Cervantes je izjavil:

Će gre tole skozi - adijo svoboda govora (in pljuvanja) na Netu! Apak pol nej se prpravjo tud na Politikiksu in podobnih lokacijah.

Ja itak. A si mislil, da se sme kar vsevprek žaliti in klevetati? To, da se na internetu (še) ne toži v velikem obsegu še ne pomeni, da je takšno obnašanje dovoljeno.

BTW, Nina Zidar Klemenčič je sicer z začasno odredbo v preteklosti že dosegla umik bloga na Siolu!
sudo poweroff

Matako ::

poweroff je izjavil:

Predpogoj za to pa bi bil, da se ve tvoje pravo ime. Žaljivke na forumu pa so bile v resnici naslovljene na tvojo virtualno identiteto, ki ni nujno povezana s tvojo fizično identiteto... približno tako gre, se mi ne da zdajle razlagati pravnih podrobnosti.


He, potem ima pa nekdo na tem forumu možnost, da od Mitje terja kako kompenzacijo za tisti znani primer tu, ko ga je pozval po imenu mu razložil, da ni bajka in naj si nikar ne želi srečanja z njim! :D

Jaz osebno bi predlagal kompenzacijo v višini.... ene knjige!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Tisto so bile žalitve ali grožnje? Pa dokazat je treba škodo. Tako, da odškodnina res ne bib ila velika. Ena knjiga - to pa že.

Samo te knjige so vendar neprecenljive! :))
sudo poweroff

Matako ::

poweroff je izjavil:

Tisto so bile žalitve ali grožnje? Pa dokazat je treba škodo.


Narediti odškodninsko tožbo iz poljubne grožnje je naloga za pripravnika v manjši odvetniški pisarni - takoj potem, ko napreduje od upravitelja fotokopirnega stroja.

Ne vem, če hočejo drugi po 15K in več... se mi zdi Knjiga čisto pošten dogovor. Ok, mogoče bi se lahko še pogajali ali s prilogo ali brez.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

leiito ::

Matako je izjavil:

poweroff je izjavil:

Predpogoj za to pa bi bil, da se ve tvoje pravo ime. Žaljivke na forumu pa so bile v resnici naslovljene na tvojo virtualno identiteto, ki ni nujno povezana s tvojo fizično identiteto... približno tako gre, se mi ne da zdajle razlagati pravnih podrobnosti.


He, potem ima pa nekdo na tem forumu možnost, da od Mitje terja kako kompenzacijo za tisti znani primer tu, ko ga je pozval po imenu mu razložil, da ni bajka in naj si nikar ne želi srečanja z njim! :D

Jaz osebno bi predlagal kompenzacijo v višini.... ene knjige!


Tu je treba biti iskren in priznati, da je šlo bolj za grožnjo kot žalitev. Koliko je (bila) ta grožnja resna pa težko presojam, ker besedne zveze "jaz nisem bajka" nisem opazil nikjer drugje in ji je težko določiti stopnjo intenzitete.

Tom1991 ::

Cveto je izjavil:

...Piše tudi recimo da je bil "specialec", Kranjec pa lepo pojasni da so bili tam samo izvidniki. Trening za te ima sicer neke elemente treninga za specialce (ga poznam iz lastnih izkušenj) a to je še daleč od kakega nivoja "specialca".


Med svojo 5 letno vojno izkušnjo (tudi tistih 11 dni v naši kokoški) sem spoznal mnogo "specialcev" in vedno mi je šlo malo na smeh ob nazivu "specialna enota ali specialna jedinica"... Take enote niso nikoli obstajale... bile so enote za posebne namene, v Sloveniji je imela tako enoto samo policija. V nekdanji JLA pa so bile najbolj poznane 63. brigada (Niš), 72. brigada (Pančevo) in 345 planinska brigada (Kranj)... v eni izmed teh treh sem služil tudi sam... V "moji" brigadi so bile 3 izvidniške in tri diverzantske čete, ter en protidiverzanrski vod... Vse so imele enak "specialen" trening... in šlo je za specialno brigado takratne JLA... Morda g. Kranjec pozablja kako so bile ustrojene "specialne brigade"... izvidniki in diverzanti so bili lahko smatrani za "specialce"...

Še ena zanimivost glede famoznega 115. člena Zakona o medijih...

Zakon o medijih namreč v 115. členu povsem jasno določa, da kolikor je izdajatelj elektronske publikacije (npr. blog, spletni portal ipd.) fizična oseba, določbe o vpisu v razvid medijev ne pridejo v poštev.
V primeru, da bo blog izdajala pravna oseba ali s.p. pa je potreben vpis v razvid medijev, vendar le v primeru, če bo takšen blog ustrezal kriterijem medija po 2. členu zakona o medijih.

Izdajatelj mora pred začetkom izvajanja dejavnosti razširjanja programskih vsebin, medij priglasiti pri pristojnemu ministrstvu (Ministrstvo za kulturo), zaradi vpisa v razvid medijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tom1991 ()

Matako ::

Se samo meni zdi, da gre za neke vrste luknjo v zakonu?

Primer: recimo, da želim širiti svoje nazore, ki so pravna tempirana bomba za vsak medij. Kaj mi je storiti? Preprosto. Odprem zasebni blog, npr. "Majdini spisi" (samo primer) in brez strahu nabijam dalje pod psevdonimom.

Po slovenski pravni teoriji informacij je vsebina neločljivo povezana od forme. Druga forma, druga vsebina. Nič novega, saj že star slovenski pregovor povezuje toksičnost strupa z velikostjo posode.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

TASO ::

ja Tom se strinjam s tabo, Specialnih enot v JNa ni bilo, vsaj ne taksnih kot jih poznamo danes, npr. ESD. Je bilo pa kar nekaj enot za posebne namene, od teh ki si jih nastev je bila najbolj popularna padalska iz Nisa, tukaj bi mogoce dodal se 82.cpd iz Pule. Drugace so imele naziv "specialna", ceprav to niso bile tudi nekatere obmejne enote (granicarji), pa interventni vod VP, garda,mornariska pehota itd.

poweroff ::

Matako je izjavil:

Narediti odškodninsko tožbo iz poljubne grožnje je naloga za pripravnika v manjši odvetniški pisarni - takoj potem, ko napreduje od upravitelja fotokopirnega stroja.

Ne vem, če hočejo drugi po 15K in več...

Želeti si bajno odškodnino, zahtevati jo in na koncu dobiti so tri zelo različne stvari. ;)
sudo poweroff

JohanP ::

IMO je bila edina prava specialna enota v JLA (oziroma poskus formiranja enote za hitra posredovanja), helikoptersko desantna iz Mostarja, ki pa so jo kmalu ukinili in je bila nadaljevana v specialni enoti takratne slovenske policije - kasneje pa tudi hrvaške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

donfilipo ::

Jaz bi pa vprašal ker sem vedno trdil da mora smiselno pravo imeti protiuteži:

-denimo da Mikstone v jedru štorije ne laže in da so občasne žaljivke, odraz psihične depresije in poizkusa samoobrambe pred premočnim in često amorfnim in nevidnim napadalcem. Kar sistemom v tem primeru, ker so na različne načine v šverc orožja in druge nečednosti ob osamosvajanju bili udeleženi ne samo JJ....ampak kar vsi, vsak na svoj način in glede na funkcijo8-)

-kakšna je teoretična možnost, da bivši pripadnik specialne brigade moris doseže nekakšno odškodnino od države, ki ga je silila v nečedne posle in s tem izpostavila enakim etičnim stresom, kot denimo šešelj svoje četnike in klavce???? Verjetno nobene možnosti???
In to je potem nesimetrija, ki dobesedno postane material za revolucijo??

Čisto teoretično, bi bila pa taka praksa pravzaprav mala revolucija za podtalne menevre tako malih kot velikih despotov....ne?

Ali kar vseh vladarjev vključno z Obamo, kar pa potem izhaja piši propalo;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Karaya 52 ::

"Jaz nisem bajka", lahko da je slo za typo. "Jaz nisem baka" - tipka J je neposredno ob tipki K. Slednje se mi zdi veliko bolj logicno, ker sledi psovka "cefur", kar pomeni da je slo za nek nacionalisticni lingivsticni spopad.

Matako ::

Jaz sem še enkrat na hitro pogledal morebitno grožnjo in zdaj se mi sploh ne zdi več tako preteča.

1 Čefur, don't play this game!

To je le manj politično korektna verzija stavka "Oseba z določenim etničnim ozadjem, ne hodi po tej poti". Gre za nasvet na osnovi britkih življenskih izkušenj in je torej daleč od kake grožnje.

2 Jaz nisem bajka.

Tole tudi meni ni povsem jasno. Mogoče gre za tipkarsko napako, mogoče Mitja sporoča, naj se ga začne že enkrat resno jemati, da je tu, resničen. Kakorkoli to vsekakor ni grožnja saj ni niti naslovljeno na nikogar!

3 Ne želi si, da te spoznam.

V tistem trenutku Mitji očitno ni bilo do spoznavanja in druženja. Povsem razumljivo, glede na okoliščine, katerim je izpostavljen. Spet ne gre za grožnjo ampak čisto običajen nasvet - tudi naslovljenemu ne bi tako srečavanje nič koristilo.


Skratka vse ok. Gremo naprej!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Zanimivo je deljenje zivljenskih nasvetov doticnemu bralcu, preko bloga - "medija" ali medija, kaj jaz vem. Mogoce lahko kaj podobnega pricakujemo v knjigi. Nek literaren pristop, kjer avtor preko "pisem", "smsov" in podobnih oblik sporoca zgodbo. Sporocevalec je se vedno prvoosebni, dodan je nek dialog s fiktivno (ba(j)ka like) osebnostjo ali pravo, skozi katero se bralec prebija do bistva in pri tem zelo realno in brez napisanih sodb avtorja podozivlja zasede iz grmovja in ostale podrasti. Miku je potrebno dati vec maneverskega prostora, da izoblikuje svojo literarno noto.

Matako ::

Strokovno se temu reče "epistolarni roman" - pisan v obliki pisem. Samo SMSi in tviti so tudi ok.
/\/\.K.

leiito ::

Matako je izjavil:

Jaz sem še enkrat na hitro pogledal morebitno grožnjo in zdaj se mi sploh ne zdi več tako preteča.

1 Čefur, don't play this game!

To je le manj politično korektna verzija stavka "Oseba z določenim etničnim ozadjem, ne hodi po tej poti". Gre za nasvet na osnovi britkih življenskih izkušenj in je torej daleč od kake grožnje.

2 Jaz nisem bajka.

Tole tudi meni ni povsem jasno. Mogoče gre za tipkarsko napako, mogoče Mitja sporoča, naj se ga začne že enkrat resno jemati, da je tu, resničen. Kakorkoli to vsekakor ni grožnja saj ni niti naslovljeno na nikogar!

3 Ne želi si, da te spoznam.

V tistem trenutku Mitji očitno ni bilo do spoznavanja in druženja. Povsem razumljivo, glede na okoliščine, katerim je izpostavljen. Spet ne gre za grožnjo ampak čisto običajen nasvet - tudi naslovljenemu ne bi tako srečavanje nič koristilo.


Skratka vse ok. Gremo naprej!


Ma ja, bilo pa prošlo, kot rečemo pri nas dol. Fant je reagiral v afektu in mu je bilo najbrž kmalu žal, da je izpadel kot nestrpen agresivec. V korespondenci z menoj ni pustil takega vtisa, a tudi posebne želje po spoznavanju ne. Iz zgodovine vemo, da se te reči rade zapletejo.

Klicali so Lota in mu rekli: »Kje sta moža, ki sta nocoj prišla k tebi? Pripelji ju ven k nam, da ju spoznamo!«

thor24 ::

Matako je izjavil:

EDIT: Ni mi pa všeč, kako Mitja govori o Špelci:
[odstranjeno na željo ŠP in VV]

Čakaj malo!!!

Matako, se strinjam! Kako lahko napiše da je propadla, saj pa je zaposlena na HZS! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Marat ::

Matako je izjavil:

Jaz sem še enkrat na hitro pogledal morebitno grožnjo in zdaj se mi sploh ne zdi več tako preteča.

1 Čefur, don't play this game!

To je le manj politično korektna verzija stavka "Oseba z določenim etničnim ozadjem, ne hodi po tej poti". Gre za nasvet na osnovi britkih življenskih izkušenj in je torej daleč od kake grožnje.

2 Jaz nisem bajka.

Tole tudi meni ni povsem jasno. Mogoče gre za tipkarsko napako, mogoče Mitja sporoča, naj se ga začne že enkrat resno jemati, da je tu, resničen. Kakorkoli to vsekakor ni grožnja saj ni niti naslovljeno na nikogar!

3 Ne želi si, da te spoznam.

V tistem trenutku Mitji očitno ni bilo do spoznavanja in druženja. Povsem razumljivo, glede na okoliščine, katerim je izpostavljen. Spet ne gre za grožnjo ampak čisto običajen nasvet - tudi naslovljenemu ne bi tako srečavanje nič koristilo.


Skratka vse ok. Gremo naprej!

haha bravo :))

Aja, mogoče je pa tale bajka ene druge vrste typo, mogoče na koncu manjka črka 'r'. Tako je Miki hotel povedat da ni "bajkar" (kar po slovensko nerodno pomeni "bajker"), torej da ni brez potrebe agresiven pijani satanist* ali pa da nima "bajka" da bi se pripeljal do Leiita in ga peljal na družaben izlet.

* že od Guliča naprej vemo (zahvaljujoč RKC) da je to definicija bajkerja

[/sarcasm]
P.S. Prosim admine da pred branjem vklopijo sarcasm mode
:)

Oldi ::

Ne vem če se ima smisel opirati na medijsko zakonodajo in kmečko logiko. Po naši zakonodaji bi lahko Trobec tožil medije zaradi bolečin. Mladina je že bila obsojena*, ker se je Janša čutil prizadetega, pa se sploh ni preverjalo ali je to kar je napisala Mladina res ali ne. Verjetno je keč v tem, da ker JJ ni bil pravnomočno prepoznan kot baraba, nima nihče pravice trditi, da je baraba, čeprav ima dokaze. Zato je po moje Miki v težki godlji, na obravnavah se ne bo preverjalo, [odstranjeno na željo ŠP in VV], celo več, če Mitja to kar je videl ponovi na sodišču, ga lahko še dodatno oglobijo. To pač Vasletu povzroča bolečino in pika.
Mar kdo misli, da bo sodnica sprožila preiskavo [odstranjeno na željo ŠP in VV]. Edina možnost je mediacija v kateri Miki zavrti posnetek, Špela pa umakne tožbo. Če jo ne, je pa Miki v hudih škripcih, sodnik ga obsodi, Miki da ven posnetek, Špela še enkrat toži in Mitja dobi novo kazen in še pogojno mora odsedeti.

Tako jaz razumem našo bolano zakonodajo - no javno predvajanje posnetkov iz spalnice bi tudi jaz kaznoval, bi pa Špelco lepo poslal domov, če bi se z NZK pojavila na sodišču in bi mi Mitja predstavil dovolj dokazov, da je pisal resnico. Eno je sprijeno rimsko pravo, drugo pa legitimiteta obsodb.

Glede medija pa je bil zame Forum vedno ekvivalent šanka, blog pa nekje vmes med šankom in medijem. Če se ne motim, je žaljenje za šankom pri nas kaznivo, tudi če govoriš resnico. Tudi zato smo tam kjer smo, zakonodaja ščiti (tudi) barabe.

*Ne spomnim se točno za kaj je šlo, morda niti ni bil Janša vem pa da je bil medij obsojen za kleveto čeprav skoraj vsi vemo, da je šlo za resnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Matako ::

Oldi je izjavil:


Mar kdo misli, da bo sodnica sprožila preiskavo kaj so lizali cucki ali s kom se je dol dajala Špela in v kaki uniformi. Edina možnost je mediacija v kateri Miki zavrti posnetek, Špela pa umakne tožbo. Če jo ne, je pa Miki v hudih škripcih, sodnik ga obsodi, Miki da ven posnetek, Špela še enkrat toži in Mitja dobi novo kazen in še pogojno mora odsedeti.


Vem, da je brezobzirno... ampak samo da bo posnetek zunaj, makar če gre Miki sedet. Posnetek mora ven!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ColdCat ::

V članku KAJ PA " P A R A V O M O " JANEZ ! je Miki pisal tudi o Slotechu. :) Takole pravi naš Miki:
če koga srbi ali je res ali ne, nekaj sem se že naučil hvala prijatelji iz SLO _TECHA (forum), Brane, Matthai, kibernetic security, FDV- ha , najprej sem mislil da FILO ...., brata?
V pomoč so mi bili vaši nasveti, kul forum, ni to "prikrito oglaševanje", hvala še enkrat

Škoda, da smo (ne po lastni krivdi) pri Mikiju iz pozitivcev padli v nemilost. Podobno se je zgodilo z Muncem. Kaj čmo, svet se danes hitro vrti, danes si, jutri te več ni.

Je pa članek eden najboljših IMO, meddrugim omeni Audi 100 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

donfilipo ::

Kar se tiče stigmatizacije ima kar prav.

Mnogim uspe odvisnost in hospitalizacije skriti.

Številni odvisni postanejo šele na leta, kjer se zaključi nekako povšalno, da jih je pokopala bolezen. Bolezen je včasih in verjetno še danes, ...alkoholizem, jutri odvisnost od horsa in koke.

Poizkusili so tako skrito nekje pri alku 90%, pri ostalih trdih drogah 40%, pa večina nima problema. (Razen kot sem rekel z leti uživanja:)

Če pa nekako sunkovito zapadeš v mlin drog, in se to vidi in niti ne skrivaš, imaš pa takoj cel trop kruhoborcev in pizdunov, ki z obrekovanji skupajo lezejo preko tvojega trupla. Bodisi do delovnega mesta, bodisi do desnega boka donjovanotija:), češ: 'saj smo ti rekli'. Nekakšna skrita agresija bi rekli sociologi, agresija hinavske narave.

Pa z donjovanotijem ne mislim janše, ker je ta povezan s prekleto malo žalostnih usod ki ji sam poznam, razen če vsa namigovanja novinarjev, gestapovcev, pijanih policajev, levičarjev in nekaj res pravih in informiranih kolegov in nenazadnje mitje, držijo.

Potem pa je kapitalizem in demokracija vse kaj drugega, kot se učim8-)

Nekako v zadnjih dihih še verjamem, da je ene par pravih, poštenih ljudi in celo nekaj pokončnih in v jedru modrih kriminalcev, kot mi je danes dala misliti ena deklica s foruma:)

Če jih pa na naših vrhovih ni ama niente, potem boste pa po teoriji nekako, kljub vsem naporom, po večini mali in slabo plačani hlapci. In jaz, Cankar in še kdo, ki nekako ugibamo odkod prekletstvo, pa pijanci in po novem narkomani8-)

Morda bi pa tu moral povlečt ven eno skrajno desno in avtoritarno.

Narod je kriv! Ker je tolk glup;((

Pa ne bom:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Oldi ::

Oba bloga je WP umaknil zaradi kršitev pravil, kot kaže je NZK uspelo.

Ima kdo shranjeno zadnjo objavo na osnovnem blogu, drugo mislim da imam vse posneto. Prebral sicer sem, a bi bilo fajn imet za zgodovino.

TASO ::

opa Miki, kaj je sedaj to,ni knjige, sedaj pa se oba bloga.........shit

Oldi..zacni limat, to kar imaš tukaj, da Mikiju mal pomagamo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TASO ()

Mesar ::

Vse še je v google cache...
Your turn to burn!

Matako ::

Neeeee!!! Ok. Brez panike. Dajmo tole razmisliti. Brez panike, Miki bo našel kako drugo varianto. Distributerji so še vedno zunaj - če je kakšen tukaj naj prekine molk, gre za izredno stanje.
Tudi ostali, če imate material... dajte na plano, ker fantje, to niso več heci!! Pa brez panike.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

IcEk` ::

Dobil je ponudbo, ki je ni mogel zavrniti. :)

Matako ::

Je že kaj na Majerpress medijih?

Po mojem se ne bodo mogli zadržati, da ne bi zaplesali zmagoslavnega kroga.. in se s tem izdali. Predvsem na Vaščija pazite (tudi sicer dobra ideja, glede na to, da rad zagrabi za cohones).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

leiito ::

Nujno se moramo povezati, da to zavrženo dejanje sovražnikov slovenstva, svobode in pisane besede ne bi zaviralo distribucije knjige. Sploh zdaj, po spremembi ovitka, umiku dveh linkov in končno še re-tisku, ko smo le še ure od tega, da ljudje spregledajo kdo ali kaj je Janez Ivan I.

Kaj pa račun, je še vedno možno pošiljati "donacije za knjigo", kot se je izrazil v postu linkanem zgoraj? V drugih okoliščinah bi bil tak izbor besed lahko razlog za skepso, zveni non-refundabilno, ampak najbrž kaka davčna finta po nasvetu odvetnika.

Sicer pa skrajno naivna poteza s prstnimi odtisi naveze Gorenak Grims. Pozabljajo, da pdf ni več enigma.

leiito ::

Oldi je izjavil:

Oba bloga je WP umaknil zaradi kršitev pravil, kot kaže je NZK uspelo.

Ima kdo shranjeno zadnjo objavo na osnovnem blogu, drugo mislim da imam vse posneto. Prebral sicer sem, a bi bilo fajn imet za zgodovino.


Kje si našel info, da je bloga umaknil wp? Na wp piše tole:
http://mikstone.wordpress.com/ is marked private by its owner. If you were invited to view this site, please log in below. Read more about privacy settings.

donfilipo ::

Prej je bilo drugače!

http://www.politikis.si/?p=53002&utm_so...

Gorenak in Grims pa po moje spita in ne ločita Mikstona od Roling Stonesov8-).

Ali pač?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Mitja mora pod nujno začeti takoj objavljati nekje drugje. Takoj.

Vem, da se vam zdi močan in robat, samo to je mogoče samo podoba, ki se od njega pričakuje. Bojim se, da ga lahko taki udarci, skupaj s tistimi, ki jih je že prijel... zamajejo in pade v depro. Takrat bo že prepozno.

Ne smemo dopustiti!

EDIT: Izgleda, da smo vsi skupaj podcenjevali Jajove podrepnike. Niso oni bajka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

leiito ::

Matako ::

leiito je izjavil:

http://mikstone1.blogspot.com/2012_03_0...


Konec preplaha.

Ali veste, da me je za trenutek zaskrbelo? :)) Samo sem vedel, da bo vse ok.
/\/\.K.

donfilipo ::

Hm jaz sem pa že začel brati Vasleta. Ne bi brskal če ne bi bilo Mikstona. Tudi on ne piše slabo.

Pa še vse svoje kolumne nima pod neko šifro in kitajsko anketo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Marat ::

mikstone1.wordpress.com is no longer available.

This blog has been archived or suspended for a violation of our Terms of Service.


WTF Wordpress!? S to potezo so se mi pa res zamerili, čeprav sem bil vedno fan wordpressa... Tolk o svobodi govora na Zahodu.
««
73 / 256
»»