» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
4 / 128
»»

valvoline1 ::

No ja sej AMD je tut lepo ksasiral k so opterone64 prodajal za 1000e xD.
Jbga kolk plačaš tolk dobiš,čeb buldozer res prikazal vredu performans naj ma tut primerno ceno.Ampak kot sem povedal buldozer je ze bil *parajt* se v casov phenom1 pa ga se nismo vidl. Dons bi se mogl pogovarjat o buldozerju2 ali3 xD.

TechStreme ::

Ne bil je le Athlon X2 spremenjen v X4 z dodanim L3 predpomnilnikom in nižjo frekvenco. Ok dobil je še SSE4a ukaze če se ne motim. Ampak ok če bi PH1 ob izidu bil to kar je potem popravljeni PH2 bil to niti nebi bilo zgrešeno za takratni čas. Ampak končno bodo popravili intercore bandwith kjer je AMD zelo šepal in končno bo tu SSE 4.1 in 4.2 in končno bo tu 128bit FPU oz celo 256bit FPU kadar bo deloval kot 4 jedernik. Kar pa so očitne razlike v primerjavi s PH.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

klinker ::

valvoline 1....Uno so bli Athloni64 FX. Drugace so bli Athloni64 bolsi in cenejsi od takratnih Intelov Prescott, pa cel Ghz manj. Res dobri CPUji takrat...pa se do nekaj mescev nazaj je necak na se 3200+ @2,9ghz 939 poganjal marsikatero igro...dokler ni plato strela skurla in sem mu castu Athlona X2 :)

TechStreme...ne vem detaljno, vem pa da je bil precej vec kot le zlepek dveh Athlonov64 X2 z dodanim L3, zato pa je blo tolko problemov z njimi. Sicer pa ja...buldozer zgleda tudi dobra "revolucija", bomo pa vidli kaj bo dejansko ponudu, ker meni dol visi kaj ima in kako je narjen, ce je pol performance z en K..., kot je bil Ph1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

D3m ::

Madonca, pol je moj komp čisti pičkin dim, da večjega ni po vašem mnenju? ;(
|HP EliteBook|R5 6650U|

bluefish ::

PORDEČELI

Najbrž je tema še oz. bo potrebna pucanja, vendar se v prihodnje zadržite osebnih napadov in ne odgovarjajte na njih - beseda v Pritožbe bo zadoščala.

TechStreme ::

@klinker sej že athlon 64 bil sam po sebi po arhitekturi precej napreden CPU... athlon X2 in kasneje phenom so to le "podedovali" in potem je še intel vse skupaj skopiral in izpopolnil.
Če pa primerjaš samo jedro athlona x64 in phenoma pa vidiš da ni ravno veliko razlike. Novi nabori ukazov v v primerjavi s ph2 pa so: "SSSE3, SSE 4.1/4.2, AVX, AES, FMA4, XOP, PCLMULQDQ and so on, which is the most critical AVX."
to je več novih ukazov kot pa jih je AMD pridobil vse od AMD 64 do phenom 2
Sama dinamična razdelitev ukazov pa lahko izgleda takole:

1, Core 1: Two 128-bit SSE AVX or does not compile command; Core 2: No floating-point command

2, Core 1: no floating point command; Core 2: Two 128-bit SSE AVX or does not compile command

3, 1:128-bit floating point core command; core 2:128-bit floating-point command

4, Core 1: no floating point command; Core 2: No floating-point command

It can be seen, floating-point unit design allows the flexibility of the entire system more flexible and optimized for each core of each performance period.

For applications, 256-bit AVX instruction set needed to recompile to take advantage of them, which obviously takes time and repeated testing, so the popularity of AVX will not be an overnight thing, and flexible Flex FP is expected to accelerate floating-point unit design this process.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Sploh nevem kako lahko govorite o gaming performancu... Nikjer ni nobenga testa nič od nič... Sintetika je cist neki druzga kot gaming pa še zmeraj nabijate... Tudi za sintetiko nemormo bit 100% saj procov še niso testirali...(samo AMD noben drug)

Kot da bi VIA objavila da ma najbolši proc k je 3x bolsi od teh...vi bi pa ze uuu bomo kupil in tako dalje...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

TechStreme ::

Samo ko AMD napove da prihaja ven nova grafična kartica ki bo toliko in toliko hitrejša od česarkoli že ga vsi vzamemo precej resno. Pa so jo tud samo oni testirali.
Pri procesorjih je pač tko da nekateri upamo da bo amd končno prevzel performance cown ker bi to prineslo ogromne posledice glede cen na področju high end procesorjev. In s tem pridobimo vsi.. no razen tisti ki so pred kratkim nakupovali, ker bi lifespan njihovih komponent to precej skrajšalo.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Xserces ::

tudi jst upam da so govorice resnične ampak me moti da po sintetiki gledajo gaming perf... watafak 50% bolsi k 950... in pol 50 fps iz 950... iz buldozerjem pa 75... mensezdi da vam je ze balast to povedu...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Lonsarg ::

Trikrat boljši CPU čisto komot da samo 1% večji FPS, ko si enkrat v high end procesorjih, če kdo ne verjame je imel tomshardwere ene dobre teste, skaliranje CPUja zraven grafik. Razlika med 50EUR in 200EUR CPUjem je bila zanemarljiva, grafike so se skalirale neodvisno od CPU.

To kar tili gaming bechi za CPU delajo je, da znižajo grafične nastavitve toliko, da grafika zmore 200FPS, da CPU postane ozko grlo. In to je samo za namene benchija, v real lifu tega ne vidiš. Torej ti na benchiju vidiš da je procesor naredil 50% več FPS, v real lif bo pa naredu 0%, ker bo grafika ozrko grlo. Teh 50% je torej dokaj brezveznih, ker jih ne boš opazil, ne pove ti pa nič o tem koliko je procesor hitrejši v raw performanse, torej to kar nas dejansko zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

TechStreme ::

Lonsarg je izjavil:

Trikrat boljši CPU čisto komot da samo 1% večji FPS, ko si enkrat v high end procesorjih, če kdo ne verjame je imel tomshardwere ene dobre teste, skaliranje CPUja zraven grafik. Razlika med 50EUR in 200EUR CPUjem je bila zanemarljiva, grafike so se skalirale neodvisno od CPU.

To kar tili gaming bechi za CPU delajo je, da znižajo grafične nastavitve toliko, da grafika zmore 200FPS, da CPU postane ozko grlo. In to je samo za namene benchija, v real lifu tega ne vidiš. Torej ti na benchiju vidiš da je procesor naredil 50% več FPS, v real lif bo pa naredu 0%, ker bo grafika ozrko grlo.

To se čist strinjam. Ampak razvoj grafičnih kartic gre veliko hitrej naprej in tam kjer je bila grafična ozko grlo kmalu ne bo več.
Zato tud js ne vidim smisla trenutno kupit bolši proceosor, ker bi grafični postali preozko grlo... Pa sej itak nimam ravn neke hude izbire glede procesorja in zato se mi tud grafičnih ne splača menjat.
Bom počakal kaj bo s cenami naredil buldožer in se bom takrat odločil ali nova osnovna + procesor + ram + nove grafične. ali pa nič ... in bom še kako leto dlje počakal.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Brane2 ::

Še nekaj zanimivih ugibanj.

Tokrat s strani folka, ki se ukvarja s compilerji.
Ker novi čipi morajo biti podprti s strani compilerjev in ker se open-source sompilerji dajo dokaj lepo analizirati, folk poskuša uganiti lastnosti bodočih čipov iz določenih updateov compilerja.
KLIK !
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

Vektorske operacije z pravo poravnavo laufajo hitreje. Hmm, kako pa to dosežeš, je pa več načinov in podatkov o tem kaj so uporabili, še ni.

Glede na te dodatke compilerja, bi sklepal, da bo dokaj težko izkoristiti te robne pogoje, kjer se izkoristi ves potencial. Tako kot pri q6600, kjer je mnogo hitreje laufati kodo na jedih 0/1 ali 2/3 kot pa nekje vmes. Šele popravki v Win7, ko Dx11 kicks-in, nehajo z neumnostmi, ki jih očitamo Vistinemu (in delno W7) CPU Schedulerju.

Jaz osebno upam, da so se pri AMDju resno lotili dela, da nam programerjem olajšajo delo in da lažje predvidevaš, kaj in kdaj futrati tem parom/modulom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane2 ::

Menis e zdi stvar zelo cool. Prvič, FPU ima svoj dekoder in tako ne jemlje slotov celoštevilčni enoti.

Drugič, na voljo je veliko enot, ki jih lahko compiler dinamično zlaga kot tetris in tako balansira.

Problem mi je samo 2-way L1, ki je deljen med enotama ( če je to sploh res, veliko nasprotujočih ihformacij je zunaj), 4-way data L1 je pa megastičen.

Prej je bil problem s SSE enotami, ker niso mogle samostojno laufat. Čims si laufal neko kodo, ki ni bila optimalna zanje, si se spraševal, če le ni boljše pozabiti nanje in opraviti to celoštevilčno, ker je takrat celoštevilčni del bolj ali manj čakal.


Sedaj tega ni. Prvič je enota veliko širša- v bistvu gre za 8 x 32bitnih enot, od katerih lahko uporabljaš bodisi pol ali vse, to pa ne vpliva na celoštevilčno izvajanje. Sedaj lahko recimo izvajaš kako operacijo hkrati v FPU in CPU recimo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

2way L1 bi bil za to arhitekturo neumnost kot da bi GPUjem in-order eksekucijo sforsiral.

Sej stvar dejansko zgleda kul. Če se malo poetično izrazim: verjetno so videli, da gredo skozi CPU v povprečju majhni kosi instruction/data zato imamo tako razdeljen modul INT/FP, kadar je pa full load pomemben, pa za to poskrbi številnost modulov, "predvidevalnik" in dispatcher.

ME pa res zanima queue depth *samo* enega modula, če imam prav je ta dokaj kratek, če se motim pač relativno dolg. Kolikor sem bral in mi je znanega, je lahko either way.


>Prej je bil problem s SSE enotami, ker niso mogle samostojno laufat

Mogoče je ravno to ta Accelerated mode komentiran v kompajlerju?

Ne razumem ravno koncepta variable latency med int/fp moduli. Veš ti kaj več?

edit: Je to mogoče mišljeno v zvezi z unified schedulerjem? (super ideja, AMD, te unified schedulerji)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Brane2 ::

Ne, ne vem.

brezveze preveč ugibat zdaj, ko vsi še v bistvu skrivajo karte.

Itak bo več znanega v kratkem. Tisti link sem dal bolj tako, ker se mi je zdel posrečen. Našel sem ga, ko sem googlal za "gcc Bulldozer support"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

_koki_ ::

Evo še ene primerjave prihajajoče AMD generacije s sandy-i, real of fake nima veze, sam da se zadeve pomikajo naprej...
http://www.rumorpedia.net/amd-bulldozer...

jest10 ::

Dokler ne pokažejo tudi testnega primerka procesorja, je zame fejk.

galu ::

na CES-u jih boš videl.
Tako to gre.

jazbec ::

in, da človek link sz RUMERpedia
ko bo zares pravi test oz. testni primerek je za verjet
špekulacijam ni za verjet-več al manj

Pšenični ::

Ampak bi človek pomislil po čisti logiki.

Buldožer ima v osnovi dve jedri v enem. Glede da je Thuban s šestimi jedri še nekako gre, bi po tej primerjavi Buldožer (brez upoštevanja drugih optimizacij in spremememb) nekako moral priti bolj zraven. Čist tko k nisem iz tega področja. Ampak se mi zdi, da bi tale Buldožer nekako moral priti do zadnje intelove generacije. Čist tko mogoče sem malo mimo udaril, ampak jaz tko mislim.

x45 ::

Veliko je že testov in raznih 3 d render testov in tole vse ni hec. zdaj pa še z sandy jem . Zgleda da bo Buldi hitrejši in to kr nekaj :). Pa še cene so ponavadi ugodnejše vedno.

Pšenični ::

No. Cene so bile pa zmeraj OK. AMD je bil zmeraj bolj dostopen za nas "siromake".....

Buldožer pa ne bo poceni, sploh če bo dober.

M-XXXX ::

x45 je izjavil:

Veliko je že testov in raznih 3 d render testov in tole vse ni hec. zdaj pa še z sandy jem . Zgleda da bo Buldi hitrejši in to kr nekaj :). Pa še cene so ponavadi ugodnejše vedno.

Cene so bile le zato ugodnejše ker je bil AMD pač počasnejši. Verjemi, da nobeden proizvajalec ne bo prodajal stvari pod ceno!

klinker ::

Haha...X45 lepo sanjas ti :D Ceprav bi blo lepo da je tako :)
M-XXXX...v casu ko so Athloni64 pojedli takratne Prescotte za zajtrk, je bil AMD vseeno cenejsi, tako da ne streljaj neumnosti ;)

M-XXXX ::

M-XXXX...v casu ko so Athloni64 pojedli takratne Prescotte za zajtrk, je bil AMD vseeno cenejsi, tako da ne streljaj neumnosti

Zdaj pa vidimo kje so... Tud AMD ne bo šel 2x na led :)

klinker ::

Ni fora v ledu...fora je v tem da je Intel bolj priznan in ga bo folk vedno raje kupoval kot AMD, pa ceprav bo performance slabsi. Je blo tako tudi takrat, zato si niso in si nikoli ne bojo mogli privoscit Intelovih cen. Poznam dosti folka ki se ne spoznajo dosti na PCje in imajo v glavi da kako se AMD pregreva in sesuva, ter podobne neumnosti...se tu na forumu se taki pojavljajo na momente :D

mr1two ::

Čaki, da naredim backup, ker imam filing, da se mi bo sesul sistem in pregrel procesor, že slišim kako melje...:))

klinker ::

Ja sej ko cujem take ne vem al bi se smejal al pa jokal ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

x45 ::

_koki_ je izjavil:

Evo še ene primerjave prihajajoče AMD generacije s sandy-i, real of fake nima veze, sam da se zadeve pomikajo naprej...
http://www.rumorpedia.net/amd-bulldozer...


nekaj zbranih benchev, zgleda da bo demoliral intela:

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

še kak bench kje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

vinkl25 ::

Bomo kmal videli če je kaj res natem.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

x45 ::

V Novem Mikru je nekaj o Cpu jih in Bulidiju.... omenjo podporo tud na am3 ploščah :)

TOP ::

Daj prilepi tole novico,ker rečeno je bilo drugače.

jazbec ::

mene tudi zanima novica
ker vsi govorijo, da bodo nove matočne am3+;)

fireX88 ::

baje da bo novo podnožje, z 942 pini, se pravi 4 pini več kot pri am3....

citiram iz wikipedije:
"will not retain backward compatiblity with Socket AM3 motherboards but AM3+ motherboards will be backward compatibile with AM3 processors"

sam upam da to ni res, k sem pred kratkim kupil am3 plato, tudi s tem namenom da bom nadgradu na bulldozer-ja :D

Tilen ::

Boldozer bi moral iziti takoj po Intelovem failu s platami. Tako pa so že naredili nove, AMD pa še kr nič od nič.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

fireX88 ::

se strinjam tilen, bi bil en udarec za intel (da nebote narobe razumeli, sem pristaš intelja kot tudi amdja, sam rad vidi kako se naganjajo kater je boljši :D )

valvoline1 ::

Čeb imel kaj konkurenčnega še sekundo neb čakal. Torej nimajo nič za ponudit.

Dr_M ::

Do izida SB intel ni bil konkurencen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ja in kaj naj bi meli pokazati,kaj je Intel pokazal z 1155 to da so folk nategnili po dolg in po šrejk z 1156,ker je oboje praktično isto sranje sam da K različice dosegajo malo večji klok.In kaj naj bi AMD pogruntal spet nič sam še 2 jedra bodo prilimali zraven X6.

Dr_M ::

A ti to resno?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

x45 je izjavil:

_koki_ je izjavil:

Evo še ene primerjave prihajajoče AMD generacije s sandy-i, real of fake nima veze, sam da se zadeve pomikajo naprej...
http://www.rumorpedia.net/amd-bulldozer...


nekaj zbranih benchev, zgleda da bo demoliral intela:

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

še kak bench kje?


A kej dost rendriraš? :)

Mam Intla, držim pa pesti 100%, da AMDju uspe. Se spomnite, kdo je zbil ceno dualcore?

Tilen ::

Tragikomično pri vsem skupaj je, da Amd želi z Buldozerjem dohiteti / prehiteti le Sandy Bridge. Sploh se ne zavedajo, da bodo ob izidu Ivy Bridge ponovno vsaj pol leta zadaj. Na tistem linku (res ni važno ali je fake ali ne) se primerja 8 jedrni Buldozer in vsi so veseli, da je hitrejsi od SB z le štirimi jedri pri pure CPU testu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Sploh se ne zavedajo, da bodo ob izidu Ivy Bridge ponovno pol leta zadaj.


Predno pride Ivy, bo tudi AMD ze malo osvezil Bulldozerja. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Upam, da le. Hočem cenejšega Intela! 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

valvoline1 ::

Bogsive kakšen šele joker skriva intel v rokavih,ampak se mu ne mudi,ker amd že leta in leta nima pravih kart....

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Seveda ima AMD prave karte. Cena. Pri P/P intel nima za burek in nikol ni imel.
In ce nisi pripravljen prodat ledvice, imas lahko cisto spodoben AMD sistem. Sicer hitrostnih rekordov ne bo podiral, se pa da vseeno marsikaj naredit z njim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

valvoline1 ::

Dr_M je izjavil:

Seveda ima AMD prave karte. Cena. Pri P/P intel nima za burek in nikol ni imel.
In ce nisi pripravljen prodat ledvice, imas lahko cisto spodoben AMD sistem. Sicer hitrostnih rekordov ne bo podiral, se pa da vseeno marsikaj naredit z njim.

Kje pa,še najcenejši i3 dualcore na 5ghz povozi vse kar AMD trenutno ponuja na trgu.

BALAST ::

Nekateri raje plačajo 10% več za podobno zmogljivost od AMDja, ko pa navijejo Intela na 4,5Ghz pa pomeni 10% višja cena 50-80% izboljšanje.
««
4 / 128
»»