» »

GA-X58A-UD5 (kateri 12 GB kit, katero silent hlajenje in grafično)

GA-X58A-UD5 (kateri 12 GB kit, katero silent hlajenje in grafično)

psyke ::

Torej zanima me kateri kit naj nabavim za GA-X58A-UD5 osnovno ploščo. Procesor bo i950. Verjetno ne bom navijal, ker hočem max. življensko dobo. Rad bi pa hiter 12 gb kit. Dost sem bral o problemih z 6x2 in da je nesmisel kupovat hitrejše rame od 1600mhz če se ne navija. Računalnik bom imel verjetno dolgo(najmanj 5-6-7 let).

Zdaj me pa zanima če naj raje kupim kak 3x4 kit ali 6x2 kit. Kupoval bom verjetno v mylemonu. Cena je lahko do 360€. Torej gledal sem:

CMD12GX3M6A1600C8 - Corsair Dominator DDR3 1600MHZ 12GB (KIT OF 6)
CMT12GX3M6A1866C9 - Corsair Dominator GT DDR3 1866MHz 12GB (Kit of 6)
OCZ DDR3 12GB (6X2 GB) 2000MHZ CL 10-10-10-30 DIMM

pol pa kaki 3x4 kiti

HyperX 12GB RAMKit 3x4GB DDR3 1600MHz SODIMM nonECC CL9 (9-9-9-27) XMP
DELL 12GB 3x4GB KIT 1333MHz DDR3

ostalo je vse predrago, no mogoče pa ve kdo za kako drugo možnost. Možnost navijanja obstaja ampak ne še zdaj zato res nevem kaj naj kupim. Če bi laufalo 12gb na 1600mhz bi blo čist kul.

Obstaja tudi možnost da zgradim hackintosh zato razmišljam o najbolj kompatibilni grafični.
Najmanj problemov je z geforce grafičnimi 2xx serije in kakimi starejšimi. Za grafično bi dal do 200€. Najraje bi vzel silent grafično in sicer eno izmed teh:

ENGT240 SILENT/DI/1GD3 1GB DDR3 128bit DVI-I
GeForce GT 240 1024MB GDDR5 PCI-E 128bit 1xDVI-I HDMI passiv

to se mi pa zdi da je zmagovalec oz moj favorit, zdaj še se samo moram pozanimat kako je kaj z kompatibilnostjo
Geforce 9800GT pass. GDDR3 ATX 1024MB PCI-Express2.0 256bit DVI-I HDCP passiv NVIDIA Graphics PLUS

zdaj pa k hlajenju
Corsair H50 http://www.mylemon.at/artikel,nr,243810...
katero ohišje je s tem združljivo? da mi ne bo treba kake dodatne luknje delat itd... gledam kake antece 193 al kaj so že..
oz. obstaja kak silent hladilnik ki bi omogočal tudi navijanje tako da mi nebi bilo nujno kupovati tega?? sicer pa h50 se mi zdi zelo dobra rešitev. Za hlajenje bi dal do 130€, gledal sem tudi megahalem...

prosim za pomoč, sicer sem že en topic odprl za nasvete kaj kupiti ampak zdaj je to že druga stvar, zato sem odprl nov topic :D tu se zdaj gre bolj za to da bo vse max. kompatibilno za hackintosh setup in da bo vse čimbolj tiho. Imel bom dualmonitor in hdmi, zdaj nevem, kako je s temi grafičnimi ker se ne razumem zadosti. Igre ne bom igral. V glavnem da bo življenska doba dolga.
  • spremenil: psyke ()

bluefish ::

Ne vem sicer, kako je s kompatibilnostjo, vendar je 9800GT nesmiselno kupovati in raje izberi GTX460.

psyke ::

Če bi bla podprta bi jo takoj vzel ampak ni. edino če uporabljaš kak http://art-studios.net/goods/86 efi usb dongle ampak to je predrago!!! mislim da bom vzel eno izmed 2xx serij. pa grafične lahko pustimo. bolj me zanima to z rami in hlajenjem :D

no v glavnem če koga zanima:

There is still no support for the GTX 460 (or the new GTX450 and whatever else is coming) - not in the upcoming 10.6.5 update, and not in the September 2010 graphics drivers from nvidia.

Also you cannot flash the GTX460 with a BIOS from another Fermi card - the Fermis that work all use a different graphics chip, the GF100. It will not work so don't try it. And you/someone cannot write a driver from scratch (there's no public nvidia source code) or modify existing drivers to make it work. We have to wait for a move from Apple and Nvidia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

klinker ::

Za hackintosha si mogu Asus plato vzet...so precej bol kompatibilne od Gigabyte ;)
Kar se graf tice, vem za 100% da HD4870, 8800GT in 9800GT delata v SnowLeopardu po defaultu, priporocam pa da kupis rabljeno za ne vec kot 60-70EUR. Pac grafo naceloma glej da kupis kak model ki je vgrajen v mac proja in bi naceloma moglo delat.

psyke ::

klinker je izjavil:

Za hackintosha si mogu Asus plato vzet...so precej bol kompatibilne od Gigabyte ;)
Kar se graf tice, vem za 100% da HD4870, 8800GT in 9800GT delata v SnowLeopardu po defaultu, priporocam pa da kupis rabljeno za ne vec kot 60-70EUR. Pac grafo naceloma glej da kupis kak model ki je vgrajen v mac proja in bi naceloma moglo delat.


To pa ni res, poglej si najnovejše hackintosh setup-e. Gigabyte UDR3 in UD5 je najbolj razširjena plata za hackintosh in večina uporabnikov meni, da je s to plato setup najbolj enostaven. Zdaj pa nevem ali so vsi slepi in neumni ali pa jaz ne vidim dobro. :P
Ne, res, bral sem na vseh večjih forumih (tonymacs,macrumors,insanelymac,osx86) in to več kot 15ur in pregledal več kot 20 delujočih konfiguracij ziher in vsi priporočajo UD5 plato. Drugače pa ja.. eni imajo asus ampak redki. Mogoče tudi zato ker je UD5 trenutno ena najboljših plat če gledaš price/value. Če pa najdeš kako boljšo pa kar naprej. Za plato dam tudi prek 300€. Drugače pa hvala za nasvet. Še kot ena zanivost: tudi naši sosedje, ki izdelujejo hackintoshe in jih konfigurirajo in prodajajo bodo v svoje nasledjem sistemu uporabili plato UD5 in mislim da i7 930 ali 950. (haha cena pa nad 2k..) :D

za grafične imaš prav. gtx260-285 so baje tudi ql.
a ni pol najboljše da nabavim kar
http://www.mylemon.at/artikel,nr,307930... tole? pa še pasivna je. PLug&play ali bo treba kake drivere extra inštalirat?

PS: A kdo tukaj ima kakšen delujoč hackintosh? (1366/i7)

psyke ::

Zdaj se odločam med Corsair H-50 in Thermalright HR-02 pa bom verjetno vzel z HR-02. Glih pravi cajt, eden redkih ali prvi hladilnik ki normalno hladi i7 procesorje(tudi tiste malo navite)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

klinker ::

Opa...v tem primeru se posipam s pepelom. Pac par frendom, eden na 775, pa 2 na 1156, smo z Asuskami prakticno skoraj brez hackov nalozili SnowLeoparda, medtem ko sem se jst z mojo kar zajebaval.
Grafe pa izbiras kar drage in ne vem zakaj novo, ko pa jih mas v oglasih en kup in z garancijo. No, tvoja odlocitev ;)
Uni HR-02 je baje res hud cooler. i7ko pasivno hladi brez napora tako da ti po moje z njim 4Ghz ne uide :)

psyke ::

ja verjetno je drugače na drugih socketih. jaz sem gledal najnovejše konfiguracije. pred leti sem nalagal ze leoparda pa je blo cist vse narobe. Prakticno ni bilo mozno tam instalirati. :D Pa sem obupal. Zato sem pa zdaj bolj previden.

najbolj ql novica je pa to da so v najnovejsem leopardu usposobili radeoh hd5770 :D
tako da zdaj še rabim pasiven napajalnik pa bo moj pc čist tih :D

gigabyte Radeon HD5770 1024MB GDDR5 PCI-E 128bit 2xDVI-I HDMI DisplayPort passiv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

klinker ::

Pasiven napajalnik pa jst nebi vzemal. Predragi, presvoh, pa nek pretok zraka v ohisju moras obvezno imet in lahko koristis prav napajalnikov vent za izpusni, spredaj pa se en tih vent ki sesa not zrak. Seveda pa vzames kak kvaliteten in tih napajalnik.

psyke ::

tnx, drugače sem že videl ja da so predragi in se odločam za ANTEC Signature 650 ali od CORSAIR MODULAR POWER SUPPLY 750 / WHX SERIES 750WATT MODULAR, ta prvi je dražji 20EUR pa sploh nevem zakaj. Sicer bi imel Seasonic X Series 750W ampak je predrag, ql mi je pa da se ventilator čist ugasne če ni obremenjen, to se mi zdi da drugi nimajo ne? Hočem pa modularen napajalnik, da bo fajn red v ohišju :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hackintosh in dodajanje strojne opreme

Oddelek: Operacijski sistemi
232848 (1574) ponky
»

Nekaj vprašanj o grafični, napajalniku, omrežni,

Oddelek: Strojna oprema
142029 (1811) bluefish

Računalnik do 2000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621931 (20585) M-XXXX
»

računalnik za 1.100

Oddelek: Kaj kupiti
181514 (1107) krneki0001
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
473011 (1911) __Devil__

Več podobnih tem