» »

Pripombe in nasvet pri izbrani konfiguraciji PC (okt10)

Pripombe in nasvet pri izbrani konfiguraciji PC (okt10)

1
2
»

ncc2000 ::

- vprašaj se, če res potrebuješ 3000Gb diskovja... disk je pak najlažji upgrade v prihodnosti, če se pokaže potreba... in SSD da hud "pospešek" mašinci
- odloči se dve grafe da ali ne (res rabiš? vse te grafe danes v tem cenovnem rangu so že v mono varianti hudo hude..)
- 5850 ne vem, če je danes ravno optimalna izbira.. za 240EUR se da dobit HD6870 kot tudi GTX470
- msi-jevi havki so menda hude zverine med štiristošesdesetkami
- razmmisli o ~15EUR dražjemu CM700silent, da se ne boš nekje v prihodnosti spraševal, ali psu zadostuje za dve grafe
- rame pa cenejše seveda, če na netu ne najdeš slabih komentarjev o njih v povezavi z izbrano osnovno ploščo in so po zmogljivostih primerljivi

eto, le moje mnenje

_IKE_ ::

ncc2000 je izjavil:

- vprašaj se, če res potrebuješ 3000Gb diskovja... disk je pak najlažji upgrade v prihodnosti, če se pokaže potreba... in SSD da hud "pospešek" mašinci
- odloči se dve grafe da ali ne (res rabiš? vse te grafe danes v tem cenovnem rangu so že v mono varianti hudo hude..)
- 5850 ne vem, če je danes ravno optimalna izbira.. za 240EUR se da dobit HD6870 kot tudi GTX470
- msi-jevi havki so menda hude zverine med štiristošesdesetkami
- razmmisli o ~15EUR dražjemu CM700silent, da se ne boš nekje v prihodnosti spraševal, ali psu zadostuje za dve grafe
- rame pa cenejše seveda, če na netu ne najdeš slabih komentarjev o njih v povezavi z izbrano osnovno ploščo in so po zmogljivostih primerljivi

eto, le moje mnenje



3 TB DISKA ....odvisno od potreb posameznika ( glede SSD- tisti pospešek ne upraviči svoje cene, vsaj zaenkrat še ne...pol tega pa še pobi v SSd temi že o neki izrabi govorijo.........amapak to je moje osebno mnenje.)

2 grafe so bolj "naložba v prihodnost" čet nekaj časa samo še eno grafo dodaš pa je sistem spet kolikor toliko "konkurenčn"

5850 ...nop raje 460 ali 6850/70 ...odvisno od financ

msi havk ....agree little beast


že 600 W bo čisto dovolj.....za dve 6870...... za kake večje zverine ala 470/480 v SLI oz 5970 pa bo treba met malo močnejši PSU,,,,700W ne bo dosti ....


za rame pa samo poglej katere podpira osnovna plošča pa najcenjše gor ....

sasoe ::

sasoe je izjavil:

ncc2000 :: danes, 12:43:19
- vprašaj se, če res potrebuješ 3000Gb diskovja... disk je pak najlažji upgrade v prihodnosti, če se pokaže potreba... in SSD da hud "pospešek" mašinci
- odloči se dve grafe da ali ne (res rabiš? vse te grafe danes v tem cenovnem rangu so že v mono varianti hudo hude..)
- 5850 ne vem, če je danes ravno optimalna izbira.. za 240EUR se da dobit HD6870 kot tudi GTX470
- msi-jevi havki so menda hude zverine med štiristošesdesetkami
- razmmisli o ~15EUR dražjemu CM700silent, da se ne boš nekje v prihodnosti spraševal, ali psu zadostuje za dve grafe
- rame pa cenejše seveda, če na netu ne najdeš slabih komentarjev o njih v povezavi z izbrano osnovno ploščo in so po zmogljivostih primerljivi


-----------------------------------------------

Intel® X25-M SSD "Postville" 80 GB 240 eur
namesto enega diska, je racunalnik takoj dražji za 240-100=140 eur!
moja prva varianta računalnika je bil Crucial C300 "RealSSD™" 64GB 140eur, pa so mi ga odpriporočali, 128GB je pa že kao ok, ja pa cena že 270eur!

bom pa verjetno res en disk kupil naknadno, imaš prav!
če pa se odločim za SSD, potem pa nevem, ali raje 1GB blacka, ali 2GB greena?

HD6870 sploh nisem vedel, da se jo da že kupit!
pa če že, sem pričakoval višjo ceno?
razlika v specifikaciji, ki je na strani 5850 je samo
6870 Število procesorskih enot: 1120
5850 Število procesorskih enot: 1440
kaj to pomeni, ne vem, vse drugo je 6 boljša?

AGT ima Club 3D Radeon HD 6870 za
234,06EUR, ali je ta ok?

MSI gtx460 pa je sploh možno kupit pri nas?
pa katero potem raje, MSI gtx460 ali HD6870?? jaz hočem boljšo, ne cenejšo!

zelo veliko večja možnost je, da SLI ali CF variante ne bom nikoli uporabil!
tako, da bom kr začel rzamišljat v to smer, kar pomeni cenejšo plato in napajalnik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

ncc2000 ::

pri nas so ssd-ji dragi. pa tudi tale intel mi ravno top of any more.
če nimaš predsodkov lahko ubodeš kaj takega zunaj, za 200EUR ga dobiš sem s poštnino, 120Gb...

black je hitrejši, green pa tišji. predvsem pa ti naj bo osnovno vodilo plac, ki ga rabiš

po testih sodeč je 6870 hitrejša od 5850 in počasnejša od 5870, sedaj pa...
verjetno so vse HD68XX karte sedaj še enake, tako da nekih razlik ni, sta pa menda club in palit kanček slabši po kakovosti. močno tovarniško navita havk 460 se naj bi kosala z HD68xx atiji, ampak tudi atija lahko naviješ, tako da... če rabiš kudo in psihiks (lol) potem pač gtx..

McMallar ::

Ta OCZ je "zvau". Leti kot nor, sem ga imel priliko videti (sicer 64GB verzijo).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

sasoe ::

hvala vam vsem!

ocz je zgled res precej ok, je kr priporočljiva zadeva!

mah s temi grafičnimi bom šel prej v penzijo, kot se odločil!
sem si rekel, najcenejšo pač, ki se jo pač v danem trenutku da dobit,
itak bodo čez par let vse zastarele, te pa če dam danes 200 eur al pa 300!
pa še posebaj, če je že tista za 200 eur popolnoma dovolj, zato kar bom jaz rabil, HD filmi (laufa na vseh) in kaka igra, če ne bo šla že glih na fullhd, bo pa na kaki medium varianti tudi ok!
se pa nekaj govori, da bi naj (tokrat) ATIjeve kartice imele lepšo sliko? je to res?

drgač pa imam namen kupit računalnik pri AGT!
in vse kar ne bom kupil tam, bi moral vgraditi sam, za kar pa nimam ne volje ne znanja! zdaj za kako posamezno komponeno bi se pri AGT že dalo zmenit, recimo sem jim mislil dostavit hladilnik MUGENA (ker ga oni nimajo), če mi ga vgradijo!
prav tako nimajo MSI grafične, OCZ diskov tudi ne, pa itak, če bi bili, bi bili predragi! to bi bilo pa že vprašanje, kako bi gledali, če prinesem še grafično!

s SSD bom počakal, baje se pa itak obetajo novejše serije!

sasoe ::

spet po drugi strani, je pa zdaj v skupnem rangu po ceni kr veliko kartic
ker, če že moram izbirati, ali dam 200 al pa 250 eur za grafično, bi zbral boljšo, ne dražjo! evo, pa spet ne vem!:))

ncc2000 ::

vzem 6870 in nehi bluzit, ker takole ne boš nikamor pršu. ta je menda na zalogi pri "tvojem" trgovcu
pc se najlažje kupuje tako, da se določi cena, do katere se gre. to nared pa kup, če že imaš kupček naštelan, a ne...

sasoe ::

jp. si grem že sam sebi na živce, kaj šele komu drugemu!

ok, hvala vam vsem in lp!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pcja za 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
857656 (6957) jazbec
»

Gamer PC za max 600 € (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10110255 (8724) NSA Agent
»

Dober računalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17657628 (54581) Meizu
»

Nakup gaming pc-ja

Oddelek: Kaj kupiti
131015 (896) klinker
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833676 (29372) bedak

Več podobnih tem