» »

napajalnik se ugasa...

napajalnik se ugasa...

Vesoljc ::

s kolegom sva nardila en "switch board" za ventilatorje (tropolno stikalo 12V,7V,0V + led diodka). zadeva dela kul. to skatlo nej bi napaju en old skull 65W AT napajalnik. ko prklopva zadevo gor, se napajalnik przge (vent se zavrti), ventilatorji na skatli pa le trznejo, nakar se napajalnik ugasne. ker sem nekje prebrau, da napajalnik rabjo eno zacetno(startno) obremenitev, sva na drug molex prklpopla se en en 12v vent, na prvi molex pa switch board. zadeva se zavrti in dela... zdej mene zanima kako oziroma s cim bi nadomestiu un vent in na nek nacin "zadovoljiv" napajalnik?!?

Matek ::

Če maš to not direktno v ohišju od računalnika, priklop en cederom na ta napajalc.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Vesoljc ::

zadeva se isto ugasne ce gor prpklopes navaden 12v vent pred katerga vrines se en upor.

mato: bi rajsi vidle ksno alternativo (12v neonko :) )

Daedalus ::

AT napajalce se da prepričati v delovanje tudi, če povežeš na konektorjih za napajanje matične plošče dve žički, sam sem pozabil kere. Malo poskušaj, pa pazi, da ne bo kakega kratkega stika. Mislim pa, da morš povezat belo pa oranžno žico, pol pa ni treba venta, da bo zadeva delovala.

Če se pa bojiš, da bo kaj narobe, pa počakaj, do enih osmih zvečer, da bom doma, pa ti bom pol napisal:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

totimato ::

Kupi dva 1k upora (2 sit + 2 sit) in veži enega med rumeno in črno žico in enega med rdečo in črno žico.
Usmernik bo vedno čisto malenkosntno obremenjen in boš brez težav lahko prižigal in ugašal na 5V in na 12V.

lp

totimato


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5512069 (8142) Heavy
»

Tišanje računalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81404 (1265) Spajky
»

glasen ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91399 (1259) Tic
»

Leo hladeno ohišeje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81111 (915) segi
»

Conrad ventilators...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321934 (1412) element

Več podobnih tem