» »

Glasen ventilator CPU

Glasen ventilator CPU

matejgt ::

Pozdravljeni!
Pred časom sem kupil nov računalnik in takoj me je motil glasen ventilator na procesorju! Ker je računalnik nižjega cenovnega razreda sem bil mnenja, da je nameščeni ventilator oziroma celoten hladilnik glasen zaradi "poceni robe" in tako sem sem poskušal namestiti drugi hladilnik od starejšega računalnika, na katerem nisem nikoli opazil da bi bil glasen! Po namestitvi novega hladilnika zadeva še vedno ni bila zadovoljivo tiha zato sem se odločil kupiti popolnoma nov hladilnik, kupil sem "ASUS SILENT SQUARE EVO" in zadevo montiral in bil zopet razočaran? Žal pred nakupom nisem gledal specifikacij hladilnika, prodajalcu sem le omenil da želim nov CPU hladilni, ker je trenutni zelo glasen! Prodajalec mi je predlagal tega, ki naj bi bil povsem soliden za ceno 39 eur!
Sedaj pa me zanima, če so ti novi hladilniki vsi tako glasni, namreč po specifikacijah imajo več ali manj okoli 20db hrupa! Sam nevem koliko naj bi to bilo, vem pa, da sem do sedaj imel računalnike, ki niti nisem opazil če so vključeni, namreč bili so tako tihi! Ali mi lahko kdo pojasni, če je to noramlno pri novejših hladilnikih, da so zaradi večje toplotne obremenitve morda hladilniki z nekoliko višjimi obrati......... oziroma ali je možno regulirat obrate ventilatorja, z pregrevanjem nimam težav, temperatura (v programu EVEREST) kaže od 25 do 35 stopinj!

Računalnik ima osnovno ploščo biostar A785GE, ter procesor dualcore AMD athlon 64 x 2 black edition!!

Hvala

Blinder ::

Izklopljeno imaš tisto em variabilno hitrost cpu fan(v biosu). Ali pa imaš vse prav vklopljeno sam ima plošča kak bug.
Mogoče pa slišiš hrup iz napajalnika!?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matejgt ::

Hrup je od ventilatorja na procesorju! Kako to vem, pač sem ga odklopil in zagnal računalnik in zadeva laufa popolnoma tiho!
V biosu nisem našel teh nastavitev, sicer so prikazane informacije (hitrost ventilatorja, temperatura procesorja) nikjer pa nisem zasledil varianto za spreminjanje!
V everestu mi kaže hitrost ventilatorja cca 2800 RPM!

axee ::

Kam si prikljopil ventilator? Priklopiti ga moraš na 4pin (PWM). VSAKA plošča omogoča PWM kontrolo ventilatorja, nekje mora biti nek smart fan, fan control, nekaj je na off in zato se ventilator vrti neprestano z max obrati.

matejgt ::

Aha, končno dobil! To je to, zadeva deluje vsaj 3 x bolj potiho, le občasno se mal bolj zalaufa..... Sicer pa ali naj torej nastavim (v nastavitvah) na "4 pin" ali na "auto", "3 pin" verjetno ne pride v poštev, ker je ventilator z 4 pini? Hvala

Blinder ::

Dvomim, da bi na "3 pin" delovalo bolje :) lahko pa provaš, če se ti ljubi.
Tale asus cooler pa mora bit tišji od originalnega, tako da nisi vrgel denarja proč.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzor ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151751 (1307) taddeo
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012364 (8508) BladE_
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123066 (2928) JanezH
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506063 (4918) TOP

Več podobnih tem