» »

Prenosnik popolnoma zmrzne

Prenosnik popolnoma zmrzne

numero_10 ::

Zdravo.

Pri meni se je pojavil en velik problem z prenosnikom. Sem pregledal teme na forumu vendar enakega problema kot ga imam jaz nisem našel, če pa slučajno kje je, naj me nekdo opozori.

Prenosnik ( star 4 leta) zašteka, tako da ne prime ne miška, nobena tipka, ter nobena kombinacija tipk, le ugasnem ga lahko. Zašteka mi lahko par sekund po tem ko prizgem prenosnik, med samim zaganjanjem, lahko da nekaj minut po vzigu lahko pa mi prenosnik deluje 2 dni nemoteno. Ravno prej sem imel primer, da sem ga uporabljal 3 ure in je vse delalo normalno. Nato ga ugasnem in prenesem v drugo sobo, ter nazaj prizgem, ter je po kakih 2 minutah spet zaštekal.

Zadeva je zelo moteča zanima pa me če mi lahko kdo pomaga in da nasvete kako odkriti kje se skriva tezava. Sem ravno včeraj ponovno nalozil windows 7 in se dogaja enako, tako, da verjetno ni problem v tem.

Duhec ::

A je skrivnost kateri model prenosnika imaš ?
Si preveril za novejši bios, č eobstaja ?
Za začetek odstrani baterijo, torej delaj samo na štrom.

numero_10 ::

Prenosnik Asus, Model A6000
Bios mislim da je bil posodobljen preden sem prič nalozil Windows7
Bom odstranil baterijo saj itak ne dela ze več kot eno leto.

Zadeva je res zelo moteča...

Pyr0Beast ::

SIS čipset odpoveduje. Znana težave ki se jo da rešit.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

numero_10 ::

Kako se pa da rešit ta problem ( sis čipset), če je slučajno to problem v mojem primeru?

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Reball :)
50EUR
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

numero_10 ::

Tako javljam nekaj ugotovitev po testiranju.

Včeraj sem najprej spihal prah iz hladilnih reber in ventilatorja, katerega je bilo kar precej. Rezultat je takoj bil, da je prenosnik začel delovati malo hitreje, bistveno manj pa se sam prenosnik segreva, ter se več ne ugaša.

Pognal sem testa za disk in rame. Za disk sem z program HD TUNE PRO na zavihku Erors pognal testn, kjer so bili vsi kvadratki zelene barve, tako, da je disk v redu. Pognal sem tudi test za rame z programom MEM TEST, kjer je prišlo do 8 napak. Baje, da to ni nič takega ( to mi je rekel en, ki se tudi z računalniki ukvarja), ker če bi bilo z rami kaj narobe bi moralo biti dosti več napak kot samo 8, ko je prišel test do 100%.

Napake pa zgledajo takole: Memory error detected! Copying between 678049 and 677ff6 did not result in accurate copy. MemTEst has detected that your computer cannot accurately store data in RAM. You need to fix this. See the online FAQ question...for advice on what to do next.

Pojavilo se je še 7 takih napak, le da so bile tiste številke na začetku napake drugačne.

No moram povedat, da je prenosnik delal več kot 24 ur brezhibno, se pravi po tiste ko sem spihal prah, niti enkrat ni zaštekal lahko sem delal kar koli. Sem ze misli, da je sedaj ok. Potem pa ga ugasnem in nesem nazaj v svojo sobo, ga prizkem in začne spet zaštekavat. Včasih zašteka že med zagonom. Potem sem ga komaj v peto uspešno zagnal da sedaj spet dela. JAz sumim da ko ga prenesm iz enega prostora v drugega, da se kaj premakne v prenosniku in zate zaštekavle, bi lahko bil to problem, da je v prenosniku kak del naraji in to povzroča, da prenosnik zmrzuje?

Pyr0Beast ::

Čipset - ravno zaradi odlašanja se je začel pregrevati. Ni samo CPU tisti katerega je potrebno hladiti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop se izklopi med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
172531 (2104) Boomerang
»

Računalnik deluje počasi, miška deluje slabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
352598 (1822) Duhec
»

HP Probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
254004 (2796) maestroarte
»

Računalnikov ekran prikazuje čudno temo!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
243382 (3005) The Team
»

Računalnik "zafriza" po 5 minutah vžiga rač.

Oddelek: Pomoč in nasveti
5755 (637) aljo558

Več podobnih tem