» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
82 / 128
»»

Dr_M ::

kaj pa je zate revolucija?


Tista cudezna nova arhitektura, ki jo Brane omenja. :D

Isotropic ::

pocakaj, da pridejo windows on arm. ce se bodo prijeli, bo prej ali slej tut desktop motherboard. sam ne vem, kako bo z igricami. ce ne bodo imeli kaksnega avx, bo tle intel in kaksen trinity se vedno dominiral.
je pa res, da je gamer segment zelo majhen delez trga

MIPS in arm sta zunaj ze zelo dolgo casa, glej moje linke.

http://www.fudzilla.com/home/item/26815...

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Vem, da sta ze dolgo, ampak ce bi bila res tako dobra, bi ze nadomestila x86, tako pa cakamo nekaj novega, boljsega.

Pa nebi se strinjal, da ima gamer segment majhen delez, vsaj tisti ne zelo zahtevni.
Samo na steamu naj bi bilo okoli 40 mio aktivnih racunov.

Isotropic ::

hec je v tem, da do sedaj nista bila (vsaj arm, za mips ne vem oz. je malo zamrl do sedaj, ko ni vec alphe) dovolj zmogljiva za kaj takega. vecinoma sta se vedno v STB ipd., tam so pa rahlo drugacne zahteve od desktopov.
beri moje linke, sploh zadnjega od tistih treh.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Dr_M je izjavil:

Vem, da sta ze dolgo, ampak ce bi bila res tako dobra, bi ze nadomestila x86, tako pa cakamo nekaj novega, boljsega.


Ni res. Zaradi patentnih omejitev je x86 svet zase, v katerega pridejo le povabljeni, vabil pa nihče več ne izdaja že ohoho let.

Dolga leta zaradi Win_x86 platforme nič drugega ni prišlo v poštev že zaradi združljivosti.

Sedaj pa je folk že dolgo vajen Linuxa v različnih oblikah in na različnih platformah, celo Mac lafa na v osnovi *nix-združljivi platformi, x86 pa se poslavlja. Nasledil ga je x86_64, ampak tu se folk že manj sekira zaradi osnovnega x86 okusa in nikomur ne skačejo lasje pokonci zaradi tam nekih DOS interruptov in A20 linije.

Retargetting je čisto normalna beseda in ne prekletstvo in sedaj se počasi ustvarjajo pogoji za to. Prej jih realno ni bilo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

Ni res. Zaradi patentnih omejitev je x86 svet zase, v katerega pridejo le povabljeni, vabil pa nihče več ne izdaja že ohoho let.


:))
Ne samo, da je moja trditev pravilna, se lepo si jo dopolnil. Skratka, patentne omejitve, torej bi moral it x86 se prej po gobe. Pa ni sel.
No, bomo imeli x86_64, big deal.:)

Za tisti *nix mi je pa ene toliko mar, kot za lanski sneg. Malo manj kot nic. :)

Brane2 ::

Dr_M je izjavil:

Ni res. Zaradi patentnih omejitev je x86 svet zase, v katerega pridejo le povabljeni, vabil pa nihče več ne izdaja že ohoho let.


:))
Ne samo, da je moja trditev pravilna, se lepo si jo dopolnil. Skratka, patentne omejitve, torej bi moral it x86 se prej po gobe. Pa ni sel.
No, bomo imeli x86_64, big deal.:)



Saj ti pravim. ne samo patentne omejitve, ampak tudi DOS/Win/x86 združljivost.
Danes ni neke x86_64 platforme, kjer bi folk zahteval strogo binarno kompatibilnost, kot je bilo to včasih.

Ti lahko ščitiš x86_64 ISA kolikor hočeš, ampak njegovo bistveno srce - x86 izginja. Vse manj ljudi se sekira zanj. Pravzaprav zadnje čase nisem slišal nikogar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

Kaj pa naj scitim? A imam kaj od tega? Prav nic.
Ampak dokler se nova zadeva ne spravi na nivo Windows7/8/karkoli bo ze naprej, in vso programje, me ne zanima.

Mitja358 ::

HP prenosnik s Trinity A10. Cena je že zdaj 8-)

PrimozR ::

Isotropic s silikonom se ni nikoli delalo ;)

Glede x86, ARM-a in MIPSa pa teh stvari, do pred leti ni bilo pogojev za menjavo x86, ker ga ni bilo s čem zamenjati, da bi imeli dovolj široko softwersko podporo. Windows so pač tekli skoraj izključno na x86. Mobiteli so nam lepo pokazali, da je HW pravzaprav precej irelevanten, veliko bolj pomebna je softwerska platforma - kljub oromnemu deležu je Nokia propadla skorajda čez noč, ker sta jo povozila Apple z iOS in Google z Androidom. Sploh slednji lepo kaže hardwersko neodvisnost (okej, ARM je glavni, prihaja Intel z x86, nekaj šlata še AMD, tudi MIPS pa naj bi imel delujoč sistem Android 4.0 na svoji rešitvi, ki porabi manj od ARMov, čeprav je izdelana an 65 nm). Torej če hočete zamenjati arhitekturo dekstop procesorjev, potrebujete backing softwerašev. IMO bo težko dodati flag za MIPS, ker zahtevnejše programje precej izkorišča cake x86 platforme. ARM Windowsi prav tako ne bodo dovolj, saj bodo od desktop aplikacij imeli več ali manj samo Office.

Zdaj za običajno internetno rabo ter večino pisarniške niti ni tak problem, ker potrebuješ pisarniški paket in browser, namenskega softwera pa vedno manj. Za resnejše zadeve in gaming pa problem še vedno je. Potrebno bo sodelovanje HW partnerjev, izdelovati bo potrebno začeti zgolj ARM CPU-je oz. vsaj brez GPU-ja, da bo ta lahko namenski oz. diskreten (za profi in gaming rabo), potrebni bodo driverji, itd. itd. Sicer bo z enotenjem namiznih in mobilnih naprav to vedno manjši problem, a še vedno. x86 se v raznih nišah ne bomo znebili še lep čas.

Sicer pa good news Brane. http://www.xtremesystems.org/forums/sho... :)

Brane2 ::

PrimozR je izjavil:


Sicer pa good news Brane. http://www.xtremesystems.org/forums/sho... :)


Točno to, kar sem reku. Ko so znova "odkrili" ARM, sedaj počasi nekdo ugotavlja, da bi MIPS znal biti prava stvar. Ali vsaj bolj prava od ARM-a.

AMD pa ugotavlja, da bi lahko imeli v času Steamrollerjev tudi "varianto B", ki bi verjetno šla zelo lepo skozi pri serverjih, potem pa še ostalih strojih.

Stvari gredo v napovedani smeri. Pa ne da sem nek težek šlogar- to je očitno.

Aja, kratkoročno bi pa znali delati konkurenco nvidijini Tegri z MIPSom v telefončkih in tabletkah.

Čisto toliko, da kupljeni team začne vračati denar čimprej.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

PrimozR ::

Zanimivo je v bistvu, da se AMD ne meče v telefone in tablete oz. se v tablete meče s failom od x86 (na podoben način kot Intel, z okleščenim x86 čipom, da bi znižali porabo). Po drugi strani pa grafični team daje ven GPU-je, ki v idle ne spijejo skorajda nič. Idealno za v telefon/tablet much?

Glede na napovedi porabe na 65 nm za MIPS bi bil morda to lahko čisti win? :)

x45 ::

Mitja358 je izjavil:

HP prenosnik s Trinity A10. Cena je že zdaj 8-)


cena je presentljivo ugodna za tale lap. Če bodo cene take bo šlo za med.

Jakob_X ::

x45 je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

HP prenosnik s Trinity A10. Cena je že zdaj 8-)


cena je presentljivo ugodna za tale lap. Če bodo cene take bo šlo za med.


Ubistvu je precej obupno skupaj spacan laptop. Dve ram palčki različnih velikosti, dodatna graficna k ni v istem rangu kot tista v Trinityju in bo crossfire "odlicno" deloval ter ekran z ogledalom (glare).

D3m ::

Ste pa izbirčni madona. :) cena je ćisto vredu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Isotropic ::

kaksno varianto b bo imel amd? MIPS arhitekturo?
edit aha zdaj sem pogledal uni link.

Isotropic ::

zanima me, kaj bo naredil intel, ce amd dejansko kupi mips. arm bodo bolj tezko kupili (se mi zdi), ker ga imajo delno v lasti njegovi glavni kupci.
pa tudi sicer bi bil slabse izhodisce za new-age sisteme.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Zakaj bi pa Intel kupil ARM? :)

Dr_M ::

Sej so ga ze imel, pa znebil tudi :>

Mitja358 ::

pegasus ::

Iz phoronix ivy bridge testa:
[c-ray test] "The AMD FX-8150 delivered more than twice the performance-per-Watt of the i7-3770K Ivy Bridge when running at stock speeds. However, for this very multi-threaded test, the Intel Core i7 3960X beat out both the FX-8150, i7-3770K, and all other processors in terms of power/performance efficiency."

Ali zakaj so danes vsi taveliki hpc clustri bazirani na buldozerjih :)

D3m ::

Zanimivo. Očitno je Linux bolje spoliran za Bulldozer, kot Windows.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Isotropic ::

pa ne pozabit, da se buldija lahko se undervolta:)
drugace pa malo dvomim o tem stock speed in powe/perf. mogoce pri sedanjih steppingih ivy (95w), ampak ko bodo pa porihtali tezave, bo pa zgodba malo drugacna.

x45 ::

pegasus je izjavil:

Iz phoronix ivy bridge testa:
[c-ray test] "The AMD FX-8150 delivered more than twice the performance-per-Watt of the i7-3770K Ivy Bridge when running at stock speeds. However, for this very multi-threaded test, the Intel Core i7 3960X beat out both the FX-8150, i7-3770K, and all other processors in terms of power/performance efficiency."

Ali zakaj so danes vsi taveliki hpc clustri bazirani na buldozerjih :)


i wass tellin u folks all the time. ampak tole je še veliko bolje kot sem mislil.

M-XXXX ::

wass tellin u folks all the time. ampak tole je še veliko bolje kot sem mislil.

Haha v enem testu, v vseh ostalih žre pa toliko kot šporhet... Računa pa ravno tako hitro :D

tole vse pove:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

x45 ::

Matejči je vstal od mrtvih... a si dobu novo plato in cpu ?


tule nove vzpodbudn enovice - prenosniki AMD popolna zmaga :

http://amdfx.blogspot.com/

šporhet je pa res ta nov intel in vse kar bo na 22nm:

navajam:

Not only does the older sandy bridge 2600k overclock ~14% higher than the soon to come out ivy bridge 3770k, the 3707k runs at a voltage ~13.3% less than sandy, and more disturbingly runs at a temperature ~21% higher (on the hottest core). Even a 12 threaded 3960x @ 5.06 Ghz with a whopping 1.57V runs ~25.6% Cooler than the 3770k.

Is it just me or is 98C on the CPU a bit hot for a 3dmark11 run? My AMD FX 8150 @ 4.8 Ghz (1.42V) doesnt hit above 65C on the same test. It is still nice to see lower idle temps despite all this. We will see if retail stepping fixes this embarrassing issue.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

hojnikb ::

Pa glih tale tick sn hotu nabavit, zdej ga pa takle serejo z tem steppingom pa še navija se slabš. Pa tak sn se veselil 77W procov.
#brezpodpisa

jest10 ::

Isotropic je izjavil:

pa ne pozabit, da se buldija lahko se undervolta:)
drugace pa malo dvomim o tem stock speed in powe/perf. mogoce pri sedanjih steppingih ivy (95w), ampak ko bodo pa porihtali tezave, bo pa zgodba malo drugacna.

A Intelov se pa ne da?;)

x45 ::

jest10 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

pa ne pozabit, da se buldija lahko se undervolta:)
drugace pa malo dvomim o tem stock speed in powe/perf. mogoce pri sedanjih steppingih ivy (95w), ampak ko bodo pa porihtali tezave, bo pa zgodba malo drugacna.

A Intelov se pa ne da?;)


ja se da sam ni rezerve - ni stabiln.

hojnikb ::

A res ?
Mojga q9505 laufam na 0.98V v loadu, kar pomen TDP ~69W za star quad core procesor. Pa verjetno bi šou še nižje,sam je to minimim moje plate xD.

Res pa je da se vsak primerek undervolta po svoje, eni manj drugi več.To vela tako za Amd kot za Intel.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Isotropic ::

x45 trolla
to sem napisal iz sarkazma, ker nonstop vpije, da se ga da undervoltat

pac sedanja revizija tranzistorjev ima povecan leakage, deal with it.
nobody is perfect

Before Phenom's original release a flaw was discovered in the translation lookaside buffer (TLB) that could cause a system lock-up in rare circumstances; Phenom processors up to and including stepping "B2" and "BA" are affected by this bug. BIOS and software workarounds disable the TLB, and typically incur a performance penalty of at least 10%.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

hojnikb je izjavil:

A res ?
Mojga q9505 laufam na 0.98V v loadu, kar pomen TDP ~69W za star quad core procesor. Pa verjetno bi šou še nižje,sam je to minimim moje plate xD.

Res pa je da se vsak primerek undervolta po svoje, eni manj drugi več.To vela tako za Amd kot za Intel.


to pa je pravljica. al pa maš nemogoče edinstven primerek. pa itak ni res...

v večini se mad zlo lepo undervolta - že ugotovljeno. bolj kot intel.

Isotropic ::

zato obstajajo sandy bridge s T oznako pa se eno (S?). to so cherry picked primerki, ki lavfajo na fajn nizki voltazi. itak se proc ze sam underclocka, ce ni obremenjen, tko da je tale tvoj argument bolj pesek v oci.

Isotropic ::

Zakaj bi pa Intel kupil ARM? :)

jah nekaj bodo rabili, ker ima mips prednost v performansah absolutno in na watt. sicer se par 10 let tunanja x86 arhitekture seveda pozna, ampak tut amd ne spi lih.
ajd, haswell naj bi bil na tem podrocju napredek, ampak vseeno. pa tut atom ni lih neki, prednost ima bolj ali manj zgolj zaradi procesa.
ISA v business svetu dandanes naceloma sploh ni tak problem (imo), ce bodo odkrili, da se da prihraniti veliko kesa (na racun stroma, perf/watt, skalabilnosti), bodo naredili tranzicijo.

drgac pa, to da ma proc veliko rezerve v voltazi, ni lih plus ane. nekaj drugega so pa ulv procesorji, ki so itak cherry picked...

Zgodovina sprememb…

zos ::

Ali zakaj so danes vsi taveliki hpc clustri bazirani na buldozerjih :)


A jih lahko nastejes nekaj? Ker hiter pogled po statistikah na top500.org pokaze, da ima druzina Xeon tam cez 70% delez.

Isotropic ::

sarkazem
saj pise, da je 3960x boljsi od obeh.

ima pa fakulteta za strojnistvo cluster, ki ima amd procesorje (opteron barcelona se mi zdi, tisti pred buldom pac). so se pa fajn zajebali z izbiro (oz. rezultati razpisa)

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

x45;
Not only does the older sandy bridge 2600k overclock ~14% higher than the soon to come out ivy bridge 3770k, the 3707k runs at a voltage ~13.3% less than sandy, and more disturbingly runs at a temperature ~21% higher (on the hottest core). Even a 12 threaded 3960x @ 5.06 Ghz with a whopping 1.57V runs ~25.6% Cooler than the 3770k.



Za kaj je Ivy bolj vroč od Sandy je preprosta fizika. Toplota, ki jo odda je višja glede na površino čipa, kljub nižji porabi. Ali pa drugače, zaradi die shrinka je zrastel W/cm^2, čeprav je "W Max" na procesor nižji. Posledično hladilniki manj učinkovito prenašajo toploto. Lahko pa izračunaš kaj bi se zgodilo z Bulldozerjem na takšni površini pri trenutni porabi...enostavno ne bi deloval na zraku pri trenutnih frekvencah, verjetno niti na vodi :).

Bulldozer 315mm^2
Sandy Bridge 216mm^2
Ivy Bridge 162mm^2

Pesimist ::

x45 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

A res ?
Mojga q9505 laufam na 0.98V v loadu, kar pomen TDP ~69W za star quad core procesor. Pa verjetno bi šou še nižje,sam je to minimim moje plate xD.

Res pa je da se vsak primerek undervolta po svoje, eni manj drugi več.To vela tako za Amd kot za Intel.


to pa je pravljica. al pa maš nemogoče edinstven primerek. pa itak ni res...

v večini se mad zlo lepo undervolta - že ugotovljeno. bolj kot intel.


Jaz mam undervoltanega Q9300 klokanega na 3Ghz. Oz ce mam plato na default auto nastavitvah ima visjo voltazo kot ce jo jaz vnesem pri 3Ghz. Pa se nisme imel blue screena v dobenem spilu. Vse ostale napetosti so na minimumu kolko gre na plati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

filip007 ::

Kakšna fizika, segreva se zaradi močnejše grafične in za ta IGP računajo 40€ in je všet v samo ceno CPUja.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

pegasus je izjavil:

Iz phoronix ivy bridge testa:
[c-ray test] "The AMD FX-8150 delivered more than twice the performance-per-Watt of the i7-3770K Ivy Bridge when running at stock speeds. However, for this very multi-threaded test, the Intel Core i7 3960X beat out both the FX-8150, i7-3770K, and all other processors in terms of power/performance efficiency."

Ali zakaj so danes vsi taveliki hpc clustri bazirani na buldozerjih :)

Ker je Sandy Bridge E najboljši? Ne razumem tega faila tvoje logike...

fireX88 ::

D3m je izjavil:

Novica

AMD FX-8150 drops to €180


to je pa zanimivo slišat!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

hojnikb ::

heh 8120 se pa dobi že za 154€. Zanimivo, 8 jeder za cca 150€.

Za kakega neukega kupca (aka 8 core OMG ZOMG ..) bi bil to best frakin' deal ever...
#brezpodpisa

D3m ::

fireX88 je izjavil:

D3m je izjavil:

Novica

AMD FX-8150 drops to €180


to je pa zanimivo slišat!


Verjetno zaradi Trinity. Ker se govori da bo kmalu, verjetno konec meseca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mitja358 ::

Baje, da bo 15. maja.

Še ena slikca:

FireSnake ::

x45 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

pa ne pozabit, da se buldija lahko se undervolta:)
drugace pa malo dvomim o tem stock speed in powe/perf. mogoce pri sedanjih steppingih ivy (95w), ampak ko bodo pa porihtali tezave, bo pa zgodba malo drugacna.

A Intelov se pa ne da?;)


ja se da sam ni rezerve - ni stabiln.


A, da ne?

Ne samo, da laufa na 0.9V, na tej frekvenci se da še navit:

(temperature so skorajda dih jemajoče)

Lahko navedeš vir, da ni stabilen ob undervoltanju?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

PrimozR je izjavil:

Ker je Sandy Bridge E najboljši? Ne razumem tega faila tvoje logike...

Ti ne razumeš logike, ki stoji za situacijo, ko 1000+ corov nabašeš v kubični meter prostora in jih laufaš na polno. Brez dragega in še nezanesljivega vodnega hlajenja pač s svežimi intli to danes ne gre ...

FireSnake ::

In kdo 1000+ procesorjev nabije v kubični meter prostora?

Še več: kdo, ki ima denar za 1000+ takih procesorjev, ne bi poskrbel za učinkovito hlajenje ob taki investiciji?

Si bil ti na počitnicah v vročih krajih in si bil dolgo na soncu?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Isotropic ::

FireSnake je izjavil:

In kdo 1000+ procesorjev nabije v kubični meter prostora?

Še več: kdo, ki ima denar za 1000+ takih procesorjev, ne bi poskrbel za učinkovito hlajenje ob taki investiciji?

Si bil ti na počitnicah v vročih krajih in si bil dolgo na soncu?

turboinstitut je za svoj cluster ravno iz tega razloga kupil ULV proce.
hlajenje

pegasus ::

FireSnake je izjavil:

In kdo 1000+ procesorjev nabije v kubični meter prostora?

Ti še nisi slišal za HPC, kaj?
Mi imamo sicer 1000+ corov v dvojni omari, ker hladimo z zrakom, Arnes pa ima 1U mašince s 64 cori lepo v eni omari, pa se jim z AMDji čisto lepo izide ...
««
82 / 128
»»